معرفی بهترین بازی های کارتی

بهترین بازی کارتی

بهترین بازی کارتی که تاکنون بازی کرده اید چه بوده است؟ هم ‌اکنون بازی‌های جمع‌آوری کارت (CCG) مخصوص کامپیوتر در دوران طلایی‌شان قرار دارند و انواع مختلفی از این بازی‌ها موجود است که می‌توانیم آن‌ها را امتحان کنیم. با اینکه بازی Hearthstone در حال حاضر بهترین بازی این ژانر محسوب می‌شود اما بازی‌های رایگان موجود در این لیست در مقایسه با آن بازی سخاوتمندانه‌تر عمل کرده و باعث می‌شوند که بازیکنان جدید سریع‌تر در آن‌ها سرمایه‌گذاری کنند.

از بازی Hearthstone می‌توان برای باز کردن بازار بازی‌های کارتی دیجیتال کامپیوتر تشکر کرد، اما به نظر می‌رسد که این بازی هر سال تغییری ایجاد کرده که بازیکنانش را خشمگین می‌سازد و باعث می‌شود که آن‌ها از این بازی به سوی بازی دیگری عزیمت کنند. زمانی که این اتفاق می‌افتد، سایر بازی‌های کارتی دیجیتال از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند.

البته بهترین بازی کارتی تک‌ نفره عالی مانند Slay the Spire و Monster Train نیز گزینه‌های خوبی هستند و ممکن است بخواهید در این راه بازی‌هایی مانند Sentinels of the Multiverse، Card Hunter، Cardpocalypse و Griftlands را نیز بررسی نمایید.

با این حال، این ۹ بازی جمع ‌آوری کارت که در این مقاله گرد‌آوری شده ‌اند هم بسیار سرگرم‌ کننده بود و هم نسبت به بازی Hearthstone کار متفاوتی انجام می‌دهند و ارزش دارد که آن‌ها را بررسی نمایید.

۱- بازی کارتی Magic: The Gathering Arena

بهترین بازی کارتی

اگر قصد دارید که یک بازی CCG را امتحان کنید، چرا به سراغ بازی‌ای که آغاز‌کننده این ژانر بود نمی‌روید؟ پس از سال‌ها انتشار نسخه‌های دیجیتالی بازی‌های کارتی که نتوانستند مطابق نسخه اصلی عمل کنند، بازی Magic: The Gathering Arena سرانجام این موضوع را مدیریت می‌کند. با اینکه این بازی با وجود کارت‌های زمینی‌ای که باید برای دستیابی به مانا از آن‌ها استفاده ‌می‌کنید و به مراحل منقطعی تقسیم می‌شوند، از بازی Hearthstone پیچیده‌تر است، اما این پیچیدگی باعث می‌شود که هم‌افزایی شگفت‌آور و چرخش‌های میان بازی نه ‌تنها ممکن بلکه امری عادی باشد. گاهی ‌اوقات ممکن است در بعضی از بازی‌های ترکیبی ببازید و این موضوع به جای اینکه بیشتر نا امیدکننده باشد، تاثیرگذار است.

۲- بازی کارتی Legends of Runeterra

بهترین بازی کارتی

این اسپین ‌آف بازی League of Legends، قهرمانان ژانر MOBA را به کارت‌های قدرتمند تبدیل می‌کند و سبک بازی‌شان را با بازی‌های CCG تطبیق می‌دهد. این یک بازی تهاجمی است که در آن پیروان و قهرمانان احضار شده بلافاصله حمله می‌کنند و منتظر چرخش سنتی نمی‌مانند زیرا این کار صرفا مودبانه است و مزیت دیگری ندارد و این یک بازی خسته‌ کننده نیست. همچنین استفاده از قابلیت Oracle’s Eye پس از یک مرحله حمله یا اجرای یک طلسم خاص بسیار ضروری است، این قابلیت انواع وضعیت‌های صفحه تابلو را نشان می‌دهد.

چیزی که باعث می‌شود مردم واقعا بازی Legends of Runeterra را دوست داشته باشند، سیستم پاداش سخاوتمندانه‌ای است که به جای بسته‌های تقویت ‌کننده در اختیارتان قرار می‌دهد.

۳- بازی کارتی Infinity Wars: Animated Trading Card Game

بهترین بازی کارتی

بازی Infinity Wars هیچ ارتباطی با انتقام‌ جویان ندارد و این بازی در واقع یک CCG با مکانیک‌های جنگی مشابه بازی Hearthstone است اما در آن بازیکنان به‌ طور همزمان بازی می‌کنند و این بدان معنا است که زمانی که طناب در حال سوختن است، کمتر منتظر خواهید ماند.

همچنین این بازی به دلیل توانایی جا به جایی واحدهایتان در مناطق مختلف عمق بیشتری دارد. شما می‌توانید نظم واحد مهاجم درون منطقه حمله خودتان را تغییر دهید و یا اگر حریفتان قصد دارد که کار بزرگی انجام دهد می‌توانید واحد قوی‌تری را به منطقه دفاعی‌تان ببرید. صادقانه بگوییم که صداپیشگی این بازی واقعا بد است، اما طراحی کارت‌های انیمیشنی آن ترکیبی جالب از سبک علمی ‌تخیلی و فانتزی است.

۴- بازی کارتی Faeria

بهترین بازی کارتی

بازی Faeria درون یک تخته جادویی که در ابتدا کاملا خالی است آغاز می‌شود. در هر نوبت بازیکنان می‌توانند کاشی‌هایی را درون صفحه قرار دهند تا زمینی قابل استفاده بسازند و این بدان معنا است که قبل از حمله به حریف ابتدا باید جای پای خود را درون نقشه بازی مشخص کنید. برخی از کاشی‌های زمینی دارای زمین‌های خاصی مانند دریاچه‌ها و جنگل‌ها هستند و این کاشی‌ها برای احضار گروه‌های خاص مانند بازی Magic: The Gathering ضروری ‌اند، اما مهم‌تر از همه این است که زمین‌هایی که در حال جنگ بر سر آن‌ها هستید به شما اجازه می‌دهند تا به جای اینکه صرفا کارت‌ها را ردیف کنید تا یک سیلی به گوش حریف بزنید، به صورت تاکتیکی آن‌ها را چیدمان نمایید.

اگرچه این بازی قبلا رایگان بود، اما این روزها بازی Faeria با برچسب قیمت همراه است. البته ارزشش را دارد زیرا حالت کمپین تک‌ نفره آن نیز واقعا لذت‌بخش است.

۵- بازی کارتی Kards

بهترین بازی کارتی

تنها بازی موجود در این لیست که تم جنگ جهانی دوم دارد، بازی Kards است که از این تم استفاده نموده تا مکانیک‌های سنتی بازی‌های CCG را با مفاهیمی مانند خط مقدم و خط پشتیبانی تغییر دهد. این بازی بر اصالت تاکید داشته و کارت‌ها و کمپین‌های آن بر اساس تاریخ واقعی طراحی شده اند تا شما حس کنید که به جای انجام یک بازی CCG در Steam، در حال اجرای یک بازی جنگی قدیمی روی یک میز نمدی سبز با استفاده از چیت و تاس هستید.

۶- بازی کارتی Gwent

بهترین بازی کارتی

بازی Gwent هیچ شباهتی به بازی Hearthstone نداشته و همچنین ریشه در بازی Magic: The Gathering ندارد. در عوض این یک بازی بلوف‌ زدن و زمان ‌بندی است، هر مسابقه از سه راند تشکیل شده است و شما باید سعی کنید که در هر راند نسبت به حریفتان امتیاز بیشتری کسب کنید.

با اینکه بازی Gwent در ابتدا کار خود را به عنوان یک مینی‌ گیم درون بازی The Witcher 3 آغاز کرد اما توانست خود را بالا بکشد و زندگی جدیدی را شکل دهد و در نهایت به چیزی کاملا متفاوت از بازی Geralt تبدیل شد. حالا این بازی عمق استراتژیک پیدا کرده است و شما ممکن است با دسته‌ای از کارت‌ها مواجه شوید که از سربازان به عنوان خدمه کشتی استفاده می‌کنند و از سلاح‌های آن‌ها برای تاثیرگذاری بیشتر موتورها جهت افزایش امتیاز استفاده می‌کنند و یا در جایی دیگر هیولاها آسیب‌های کوچکی به کارت‌هایتان وارد می‌کنند تا خونخواری‌شان را تغذیه کنند. تمام این کارت‌ها بسیار زیبا هستند، مخصوصا کارت‌های پریمیوم انیمیشنی جذابیت خاصی دارند.

۷- بازی کارتی Eternal

بهترین بازی کارتی

بازی Eternal در عمل شباهت زیادی به بازی Hearthstone دارد، اما چیزهای جدیدی مانند کارت‌های «فوری» را به بازی می‌‌آورد که می‌توانید از آن‌ها در نوبت حریفتان استفاده کنید، کارت‌های مانا که هریک رنگ‌های خاصی دارند نیز برای هر جناح استفاده می‌شوند.

همچنین در این بازی شاهد دسته‌هایی خواهید بود که از جناح‌های مختلف تشکیل شده ‌اند و می‌توانید مشخص کنید که کدامیک از عواملتان حمله کند و سپس به حریف اجازه می‌دهید تا مسدود کننده‌های خود را انتخاب نماید. نکته کلیدی در اینجا این است که بازی Eternal توانسته همه این موارد را سریع‌تر و رضایت‌بخش‌تر از سایر بازی‌های CCG دیجیتالی انجام دهد و عمق دسترسی را فدای این کارها نکرده است. همچنین این بازی یک حالت کارت کشیدن عالی دارد که به شما امکان می‌دهد که از چهار بسته کارت، یک دسته کارت انتخاب کنید و آن‌ها را برای مجموعه خود نگه ‌دارید.

۸- بازی کارتی The Elder Scrolls: Legends

بهترین بازی کارتی

اگرچه ساخت بازی The Elder Scrolls: Legends در حالت تعلیق مانده است، اما احتمالا این تعلیق خوب است و هنوز هم این بازی قابل اجرا است. این بازی بدون اینکه مانند بازی Artifact باعث سردرد شود با جداکردن روند بازی به دو خط مکانیکی مجزا، پیچیدگی بیشتری پیدا می‌کند و سیستم طلسم –که زمانی که بازیکنان ۵ جان خود را از دست می‌دهند یک کارت اضافی به آن‌ها می‌دهد- باعث می‌شود که بازگشت به بازی دائمی باشد.

محیط آشنای بازی نیز یک پاداش بزرگ محسوب می‌شود. اکسپنشن‌های بعدی نیز این محیط را با کارت‌هایی جالب با تم Elder Scrolls پر کرده‌ اند، مثلا در اکسپنشن Isle of Madness و کارت‌هایش که Shiving Isles  نام دارند ممکن است در هنگام کشیدن کارت‌ها به دو قسمت تقسیم شوند. همچنین در این بازی مبارزات تک نفره داستانی نیز وجود دارد که برای طرفداران ژانر نقش ‌آفرینی ضروری است.

۹- بازی کارتی The Horus Heresy: Legions

بهترین بازی کارتی

این بازی مخصوص طرفداران بازی تراژیک Warhammer 40,000 است و نه فقط کسانی که رمان‌هایش را خوانده ‌اند بلکه کسانی که طرفدار مجموعه پیش‌ درآمد اسپین ‌آف آن که ۱۰ هزار سال قبل از این بازی در زمان جنگی به نام Horus Heresy رخ داده ‌است، هستند. اگر رمان Galaxy in Flames را خوانده باشید بنابراین از دوره آموزشی‌ای که شما را در جنگ Fall of Isstvan III قرار می‌دهد سربلند بیرون می‌آیید و اگر متوجه نمی‌شوید که درباره چه چیزی حرف می‌زنم پس احتمالا بازی Legions مناسب شما نیست.

با اینکه طراحی هنری این بازی حرف اول را می‌زند اما Legions برتری‌های دیگری نیز دارد، مانند drop pods که در هنگام فرود از کارت‌های خاص محافظت می‌کنند و اگر قدرت کافی داشته باشید و بخواهید به واحدهای کوچک‌تر درون آن‌ها دست یابید، می‌توانید آن‌ها را منفجر کنید.

 

منبع: PCGamer

 

 

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 3 =