معرفی کینکت ایکس باکس ۳۶۰

معرفی کینکت ایکس باکس 360

کینکت یک حسگر هوشمند صوتی و تصویری است که توسط مایکروسافت معرفی شد. کینکت به کاربران امکان استفاده از بازی های کامپیوتری بدون کنترلر را می دهد، اگرچه این ابزار مختص بازی نیست و میتوان از آن در موارد سرگرم کننده دیگر مانند تماشای فیلم و گوش دادن به موسیقی استفاده کرد.

این حسگر بخشی از لوازم جانبی کنسول بازی Playstation 4 مایکروسافت است که برای کنسول های بازی ایکس باکس وان، ایکس باکس ۳۶۰ و سیستم های کامپیوتری طراحی شده است. کینکت در تمام مدل های ایکس باکس ۳۶۰ به خوبی عمل می کند، همچنین کینکت در ایکس باکس ۳۶۰ بر خلاف مدل های قدیمی تر می تواند بدون تامین کننده برق مجزا (آداپتور) کار کند.

معرفی کینکت ایکس باکس ۳۶۰

کینکت دارای یک پایه، یک دوربین با دو عدد لنز، میکروفون و یک درگاه مادون قرمز است. درگاه مادون قرمز و دوربین برای تشخیص عمق تصویر و رنگ تصویر کاربرد دارند. دوربین های موجود در این کینکت با ویژگی های حرکتی منحصر به فرد خود از قبیل فرمان های صوتی و تصویری که دارند برای کاربران کنسول بازی ایکس باکس ۳۶۰ این امکان را به ارمغان می آورند تا بدون هیچ لمسی بر تمامی قسمت های سیستم کنترل کامل داشته باشند.

این دوربین دارای لنزهایی است که میتواند نقاط مهم حرکتی در بدن انسان را تشخیص داده و با دنبال کردن این نقاط موقعیت سه بعدی و کاملی از بدن بدست بیاورد. همچنین وجود میکروفون داخلی و سنسورهای حساس کینکت میتواند به راحتی و با سرعت بالا فرمان های صوتی را پردازش کند تا جایی که باعث شگفتی و حیرت کاربران شود. اگرچه کینکت دارای قابلیت های فوق العاده ای است اما مشکلاتی نیز دارد، ممکن است در بعضی بازی ها کاربر در زمان اجرای حرکات توسط کینکت با کمی تاخیر مواجه شود که برایش ناخوشایند باشد.

معرفی کینکت ایکس باکس 360
معرفی کینکت ایکس باکس ۳۶۰

بازی های کینکت

نکته جالب توجه در مورد بازی هایی بر پایه کینکت رنگ بازی ها است. بازی های جدید بر پایه کینکت ایکس باکس با رنگ بنفش عرضه می شود و این در حالی است که در گذشته این نوع بازی ها با رنگ سبز به بازار عرضه شداه است.

روش های اتصال کینکت در ایکس باکس ۳۶۰

برای اتصال کینکت در ایکس باکس ۳۶۰ دو روش وجود دارد:

  1. روش اول در مدل های جدید ایکس باکس ۳۶۰ کاربرد دارد و کاربر میتواند با استفاده از یک پورت که همراه با کینکت در جعبه موجود است هم اطلاعات و هم برق را منتقل کند.
  2. روش دوم برای مدل های قدیمی ایکس باکس ۳۶۰ که بدون پورت است کاربرد دارد، در این روش کاربر با استفاده از درگاه اتصال USB را برقرار می کند، در این روش برق کینکت به صورت جداگانه و با استفاده از آداپتور تامین می شود.

برای استفاده درست از کینکت کاربر باید ۲ تا ۳ متر از حسگر فاصله داشته باشد، استفاده از کینکت در ایکس باکس بسیار ساده است و به محض روشن شدن دستگاه کاربر میتواند از امکانات بی شمار آن استفاده کند.

رابط کاربری کینکت

رابط کاربری و منوهای کینکت از طریق داشبورد ایکس باکس ۳۶۰ قابل دسترسی و تنظیم است. پس از روشن کردن ایکس باکس ۳۶۰ و به محض تکان دادن دست ها، حسگر کینکت کاربر را تشخیص میدهد و به صورت خودکار وارد اکانت کاربری می شود. پس از ورود به کینکت، کاربر میتواند با اشاره دست وارد منوهای مختلف شود و با مشت کردن دست بخش مورد نظر خود را انتخاب کند.

معرفی کینکت ایکس باکس 360
معرفی کینکت ایکس باکس ۳۶۰

کنترل صوتی کینکت

کاربر با تلفظ (ایکس باکس) می تواند به لیست کاملی از فرمان های صوتی دسترسی داشته باشد و با انتخاب و تلفظ فرمان مورد نظر آن را تایید و اجرا کند.

کارت کالیبراسیون

این کارت که به صورتک خندان نیز معروف است در مدل های مختلف و همراه با کینکت یا بعضی بازی های کینکت عرضه می شود.
این کارت زمانی نیاز است که کاربر بخواهد محیط اطراف خود را به فضای بازی پلی استیشن اضافه کند، برای استفاده از این کارت شرایط نوری باید ایده آل باشد (برای عملکرد دقیق کینکت نور شدید یا نور کم توصیه نمی شود)

جمع بندی

کینکت در مجموع دارای قابلیت های خوب و هیجان انگیزی است که میتواند برای کاربران سرگرم کننده باشد. کینکت برای همه کاربران چه مبتدی و چه حرفه ای جذابیت های خاص خودش را دارد و میتواند به عنوان ابزاری مفید برای تمام اعضای خانواده مورد استفاده قرار گیرد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =