معرفی نسخه تازه ای از بازی Titanfall XBox One در رویداد EA Play 2018

معرفی نسخه تازه ای از بازی Titanfall XBox One در رویداد EA Play 2018

معرفی نسخه تازه ای از بازی Titanfall XBox One در رویداد EA Play 2018

در حالی که همه منتظر بودند در رویداد E3 2018 اخبار زیادی از کمپانی ها و استودیو های سازنده بازی های ویدیویی منتشر شود رئیس کمپانی Respawn Entertainment در یک توییت اعلام کرد در جریان این رویداد به یکی از سه بازی هیجان انگیزی که در دست ساخت دارند اشاره‌ای خواهد کرد. اکنون می دانیم که این استودیو روی یک بازی جدید که مربوط به مجموعه استار وارز است کار می کند، همچنین آن‌ها در حال کار بر روی یک پروژه واقعیت مجازی نیز می باشند ولی چیزی که بیشتر مورد توجه قرار گرفته است این است که شایعاتی بود که آنها در حال کار روی یک نسخه از بازی Titanfall هستند.
اما بیاید با این بازی آشنا شویم. سال ۲۰۱۳ برای اولین بار این استودیو این بازی ایکس باکس وان را معرفی کرد در آن زمان کسی فکر نمی کرد که یک بازی شوتر تمام جوایز E3 را به دست بیاورد. در دورانی که عناوینی مانند بتلفیلد و کالاف دیوتی دیگر چندان مطرح نیستند این استودیو موفق شد با این بازی استانداردهای موجود در این سبک را تغییر دهد و این ژانر را وارد دوران جدید کند. برای بسیاری سوال بود که چطور این استودیو در اولین ساخت بازی خود در این سبک توانست به این چنین موفقیتی برسد.
پاسخ این بود که دو تن از کسانی که قبلا بر روی بازی کالاف دیوتی کار می کردند از کمپانی خود جدا شده و به این کمپانی پیوستند.

و با کمک افراد زیادی که در این استودیو کار می‌کردند تلاش کردند تا عناوین قبلی خود را شکست داده و یک بازی منحصر به فرد را بسازند.۱۱ مارس بود که این بازی در دسترس کاربران قرار گرفت و توانست یک تعریف جدید از بازی شوتر را به بازیکنان نشان دهد. ایده هایی که در این بازی استفاده شده بسیار خلاقانه هستند.

معرفی نسخه تازه ای از بازی Titanfall XBox One در رویداد EA Play 2018
معرفی نسخه تازه ای از بازی Titanfall XBox One در رویداد EA Play 2018

می توان از استفاده از تایتان ها در مبارزه به عنوان یکی از زیباترین موارد این ایده ها اشاره کرد.گیم پلی ای که در این بازی شاهد آن هستیم دارای موارد مدرن و کلاسیک زیادی می باشد. خلاقیت دیگری که سازندگان بازی نشان دادند در روایت این بازی می باشد جایی که ما شاهد جنگ های آینده بشر هستیم ولی بر خلاف همه داستان هایی که در اینجا وجود دارد این جنگها بر سر منابع طبیعی نیست و بیشتر بر سر مستعمرات می باشد و در واقع سازندگان تلاش کردند مفاهیم ضد جنگ را به مخاطبان خود ارائه کنند.
همه اینها در حالی اتفاق می افتد که تقریبا بخش داستانی نداریم بلیط ولی کماکان شاهد ارائه این موارد به مخاطبان هستیم در نهایت می‌توانیم بازی را یک انقلاب در این سطح بازی ها بدانیم.
انتخاب اینکه بازی را به صورت تک نفره پیش ببرید یا این کار را چند نفره انجام دهید سخت می‌باشد چرا که داستان بازی و روند بازی طوری طراحی شده که مرزی میان این دو قسمت وجود ندارد و در واقع این دو قسمت بازی با هم ترکیب شده اند.
تاریخی که بازی در آن روایت می شود مشخص نیست فقط می‌دانیم که دو گروه برای به دست آوردن مستعمرات با یکدیگر درگیر هستند. یکی از این جناح ها M-COR نام دارد و با لباسهای سبزشان شناخته می‌شوند تایتان هایی که در اختیار این گروه هستند هم با این رنگ مشخص می شود. می ‌توان این گروه را گروه مثبت بازی قلمداد کرد چرا که آنها برای بدست آوردن مستعمرات بیشتر حمله نمی کنند و بیشتر در مقابل جناح مقابل که IMC نام دارد به دفاع می پردازند.
گروه IMC را می توان گروه منفی و یا گروه مخالف بازی قلمداد چرا که آنها برای به دست آوردن مستندات بیشتر جنگ های بزرگی را انجام می دهند. افراد این گروه غالبا لباس خاکستری دارند و تایتان هایی که آنها را همراهی می کنند هم از همین رنگ استفاده می کنند.کشش داستانی چندان زیاد نیست اما به نظر می رسد نیازی هم به آن نیست چرا که سبک بازی عملاً دارای بخش داستانی تک نفره نمی باشد.

معرفی نسخه تازه ای از بازی Titanfall XBox One در رویداد EA Play 2018
معرفی نسخه تازه ای از بازی Titanfall XBox One در رویداد EA Play 2018

نحوه روایت کردن داستان اما چندان جذاب به نظر نمی رسد یک رابط از طریق مکالمه های رادیویی اطلاعاتی را می دهد و این اطلاعات چندان بر روی روند بازی و گیم پلی تاثیر نخواهند داشت. در ابتدای هر کدام از ماموریت های یک سری دستور به شما می رسد و پس از گذراندن مقداری درگیری مرحله به پایان خود می رسد پس نباید انتظار یک داستان حماسی از این بازی داشت.
گیم پلی ای که با این بازی تجربه می کنید مانند هیچ چیز دیگری نیست چرا که به شدت هیجان انگیز و جذاب می باشد و می‌تواند به خوبی شما را برای ساعت ها با خود همراه کند. این بازی برای کسانی که به دنبال آهسته بازی کردن هستند گزینه جالبی نیست و سرعت در این بازی نقش بسیار مهمی دارد. گیم پلی بازی می تواند با شما کاری کند که جدا شدن از بازی برایتان بسیار سخت باشد. Titanfall از آن دسته از بازی هایی است که می تواند شما را مجاب کند یک کنسول برایش خریداری کنید.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − سه =