دسته لیمیتد ادیشن طرح هالو ۵ کنسول بازی ایکس باکس وان

معرفی دسته لیمیتد ادیشن طرح هالو 5 کنسول بازی ایکس باکس وان

خب قبل از اینکه به سراغ محصول جدید دسته لیمیتد ادیشن طرح هالو ۵ برای ایکس باکس وان برویم خواستیم تا کلیات ایکس باکس وان را مورد بررسی قرار دهیم تا اینکه شما عزیزان بدانید که چرا از ایکس باکس وان استفاده می کنید و درصد رقابت این کنسول تا کجا با کنسول های نینتندوسوییچ و پلی استیشن ۴ قرار گرفته است. خب از آنجایی که برخلاف تلفن های همراه که هر روزه با مدلی متفاوت به بازار می آیند خوشبختانه کنسول های بازی این گونه نیستند و به وضوح می توانیم ببینیم که مثلا کنسول پلی استیشن بعد از ۱۸ سال به تازگی نسل چهارم خود را معرفی کرده است.

یا اینکه نینتندوسویچ یا کنسول ایکس باکس تنها در چند مدل وجود دارد و سری های این کنسول ها بسیار حساب کتاب شده تولید و روانه بازار جهانی می شوند. پلی استیشن ۴  کمی  سبک تر از کنسول ایکس باکس وان است و وزن آن ها نسبت به ایکس باکس وان کمتر است. البته کنسول ایکس باکس ۳۶۰ هم از این کنسول یعنی ایکس باکس وان کوچکتر و سبک تر بود اما کنسول ایکس باکس وان در مقابل پلی استیشن ۴ بزرگ تر است و از نظر زیبایی هم نسبت به آن چیزی که کاربران میگویند ایکس باکس وان از جایگاه بالاتری برخوردار است.

خب آیا این بزرگی و سنگینی در قابلیت ها هم بالاتر است و یا اینکه چیزی از ارزش های  پلی استیشن ۴ کم میشود؟ خب از نظر زیبایی باید گفت که پلی استیشن ۴ یک اسباب بازی نیست که برای کسب جایگاه دنبال معیار زیبایی باشد. همچنین وجود اسکین ها این روزها به زیبایی پلی استیشن ۴ آنچنان کمک کرده است که اگر از نظر زیبایی این کنسول ها را با هم مقایسه کنیم قطعا به پای پلی استیشن ۴ نمی رسد.

خب اما حال باید بدانیم که هر کدام از این کنسول ها قابلیت خاص خود را دارند و همچنین رقابت تنگاتنگی در بین این هاست. در مطلب زیر مختصری از مختصات هر دو کنسول را برای شما عنوان می کنیم. در این مطالب ما به مختصاتی اشاره کرده ایم که برای کاربران بسیار جای سوال باقی گذاشته است. در واقع هیچ مقایسه ای را عنوان نکرده ایم.

معرفی دسته لیمیتد ادیشن طرح هالو 5 کنسول بازی ایکس باکس وان
معرفی دسته لیمیتد ادیشن طرح هالو ۵ کنسول بازی ایکس باکس وان

مختصری درباره کنسول پلی استیشن ۴

اما این دو کنسول در چه چیزهایی با هم رقابت می کنند؟ از نظر بدنی کنسول پلی استیشن ۴ از چهار قطعه تشکیل شده است که اگر آن را به صورت عمودی روی سطحی قرار دهیم دو قطعه در بالا و دو قطعه در پایین قرار میگیرد. ظاهر خلوتی برای کنسول پلی استیشن ۴ قرار دارد که از درج دو یا سه لوگو به صورت نوشته و یا آرم سونی عنوان شده است.

در پشت کنسول پلی استیشن ۴ چند جایگاه قرار دارد که در آنها کابل hdmi، دیجیتال، کابل دوربین و اینترنت نصب می شوند و باقی فضای پنجره ای مانند پشت آن جهت تهویه در نظر گرفته شده است. خوشبختانه کنسول پلی استیشن ۴ کابل آداپتور برق را این بار درون کنسول تعبیه کرده است تا دیگر سیستم  آجر مانند آداپتور را نداشته باشیم. از نظر قابلیت های ساپورت پروتکل های وایرلس نیز کنسول پلی استیشن ۴ از بلوتوث و وای فای پشتیبانی می کند. همچنین کنسول پلی استیشن ۴ از ویژگی خاص بازی های واقعیت مجازی برخوردار است که با هدست های مخصوص قابل اجراست.

مختصری از کنسول ایکس باکس وان

معرفی دسته لیمیتد ادیشن طرح هالو 5 کنسول بازی ایکس باکس وان
مختصری از کنسول ایکس باکس وان

ایکس باکس جدیدترین عرضه و قویترین محصول شرکت مایکروسافت است که در سال ۲۰۱۶ به بازار جهانی روانه شد. این کنسول با پردازنده مرکزی ۸ هسته ای، با پردازش گرافیکی ۱۱۷۲ مگاهرتز  و رم ۱۲ گیگ و همچنین حافظه داخلی ۱ ترابایت و شبکه دوگانه ۵ هرتز و ۲.۴ تولید شده است.

این کنسول یکی از قویترین کنسولهای گیم در جهان است. کنسول ایکس باکس وان ایکس هم خوب است بدانید که تمام بازی های کنسول ایکس باکس وان را ساپورت می کند و مشکلی در اجرای بازی های کنسول ایکس باکس وان نخواهید داشت. رقابت شدیدی بین این کنسول و پلی استیشن ۴ و نینتندوسویچ همچنان برقرار است.

قیمت میانگین این کنسول چیزی در حدود ۵۰۰ دلار آمریکا عنوان شده است. اما طبیعتا در بازار جهانی بسیار متفاوت تر از این خواهد بود. همچنین کنسول ایکس باکس وان از بازیهای واقعیت مجازی هم به خوبی پشتیبانی خواهد کرد.

دسته لیمیتد ادیشن طرح هالو ۵

خب طبیعتا برای یک کنسول ایکس باکس وان به این قدرتمندی باید یک دسته درخور هم تولید شود یا خیر؟! اما مگر می شود با دسته لیمیتد ادیشن طرح هالو ۵ برای ایکس باکس وان کمبودی را در یک مجموعه ایکس باکس حس کرد. دسته لیمیتد ادیشن طرح هالو ۵ برای ایکس باکس وان از قابلیت های فراوانی با شوکر قوی و آیتمهای بی نظیری برخوردار است.

دسته لیمیتد ادیشن طرح هالو ۵ برای ایکس باکس وان امروز برای شما خودش به تنهایی حکم یک کنسول را دارد. فرم دسته لیمیتد و نوع عملکرد و نحوه ارتباط با کنسول و همچنین سرعت عمل و عمر بالای دسته کمبودی را برای کنسول ایکس باکس وان باقی نگذاشته است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =