اخبار بازی های پلی استیشن, بلاگ, پلی استیشن

معرفی و بررسی بازی یاکوزا منتشر شده توسط sega

بازی یاکوزا

پدید آورنده سری بازی یاکوزا ، در ماه مِی و در هنگام یک پخش زنده اظهار داشت که کاسوگا ایچیبان قهرمان تازه ویرایش بعدی Yakuza است.

بازی یاکوزا

بازی یاکوزا

معرفی و بررسی بازی یاکوزا منتشر شده توسط sega

مجموعه بازی یاکوزا (Yakuza) نخستین بار در سال ۲۰۰۵ برای PS2 معارفه و ارائه شد. بازی در شیوه اکشن داستانی توانست به توفیق قابل ملاحظه ای برسد و رأی خوشایند اشخاص کثیری را به سمت خود جذب کند؛ به همین خاطر هم در این چند سال رونوشت های گوناگونی از این سری ارائه شده است.
اگر اخبار را در این مدت پیگیری کرده باشید قطعا آگاه شدید که شرکت ژاپنی سگا مشغول پدید آوردن ویرایش تازه بازی یاکوزا است. با پرداختن به داده هایی که از سمت توزیع کننده بازی پخش شده است، روال ساخت بازی در وهله گزینش بازیگر برای کاراکترهای درون آن قرار دارد. توشینوری ناگوشی، پدید آورنده سری یاکوزا، در ماه مِی و در هنگام یک پخش زنده اظهار داشت که کاسوگا ایچیبانقهرمان تازه ویرایش بعدی Yakuza است. او همانا گزینش بازیگر زن و منتشر کردن داده های افزون تر را به تاریخ ۱۹ تیر ماه ارجاع داد.
اکنون در تازه ترین خبرها، سگا به‌صورت عمومی اظهار داشت که بعد از تست گرفتن از قریب به هزار نفر، نهایتا بازیگر نقش زن بنیادین بازی مسجل شده است. اِری کاماتاکی، مدل ژاپنی است که توانست از پس این آزمایش عبور کرده و به عموان این نقش انتخاب شود.
سگا خاطرنشان کرد که داده ها و نکته های افزون تر از بازی را به تاریخ هفت شهریور (۲۹ آگوست) ارجاع خواهد داد. با آگاهی به اینکه این تاریخ به زمان آغاز رخداد Tokyo Game Show خیلی نزدیک است، بعید نیست که در این نمایشگاه ناظر بر نخستین پیش نمایش از این بازی باشیم.
هم اکنون ویرایش تازه بازی یاکوزا برای پلی استیشن ۴ در حال پدید آمدن است؛ ولی با آگاهی به موضوع که این سری دیگر در محدودیت پلی‌استیشن نیست، می‌توان گمان کرد که بازی برای PC نیز ارائه شود. می بایست تا شهریور ماه انتشار کشید و ببینیم که سگا و عامل های بازی، تاریخ درست ارائه و نکته های ریز آن را خاطرنشان خواهند کرد یا خیر.

بی تردید همه‌ی شما با مجموعه Streets of Rage یا همان شورش در شهر آشنایی دارید. مجموعه بازی‌هایی در شیوه Beat’em Up که پلیرها را در رول یک قهرمان سمبلیک جای می‌داد که با جنگیدن با گروه خلاف کاران و اعمال حرکت های دلنشین و موسیقی زیبا، در خالیسازی انرژی پلیرها به طور کامل توفیق یافته بود و دل همه‌ی هواداران را فتح کرده بود. به جسارت می‌توان صحبت از این کرد که مجموعه بازی‌های «یاکوزا» (Yakuza)، عکس العمل کوشش شرکت سگا برای پدید آوردن دنیایی حجیم تر، دلپذیرتر به همراه کاراکترهای خارق‌العاده و ماجرا بسیار خوب بوده است که افزون بر آن، از دید گیم‌پلی نیز چند مرتبه رفیع تر از جد دیرینه خود جای گرفته است. وارد شدن یاکوزا به حرفه بازی‌های کامپیوتری در سال ۲۰۰۵ را می‌توان از قبیل رخدادهای عالی در این حرفه به حساب آورد. مجموعه بازی‌هایی که در عرضه همه ی حالات خاطرنشان شده در بالا به طور کامل توفیق یافته و سریعاَ توانست هواداران بسیار زیادی برای خود به دست بیاورد. اکنون بعد از گذشت ۱۳ سال از ارائه ی اولین نسخه در این مجموعه جذاب ، شرکت سگا کار را شروع کرده و با ارائه‌ی لقب «یاکوزا کیوامی» (Yakuza Kiwami)، یاد و یادمان های اولین نسخه را این دفعه با شکلی تازه و آپدیت شده به وسیله تکنولوژی روز ، برانگیخته کرده است.

مجموعه لقب های یاکوزا در شیوه اکشن/ ماجراجویی بوده و گیمرها رهبری کردن کاراکتر اصلی این مجموعه یعنی «کازوما کیریو» (Kazuma Kiryu) را در محله‌ی فرضی «کاموروچو» Kamurocho و بیشتر قسمت‌های بازی را درگیری های نفر به نفر مثل لقب های Streets of Rage و Fighting Force شکل می‌دهند. اگر قصد داشته باشیم بسیار بی آلایش حرف بزنیم ، در محله‌ی کاموروچو اغلب با شما درگیری دارند! چه وقتی که سرتان در لاک خودتان باشد و تلاش می‌کنید از تکاپو شهروندان در خیابان‌ها و مغازه‌های گوناگون کیف ببرید و چه وقتی که با شدت به شهروندان تنه زده و مسیر را به سمت هدف خود باز می‌کنید، مدام افرادی هستند که ذهنشان درگیر شما شده و یخه شما را می‌گیرند. اگرچه ، امکان دارد سابقه خصوصیت بنیادی یعنی کازوما کیریو در این وضعیت بی‌اثر نباشد! بالاخره هر چه نباشد، او اژدهای دوجیما است!
کاموروچو از نظر پهنا آن‌قدر وسیع نیست. چند خیابان و چند کوچه و کوچه های فرعی و انواع و اقسام فروشگاه‌ها و غذاخوری‌ها با تابلوهای رنگارنگ، بدنه‌ی این محله را شکل می‌دهند. امکان دارد در نظر نخست این اندیشه شکل بگیرد که این محله‌ی بی ارزش چیزی برای ارائه ندارد، ولی با آغاز بازی آگاه می شوید که در زوایا و کنار خیابان‌های این محله آن قدر نقش های فرعی و آیتم‌های گوناگون یافت می شود که از شمارش آن ها متحیر خواهید شد!

بازی یاکوزا

بازی یاکوزا

اگر ویرایش Yakuza 0 را تجربه نکرده اید، دلواپس بازی کردن یاکوزا کیوامی نباشید؛ چون که پدید آورندگان بازگفت ماجرا را به شکلی به پایان رسانده اند که برای درک ماجرا ، احتیاجی به بازی کردن ویرایش قبلی نباشد. اگرچه ، توصیه می‌شود برای فهم خوب تر سابقه کاراکترها و تغییرات آن‌ها از ویرایش قبلی و پی بردن به هر آن‌چه که در دیرینه اتفاق افتاده است، نخست Yakuza 0 را تجربه کنید. یاکوزا کیوامی با موتور گرافیکی Yakuza 0به وجود آمده است و به همین خاطر محله کاموروچو و الگو‌ها و انیمیشن‌های کاراکتر‌ها با دگرگونی کمی به صورت مستقیم به کیوامی انتقال پیدا کرده است. دیگر از خیابان‌های رنگارنگ Yakuza 0 اثری نیست و محله کاموروچو کمی رنگ خاکستری به خود دیده است. این دگرگونی که به خاطر سرآمد ده سال از رخدادهایYakuza 0 بوده، اراده زیرکانه خالقان را برای خاطر نشان کردن ۲۰ سال متمایز در ژاپن را بازتاب می‌کند.
ماجرا دقیقا چند وهله قبل از اتمام یافتن Yakuza 0 آغاز می‌شود. کازوما با یک تماس تلفنی به یاری برادر قسم خورده‌ی خود یعنی «آکیرا نیشیکیاما» (Akira Nishikiyama) می‌رود اما آگاه می شود که به هلاکت ارباب دودمان دوجیما به وسیله ی نیشیکیاما می‌شود. کازوما برای رها کردن نیشکیاما، قتل ارباب خاندان را بر دوش می گیرد و به مدت ده سال به زندان می‌رود. اکنون بعد از سرآمد ده سال، کازوما از زندان آزاد می شود و همین حال نیز از گروه‌ یاکوزاها اخراج شده است ولی شهر کاموروچو و دنیای یاکوزاها به طور کامل با آن‌چه که او ده سال قبل آن را رها کرد، دگرگونی زیادی پیدا کرده است. کازوما از رخدادهای زیادی که در طول این زمان اتفاق افتاده است، به صورت کامل بی‌اطلاع بوده است و نخستین چیزی که بعد از آزادی از آن آگاه می‌شود، بیوفایی و نامردی نیشیکیاما به دودمان و سعی او دست یافتن به ریاست همه ی دودمان یاکوزا است.
یاکوزای بنیادین ! خبر خوش اینکه مجموعه یاکوزا پیوسته در راه به خصوص خود در حال توسعه بوده است و پدید آورندگان در هر ویرایش با عرضه‌ی ماجرایی بسیار جذاب ، قهرمان‌پردازی بی همتا، گیم‌پلی بسیار گیرا و دنیایی دلنشین ، قدم‌های بلندی به سمت برجسته‌تر و معروف‌تر شدن این مجموعه برداشته‌اند. با این‌که لقب یاکوزا کیوامی در بعضی شالوده ها در مقایسه با لقب قبلی خود صغیر‌تر شده است، ولی هواداران مجموعه یاکوزا با آرامش خاطر از ساعت‌ها مضمون حیرت انگیز که در چشمداشت آن‌ها است، کیف لازم را خواهند برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + بیست =