مقایسه بازی های انحصاری کنسول های بازی PS4 و Xbox ONE در سال ۹۷

مقایسه بازی های انحصاری کنسول های بازی PS4 و Xbox ONE در سال ۹۷

مقایسه بازی های انحصاری کنسول های بازی PS4 و Xbox ONE در سال ۹۷ Exclusive PlayStation 4 Games vs. Exclusive Xbox One Games

امروزه در زندگی مردم کنسول های بازی جایگاه بسیار مهمی پیدا کرده اند و روز به روز به تعداد گیمرها اضافه می شود. کمپانی های بسیاری در این زمینه فعالیت داشته و کنسول های بازی با امکانات مختلفی را ارائه داده اند. در این زمینه کمپانی های سونی و مایکروسافت به نوعی رقیب هم به حساب می آیند و کنسول های بازی آن ها به شدت در دنیا معروف هستند. از آخرین کنسول های ارائه شده این دو کمپانی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان نام دارد.
این کمپانی ها به جز ارائه امکانات، بر روی گزینه های دیگری برای بازاریابی کنسول های خود کار می کنند که یکی از مهم ترین این گزینه ها، بازی های انحصاری این کنسول هاست. این مورد را شاید بتوان مهم ترین گزینه نام برد. بسیاری از افراد تنها به خاطر بازی های انحصاری کنسول بازی خود را انتخاب می کنند و این بازی ها نقش بسیار مهمی دارند. این بازی ها به طور قطع امتیار خوبی برای هر کدام از کمپانی ها به حساب آمده و باعث پر طرفدار شدن کنسول های تولیدی آن ها می شود. در ادامه مروری بر روی بازی های انحصاری منتشر شده در سال ۹۷ برای این دو کنسول پر طرفدار می کنیم:

پلی استینش ۴
در رابطه با پلی استینش ۴ به جرات می توان گفت پر طرفدارترین کنسول بازی در دنیاست. سونی از ابتدای ساخت این کنسول ها همیشه کنسول بسیار با کیفیت و خاصی را ارائه داده و همین باعث جذب مخاطبان زیادی شده است. بازی های انحصاری این کنسول بسیار برای سونی مهم بوده و توجه خاصی بر روی آن ها دارد.

Spider-man
بازی جدید اسپایدر من توسط استدیو اینسامنیاک ساخته شده و از مشاهدات بر می آید که این بازی بهترین بازی ارائه شده ی ابر قهرمان هاست. پیش از این نیز این استودیو بازی انحصاری Resistance را برای پلی استیشن طراحی کرده است.

Concrete Genie
این بازی توسط استدیو Pixelopus ساخته شده و حال و هوایی رنگارنگ دارد. داستان بازی در رابطه با پسری است که در دنیای تیره ای زندگی می کند و توسط دیگران آزار می بیند، او با رنگ کردن دیوارهای شهر می خواهد از این آزار و اذیت ها فرار کند. گیمر در این بازی در نقش این پسر بچه است.

God of War
این سری از بازی های God of War برای اولین بار است که به طور انحصاری برای پلی استیشن ساخته شده و حال و هوای بازی و گیم پلی آن بسیار با سری های قبلی تفاوت دارد. در این سری بازی دیگر خدایان و اساطیر یونان وجود ندارند.

Dreams
این بازی توسط استدیوی مدیا مولکول ساخته شده است. از جذابیت های این بازی وجود ۳ دنیای متفاوت در این بازیست. یک دنیا به صورت ماجراجویی است، یک دنیا به صورت فانتزی و دنیای سوم به صورت علمی تخیلی است. در دنیای سوم گیمر باید رباتی به نام debug را کنترل کند.

Detroit: Become Human
این بازی توسط استدیو کوانتوم دریم ساخته شده و جز آخرین بازی های طراحی شده توسط دیوید کیج معروف است. این بازی قوی و خوش ساخت در دنیایی پر از ربات های انسان نما می گذرد. بازی Detroit: Become Human مانند یک فیلم سینمایی بوده و داستانی مشخص را از ابتدا دنبال می کند.

ایکس باکس وان:
ایکس باکس رقیب قدرتمند پلی استیشن است. ایکس باکس وان که به تازگی به بازار عرضه شده است، کنسولی قدرتمند و خوش ساخت بوده و مانند پلی استیشن ۴ بازی های انحصاری جذابی دارد.

State of Decay 2
دومین سری از بازی های State of Decay 2 به مبارزه با زامبی ها می گذرد. این بازی هم به صورت تک نفره و هم چند نفره انجام خواهد شد که بخش چند نفره آن طرفداران زیادی دارد. گیم پلی بسیاری قوی و متنوع است و راه های مختلفی برای شکست دادن زامبی ها وجود دارد.

Crackdown  ۳
این بازی را استدیو Sumo Digital ساخته است و به نوعی بهترین بازی انحصاری ایکس باکس وان است. پایه این بازی بر اساس تخریب بوده و تخریب محیط و اجزای آن دارای امتیاز مثبت است. تمرکز اصلی بازی Crackdown  ۳ بر روی جنگ های چند نفره است.

Sea of Thieves
این بازی درون مایه ای طنز داشته و حال و هوای آن در دنیای دزدان دریایی می گذرد. ظاهر جذاب و فانتزی آن طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. بهترین بخش این بازی قسمت چند نفره آن است و تجربه ای لذت بخش و منحصر به فردی را برای کاربر به ارمغان می آورد.

The Darwin Project
این بازی چند نفره که سبکی بتل رویال دارد توسط استودیوی Scavengers Studio ساخته شده است. در این گونه بازی ها زنده ماند نقش اول را دارد و در این بازی که همگی قصد کشتن همدیگر را دارند، برای برنده شدن نهایت باید یک نفر زنده بماند.

The Last Night
این بازی که توسط استودیو Odd Tales طراحی شده است، ۲.۵ بعدی بوده و و سبک ماجراجویی و گرافیک خاص آن طرفداران بسیاری را جذب کرده است. گرافیک این بازی به قدری جذاب است که بتوان نام زیباترین بازی ایکس باکس وان را بر روی آن گذاشت. کامپیوتر و هوش مصنوعی دو اصل اساسی این بازی است.

Ashen
این بازی نیز که توسط استودیوی Aurora 44 در دو جنبه ی تک نفره و چند نفره ساخته شده است. اساس اصلی این بازی نیز بر پایه زنده ماندن به هر نحوی است.

مرکز خرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 7 =