بررسی دسته بازی Wireless Controller Patrol Tech

معرفی دسته بازی کنسول Wireless Controller Patrol Tech Special Edition XBox

کنسول های بازی بخش بزرگی از زندگی گیمرها را تشکیل داده و نسل به نسل با پیشرفته تر شدن، طرفداران زیادی به دست می آوردند. کنسول ایکس باکس از معروف ترین کنسول های بازی حال حاضر دنیا به حساب می آید. در کنار این کنسول خوش ساخت به مانند تمامی کنسول ها کنترلری برای کنترلر بازی عرضه می شود. این کنترلر که در ایران به دسته بازی معروف است دارای تکنولوژی های بسیاری بوده و بزرگترین نقطه قوت کنسول محسوب می شود.

دسته های ایکس باکس در کنار تکنولوژی های خاص خود به دلیل طراحی خاص و متفاوت از دسته پلی استیشن معروف هستند. به طور مثال استیک های شستی در دسته پلی استیشن در یک ردیف قرار گرفته ولی در دسته ایکس باکس در دو ردیف متفاوت قرار گرفته اند و از نظر بسیاری از گیمرها کار با دسته را راحت تر کرده اند.

در کنار دسته اصلی ایکس باکس، نسخه های محدودی از دسته ها نیز وجود دارد که نسبت به دسته اصلی ویژگی های بیشتری داشته و طبق کارکرد و طرح آن طرفداران مخصوص به خود را دارند. این دسته ها می توانند به طور اختصاصی توسط کاربر الگو گرفته و شخصی سازی شوند. از زیباترین نسخه های محدودی که وجود دارد دسته Patrol Tech که مخصوص کنسول های ایکس باکس وان، ایکس باکس وان اس و ایکس باکس وان ایکس است.

معرفی دسته بازی کنسول Wireless Controller Patrol Tech Special Edition XBox
معرفی دسته بازی کنسول Wireless Controller Patrol Tech Special Edition XBox

این دسته رنگ سورمه ای منحصر به فردی دارد و بر روی آن از طرح خاکستری زیبایی استفاده شده است. از لحاظ امکانات تفاوت بسیاری با دسته اصلی ایکس باکس وان نداشته و می توان تفاوت های آن را در رنگ و طرح دسته و برد بیشتر دسته نسبت به دسته های قبلی گفت. باقی موارد این دسته مانند دسته نسل هشتم ایکس باکس وان است.

مانند وجود استیک های شستی، دکمه های جلوی دسته، P-Pad، ۴ دکمه عملگرد معروف دسته های ایکس باکس، دو دکمه در وسط و دکمه Home.در نسخه های قبلی دسته ایکس باکس دو دکمه در وسط دسته Start و Select که حال با دکمه های Menu و View جا به جا شدند. این دکمه ها هم در حین بازی و هم در هنگامی که از بازی بیرون هستید مفید هستند. دکمه Home قابلیت جدیدی بود که به دسته استاندارد ایکس باکس وان افزوده شد.

به کـمـک ایـن دسـتـه مـی تـوان از صـفحـه بازی اسکـریـن شـات گرفت و آن را در شبکه های اجتماعی به اشـتـراک گـذاشت. به طور کل در دسـتـه ایـکـس باکـس وان چـه دسـته اصـلی و چه نسخه های مـحـدود کـیـفـیـت صـفـحه P-Pad افـزایش یافته ولی بـا تـوجـه بـه استفاده روز افـزون گـیـمـرهـا از اسـتـیـک هـای شـسـتــی، در حـال حـاضـر در حـیـن بـازی اسـتـفـاده زیـادی از ایـن صفحه مـعـروف نـمـی شـود.

معرفی دسته بازی کنسول Wireless Controller Patrol Tech Special Edition XBox
معرفی دسته بازی کنسول Wireless Controller Patrol Tech Special Edition XBox

به همین دلیل نیز مایکروسافت علاوه بر بالا بردن کیفیت P-Pad بر روی کیفیت استیک های شستی نیز بسیار کار کرده است.
بافت این استیک ها بهتر از قبل شده و حالت مقعر بودن آن به علاوه لاستیک زبرداری که در ساخت آن استفاده شده کار با استیک ها را راحت تر از پیش کرده است. در دسته های ایکس باکس وان از موتوری جدیدی برای لرزش استفاده شده که حس و هیجان بیشتری به کاربر می دهد.

در بـرخی از دسـتـه هـای نـسـخـه مـحدود می تـوان مـیـزان لـرزش را تـغیـیـر داد ولـی در ایـن نـسـخـه هـمـچـنـیـن قـابـلـیـتـی وجـود نـدارد و از همان موتورهای موجود در دسـتـه اصـلی ایـکـس بـاکـس وان در دسـتـه Patrol Tech اسـتـفـاده شـده اسـت. در این دسـتـه نـیـز مانـنـد دسـته اصـلی ایـکـس بـاکـس وان جـک ۳.۵ مـیـلی مـتـری قرار دارد که بـه کـمـک آن مـی تــوان انــواع هـنـدزفـری را بـه دسـتـه وصـل کرد.

بر روی دسته پورت USB قرار دارد که به کمک آن می توان دسته را بدون نیاز به باتری شارژ کرد و از آن استفاده کرد. دسته نسخه محدود Patrol Tech می تواند توسط بلوتوث به کامپیوترهای شخصی، لپ تاپ ها و تبلت ها نیز متصل شود.

نقاط قوت دسته بازی Patrol Tech Special Edition

  • وجود جک ۳.۵ میلی متری
  • دکمه های حساس
  • جنس مرغوب
  • بافت بهتر برای راحتی بیشتر حین استفاده
  • دو برابر برد نسبت به دسته های قبلی
  • سازگار با ایکس باکس وان، ایکس باکس وان اس، ایکس باکس وان ایکس
  • قابلیت اتصال به کامپیوتر، لپ تاپ و تبلت
  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + ده =