معرفی موس و کیبورد HORI TAC Pro Type M-2 PS4

معرفی ماوس و کیبورد HORI TAC Pro Type M-2 PS4

علاوه بر کنترل کننده که بازی با شکل و سیمای معمولی و رایج در دنیا بازی های کنسول، کنترل کننده های متفاوتی مانند: فرمان بازی ماشین برای دوست داران بازی های اتوموبیل رانی و حتی گیتار مخصوص برای علاقمندان به نوازندگی وجود داشت. اما برای بازیکنان بازی های اول شخص تیرانداز (First Person Shooter) کنترل کننده مخصوصی وجود نداشت.

انتظار علاقمندان به این سبک از بازی پلی استیشن ۴ با تکیه به ماوس و صفحه کلید سالیان زیادی را به انجام سری بازی های مختلف کانتر، call of duty و دیگر بازی هایی از این دست نموده بودند به سر رسید. شرکت Hori از شرکت های تحت امر شرکت ژاپنی سونی همواره تعامل خاصی با شرکت اصلی سونی داشته و بهترین دستگاه های جانبی کنسول پلی استیشن را روانه بازار می کند.

این بار نیز شرکت Hori با ارائه انحصاری ماوس و صفحه کلید مخصوص بازی های اول شخص برای کنسول های نسل هفتم و هشتم، پلی استیشن ۳ و ۴ گوی سبقت را دیگر عرضه کنندگان کنترل کننده ربود. داشتن کنترل لازم در انجام بازی اول شخص تیرانداز از مهم ترین مسائل می باشد. در مراحل بعدی می توان مسیر داستانی بازی، گرافیک و دیگر امکانات را نام برد.

معرفی ماوس و کیبورد HORI TAC Pro Type M-2 PS4
معرفی ماوس و کیبورد HORI TAC Pro Type M-2 PS4

بعنوان مثال بازی کانتر در طی ۲۰ سال گذشته همواره مخاطبین خود را داشته از آن بعنوان تجربه مشترک بازیکنان این ژانر از بازی ها نام برد. حتی مشکلات و باگ های گرافیکی بازی کانتر نتوانست جلوی ماندگاری این بازی محبوب را بگیرد. دلیل اصلی محبوبیت بازی کنترل کامل شخص بر روی بازی بود و این تسلط بدون داشتن یک موس و صفحه کلید مناسب میسر نمی شد.

وجود کنترل کننده ماوس و صفحه کلید در کنسول پلی استیشن قطعا نگاه بسیاری از علاقه مندان را به سمت این کنترل کننده کنسول خواهند کشاند. زیرا با استفاده از ماوس و صفحه کلید می توانند میزان امتیازات خود را افزایش و رتبه خود را در رقابت با دوستان کاهش دهند. دلیل مهم تر کسب لذت بیشتر از بازی مورد علاقه خود است.

دارا بودن مجوز رسمی از سوی شرکت سونی برای این محصول نگرانی بازیکنان برای مسدود شدن بعلت استفاده از دستگاه های غیرمجاز در کنسول را از بین می برد. همچنین علاوه بر پلی استیشن ۳ و ۴ از آن در رایانه های خانگی هم میتوان استفاده کرد که البته با وجود ماوس و صفحه کلید در سیستم های خانگی نیازی به آن احساس نمی شود. کنترل کننده تولیدی شرکت Hori به دو بخش ماوس و صفحه کلید تقسیم می شود.

موس با استفاده از یک کابل رابط usb به صفحه کلید متصل می شود. اگرچه ما نام ماوس را برای این بخش از کنترل کننده استفاده می کنیم اما داشتن نواقص موجود در این بخش موجب دردسرهای برای استفاده کننده آن خواهد بود. شرکت با طراحی یک جوی استیک بازی در قالب شکل ظاهری یک ماوس باعث کاهش لذت بازی شد.

میزان حساسیت یک ماوس واقعی در حدود ۱۰۰۰۰ dpi بوده در حالی که میزان حساسیت قابل تنظیم در ماوس ارائه شده بین ۴۰۰ dpi الی ۳۲۰۰ dpi می باشد. هر درجه از حساسیت در بخشی از بازی کاربرد دارد. یکی در نبردهای نزدیک که باعث افزایش سرعت العمل، چرخش بازیکن شده و دیگری در بخش افزایش دقت مانند: شلیک با اسلحه دوربین دار به اهداف دور کاربرد دارند.

برای مرتفع ساختن این مشکل شرکت Hori از ایجاد ۴ کلید برای حالت های پیش فرض استفاده کرده است. بازیکن میتواند با استفاده از نرم افزار ارائه شده توسط شرکت با استفاده از تلفن هوشمند همراه خود (برای آندروید و ios نسخه مخصوص عرضه شده است) یا رایانه شخصی هرکدام از حالات مورد نیاز برای سرعت عمل یا دقت بیشتر را تعیین کرده و در سه پروفایل متفاوت ذخیره نماید تا در طول بازی Playstation 4 برحسب نیاز هرکدام را مورد انتخاب قرار بدهد.

صفحه کلید کنترل کننده با داشتن یک صفحه لمسی ۴.۵ اینچی در قسمت بالای کلیدها برای سرعت بخشیدن به رویدادهای مدنظر بازیکن، وزن ۴۰۰ گرم، ورودی هدست، ۱۶ کلید مکانیکی حرفه ای از جمله ۴ کلید arrow (بالا، پایین، چپ و راست)، دیگر کلیدهای مورد نیاز کنترل کننده پلی استیشن مانند مربع، دایره را نیز دارا می باشد و بصورت مجزا کارایی یک کنترل کننده کنسول را دارا می باشد.

معرفی ماوس و کیبورد HORI TAC Pro Type M-2 PS4
معرفی ماوس و کیبورد HORI TAC Pro Type M-2 PS4

همچنین شما می توانید ترتیب چینش و قرارگیری کلیدها را نیز تغییر دهید. قابلیت ویژه صفحه کلید در استراحت دستی قابل تنظیم صفحه کلید بوده که با تغییر ارتفاع محل تکیه گاه، از خستگی مچ دست در طول انجام بازی جلوگیری می کند. طراحان شرکت برای زیبایی بیشتر صفحه کلید از LED های قرمز رنگی بعنوان نور پس زمینه بهره برده اند که عده ای به اینکار آنها خرده گرفته و اعتقاد داشتند.

بجای LED قرمز رنگ از LED های RGB استفاده می کردند تا صفحه کلید از یکنواختی رنگ پس زمینه خارج شود. با وجود نواقص در بخش ماوس قیمت گذاری ۱۵۰ دلاری برای این کنترل کننده انحصاری شرکت سونی که مخصوص بازی های FPS است باعث شده تا نظر برخی از بازیکنان برای خرید این محصول جلب نشود. عده ای هم تجربه لذت بازی کنسول با ماوس و صفحه کلید را ترجیح داده و محصول را مورد خریداری قرار دادند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + ده =