بررسی باندل جدید XBOX One طرح Metro Saga

معرفی باندل جدید کنسول بازی XBOX One طرح Metro Saga

مجموعه سه گانه Metro Exodus کمپانی مایکروسافت را بر آن داشت تا از باندلی ویژه برای کنسول ایکس باکس وان رونمایی کند. این باندل که در برگیرنده یک کنسول ایکس باکس ۱ ترابایتی است در زمان انتشار بازی Metro Exodus به دست مخاطبان می رسد. البته در این باندل علاوه بر کنسول، امکانات دیگری هم برای مخاطبان در نظر گرفته شده است. علاقمندان می توانند ضمن دسترسی به یک کنترلر از یک ماه اشتراک هم بهره مند شوند.

این اشتراک برای سرویس ایکس باکس لایو و ایکس باکس گیم پس در نظر گرفته شده است. مورد هیجان انگیز دیگری که در این باندل به چشم می خورد، امکان دسترسی به تمامی نسخه های بازی Metro است. برای مخاطبانی که از طرفداران پر و پا قرص این عنوان به شمار می روند، این ویژگی جذاب ترین بخش باندل معرفی شده به حساب می آید. اگر قصد خرید این باندل را دارید، باید بدانید که با تهیه آن می توانید ضمن دسترسی به نسخه سه گانه این بازی که Metro Exodus نام دارد، بازی های Metro 2033 و Metro Last Light را که از پرطرفدارترین نسخه های ریمستر شده به حساب می آیند هم در اختیار داشته باشید.

معرفی باندل جدید کنسول بازی XBOX One طرح Metro Saga
معرفی باندل جدید کنسول بازی XBOX One طرح Metro Saga

اگر پس از تهیه این باندل، نسخه فیزیکی این بازی ها را در مجموعه ندیدید، اصلا غافلگیر نشوید. زیرا این بازی ها به صورت فیزیکی در این باندل جای داده نشده اند. برای اینکه بتوانید به این عناوین دسترسی داشته باشید باید کدی را در کنسول تان وارد کنید. در ادامه به این بازی های محبوب دسترسی خواهید داشت. اگر به تازگی قصد خرید کنسولی از خانواده بزرگ کمپانی مایکروسافت را دارید، پیشنهاد می کنیم که فرصت را از دست ندهید.

شما می توانید با پرداخت ۴۹۹.۹۹ دلار به این باندل هیجان انگیز برسید. اگر در این باره تردید دارید و تصور می کنید که خرید این باندل به صرفه نیست، بهتر است نگاهی به قیمت کنسول های معمول بیاندازید. با یک حساب سرانگشتی ساده متوجه می شوید که این باندل قیمتی برابر با یک کنسول ایکس باکس وان ایکس دارد. لذا در صورتی که این باندل را تهیه کنید، می توانید ضمن دسترسی به کنسول ۱ ترابایتی، از امکانات دیگری هم بهره مند شوید. امکاناتی که کمپانی مایکروسافت برای کنسول های عادی ایکس باکس وان ایکس در نظر نگرفته است.

معرفی باندل جدید کنسول بازی XBOX One طرح Metro Saga
معرفی باندل جدید کنسول بازی XBOX One طرح Metro Saga

بررسی بازی Metro Exodus

در ادامه تصمیم داریم تا کمی بیشتر در مورد عنوان جذاب Metro Exodus با شما صحبت کنیم. وقتی کمپانی مایکروسافت تصمیم گرفته است تا باندل ویژه ای را به مناسبت عرضه این بازی روانه بازار کند، یعنی باید منتظر یک بازی جذاب باشیم. در ادامه بهتر این عنوان تازه را بررسی میکنیم. شما در Metro Exodus با سه چالش بزرگ و مهم مواجه خواهید بود که به شدت به روال کلی بازی جهت می دهند. شروع بازی واقعا قدرتمند است و به شما کمک می کند تا با انگیزه بیشتری در میان اتفاقات بازی پیش بروید.

شاید در ادامه داستان از آن شکوه اولیه خبری نباشد که البته برای این تغییر دلیلی وجود دارد! در ادامه بازی، توطئه هایی شکل می گیرد که گیمر را به سمت و سویی تازه می کشاند. نکته ای که شاید در Metro Exodus کمی آزارتان دهد، بزرگ شدن بیش از اندازه محیط های بازی است. این اتفاق باعث شده است تا گیمر داستان های بازی را با فاصله ای زیاد از هم دریافت کند. همین موضوع موجب شده است تا Metro Exodus در برخی از بخش ها واقعا کسل کننده شود.

شاید در برخی از نقاط بازی واقعا دلتان بخواهد تا به یک اتفاق اکشن سرگرم شوید. اما روال بازی اصلا باب سلیقه شما پیش نخواهد رفت. بنابراین شما مجبور هستیـد تـا از چـارچـوب کـلـی Metro Exodus پیروی کنید و به آرامی در مـحـیـط هـای بـازی پیش بروید و حواستان را به دیالوگ های کـاراکـتـرها جمع کنید! گیم پلی Metro Exodus جذاب است و می تواند سرگـرمـتـان کــنــد. در این بـخـش شـاهـد سـه سـبـک بـقـا، تـیـرانـدازی و مـخـفـی کـاری خـواهـیـد بـود کـه هـر یـک بـه نـوعـی بـه بـازی رنـگ و لـعـاب بـخـشـیـده انـد.

باید اعتراف کرد که سبک مخفی کاری نسبت به گذشته ارتقا پیدا کرده است. ارتقای بخش مخفی کاری موجب شده است تا داستان بازی در برخی از نقاط راحت تر پیش برود. مثلا میتوانید به جای جان بخشیدن به جـنـگ هـای گـسـتـرده و در نـهـایـت از دست رفتن کلی انرژی، منتظر بمانید تا شب شود! سپس می توانید با مخفی کاری در دل داستان پیش بروید و در میان تاریکی ها به سراغ دشمنانتان بروید و با صرف کمترین انرژی آنها را از میدان به در کنید.

البته ناگفته نماند که بخش تیراندازی بازی هم به میزان قابل توجهی پیشرفت داشته است. حالا شما به اسلحه های متنوعی دسترسی خواهید داشت و می توانید از میان آنها یکی را انتخاب کنید. لازم است بدانید که هر یک ازاین اسلحه ها ویژگی های منحصر به فرد خودشان را دارند و به شما کمک می کنند تا شـرایـط مختلف بازی را راحت تر پشت سر بـگـذارید. اگـر چـه Metro Exodus در بخش های مختلفی بهبود داشته است، اما در زمینه هوش مصنوعی هیچ گونه ارتقائی احساس نمی شود. حتما اگر هوش مصنوعی بازی پیشرفت کرده بود، گیم پلی جذاب تر می شد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 8 =