مقایسه و بررسی کنسول بازی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان قسمت ششم

.

مقایسه و بررسی کنسول بازی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان قسمت ششم

کینکت ایکس باکس وان در مقابل دوربین پلی استیشن ۴

  • کینکت ویژگی ای بود که وعده داده شده بود، اما دیگر تولید نمی شود
  • در عین حال، اگر به دنبال استفاده از هدست VR پلی استیشن هستید، دوربین پلی استیشن، یک وسیله ی جانبی اصلی می باشد

در زمان عرضه ی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان، دوربین های نسبی آن ها یکی از اصلی ترین وسیله های این دستگاه ها بودند. با این حال، در سال ها بعد، از محبوبیت اولیه ی کینکت (وسیله ای است که منجر به استفاده از بازی‌های رایانه‌ای بدون استفاده از هیچگونه کنترلگری می‌شود) مایکروسافت و دوربین پلی استیشن ۴ سونی کم شد.

مورد دوم یعنی دوربین پلی استیشن ۴ بخش مهمی از فضای Playstation VR بود، اما خارج از آن کاملا بدون استفاده باقی ماند. این موضوع بسیار ناراحت کننده است، زیرا از یک نظر، تکنولوژی کینکت جدید به نظ بسیار امیدوار کننده بود، شش سازه را با هم داشت و حدود ۲ گیگابایت داده را در یک ثانیه مورد پردازش قرار می داد. این تکنولوژی حتی قابلیت ثبت ضربان قلب، حالات چهره و ۲۵ مفصل و انگشتان شست را داشت.

کینکت ایکس باکس وان به طور قطع بسیار قدرتمند بود، تنها به بازی های بیشتر نیاز داشت. در حال حاضر، دلایل اندکی وجود دارد که دوربین ۱۰۸۰ پیکسلی را همچنان حفظ کنیم، به خصوص از وقتی که کل پلتفرم شفاف تر شده است.

دوربین پلی استیشن از این نظر، چیز زیادی ارائه نمی دهد، اما یه سختی قابل پیدا کردن و خریداری است. این دوربین که به طور رسمی PlayStation Eye نام دارد دارای دو دوربین ۱۲۸۰x 800 پیکسلی در بدنه ای هستند که البته باریک تر از کینکت می باشد. از زمان عرضه ی کنسول، مینی گیم رباتی Playroom ارتقاء یافته است، اما سری Just Dance نیاز به به روز رسانی های بیشتری دارند.

به هر حال؛ اگر بخواهید از پلی استیشن VR استفاده کنید، باید دوربین پلی استیشن را خریداری کنید، زیرا هدست از این دوربین برای تشخیص محل قرار گیری سر شما استفاده می کند. با عرضه  PSVR، دوربین پلی استیشن سریعا از یک وسیله ی جانبی اختیاری به بخش ضروری دستگاه تبدیل شد.

بهترین بازی های پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان

  • هر دوی این کنسول ها بازی های انحصاری بسیار عالی ای دارند
  • بازی های انحصاری سونی اکثرا بازی های سوم شخص هستند، در حالی که بازی های شرکت مایکروسافت بیشتر بازی های مسابقه ای هستند.

هر دو کنسول پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان دارای لیست بازی های قابل توجهی هستند. پلی استیشن به تنهایی بیش از ۱۸۰۰ بازی دارد که بیش از ۵۰۰ بازی، انحصاری همین کنسول هاست، در حالی که کنسول ایکس باکس وان دارای ۱۶۰۰ عنوان بازی است که کمتر از نصف این بازی ها مشابه کنسول پلی استیشن ۴، منحصرا مختث کنسول ایکس باکس وان است.

اگر به بازی های تیراندازی علاقه دارید بازی های The Halo و Gears of War بهترین بازی های کنسول ایکس باکس وان هستند، و بازی Cuphead دارای ویژگی های عالی و مبارزات مختلف است. بازی Halo: The Master Chief Collection کلیه ی بازی های کلاسیک قدیمی را احیا می کند، البته تجربه ی این بازی مشکل هایی را به همراه دارد که هرگز به طور کامل حل نشدند.

اما، با توجه به بازی های مسابقه ای منحصری که کنسول ایکس باکس وان در آن ها برتری دارد، عناوین Forza Motorsport و Horizon از سری های عالی این سبک بازی ها هستند.

مرکز خرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + هفده =