معرفی بازی جدید توسط استودیو سونی ژاپن

معرفی شدن بازی جدیدی در سال 2019 توسط استودیو سونی ژاپن

در سال ۱۹۴۶ بعد از جنگ جهانی دوم در توکیو روی خرابه های ان شهر کارگاه کوچکی ساخته شد که الان ان را به اسم شرکت سونی می شناسیم. سونی، یکی از بزرگترین شرکت های خوشه ای و چند ملتیه که مقر اصلیش ژاپن است و در هر زمینه ای که فکرش را بکنید از لوازم الکترونیکی و موسیقی گرفته تا خدمات مالی و تولید محصولات ضبط و پخش تا ساخت پلی استیشن برای سرگرمی و حتی تولیداتی در زمینه فیلم و سینما، فعالیت می کند.

این معنی تمام و کمال یه شرکت خوشه ای است که در تمام زمینه های کسب و کار که به هم هیچ ربطی ندارند جایگاه و فعالیت دارند. البته واضح می باشد که رسیدن به این همه موفقیت ساده نبوده است. رسیدن از یه کارگاه کوچیک دریک شهر بازمانده از جنگ به یکی از غول های دنیای تکنولوژِی، فرایندی پر از زحمت و تلاش مردمی پر از امید و سخت کوشی را نشان می دهد.

معرفی شدن بازی جدیدی در سال 2019 توسط استودیو سونی ژاپن
معرفی شدن بازی جدیدی در سال ۲۰۱۹ توسط استودیو سونی ژاپن

همه این تلاش ها ان ها را در سال ۲۰۱۷ به مقام صد و پنجم بزرگترین شرکت های سهامی جهان که در مجله فوربس منتشر شده، رساند. یکی از زمینه های فعالیت شرکت سونی، تولید و ساخت بازی های کامپیوتری است و موفقیت های زیادی در این زمینه کسب کرده که در این زمینه ۱۶ شرکت وابسته به شرکت سونی فعالیت می کنند.

 1. استودیوی Santa Monica: سازنده سری بازی های God of War،Warhawk و kinetica در سال ۱۹۹۹ در لوس آنجلس آمریکا تاسیس شد. محبوب ترین بازی های پلی استیشن ۴ این استودیو مجوعه بازی های God of War هست.
 2. استودیو NAUGHTY DOG: این شرکت از قدیمی ترین شرکت های زیر مجموعه شرکت Sony Computer Entertinment است و همینطور محبوبیت خاصی بین طرفداران بازی های سونی دارد. سازنده سری بازی های محبوب Uncharted هست.
  این شرکت به صورت مستقل در سال ۱۹۸۶ تاسیس شد و در نزدیکی استودیو سانتا مونیکا در لس آنجلس کار خودشو شروع کرد و در سال ۲۰۰۱ به سونی پیوست. از بازی های معروفی که این شرکت ساخته Crash، Jack and Daxter، سری بازی های Jak و Uncharted 3: Drakes Deception هستند. در سال ۲۰۰۸ که فروش بازی و کنسول های بازی رونق چندانی نداشت، این شرکت با ساخت بازی Uncharted 1 فروش خوبی رو تجربه کرد.
 3. استودیو Guerrilla Games: این شرکت بزرگ که مقر اصلی اون در هلنده در سال ۲۰۰۰ تاسیس شد و در سال ۲۰۰۵ توسط شرکت Sony comuter Entertainment خریده شد. این شرکت بازی های Shell shock ، Invader و Killzone را منتشر کرده است.
 4. استودیوPolyphony Digital: این شرکت در سال ۱۹۹۸ در شهر فوکوشیمای ژاپن توسط شرکت سونی تاسیس شد و یکی از استودیو های مهم و تاثیر گذار تو این صنعت محسوب می شود. از بازی های ساخته شده در این شرکت می توان سری بازی های Gran Turismo، Motor Toon Grand Prix، Motor Toon Grand Prix رو نام برد.
 5. استودیو Media molecule: این شرکت در سال ۲۰۰۶ در انگلستان تاسیس شد و در سال ۲۰۱۰ توسط سونی بنا گذاشته شد. از این سال کاملا زیر نظر شرکت سونی کار خودشو شروع کرد. از بهترین بازی های منتشر شده توسط این شرکت little big planet است.
 6. استودیو comuter Entertainmen: در سال ۲۰۰۵ شرکت سونی، این شرکت هلندی را خریداری کرد. از تولیدات این شرکت می توان بازی های Invader و Shell shock رو نام ببریم.
 7. استودیو Zipper interactive: این استودیو در سال ۱۹۹۵ در آمریکا تاسیس شد و در سال ۲۰۰۶ به سونی ملحق شد. از بازی های محبوب این شرکت می توانیم MAG و Socom رو نام ببریم.
 8. استودیو Japan: این استودیو از بزرگترین زیر مجموعه های شرکت سونی در خاک ژاپن است که در سال ۱۹۹۵ توسط این شرکت تاسیس شد. بازی های ICO، Shodow of colossus، the last guardian، Bleach: soul Resurrecction و Patapon رو نام برد.
 9. استودیو Evolution: از شرکت های زیر مجموعه بخش تفریح و سرگرمی سونی هستش که در سال ۱۹۹۹ در انگلستان تاسیس شد و در سال ۲۰۰۷ به سونی پیوست. از بازی های Playstation 4 محبوب این شرکت Motor storm، WRC هستند.
 10. استودیو Sucker Punch: یکی از بهترین استودیو های سونی که در سال ۱۹۹۷ در آمریکا تاسیس شد و در سال ۲۰۱۱ به صورت کامل به سونی ملحق شد. این شرکت سازنده بازی های معروف infamous و Sly cooper هستش.

استودیوهای big BiG، Cambridge، London، Liverpool، Foster City، Bend از دیگر شرکت های تابعه سونی هستند.

معرفی شدن بازی جدیدی در سال 2019 توسط استودیو سونی ژاپن
معرفی شدن بازی جدیدی در سال ۲۰۱۹ توسط استودیو سونی ژاپن

خبر های مهم سال ۲۰۱۹ از شرکت سونی
شرکت سونی با داشتن زیر مجموعه ها و استودیو های مختلف در سراسر کشورها، هر سال بازی های جدید و مهمی رو به بازار عرضه می کنه. ترویوکی توریاما، تهیه کننده استودیو سونی ژاپن و بازی های Bloodborne، Deracine و Astro Bot Rescue Mission ، اعلام کرده است که در سال ۲۰۱۹ بازی های جدید از این شرکت منتشر می شود.
همینطور وب سایت ژاپنی Gamer 4 از زبان این تهیه کننده، خبری رو مبنی بر ساخت بازی یا بازی های جدید و انتشار ادامه بازی های گذشته، اعلام کرده است. خبر انتشار بازی های جدید در سال ۲۰۱۹ رو میساکی یاماگیوا، یکی دیگه از تهیه کننده های این شرکت و تهیه کننده بازی های Bloodborne و Deracine هم تایید کرده است. همه طرفداران و بازیکن های بازی های ویدئویی که علاقمند به بازی های شرکت سونی هستند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =