ممنوع بازی های PUBG و Fortnite در چین

چین یکی از کشور های پر حاشیه در زمینه بازی های ویدیوئی می باشد. کشوری که شاید بتوان آن را مهد تقلب در بازی های پلی استیشن دانست و البته حاشیه هایش فقط به تقلب در بازی ها تمام نمی شود. تقریبا در هر بازی آنلاین چینی ها نفوذ کرده اند و برای آن چیت یا به اصطلاح دستماری کد های بازی برای تقلب تولید کرده اند.
چین یک کشور کاملا بی قانون است که در آن می توان هرکاری کرد و آزاد هستید ؛ اما این فکر اشتباه است! چین از آن رو که یک کشور کمونیستی است قوانین سر سختانه ای در همه زمینه ها از جنله بازی های ویدیویی دارد.
تقریبا می توان قوانین ارشادی آن را با کشور خودمان مقایسه کرد که شاید کمی قوانین ها در زمینه بازی های ویدیویی آسان تر باشد. اما خبر جدیدی در انجمن های گیمینگ چینی در حال رد و بدل شدن است که گیمر های چینی را به ترس انداخته که بنا بر آن ۲۰ بازی اخطار گرفته اند و از این ۲۰ بازی تقریبا ۹ تایشان باید هر چه سریع تر فیلتر و یا از دسترس بازیکنان چینی خارج شوند.

ممنوع شدن چند بازی به همراه بازی PUBG ،Fortnite PS4 در چین
ممنوع شدن چند بازی به همراه بازی PUBG ،Fortnite PS4 در چین

یک سازمان ۲۰ بازی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس و نینتندو سوئیچ را میخواهد محروم کند اما در میان این ۲۰ بازی ۲ بازی محبوب ترین بازی و معروف ترین بازی های حال حاضر یعنی فورتنایت و پابجی وجود دارد قطعا تعجب زده خواهید شد. پایجی و فورتنایت در سبک بتل رویال عرض اندام می کند و این روز ها معروف ترین بازی هستند که هر گیمری مشناسند و بازیکنان بسیاری دارد.
چین علاوه بر جمعیت زیاد جامعه گیم بسیار زیادی نیز دارد حال اگر این خبر صحت داشته باشد اول از همه برای گیمر های چینی بسیار ناراحت کننده می باشد و بعد از آن برای شرکت های این دو بازی یعنی ایپیک گیمز و پابجی کپریشن هم خیلی بد می شود. زیرا به یکباره مقدار زیاد و قابل توجهی از بازیکنان این دو شرکت از دست خواهند رفت. البته بازی های دیگری مثل پالادینس نیز در این لیست وجود دارد و طبق این بخشنامه باید جلوی آن ها نیز گرفته شود.
و به هیچ وجه در چین به فروش نرود. اما این سازمان دلایل جالبی برای ممنوعیت این بازی ها داده است که بسیار به حدی که می توان گفت این سازمان به دنبال جلوگیری بی دلیل و منطق این چند بازی است. یکی از بخش های این بخش نامه وجود خون در بازی ها است. شاید این ایراد برای بازی های دیگر بتوان قبول کرد اما برای فورتنایت به هیچ وجه نمیتوان قبول کرد.

ممنوع شدن چند بازی به همراه بازی PUBG ،Fortnite PS4 در چین
ممنوع شدن چند بازی به همراه بازی PUBG ،Fortnite PS4 در چین

در بازی فورتنایت به دلیل بهره بوردن از محیط گرافیکی و کارتونی خونی وجود ندارد. اصلا در هیچ کدام از فصل ها تا به امروز خونی وارد بازی و فایل هایش نشده است و پس از کشتن کاراکتر ها آن ها ناپدید می شوند و هیچ خونی از آن ها خارج نشده است. همچنین در بازی پابجی نیز خون قابلیت تغییر رنگ به سبز را دارد تا اگر پلیری از رنگ قرمز خون اذیت میشد آن را تغییر دهد و تبدیل به رنگ سبز کند پس نمی توان گفت این بند قابل تایید توسط این دو شرکت بازی سازی و پلیر ها باشد.
یکی دیگر از بند ها این بخشنامه فضای بد و وجود کلاه برداری، فحاشی و … در چت روم های بازی های آنلاین است که این را نیز نمی توان قبول کرد. در هر محیط مجازی ای این موارد وجود دارد و چون مجازی است نمی توان با جدییت جلوی آن را گرفت اما شرکت های بازی سازی در بازی هایشان دکمه ریپورت قرار داده اند تا اگر پلیری کاری خلاف قوانین انجام داد با او برخورد کنند و او را محدود کنند.
پس این بند نیز بندی الکی است و نمی توان آن را قانع کننده برای جلوگیری از این بازی ها دانست. از دیگر بند های این بخش نامه میتوان به پوشش نامناسب کاراکتر ها و ترویج خشونت اشاره کرد. سازمان همچنین به شرکت بلیزارد خالق بازی محبوب اورواچ نیز اخطاریه داده است و درخواست کرده که این قوانین را در بازی اش رعایت کند در غیر این صورت جلوی انتشار این بازی نیز در چین گرفته می شود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =