مقایسه و بررسی کنسول بازی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان قسمت چهارم

.

مقایسه و بررسی کنسول بازی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان قسمت چهارم

پلی استیشن ۴ در مقابل ایکس باکس وان اس: مقایسه ی گرافیکی

  • بازی ها در پلی استیشن ۴ با کیفیت بالاتری نسبت به ایکس باکس وان اس اجرا می شوند

در حالیکه به نظر می رسد ایکس باکس وان ایکس رتبه ی بالاتری نسبت به پلی استیشن ۴ پرو دارد، زمانی که صحبت به ایکس باکس وان اس و پلی استیشن ۴ می رسد، موضوع فرق می کند. ویدیوی گیم پلی بازی GTA 5 در یوتیوب پاسخی قطعی به سوال های گرافیکی این دو کنسول داده است. گرافیک پلی استیشن ۴ اصلی قادر به نشان دادن جزئیات بیشتری نسبت به ایکس باکس وان اصلی است.
در واقع برای درک این موضوع باید از هر دو کنسول استفاده کنید، اما با این حال نسخه های بازی GTA 5 در کنسول های پلی استیشن و ایکس باکس درخشان تر از همتایان نسل قبل خود ظاهر شدند. در مقایسه ی نسخه های بازی Metal Gear Solid 5، وضوح بیشتری در نسخه ی پلی استیشن ۴ وجود دارد. به خصوص، بافت اشیاء بهتر از تصاویر مشابه در ایکس باکس وان ظاهر شدند. در بازی های پلی استیشن ۴ وضوح ۱۰۸۰ پیکسل را با ۳۰ یا ۶۰ فریم بر ثانیه مشاهده کردیم، و این در حالی بود که همتایای این کنسول یعنی ایکس باکس وان وضوح ۷۲۰ یا ۹۰۰ پیکسلی را در ۳۰ یا ۶۰ فریم بر ثانیه نشان داد.
این روندی است که امروزه هم ادامه یافته، تحلیل ویدیویی نشان می دهد بازی هایی مانند Battlefield 1 در پلی استیشن با وضوح بیشتری نسبت به ایکس باکس وان نشان داده شدند. درباره ی بازی Titanfall 2 نیز اتفاق مشابهی رخ داد و وضوح این بازی در کنسول ایکس باکس وان کمتر بوده است. به طور کلی، Playstation ۴ در رتبه ی بالاتری نسبت به ایکس باکس وان قرار گرفته است، اما هر دوی این کنسول ها قدرتمندتر از نسل قبل خود ظاهر شدند.

تقاوت قیمت ایکس باکس وان در مقابل پلی استیشن ۴

  • در ابتدا پلی استیشن ۴ بسیار ارزان تر از ایکس باکس وان بود
  • اما افت قیمت در هر دو کنسول رخ داد

چهار سال قبل، قیمت پلی استیشن ۴ وسوسه انگیز تر بود: ۳۹۹ دلار (۳۴۹٫۹۹ پوند / ۵۴۹ دلار استرالیا) برای کنسول و کنترلر دوال شاک ۴ پرداخت می شد. کنسول ایکس باکس وان نسبتا گران تر بود، سیستم، کنترلر ایکس باکس وان و کینکت قیمتی برابر ۴۹۹ دلار (۴۲۹ پوند / ۴۹۹ دلار استرالیا) داشتند. اما حالا، پس از چندین بار افت قیمت، هر دو کنسول قیمتی تقریبا یکسان دارند.
در واقع، طبق آخرین بررسی ها، هر دو کنسول بسیار ارزان تر از ابتدا شده اند. در امریکا نسخه ی ۵۰۰ گیگابایتی کنسول ایکس باکس وان اس قیمتی برابر ۲۳۹ دلار دارد، و نسخه ی ۱ ترابایتی این کنسول قیمتی برابر ۲۷۹ دلار دارد. در عین حال، قیمت کنسول ایکس باکس وان اس در انگلستان با اختلاف کمی ارزان تر است، در حالی که نسخه ی ۱ ترابایتی این کنسول ها از قیمت یکسانی برخوردارند.
در نهایت، در استرالیا چه مدل ۵۰۰ گیگابایتی و چه در مدل ۱ ترابایتی، ایکس باکس وان اس ارزان تر است. از نظر قدرتمند پلی استیشن ۴ پرو و ایکس باکس وان ایکس، کنسول ایکس باکس وان ایک گران تر و با قیمت ۴۹۹ دلار عرضه شد و این در حالی است که پلی استیشن ۴ پرو قیمت ۳۹۹ دلار داشت.

مرکز خرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 16 =