بررسی دسته بازی Minecraft Creeper

معرفی دسته بازی Wireless Controller Minecraft Creeper برای کنسول XBox

با ورود پلی استیشن یک به بازار هرگز فکر نمی کردیم تکنولوژی بالاتری از بازی های کامپوتری را داشته باشیم. اما اکنون دستگاهی ارائه شده است که می توان گفت تفاوتی بین بازی هایش با فیلم وجود ندارد. ایکس باکس ۳۶۰ درسال ۲۰۰۱ در آمریکای شمالی به واسطه شرکت مایکروسافت عرضه شد. سال ۲۰۰۲ در ژاپن و سپس در استرالیا و اروپا انتشار یافت.

ایکس باکس ۳۶۰ برای نخستین بار در ماه می ۲۰۰۵ شناخته شد. تفاوت اصلی ان با ایکس باکس اورجینال در کنترلر های بی سیم آن می باشد. دسته های ایکس باکساورجینال با نسخه ۳۶۰ همخوانی ندارد و دارای سیم می باشند. اما ایکس باکس ۳۶۰ هم دارای دسته بی سیم و هم دارای دسته سیمی می باشد. دسته سیمی آن به واسطه پورت یو اس بی به کنسول متصل می شود. تفاوت دیگری بین آن و نمونه بی سیم وجود نخواهد داشت.

سازنده طراحی کنترلر ۳۶۰ بر اساس کنسول اورجینال انجام داده است. همچنین مایکروسافت با استفاده از یک تکنولوژی خاص موفق شده مشکل تا خیر و پهنای باند کنترلرها را برطرف سازد. به گونه ای که از لحاظ عملکرد با نوع سیمی خود تفاوتی ندارد. کنسول ایکس باکس قادر است به طور همزمان چهار کنترلر را پشتیبانی کند.

معرفی دسته بازی Wireless Controller Minecraft Creeper برای کنسول XBox
معرفی دسته بازی Wireless Controller Minecraft Creeper برای کنسول XBox

شما قادر هستید چهار نفره از بازی ها بهره ببرید. دسته ایکس باکس از چهار دکمه در سمت راست، دو عدد استیک در چپ و راست و دکمه های استارت بهره می برد. راهنما در وسط و پد کنترلی در سمت چپ پایین قرار گرفته است. دکمه راهنما ویژگی منحصر به فردی است که با بهره گیری از آن می توان کارهای زیادی با کنسول کرد. اطراف این دکمه چهار عدد لامپ ال ای دی قرار گرفته است.

هر کدام از این لامپ ها برای یک بازیکن در نظر گرفته شده اند. اولین دسته ای که ایکس باکس بلافاصله بعد از روشن شدن شناسایی می کند دسته یک می باشد و بعد از آن دو، سه و چهار می باشند. برای دسته اول چراغ سمت چپ بالا روشن خواهد شد. همین گونه نیز موافق با جهت عقربه های ساعت لامپ دسته دوم روشن خواهد شد. کنسول خاموش را می توان با نگه داشتن دکمه راهنما به مدت زمان یک ثانیه روشن کرد که در این صورت دسته و کنسول با هم روشن خواهند شد.

همچنین با استفاده از این دکمه می توانید به منوی اصلی ایکس باکس دسترسی پیدا کنید و تمامی دستگاه را راهنمایی کنید. به طور مثال می توانید روشن و خاموش نمودن دستگاه، روشن و خاموش کردن دسته، بسته و باز کردن دی وی دی درایو و اجرا کردن بازی XBox و بیرون امدن از آن تنظیمات دسته و دستگاه را نیز انجام دهید. هنگامی که ایکس باکس را تهیه می کنید دسته اورجینالی نیز همراه با آن دریافت خواهید کرد. این دسته با دستگاه تناسب دارد اما اگر شما دسته جدید وایرلس را تهیه کنید. واجب است که دسته را سینک کنید.

در کنار درب باطری دکمه ریزی قرار داده شده است. در کنار پورت یو اس بی جلوی کنسول نیز دکمه ای در همین جهت کار قرار گرفته است. برای سینک دسته جدید و کنسول، شما ابتدا باید دکمه سینک جلوی کنسول را نگه دارید و هنگامی کنسول شروع به سرچ کردن دکمه و سینک دسته را بفشارید. در پشت دسته جعبه باتری وجود خواهد داشت که هر سه باتری معمولی قلمی و شارژی می توان بهره برد.

معرفی دسته بازی Wireless Controller Minecraft Creeper برای کنسول XBox
معرفی دسته بازی Wireless Controller Minecraft Creeper برای کنسول XBox

البته باتری شارژی توصیه می شود زیرا کنترلر مصرف بالایی دارد و باتری شارژی کم مصرف و مقرون به صرف تر می باشد. خود ایکس باکس نیز همراه خود شارژری به همراه دارد که دیگر نیازی به جابه جایی باتری نخواهد بود. همچنین همراه با ایکس باکس ۳۶۰ یک دسته داده خواهد شد اما شما باید دسته دوم را جداگانه تهیه کنید. همچنین دسته سیمی از دو مدل مختلف تشکیل شده است.

یک مدل آن سیم یکسره دارد اما مدل دیگر از سیم دو تیکه تشکیل شده است. سیم دو تیکه هم از جنس بهتری برخوردار می باشد هم در صورت خراب شدن می توانید آن را تعمیر کنید. تمامی دسته های کنترلی یک کار را انجام خواهند داد. تبدیل کردن واکنش های ما به اعداد باینری یعنی صفر و یک یعنی به طور کلی تبدیل کردن به زبانی که کامپیوتر متوجه آن باشد. دکمه های کنترلر ایکس باکس نیز همین کار را انجام خواهند داد. شما با فشار دادن دکمه ها در حقیقت یک مدار الکترونیکی را از درون بهم متصل می کنید. هنگامی که دست خود را از روی دکمه برمیدارید دوباره مدار قطع خواهد شد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =