مقایسه Resident Evil 3 Remake با نسخه اورجینال

نسخه بازسازی شده یا Resident Evil 3 Remake ، دچار تغییرات گرافیکی چشم گیری شده است. تشخیص تمام تفاوت های موجود میان نسخه اصلی و بازسازی شده Resident Evil 3 ممکن است دشوار باشد. به خصوص اگر تا به حال نسخه کلاسیک پلی استیشن ۱ آن را بازی نکرده اید. نگران نباشید، چرا که ما توانستیم تفاوت های بیشتری میان این دو نسخه و همچنین ارتباط آن با Resident Evil 2 بیابیم. اکنون نگاهی به آن ها می اندازیم.

چگونه Marvin آلوده شد

مقایسه resident evil 3

از میان راه های مختلفی که remake Resident Evil 3 را به Resident Evil 2 remake مرتبط می کند، نمایش این است که چگونه Marvin Branagh، مأموری که Leon یا Claire را در اوایل بازی در سال گذشته ملاقات می کند، آلوده می شود. ظاهراً این به خاطر Brad Vickers است که به یک زامبی تبدیل شده بود. هنگامی که Branagh در حال دستگیری Vickers بود، Vickers او را گاز گرفت و آلوده کرد و باعث شد تا او هنگام نزدیک شده Leon، به Resident Evil 2 remake تبدیل شود.

مرگ Brad

مقایسه resident evil 3

این مورد کمی پیچیده است. در نسخه اصلی بازی، کاملاً واضح است هنگامی که Jill Valentine به دیدن  Brad می رود، یک زامبی Brad را گاز می گیرد. با این حال، او از آن جا فرار کرده و با Nemesis روبرو می شود، Nemesis نیز مغز او را سوراخ کرده و سپس Brad تبدیل به زامبی می شود. اما در نسخه بازسازی شده، خواهیم دید که Brad به همراه Jill در حال فرار از دست زامبی ها هستند، Brad در را نگه میدارد تا به Jill فرصت فرار بدهد، اما یکی از زامبی ها او را گاز گرفته و تبدیل به زامبی می کند. به همین خاطر، این موضوع کمی مبهم است.

مرگ Brad زامبی

به یاد دارید که چگونه Brad Vickers زامبی، علیرغم حضور در نسخه اصلی بازی، در نسخه بازسازی شده Resident Evil 2 حضور نداشت؟ اکنون تا حدی دلیل آن را می دانیم. بخاطر اینکه در نسخه بازسازی شده Resident Evil 3 به دست Carlos Oliveira کشته می شود. این موضوع بعد از اینکه Marvin را گاز گرفت، اتفاق افتاد و برخلاف آنچه که در Resident Evil 2 شاهد بودیم، خیلی سریع می میرد.

ملاقات با Nemesis، Carlos و UBCS

مقایسه resident evil 3
با توجه به تغییر موضوع اصلی، درست در همان ابتدای نسخه بازسازی شده، Jill در یک واقعه شوم با Nemesis روبرو می شود. این هیولا به آپارتمان او حمله کرده و سپس Jill را تعقیب می کند. مدتی نمیگذرد تا دوباره Jill با Nemesis مواجه میشود و پس از تلاش ناموفق برای مبارزه با آن پیش از همراه شدن با ارتش UBCS ، Carlos به کمک او می آیند. در نسخه اصلی این بازی، Jill درست زمانی Nemesis را میبیند که Brad را کشته است. اولین ملاقات او با Carlos نیز زمانی است که Jill به رستوران می رسد. (پیش از آنکه Nemesis سرزده وارد شود).

منطقه Sewer  (فاضلاب) جدید

این منطقه اکنون شناخته شده است، اما بسیاری از چیزهایی که در نسخه اصلی وجود داشت، به نسخه بازسازی منتقل نشده اند. با این حال به طرز عجیبی، شاهد وجود مناطق جدید هستیم. این فاضلاب ها، جدید هستند و برای هر کسی که نسخه بازسازی شده Resident Evil 2 را بازی کرده باشد، آشنا خواهد بود. یک تفاوت اساسی میان این دو نسخه در این است که شما با Hunter Gamma جدید روبرو خواهید شد که نسبت به نسخه اصلی بسیار ترسناک تر به نظر می رسد.

منطقه Clock Tower (برج ساعت) وجود ندارد

صحبت از موارد حذف شده کردیم، برج ساعت نیز  دیگر وجود ندارد. مسیریابی از میان ساختمان ها، حل معماها و کشتن عنکبوت های غول پیکر در حالی که با Nemesis درگیر بودیم از خصوصیات اصلی نسخه اورجینال بازی به شمار می رفت. اما در نسخه بازسازی شده، برج ساعت تنها به عنوان پشت صحنه ای در نبرد مقابل شکل دوم Nemesis به کار رفته است. حداقل خوب به نظر می رسد و در آن نبرد نقش دارد.

Carlos در اداره پلیس Raccoon

تغییر بسیار جالبی که در نسخه بازسازی در مقایسه با resident evil 3 این است که چگونه Jill به اداره پلیس Raccoon نمی رود. در عوض این Carlos است که مکان را قبل از شروع حوادث Resident Evil 2 remake بررسی می کند. نکته خنده دار این است که اکنون فهمیده ایم چطور به توالت اداره پلیس در نسخه بازسازی سال گذشته، آسیب رسیده بود. به خاطر همین جستجوهای کارلوس بود.

تنها یک پایان برای بازی (و بدون حضور Barry)

نسخه اصلی این بازی دارای چند پایان مختلف است، اما در نسخه بازسازی Resident Evil 3 تنها یک پایان وجود دارد و آن نیز بسیار عجیب و غریب است به جای اینکه Nikolai توسط Nemesis غافلگیر شود، یا با هلی کوپتر فرار کند، یا هلی کوپتر او در حین فرار نابود شود، تنها یک پایان وجود دارد. در آن، پس از مبارزه با Nemesis، Jill و Carlos، Nikolai را به پایین پرتاب کرده و او را به حال خود رها می کنند تا بمیرد. Barry Burton، که از اولین بازی شریک Jill بود، به هیچ وجه ظاهر نمی شود.

شکل متفاوت Nemesis


ظاهر Nemesis در مقایسه resident evil 3 با نسخه جدید، دچار تحولات بنیادی شده است. او از غولی بدون لباس به همراه شاخک هایی که از دست هایش بیرون زده بود، به یک جانور چهارپا تغییر پیدا کرد. این جانور، بسیار بزرگ تر از شکل طبیعی آن بوده و می تواند از برج ساعت بالا رفته و برای حمله بر روی Jill بپرد. البته اگر بخواهیم در مورد تفاوت سایز این غول صحبت کنیم، باید بگوییم که در برابر نسخه اصلی بسیار عظیم الجثه است.

Lickerها


Lickerها که از Resident Evil 2 شروع به کار کردند، در نسخه اصلی Resident Evil 3 دیده نشدند. ظاهراً در نسخه بازسازی، در مورد آن تجدید نظر و اصلاحاتی صورت گرفته است. در طول تحقیقات Carlos در ایستگاه پلیس Raccoon، مشاهده می کنیم که چگونه Lickerها بسیاری از مأموران را در اداره پلیس کشته اند. این یک تفصیل کوچک است اما به طور خلاصه نشان می دهد که چگونه همه چیز به طرز وحشتناکی اشتباه پیش رفته است.

NEST 2

در نسخه اصلی، بازیکن از Dead Factory که به عنوان Incineration Disposal Planet P-12A نیز شناخته می شود، بازدید می کند. این تأسیسات، مرکز پردازش زائدات بیولوژیکی توسط آزمایشگاه NEST می باشد. در نسخه بازسازی شده، ما NEST 2 را داریم که شامل کارخانه و آزمایشگاه می شود. علاوه بر این، اکنون Palehead ها به خصوص زامبی های جهش یافته ای که توانایی احیا دارند را برای جنگیدن در آزمایشگاه داریم.

مراجعه به NEST در نسخه بازسازی Resident Evil 3

چرا Nest 2 وجود دارد؟! شاید به خاطر این که آزمایشگاه Resident Evil 2، NEST نام داشت، جایی که Jill از آن دیدن نکرد. شاید بخاطر ترکیب آزمایشگاه با Dead Factory کل مکان را NEST 2 نامگذاری کرده اند. در نسخه بازسازی Resident Evil 3، می توانید مدارکی مربوط به NEST پیدا کنید و این نشانگر ادامه روند اصلاحات است.

برخورد نهایی با Nemesis

اگر تنها یک مورد وجود داشته باشد که Resident Evil 3 remake به درستی انجام داده باشد، برخورد نهایی با Nemesis در NEST 2 است. از شاخک هایش جاخالی داده و به سمت نقاط ضعف آن شلیک کنید تا در نهایت موفق به نابودی این غول شوید.

مرگ Tyrell

Tyrell Patrick، یکی از اعضای ارتش UBCS، نیز دستخوش تغییراتی شده است. بهتر از قبل ظاهر شده و دارای شخصیت است.  مرگ او در مقایسه resident evil 3 کاملاً متفاوت است. در نسخه اصلی، او در بیمارستان شهر Raccoon مورد حمله Nikolai قرار گرفته و در پی آن با کشیدن ضامن نارنجک، هر دو می میرند. Nikolai در این هنگام با بیرون پریدن از پنجره زنده ماند، او همچنین در چهار داستان قبلی نیز به طریقی جان سالم به در برد. در نسخه بازسازی، Tyrell در حالی که سعی در کمک به Jill در NEST 2 داشت، Nemesis با شاخک های خود او را کشت.

گسترش یافتن بیمارستان

در نسخه اصلی این بازی، بیمارستان جایی که Tyrell در آن مرد چندان بزرگ نیست. می توان کل بیمارستان را در ۳۰ دقیقه گشت. اما در مقایسه resident evil 3 با نسخه جدید ، کل منطقه نیز بزرگ تر از قبل شد، به گونه ای که پاکسازی آن به طور کامل، ساعت ها زمان می برد.

Robert Kendo

Robert Kendo در نسخه بازسازی Resident Evil 3 ظاهر می شود. این چیزی است که در نسخه اصلی آن وجود ندارد، زیرا Jill Valentine پس از ملاقات با Kendo، از او می خواهد تا در تخلیه به او کمک کند. Kendo به خاطر شرایط دخترش Emma، از این کار امتناع می کند. در نسخه بازسازی Resident Evil 2 نیز Kendo به طرف Leon و Ada می دود و اتفاقات ناگواری می افتد.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 3 =