معرفی بهترین پادکست های گیمینگ

بهترین پادکست بازی

همانطور که می‌دانید ما نمی‌توانیم تمام بازی‌های ویدیویی موجود را امتحان کنیم. هر هفته، تعداد انگشت شماری بازی جدید و تعداد زیادی خبر مربوط به صنعت بازی‌های ویدیویی منتشر می‌شوند. یکی از راه‌های باخبر شدن از این اخبار، گوش دادن به بهترین پادکست بازی ها می‌باشد.

همانطور که در حال حرکت به سوی بازی‌های نسل جدید هستیم، کسب اطلاعات یکی از بهترین راه‌ها برای تصمیم‌گیری جهت خرید سیستم جدید است. یا ممکن است تصمیم‌گیری درباره یک بازی جدید برایتان سخت باشد و نیازمند نظر صادقانه درباره آن بازی باشید. پادکست‌های بازی‌های ویدیویی برای یادگیری تاریخچه رسانه مورد نظر بسیار مفید هستند و می‌توانند در هنگام تصمیم‌گیری برای خرید به شما کمک کنند.

بسیاری از سایت‌های بازی، پادکست مخصوص خودشان را دارند و گروه سازنده این پادکست‌ها از متخصصان یا افراد فریلنسر تشکیل شده است. سایر پادکست‌های بازی شامل افرادی هستند که قبلا عضوی از سایت‌های معتبر بازی بوده ‌اند. نکته این است که بهترین پادکست‌ها اغلب شامل میزبانان خبره و متخصص در بسیاری از رشته‌ها هستند. با در نظر داشتن این موضوع، انتخاب از میان تعداد بسیار زیاد برنامه‌ها، که اکثرشان روی موضوعات ویژه خود تمرکز کرده ‌اند کار بسیار دشواری است. در این لیست، بهترین پادکست‌های بازی‌های ویدیویی موجود اینترنتی را بررسی خواهیم کرد.

پادکست Game Scoop

اگر در حوزه بازی فعالیت می‌کنید، احتمالا نام وب سایت IGN را شنیده ‌اید. این کمپانی در واقع چندین پادکست مختلف دارد که هر کدام بر موضوع خاص خودشان تمرکز کرده‌ اند، اما « Game Scoop» تنها پادکستی ا‌ست که درباره تمام موضوعات، از PS4 گرفته تا Xbox One ،Nintendo Switch، کامپیوتر و موبایل را پوشش می‌دهد.

اگر می‌خواهید فقط به یک پلتفرم بچسبید، می‌توانید سایر برنامه‌های IGN را بررسی کنید. اما اگر به دنبال یک پادکست عمومی‌تر، با اعضایی آگاه می‌گردید، احتمالا Game Scoop را دوست خواهید داشت. این پادکست اخبار عمومی و خبرهای جذاب گذشته را با بخش‌های سرگرم ‌کننده ترکیب می‌کند تا حس تازگی به وجود آورد. هر قسمت از این پادکست با ۲۰ سوال درباره بازی‌های ویدیویی به پایان می‌رسد. بنابراین همیشه چیزی برای منتظر ماندن وجود دارد. با وجود انتشار کنسول‌های PS5 و Xbox Series X بهتر است که این برنامه فوق العاده‌ را دنبال کنید.

پادکست What’s Good Games 

صنعت بازی‌های ویدیویی بیشتر روی مردان تمرکز دارد، به همین دلیل است که مشاهده این موضوع که پادکست What’s Good Games به برجسته شدن برخی از با استعدادترین زنان صنعت بازی‌ها کمک می‌کند، بسیار دلگرم‌کننده است. پادکست What’s Good Games توسط آندرا رنه اداره می‌شود. احتمالا او را در برنامه GameStop TV و Kinda Funny Games دیده باشید.

بریتنی برومباکر از وب سایت BlondeNerd.com و کریستن استیمر از وب سایت IGN و PlayStation نیز با او همکاری می‌کنند. این سه ‌نفر درباره صنعت بازی‌های ویدیویی دانش گسترده‌ای دارند. از روابط عمومی گرفته تا میزبانی و تحریریه این پادکست، همه از دیدگاه زنان انجام می‌شود. این همان چیزی است که در صنعت بازی‌های ویدیوی به آن نیاز داریم. از نظر کیفیت تولید نیز هیچ پادکستی به خوبی What’s Good Games نیست.

پادکست Giant Bombcast

اگر به دنبال پادکستی هستید که هر قسمتش حدود سه ساعت طول بکشد، احتمالا پادکست Giant Bombcast مناسبتان است. این پادکست هفتگی توسط اعضای وب سایت Giant Bomb میزبانی می‌شود و به عمق اخبار، بازی‌هایی که اخیرا منتشر شده و پیام‌هایی از طرف مخاطبین می‌پردازد. تیم وب سایت Giant Bomb کوچک است. بنابراین مخاطبان بیشتر تمایل دارند که با اعضای این وب سایت ارتباط برقرار کنند تا اینکه بخواهند با تیمی بزرگ مرتبط شوند. هنگام گوش ‌دادن به پادکست Giant Bombcast با برنامه‌ای متفکرانه و خنده‌دار مواجه خواهید شد که تمرکز کمتری روی بخش تجاری این صنعت داشته و بیشتر بر اجرای بازی‌ها تاکید دارد.

پادکست PS I Love You XOXO

پادکست PS I Love You XOXO همزمان کارش را با ساخت کمپانی Kinda Funny در سال ۲۰۱۵ آغاز کرد. این پادکست نمایشی دلگرم ‌کننده و متمرکز بر پلی ‌استیشن بود، که توسط ویراستار‌های سابق وب سایت IGN یعنی گرگ میلر و کالین موریارتی میزبانی می‌شدند.

پس از اینکه موریارتی در سال ۲۰۱۷ از این کمپانی جدا شد، این نمایش نیز به پایان رسید اما در اوایل سال ۲۰۲۰ با همکاری بلسینگ آدوئه و میلر دوباره شروع به کار کرد. فرمت این برنامه از آغاز تاکنون کمی تغییر کرده است. اما همچنان از دیدگاه برخی از متخصصان مشتاق این صنعت، خبرهای قدیم و جدید پلی ‌استیشن را پوشش می‌دهد. این برنامه تمایل دارد که همه‌ چیز را سبک نگه دارد اما این موضوع میزان مکالمات هوشمندانه دو میزبان و مخاطبان گسترده را کاهش نمی‌دهد.

همچنین کمپانی Kinda Funny برنامه‌های بیشتری درباره بازی و (غیر بازی)‌ ارائه می‌دهد:

  • برنامه Kinda Funny Games Daily
  • برنامه Kinda Funny Gamescast

پادکست Sacred Symbols

پس از جدایی کالین موریارتی از Kinda Funny، او وب سایت Colin’s Last Stand به اختصار CLS را ساخت. بدین ترتیب این ویراستار سابق IGN پلتفرمی برای ارائه یکی از محبوب‌ترین پادکست‌های پلی ‌استیشن یعنی پادکست Sacred Symbols پیدا کرد. در این پادکست، موریارتی و کریس «ری‌ گان» مالدونادو در پلی ‌استیشن غرق می‌شوند و اخبار هفتگی، نسخه‌های فعلی بازی‌ها و گفتگو با مخاطبان را پوشش می‌دهند. این برنامه آموزنده است. زیرا میزبانانش نه ‌تنها با پلی ‌استیشن، بلکه به ‌طور کلی با بازی‌های ویدیویی تجربه طولانی دارند. آن‌ها با اضافه کردن کمدی سیاه به این پادکست، یکی از بهترین پادکست‌های بازی‌های ویدیویی اینترنتی را تولید کرده ‌اند. از اینکه درباره پلی ‌استیشن، از PS Vita گرفته تا PSVR، خبرهای کمتری را پوشش دهند، نمی‌ترسند.

همچنین CLS پادکست Knockback را نیز دارد و در آن پادکست بیشتر بر بخش‌های قدیمی رسانه‌ها مانند بازی‌ها، فیلم‌ها و تلویزیون تمرکز دارد.

پادکست Triple Click Podcast

پادکست Triple Click توسط افرادی که بر ساخت یک برنامه بازی بزرگ تمرکز کرده ‌اند، ساخته شده است. این پادکست شامل مدی مایرز، کرک همیلتون و جیسون شرایر است و آن‌ها در این پادکست به کاری که در آن حرفه‌ای هستند یعنی گفتگو درباره بازی‌های ویدیویی، مشغولند.

تمام میزبانان این پادکست قبلا در وب سایت Kotaku کار کرده ‌اند و مدت زمانی میزبان پادکست این کمپانی یعنی Splitscreen بوده‌ اند. پس از جدایی همیلتون از Kotaku و سپس جدایی مایرز و شرایر در سال گذشته، این سه نفر تصمیم گرفتند که برنامه جدیدی را آغاز کنند که در هر قسمت از آن، موضوعی خاص و رویدادهای فعلی بازی و سوالات شنوندگان را پوشش دهند. با توجه به ارتباطات این سه نفر در صنعت، می‌توان گفت که این یک برنامه هوشمندانه به همراه مقدار زیادی شوخ طبعی و البته صحبت درباره آب و هوا است.

پادکست Spawn on Me

Spawn on Me یک پادکست ویدیویی است که بر رنگین ‌پوستان صنعت بازی تمرکز دارد. این پادکست توسط کالیف آدامز، پیشکسوت صنعت بازی، رهبری می‌شود و طرفدار گسترش هر چه بیشتر افراد غیر سفید پوست در ساخت بازی و رسانه‌های بازی است. آدامز افراد مهم رنگین پوست صنعت بازی را معرفی می‌کند و به آن‌ها بستری می‌دهد تا همزمان با صحبت درباره کارهایشان، بدرخشند.

برخی از افرادی که در این برنامه حضور می‌یابند درباره موضوعاتی خردمندانه و جالب، از جمله بخش تحریریه پوشش بازی‌ها، ساخت و موارد دیگر صحبت می‌کنند. از نظر تعداد شنوندگان، این پادکست یکی از برنامه‌های کوچک موجود در لیست است اما چیزی از اهمیت آن کم نمی‌کند.

پادکست Retronauts

برخلاف اکثر برنامه‌های این لیست، پادکست Retronauts یک پادکست تاریخی است که بیشتر بازی‌های کلاسیک را پوشش می‌دهد و دلیل نامگذاری‌اش نیز همین است. در این پادکست، میزبانان درباره بازی‌های مهم گذشته و تاثیر آن‌ها بر بازی‌های فعلی بحث می‌کنند.

آن‌ها همچنین از مهمانانی استفاده می‌کنند که تاریخچه ۴۰ ساله بازی‌ها را به شکل هوشمندانه‌ای بررسی می‌نمایند. این برنامه قبلا به وب سایت ۱Up وابسته بود، اما پس از ورشکستگی این وب سایت، Retronauts به کارش ادامه داد. با اینکه اعضای این گروه به ‌طور انحصاری درباره بازی‌های کلاسیک صحبت نمی‌کنند، اما موضوعات مورد بحث آن‌ها اغلب با بازی‌های قدیمی پیوند دارند.

پادکست Waypoint Radio

مجریان پادکست Waypoint Radio کارکنان وب سایت Vice یعنی آستین واکر، راب زَکنی، پاتریک کلپک و ریکاردو کنترِراس هستند. این میزبانان با ترکیب بحث‌های بازی‌های ویدیویی و اخبار این صنعت، شرایطی جالب و سرگرم‌ کننده پدید می‌آورند. همچنین این پادکست نقش بازی‌های ویدیویی را در جهان پوشش می‌دهد. اعضای گروه از بحث درباره سیاست و سایر مسائل مهم دنیای واقعی که به بازی‌های ویدیویی مربوط است، نمی‌ترسند. بنابراین انتظار نداشته باشید که همیشه به موضوعات سبک و دلنشین گوش دهید.

بهترین پادکست بازی

هنوز هم اعضای گروه بسیار خنده دار و سرگرم ‌کننده هستند. با وجود خنده‌ها و مباحث خردمندانه پیرامون بازی‌های ویدیویی، می‌توان گفت که هنگام انتخاب پادکست در اسپاتیفای، پادکست Waypoint Radio گزینه بسیار مناسبی است. بسیاری از پادکست‌های این لیست فقط در قلمرو بازی‌ها باقی می‌مانند. اما از آنجا که رویدادهای خبری معمولا در صنعت بازی‌های ویدیویی ترکیب می‌شوند، عموما پوشش موضوعی بازی‌ها توسط اعضای وب سایت Vice، بسیار آموزنده است.

پادکست GameSpot After Dark

پادکست GameSpot After Dark نسبت به سایر پادکست‌های این لیست، جدید است. این پادکست توسط یکی از اعضای گروه سازنده وب سایت GameSpot یعنی جیک دکر میزبانی می‌شود. همچنین شخصیت‌های برجسته دیگر این کمپانی از جمله لوسی جیمز، تیمور حسین و مایکل هینگهام نیز در این پادکست حضور خواهند داشت.

بهترین پادکست بازی

از نظر فرمت ممکن است این پادکست مشابه دیگر پادکست‌ها باشد، اما نکته اصلی اعضای سازنده GameSpot After Dark هستند. مجریان این پادکست مهمانان متنوع و جذابی را به برنامه دعوت می‌کنند تا به برجسته‌ سازی بسیاری از جنبه‌های صنعت کمک کرده و بر ارکان مختلف بازی تمرکز کنند. نتیجه این کار، یک برنامه خوش ‌ساخت است که در آن برای هر کسی، چیزی پیدا می‌شود. فرقی نمی‌کند که عاشق بازی‌های انیمه‌ای باشید یا به Dark Souls و Destiny علاقه‌مند باشید، به هر حال پادکست GameSpot After Dark ارزش گوش‌کردن را دارد.

پادکست Axe of the Blood God

Axe of the Blood God نسبت به اکثر پادکست‌های بازی‌ها یک تغییر خوشایند محسوب می‌شود، زیرا اکثر آن‌ها به ‌طور کلی درباره بازی‌ها بحث می‌کنند. پادکست Axe of the Blood God، که پادکست رسمی بازی‌های نقش ‌آفرینی وب سایت USgamer است، تنها بر ژانر نقش ‌آفرینی تمرکز دارد.

بهترین پادکست بازی

در اکثر پادکست‌ها به ژانر نقش ‌آفرینی کمتر بها داده می‌شود. مجریان این پادکست یعنی کت بیلی و نادیا آکسفورد در زمینه بازی‌های نقش ‌آفرینی تخصص دارند. تمام بازی‌های این ژانر از Pokémon گرفته تا Fable و Fallout را پوشش می‌دهند. این متخصصان به پادکست حال و هوای صمیمانه‌ای می‌دهند که گوش دادن به آن آسان می‌شود. آن‌ها بدون پرخاشگری تمام جنبه‌های ژانر نقش ‌آفرینی را بررسی می‌کنند. این پادکست را به لیستتان اضافه کنید و با این ژانر نادیده‌ گرفته‌ شده آشنا شوید.

احتمالا به اندازه کافی مشغول انجام بازی‌هایتان هستید و همیشه وقت ندارید تا از اخبار صنعت بازی باخبر شوید. ما می‌فهمیم. اما استفاده متعادل از پادکست‌ها باعث می‌شود که از خبرهای اخیر آگاه شوید و درباره تئوری‌های مختلف اطلاعات کسب نمایید و ممکن است این برنامه‌ها برایتان الهام ‌بخش باشند. این پادکست‌ها خبرها و طیف گسترده‌ای از موضوعات را پوشش می‌دهند. بنابراین به هر یک از آن‌ها فرصت دهید و در نهایت لیست خودتان را بسازید. کسی چه می‌داند، شاید مجریان این پادکست‌ها به شما کمک کنند تا بازی جدید مورد علاقه‌تان را کشف نمایید.

 

منبع: DigitalTrends

 

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =