معرفی و عرضه سری جدید پتنت بی سیم هدست PlayStation VR

معرفی و عرضه سری جدید پتنت بی سیم هدست PlayStation VR

معرفی و عرضه سری جدید پتنت بی سیم هدست PlayStation VR

کمپانی سونی تا به حال ۴ سری از کنسول Plat Station را تولید نموده است که تازه ترین و بهترین مدل آن در سال ۲۰۱۳ تحت عنوان PS4 ارائه شد. از این نوع کنسول دو دستگاه دیگر نیز پس از عرضه‌ اش با اسامی PS4 Slim و PS4 PRO تولید شد که دارای تغییرات ظاهری و سخت افزاری کمی نسبت به کنسول PS4 بودند.در چند سال اخیر تولید محصولات جدید به وسیله کمپانی سونی کاهش چشمگیری پیدا کرده است.
و احتمالا دلیل این موضوع به تمرکز سونی روی تولید کنسول جدیدش بر می گردد. آخرین محصول ارائه شده به وسیله این کمپانی مربوط به هدست VR پلی استیشن می باشد که شخص در موقع استفاده از آن قادر خواهد بود تا بازی ‌های PS4 را به شکل واقعیت مجازی ببیند
شرکت Sony در سال ۲۰۱۶ میلادی هدست VR خود را همراه با پلی استیشن VR عرضه کرد. این هدست دارای سازگاری کاملی با کنسول  PlayStation ۴ بوده.
و خصوصیاتی نظیر پنل ۵.۷ اینچی OLED با رزولوشن ۱۰۸۰ و همچنین صدای سه ‌بعدی دارد. این هدست به علت قابلیت هایی که دارد موفق شده فروش خوبی در دنیا به دست بیاورد. نسل اول این نوع هدست دارای سیم های زیاد جهت وصل شدن به کنسول هستند که همین موضوع عدم رضایت برخی کاربران را به دنبال داشته است. سونی برای جلب رضایـت ایـن افـراد برنامه جـدیـدی دارد و در هـمـیـن راسـتـا اخـیـرا خـبر‌هایـی بـه گـوش رسـیـده مـبـنـی بر ایـنـکه ایـن هـدسـت واقـعـیـت مـجـازی ، بـی سـیـم خواهـد شـد.

معرفی و عرضه سری جدید پتنت بی سیم هدست PlayStation VR
معرفی و عرضه سری جدید پتنت بی سیم هدست PlayStation VR

استفاده از هدست کنسول  PlayStation VR دارای مراحلی است که در ادامه ذکر می شود. در وهله اول لازم است اتصال کنسول با دوربین و واحد پردازشی برقرار گردد. سپس باید اتصال واحد پردازشی به نمایشگر انجام شده و از طریق کابل یو اس بی به کنسول وصل شود. در آخر نیز پس از متصل نمودن کابل برق می بایست از کابل اتصال هاب به هدست استفاده نمایید. بعد از انجام تمام این مراحل قادر خواهید بود هدست کنسول را روشن نموده و از آن بازی ببرید.
حذف شدن قسمتی از این اتصالات قطعا استفاده از این نوع هدست را راحت تر خواهد کرد.
تولید هدست بی سیم به وسیله کمپانی سونی به معنی یک کشف تازه از سوی این شرکت نیست زیرا این کمپانی می بایست سال ها قبل به دنبال تولید این هدست می رفت ولی با این حال در صورت تولید این هدست به وسیله سونی، این کمپانی بزرگ می تواند تغییر مهمی در زمینه لوازم جانبی کنسول‌ ایجاد نماید.
با توجه به در دست تولید بودن کنسول جدید سونی کاملا طبیعی است که این شرکت به دنبال ساخت محصولات جانبی جدید در این زمینه باشد. یکی از اختراعات به ثبت رسیده این کمپانی همین هدست واقعیت مجازی می باشد که در آن از طراحی بی ‌سیم در PlayStation VR  استفاده شده است.هر کاربری که تا به حال PlayStation VR خریده باشد و از آن استفاده کرده باشد به این موضوع اعتراف خواهد کرد که سیم‌های طولانی و بلند این کنسول تا چه اندازه دردسرساز است.

معرفی و عرضه سری جدید پتنت بی سیم هدست PlayStation VR
معرفی و عرضه سری جدید پتنت بی سیم هدست PlayStation VR

دقیقا به همین دلیل است که سونی تصمیم گرفته این مشکل را در نسل بعدی هدست های خود رفع کند و بدین منظور قصد تولید هدست بی‌سیم را دارد. این نوع هدست با عوض کردن فرکانس‌های انتقال، موجب برقرار شدن یک ارتباط دائمی و پایدار در هر شرایطی خواهد شد. برای این کار فراکانس‌های ۵GHz و ۶۰GHz مورد استفاده قرار گرفته اند. ۶۰GHz به عنوان فرکانس اصلی جهت برقراری ارتباط استفاده شده و فرکانس ۵GHz نیز به عنوان فرکانس پشتیبان در نظر گرفته شده است.
با وجود اینکه این نسخه از هدست به شکل بی‌سیم خواهد بود ولی هنوز هم نیاز است که واحد پردازشی این هدست به کنسول پلی استیشن ۴ متصل گردد. بعد از متصل شدن، سیگنال‌ها توسط هاب و به صورت بی‌سیم به سمت هدست ارسال خواهد شد که همین قابلیت موجب آزادی عمل برای استفاده کنندگان می شود.لازم به ذکر است با وجود اینکه کمپانی سونی پتنت مربوط به این هدست را را ثبت کرده اما پیاده سازی آن در محصول نهایی کاملا قطعی نیست و شرکت سونی هنوز آن را به شکل رسمی معرفی نکرده است. بنابراین باید منتظر بمانیم تا این شرکت محصول جدید خود را معرفی کند.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − نه =