معرفی تفنگ VR

معرفی تفنگ VR

بازی های واقعیت مجازی روز به روز در دنیا محبوب تر شده و کمپانی های زیادی لوازم مناسب برای این بازی ها را تولید می کنند. این بازی ها Playstation 4 شما را در دنیای بازی غرق کرده و حس و حالی واقعی را برایتان به ارمغان می آورد. در این بین کمپانی نام آشنای سونی در این عرصه پیشتاز است. سونی در کنار ارائه هدست واقعیت مجازی، کنترلرهایی را برای این هدست به نام PS VR Aim Controller نیز عرضه کرد.

هدست های واقعیت مجازی معمولا با دوربین اول شخص تولید می شوند. از همین رو داشتن یک کنترلر برای گیمر امری لازم است. سونی نیز در کنار هدست های واقیعت مجازی خود، تفنگ VR را عرضه کرد. در این تفنگ ها حسگر پلی استیشن موو قرار دارد. سونی این دسته را با ادعای بالاترین دقت در فهم حرکات شخص ارائه کرده است. در ابتدا این تفنگ ها در کنار بازی جنگی به نام Farpoint معرفی شدند که همین امر نیز دلیلی بر موفقیت این محصول سونی بود زیرا بازی های تفنگی جز پر طرفدارترین بازی ها بوده و ارائه آن همراه با وسیله ای به مانند یک تفنگ، حس و حال بازی را افزایش می دهد.

از ویژگی های خوب تفنگ VR، قرار گیری دکمه های آن در جای مناسب است. کاربر با زدن هدست واقعیت مجازی دنیای اطراف خود را نمی بیند و به همین دلیل توان دیدن تفنگ را هم ندارد. پس لازم است دکمه های موجود بر روی تفنگ VR در جایی قرار بگیرد که بدون نگاه کردن به آن به راحتی بتوان آن ها را پیدا کرد. در انتهای این تفنگ VR یک استیک در وسط و چهار دکمه به صورت دایره وار در اطراف آن قرار دارد که این ۴ دکمه، دکمه های عملگر دسته های پلی استیشن هستند.

معرفی تفنگ VR
معرفی تفنگ VR

در قسمت میانی دکمه های P-Pad و استیک دیگر دسته های سونی قرار داشته و در جلوی این محصول نیز دکمه های L و R قرار دارند. با وجود این دکمه ها، این دسته بیش از قبل به خود هدست سونی و دسته های پلی استیشن شباهت پیدا می کند. قرارگیری دکمه ها آن قدری مناسب است که گیمر به راحتی می تواند با این دسته به مانند دسته ی پلی استیشن برخورد کند.

سنسور حرکتی آن نیز به صورت یک دایره صورتی رنگ در جلوی دسته قرار دارد. علاوه بر این ها ویبراتوری که در این دستگاه به کار رفته بسیار با کیفیت بوده و کمک به واقعی تر کردن بازی برای کاربر می کند. تفنگ VR کیفیت و جنس بهتری نسبت به نسل قبل خود دارد. بر خلاف گذشته دیگر لازم نیست دسته موو را در این محصول قرار بدهید و به طور پیش فرض در داخل آن وجود دارد.

همچنین این تفنگ نازک تر از نسل قبلی خود یعنی Sharp Shooter بوده و خوش دستی آن نیز به اثبات رسیده است. این وسیله به قدری خوش دست و سبک است که کار کردن با آن بسیار راحت بوده و مشکلی در حین بازی پلی استیشن برای گیمر به وجود نمی آورد. وزن ۵۰۰ گرمی تفنگ VR نشان دهنده ی سبک بودن آن بوده و دست کاربر را در حین بازی خسته نمی کند.

ردیابی این دستگاه به گفته موسس کمپانی یک به یک بوده، به این صورت که در همان زمان که تفنگ را نگه داشته اید، قادر به اشاره کردن هم هستید و هر دو عمل در بازی به طور یکسان انجام می گردد.

معرفی تفنگ VR
معرفی تفنگ VR

همان طور که در ابتدا گفته شد، سونی این دستگاه را با بازی Farpoint ارائه داده است و به همین دلیل این تفنگ در کنار بازی Farpoint قابلیت های بیشتری را از خود نشان می دهد. تفنگ واقعیت مجازی می تواند در بازی Farpoint تبدیل به چندین اسلحه پیشرفته شود. سبک بازی به صورتی است که در حین انجام آن مدام درگیر حیوانات عجیب شده و برای شکست دادن آن ها به تفنگ VR نیاز زیادی پیدا می کنید.

همین امر خود دلیلی بر جذاب تر شدن این بازی به همراه تفنگ VR است. در حین بازی لازم است کارهایی را انجام دهید که پیش از پیش به جذابیت بازی می افزاید مانند بالا آوردن تفنگ و نگاه کردن از مگسک آن برای هدف قرار دادن دشمن. در کنار Farpoint، بازی های دیگری چون VR Batman Arkham ،Final Fantasy XV و رزیدنت اویل ۷ مناسب برای بازی با هدست و تفنگ واقعیت مجازی ساخته شده اند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 4 =