بررسی کنسول بازی XBox Scarlett

معرفی و بررسی کنسول بازی XBox Scarlett

کنسول های پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان جز آن دسته از کنسول های بازی با کیفیتی بودند که مخاطبان را تا حد بسیار زیادی از خود راضی کرده اند. این کنسولها ۶ سال در کنار گیمرها ماندند. اما حالا که کمپانی های سونی و مایکروسافت به دنبال عرضه بازی های انحصاری برای پلی استیشن۴ و ایکس باکس وان نیستند، به نظر می رسد که دوره نسل هشتم به پایان رسیده است و مخاطبان باید خودشان را برای کنسول های پلی استیشن۵ و نسل تازه ای از ایکس باکس آماده کنند.

ردموندی ها بر طی اعلامیه ای، نسل نهم کنسول های خود را “ایکس باکس اسکارلت” معرفی کرده اند. ما تصمیم داریم تا در این مقاله در مورد تازه ترین کنسول بازی مایکروسافت با شما صحبت کنیم. اگر تمایل دارید در مورد ایکس باکس اسکارلت بیشتر بدانید، در ادامه این مقاله با ما باشید.

بررسی کنسول بازی ایکس باکس اسکارلت

بر تمامی کارشناسان، تحلیلگران، گیمرها و علاقمندان به کنسول های بازی ثابت شده است که ایکس باکس اسکارلت به زودی روانه بازار می شود. اما متاسفانه زمان دقیق این عرضه اعلام نشده است. برخی از تحلیلگران بر این باورند که کمپانی مایکروسافت برای نسل نهم کنسول های خود دو نسخه را به طرفداران معرفی خواهد کرد.

معرفی و بررسی کنسول بازی XBox Scarlett
آشنایی بیشتر با کنسول بازی ایکس باکس اسکارلت

آقای مایکل پچر به عنوان یکی از تحلیلگران بنام و مطرح بر این باور است که یکی از کنسول های کمپانی مایکروسافت برای سر و سامان دادن هر چه بیشتر به سرویس ابری ردمومندی ها روانه بازار خواهد شد. بر طبق نظر پچر این مدل از کنسول تازه، برای استریم بازی ها XBox در نظر گرفته می شود.

او در مورد دستگاه دوم هم بر این باور است که مخاطبان با یک دستگاه معمول مواجه خواهند بود که قابلیت ها و توانمندی های متفاوتی دارد. چنین پیش بینی طرفداران و علاقمندان به کنسول های مایکروسافت را بیشتر از قبل هیجان زده کرده است. زیرا در صورتی که این ادعا و تحلیل درست باشد، مخاطبان باید خودشان را برای یک اتفاق تازه، جذاب و همه جانبه آماده کنند.

پس از اینکه صحبت هایی مبنی بر عرضه دو مدل کنسول نسل نهمی مایکروسافت زده شد، یک منبع فرانسوی با عنوان JeuxVideo اعلام کرده است که کمپانی مایکروسافت در رویداد گیمی E3 2019 حضور خواهد داشت و با معرفی رسمی کنسول تازه خود به تمامی شایعات و پیش بینی های مختلف پایان می دهد. این منبع فرانسوی معتقد است که کمپانی مایکروسافت در این رویداد در مورد بخش های مختلف صحبت خواهد کرد. بدین ترتیب مخاطبان می توانند به اطلاعات سخت افزاری و جزئیات کنسول ایکس باکس اسکارلت دسترسی پیدا کنند.

نکته جالب اینکه JeuxVideo به تازگی گزارشی را انتشار داده است و بر طبق آن خود را موافق با نظر و تحلیل مایکل پچر دانسته است. در این سایت آمده است که ایکس باکس اسکارلت دو مدل مختلف را در برگرفته است که نام این دو مدل آناکودا و لاک هارت می باشد.

باید دید که این کمپانی در رویداد گیمی سال ۲۰۱۹ میلادی چه چیزی را برای مخاطبانش آماده است. آیا این ادعاها و تحلیل ها واقعیت دارد و یا حقیقت چیزی خلاف تصور تحلیلگران است؟ به احتمال خیلی زیاد افرادی که به دنبال بهترین، پیشرفته ترین و کاملترین کنسول مایکروسافت هستند، باید به دنبال ایکس باکس آناکوندا باشند.

گویا این مدل از پردازنده قوی و گرافیک فوق العاده ای برخوردار است. برطبق نظریات کارشناسان، این گونه برآورد می شود که ایکس باکس آناکوندا، سرعت و قابلیت بی نظیری دارد و به احتمال زیاد از لحاظ کیفیت در بالاترین جایگاه در میان کنسول های کمپانی مایکروسافت جای می گیرد.

سخت افزار کنسول ایکس باکس اسکارلت

گفته شده است که ایکس باکس اسکارلت از پردازنده Zen 2 برخوردار است. ضمن اینکه پردازنده گرافیکی در نظر گرفته شده برای نسل نهم کنسول های مایکروسافت، پردازنده گرافیکی AMD اعلام شده است. بدین ترتیب می توان بازی های ویدئویی را با کیفیت ۴K تجربه کرد. برای این کنسول نرخ فریم ۶۰ بر ثانیه پیش بینی شده است.

اگر چه اطلاعاتی در مورد پردازنده مرکزی و واحد پردازشگر گرافیکی این مدل مطرح شده است. اما هیچ چیز به طور دقیق و رسمی از سوی تیم سازنده تائید نشده است. به همین جهت باید تا حدی هم تغییرات را برای سخت افزار این کنسول در نظر گرفت. بر طبق گفته تحلیلگران و کارشناسان این گونه انتظار می رود که مخاطبان کماکان در کنسول ایکس باکس اسکارلت از قابلیت Backward Compatibility بهره مند باشند.

معرفی و بررسی کنسول بازی XBox Scarlett
معرفی و بررسی کنسول بازی XBox Scarlett

به طور کلی به نظر می رسد که کمپانی مایکروسافت به دنبال تغییر رویکرد و سلایق خود در زمان عرضه کنسول ایکس باکس اسکارلت باشد. گویا این کمپانی بنام به دنبال تغییر سیاست های توزیع بازی های ویدئویی است. کارشناسان معتقدند که تغییراتی در Xbox App مشاهده شده است و این بیانگر ظهور انقلابی بزرگ در مجموعه مایکروسافت است.

پیشرفت و حرکتی رو به جلو برای مایکروسافت

کمپانی مایکروسافت ضمن اینکه توانست با عرضه کنسول ایکس باکس وان به محبوبیت زیادی دست پیدا کند، توانست لقب بهترین کنسول بازی تاریخ را هم از آن ایکس باکس وان کند. این مجموعه تمام تلاش خود را به کار گرفت تا بخش های مختلف کنسول ایکس باکس وان را بشناسد و سعی کند با بررسی نقصهای موجود، گامهای بعدی را استوارتر از گذشته بردارد.

این کمپانی چندان به فکر برطرف کردن عیوب اندک موجود در کنسول ایکس باک وان نبود و ترجیح داد با یک حرکت جسورانه نسل هشتم را متوقف سازد و همه چیز را برای تولید نسل نهم کنسولها آماده کند. چیزی که در مورد ایکس باکس اسکارلت واضح است، این است که طرفداران با کنسولی قدرتمند مواجه خواهند بود که از توان سخت افزاری بالایی برخوردار است. ضمن اینکه قرار است مخاطبان، بازیهای ویدئویی را با بالاترین کیفیت گرافیکی دنبال کنند.

به احتمال زیاد باز هم می توانید بازی هایی از قبیل Halo Infinite، Gears 5 و Forza را در کنسول های تازه مایکروسافت امتحان کنید. بی شک این قبیل از بازی ها برای استفاده در کنسول های نسل بعدی بهینه خواهند شد. اما حتما این کمپانی کار ساخت بازی های تازه تری را آغاز کرده است و شاید هیچ وقت فرصت به امتحان بازی های قدیمی نرسد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =