بررسی کیبورد پلی استیشن

معرفی کیبورد پلی استیشن و کارایی آن

شاید ندانید که می شود کیبورد و موس را به کنسول پلی استیشن ۴ وصل کرد. قطعا در صورتی که اطلاعاتی دراین زمینه نداشته باشید، حسابی غافلگیر شده اید. البته حق دارید! پیشنهاد می کنیم در این مقاله با ما همراه شوید تا در مورد نحوه استفاده از کیبورد در کنسول های بازی پلی استیشن ۴ با شما صحبت کنیم.

در انتهای این مقاله متوجه می شوید که به کمک کیبورد می توان چقدر برخی از کارها را راحت تر از گذشته انجام داد. با کمک کیبورد سرعت پیگیری بعضی کارها به شدت بیشتر می شود و می توانید به راحتی به مرورگر وب دسترسی داشته باشید و با خیالی آسوده بخش های مختلف آن را بالا و پایین کنید.

حتما بیشتر شگفت زده می شوید، اگر به شما بگوییم که برخی از بازی ها از موس و کیبورد هم پشتیبانی می کنند. در واقع دنیای کنسول پلی استیشن ۴ واقعا گسترده و پیچیده است و می تواند بارها و بارها با قابلیت های متنوعش شما را غافلگیر کند. اگر چه برخی از بازی ها از موس و کیبورد پشتیبانی می کنند، اما کماکان اکثر سازنده های بازی های ویدئویی این قابلیت را به بازی های خود راه نداده اند.

معرفی کیبورد پلی استیشن و کارایی آن
معرفی کیبورد پلی استیشن و کارایی آن

خب البته این کار تا حدودی هم منطقی به نظر می رسد! فکرش را بکنید شما در یک بازی چند نفره مثل Call of Duty با موس و کیبورد وارد بازی شوید و در آن طرف سایر شرکت کنندگان برای هدایت و کنترل بازی از کنترلرهای سنتی کمک بگیرند. در برخی از مواقع شاید کنترلرهای سنتی بهتر باشند. زیرا شما می توانید انها را شخصی سازی کنید. اما این امکان برای کیبوردها وجود ندارد.

چطور از کیبورد برای کنسول استفاده کنم؟

اگر دوست دارید تا از این قابلیت کنسول پلی استیشن ۴ خود استفاده کنید، حتما این سوال برایتان مطرح می شود که چطور می توانم کیبورد یا موس را به کنسولم متصل کنم. شما برای این کار دو راه خواهید داشت. کیبوردهای USB و وایرلس از نمونه های موجود در بازار هستند که شما می توانید بسته به انتخاب خود، از آنها استفاده کنید.

اگر قرار باشد تا از کیبورد USB استفاده کنید، باید آن را به پورت USB کنسول پلی استیشن خود متصل کنید. همان طور که حتما می دانید کنسول های پلی استیشن ۴ دارای دو پورت USB در بخش جلویی خود هستند که غالبا از انها برای اتصال دسته های بازی Playstation استفاده می شود. اگر انتخابتان کیبوردهای وایرلس باشد هم کار سختی را در پیش نخواهید داشت.

فقط باید آن را برای مدت کوتاهی به پورت USB کنسولتان نصب کنید تا از طریق دستگاه شناخته شود. این فرآیند چند ثانیه بیشتر وقتتان را نخواهد گرفت. بعد از آن شما می توانید با استفاده از کیبورد به بازی مشغول شوید.

معرفی کیبورد پلی استیشن و کارایی آن
معرفی کیبورد پلی استیشن و کارایی آن

استفاده از کیبوردهای بلوتوث وایرلس

کیبوردهای بلوتوث وایرلس هم گزینه دیگری برای کنسول پلی استیشن ۴ شما هستند. شاید کیبوردهای بلوتوث وایرلس بتوانند در مدیریت هزینه ها به شما کمک به سزایی بکنند. کیبوردهای بلوتوث وایرلس کار شما را تا حدودی آسان تر می کنند.

زیرا مجبور نیستید که به منظور اتصال کیبورد به کنسولتان به دنبال نمونه های متناسب و ویژه برای پلی استیشن ۴ باشید. بلکه می توانید از تمامی کیبوردهایی که دارای قابلیت بلوتوث هستند، استفاده کنید. یادتان باشد برای اینکه بتوانید از کیبوردهای بلوتوث وایرلس در کنسول پلی استیشن ۴ خود استفاده کنید، کار کمی متفاوت خواهد بود.

برای این کار باید در نخستین گام به بخش تنظیمات کنسول وارد شوید و در ادامه گزینه Devices را برگزینید. حالا باید گزینه Bluetooth Devices را انتخاب کنید.

در انتها باید کیبوردتان را روی حالت Pairing قرار دهید. خب کار تمام است! حالا باید کمی صبر کنید تا نام کیبوردتان روی صفحه نمایش داده شود.
در نهایت می توانید کیبورد را به کنسول متصل کنید و بازی را شروع کنید.

چطور بفهمیم بازی از کیبورد پشتیبانی می کند؟

پاسخ این سوال بسیار ساده است. فقط کافیست تا کیبورد را به کنسولتان متصل کنید و ببینید که آیا با کیبورد می توان بازی پلی استیشن کرد یا خیر؟ البته بهتر است پیش آنکه به دنبال تست کردن بازی ها بروید، این را بدانید که اکثر بازی های مطرح و معروف از چنین قابلیتی برخوردار نیستند.
در اکثر بازی های مطرح و پرطرفدار این کنترلرهای سنتی هستند که بازی را در دست می گیرند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × دو =