بررسی دسته بازی Controller Dawn Shadow

معرفی دسته بازی کنسول Controller Dawn Shadow Special Edition XBOX ONE

کنسول های بازی به یکی از اصلی ترین سرگرمی های افراد تبدیل شده و روز به روز به طرفدارانشان افزوده می شود. کنسول ایکس باکس از محبوب ترین کنسول های بازی در جهان است. به مانند تمامی کنسول ها در کنار این کنسول نیز دسته بازی که برای کنترل بازی به کار می رود استفاده شده است. دسته های بازی خود به عنوان اصلی ترین نقطه قوت کنسول به حساب می آید. دسته های ایکس باکس همیشه به ظاهر خاص و متفاوت از دسته پلی استیشن معروف هستند.

یکی از جالبترین این تفاوت ها در یک ردیف بودن استیک های شستی است. به نظر بسیاری از گیمرها این امر موجب شده کار با دسته بسیار راحت تر ار قبل باشد. کمپانی مایکروسافت به تولید نسخه های محدود از دسته های کنسول های خود معروف است. در کنار دسته کنسول نسل هشتمی این کمپانی یعنی ایکس باکس وان نیز دسته های نسخه ی محدود بسیاری وجود دارد.

معرفی دسته بازی کنسول Controller Dawn Shadow Special Edition XBOX ONE
معرفی دسته بازی کنسول Controller Dawn Shadow Special Edition XBOX ONE

از جالب ترین ویژگی های دسته های نسخه ی محدود شخصی سازی این دسته ها با تغییر الگوهای مختلف توسط کاربر است.یکی از زیباترین نسخه های محدود موجود، دسته Dawn Shadow است که مناسب برای کنسول های ایکس باکس وان، ایکس باکس وان اس و مایکروسافت ویندوز ۱۰ است. رنگ این دسته مخلوطی از مشکی و بنفش بوده و ظاهری فوق العاده به دسته داده است. به جز رنگ خاص دسته طراحی خاصی بر روی آن انجام نگرفته است.

از لحاظ امکانات تفاوتی با دسته اصلی ایکس باکس وان نداشته و به طور کل با همان المان ها طراحی شده است. تفاوت آن با دسته اصلی PlayStation در رنگ خاص آن و برد بیشتر دسته نسبت به دسته دیگر است. این برد دو برابر نسبت به دسته های دیگر است که کار با دسته را برای بازیکن راحت تر می کند. همان طور که گفته شد المان های موجود در دسته نسخه محدود Dawn Shadow مانند دسته اصلی ایکس باکس وان است.

در این دسته نیز ۴ دکمه عملگر معروف دسته های ایکس باکس، صفحه P-Pad، استیک های شستی، دو دکمه در وسط و دکمه Home قرار دارد. دو دکمه ی وسط این دسته Menu و View نام داشته و نسبت به نسل های پیشین متفاوت است (در نسخه های قبلی از دکمه های Start و Select استفاده می شده است.) هر دوی این دکمه ها چه در حین بازی و چه خارج از آن مفید هستند.

توسط دکمه home می توان از صفحه بازی در حین بازی اسکرین شات گرفت و با دوستان خود به اشتراک گذاشت. به طور کل کیفیت دسته های ایکس باکس وان بهتر از دسته ایکس باکس ۳۶۰ شده و به دنبال آن نیز دسته های نسخه های محدود نیز از کیفیت خوبی برخوردار هستند.

معرفی دسته بازی کنسول Controller Dawn Shadow Special Edition XBOX ONE
معرفی دسته بازی کنسول Controller Dawn Shadow Special Edition XBOX ONE

صفحه P-Pad در این دسته ها کیفیت بسیار عالی دارد ولی از آن جا که استفاده از این صفحه به مانند قبل در میان گیمرها مرسوم نیست و استفاده از استیک های شستی جای صفحه P-pad را گرفته، مایکروسافت نیز بر روی استیک های شستی بیشتر کار کرده و کیفیت بسیار خوبی برای آن ها به وجود آورده است. بافت استیک ها بهتر شده و به حالت مقعر در آمده است. از لاستیک زبری نیز برای ساخت آن استفاده شده که موجب راحت تر کار کردن با دستگاه می شود.

موتور لرزش مورد استفاده در دسته ایکس باکس وان هیجان بسیاری را در حین بازی به کاربر منتقل می کند. در برخی از نسخه های محدود قابلیت تغییر میزان لرزش وجود دارد ولی در این نسخه همچنین قابلیتی وجود نداشته و مانند دسته اصلی ایکس باکس وان عمل می کند. بر روی دسته جک ۳.۵ میلی متری قرار دارد که به کمک آن می توان هر نوع هندزفری را به دسته متصل کرد. پورت USB روی دسته کمک می کند دسته را بدون نیز به باتری شارژ و استفاده کرد.

دسته Dawn Shadow می تواند توسط بلوتوث به کامپیوتر و یا لپ تاپی که بر روی آن ویندوز ۱۰ نصب شده است متصل شود. این موارد ذکر شده از قابلیت های جدید اضافه شده به دسته ایکس باکس وان است.

نقاط قوت دسته بازی XBOX ONE Controller Dawn Shadow Special Edition

  • وجود جک ۳.۵ میلی متری
  • دکمه های حساس
  • جنس مرغوب
  • بافت بهتر برای راحتی بیشتر حین استفاده
  • دو برابر برد نسبت به دسته های قبلی
  • سازگار با ایکس باکس وان، ایکس باکس وان اس
  • قابلیت اتصال به کامپیوتر و لپ تاپ با سیستم عامل ویندوز ۱۰
  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 18 =