مقایسه و بررسی کنسول بازی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان قسمت هشتم

.

مقایسه و بررسی کنسول بازی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان قسمت هشتم

ایکس باکس وان در مقابل Playstation ۴: تفاوت های دیگر

  • هر دو کنسول از قابلیت بازی های آنلاین چند نفره پشتیبانی می کنند
  • دیگر ویژگی های های پخش کننده رسانه ها توسط کنسول ایکس باکس وان ارائه شده است

با نگاهی به این دو کنسول، متوجه می شویم که کنترلرها و لیست بازی ها، تفاوت اصلی ای هستند که کاربران باید تصمیم بگیرند کدام یک را انتخاب کنند. با این حال، عوامل دیگری نیز وجود دارد که در تصمیم گیری قبل از خرید سیستم جدیدف نقش دارند. اول از همه سوال این است که: دوستان شما بیشتر از همه کجا بازی می کنند؟
از آنجایی که هر کنسول بازی ها و برنامه های منحصر به فردی دارند، احتمالا هنگامی که دوستانتان می خواهند بازی کنند نمی خواهید از آن ها عقب بمانید با زمان بازی را با هم تقسیم کنید. هر دو شرکت مایکروسافت و سونی در این نسل از کنسول های خود قابلیت بازی چند نفره را فعال کرده اند. متاسفانه سونی در این مسیر به مایکروسافت بسیار نزدیک شده است، اگرچه مایکروسافت با برداشتن برنامه ی پرداخت Xbox Live از شرکت سونی پیشی گرفته و در نتیجه کاربران دیگر نیازی به داشتن اشتراک در نتفلیکس یا دیگر برنامه ها ندارند.
مقایسه ی بین پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان در چهار سال اخیر تکامل یافته است، و این بیشتر به دلیل تغییر برنامه های مایکوسافت است: افت قیمت کنسول ایکس باکس وان با سیاست های پرداختی کمتر و ارتقاء مشخصات گرافیکی. این دو نسل کنسول ها، هم اکنون نقش زیادی در دنیای بازی ها بر عهده دارند، که این بدان معناست که شرکت های سونی و مایکروسافت قرار است بازی هایی مانند Horizon: Zero Dawn و Sea of Thieves را به شما واگذار کنند، و این برای تمامی بازیکنان یک پیروزی محسوب می شود.

نتیجه

به طور کلی عوامل مختلفی ممکن است در خرید یک کنسول تاثیر گذار باشد. مثلا ممکن است یک عده طرفدار مایکروسافت باشند و عده ای دیگر طرفدار سونی و در نتیجه در هر شرایطی ترجیح دهند از شرکت مورد علاقه ی خود خرید کنند. حتی ممکن است فردی ظاهر کنسول ها را ملاک قرار دهد. کنترلر کنسول که در بخشی مجزا به آن پرداختیم نیز می تواند یکی از عوامل موثر در انتخاب و خرید کنسول ها باشد.
در هر صورت افراد زیادی ممکت است کنترلر ایکس باکس وان و نحوه ی قرار گیری استیک های آن را جذاب و مناسب بدانند و از سوی دیگر عده ای ظاهر کنترلرهای سونی را ترجیح دهند. به طور کلی عوامل مختلفی ممکن است روی تصمیم گیری افراد در خرید کنسول ها دخالت داشته باشد. اکنون که تمامی نقات مثبت و منفی کنسول ها را بیان کردیم، تصمیم با شماست که کدام یک از کنسول ها را انتخاب کنید.

مرکز خرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − پنج =