عرضه آپدیت Downfall بازی Absolver

جزئیات و بررسی عرضه آپدیت Downfall بازی Absolver PS4 به صورت رایگان

Absolver یک بازی جذاب و سرگرم کننده به سبک مبارزه ای است که انتقاد های زیادی در مورد آن وجود دارد. سبک این بازی با بازی های مبارزه ای دیگری چون تیکن بسیار متفاوت است. چرا که شما با ورود به بازی قرار نیست از میان چند کاراکتر یکی را انتخاب کرده و به مبارزه در زمان محدود با رقیب هایتان بپردازید. این بازی یک بازی جهان بازی است که شما محدودیت خاصی ندارید. در یک مخیط وسیع رشد می کنید و فنون رزمی را فرا می گیرید.

شما می توانید طبق سلیقه تان بازی را شخصی سازی کنید و کاراکتر را همانطور که دلتان می خواهد پرورش بدهید. پس از گذراندن دوره آموزشی، ماسکی به شما داده خواهد شد و با پوشیدن آن ماسک وارد جهانی به نام Adal خواهید شد. اکنون زمان آن است که شما خودتان و تواناییتان را در فنون رزمی ثابت کنید و تبدیل به یک Absolver شوید. در مورد خط داستانی بازی باید بگوییم که سازنده بسیار ضعیف عمل کرده به صورتی که اصلا خط داستانی در بازی وجود ندارد و شما صرفا با کشتن چند هدف و رفتن به بالاترین نقطه برج و کشتن باس نهایی، تبدیل به یک Absolver شوید.

چیز بیشتری در این بازی وجود ندارد که شما را به وجد بیاورد. در این بازی چیزی به اسم شخصیت پردازی وجود ندارد و عملا کاراکتر مثبت یا منفی در آن تعریف نشده است. رقبا هیچ دشمنی و کینه ای باهم ندارند و صرفا می خواهند توانایی رزمی خود را به رخ یکدیگر بکشند. می توانیم به دلیل اینکه بازی صرفا مبارزه ای است از نبود خط داستانی بازی تا حدودی چشم پوشی کنیم، اما لطمه ای که این مساله به بازی می زند تکراری شدن و خسته کننده شدن آن است.

جزئیات و بررسی عرضه آپدیت Downfall بازی Absolver PS4 به صورت رایگان
جزئیات و بررسی عرضه آپدیت Downfall بازی Absolver PS4 به صورت رایگان

روند بازی بسیار ساده است و پیچیدگی خاصی ندارد. فقط لازم است تعدادی دشمن را از بین ببرید تا درب برج بازی شده و به بالای آن بروید و حریف نهایی را از بین ببرید. لازم است انصاف به خرج دهیم و از نکته مثبت بازی، یعنی سیستم مبارزات آن چشم پوشی نکنیم. تنوع و فراوانی تکنیک ها و فنون رزمی در این بازی عطش شما به مبارزه را سیراب خواهد کرد. هر فرد در این بازی سیستم مبارزه خاصی خود را دارد و سبک مبارزه هیچ دو نفری شبیه به هم نخواهد بود.

برای هر مبارزه بایستی با فکر و برنامه جلو بروید چرا که در صورت نداشتن برنامه، ضعیف ترین حریف ها نیز قادر به شکست شما خواهند بود. در بازی فقط دو کلید کاربرد دارند. یکی برای زدن ضربات عادی و عمومی و دیگری برای ضربه های ویژه. ممکن است فکر کنید که چون بازی فقط از دو کلید استفاده می کند پس با یک بازی ساده و پیش پا افتاده رو به رو هستید. در پاسخ باید بگوییم که اشتباه می کنید چون نحوه استفاده ازین دو کلید به شکلی طراحی شده است که ساده نمی باشد.

ممکن است بعد از انجام بازی احساس کنید که با یک بازی سخت و پیچیده رو به رو هستید. بله همینطور است و شما در عادی ترین مبارز ها هم به چالش کشیده می شوید. درست است که بازی از نظر فنی نقص های زیادی دارد اما از نظر جلوه های ویژه و گرافیک، شما با یک اثر فوق العاده روبه رو هستید. طراحی سیستم صوتی بازی نیز در حد قابل قبول است. هرچند موسیقی متن اثر گذار و خاطره انگیزی برای شما ندارد.

در جدید ترین بسته الحاقی بازی Absolver که Downfall نام دارد، روش مبارزه ای بروس لی و چند مورد دیگر به بازی اضافه می شود. استودیو سازنده بازی Absolver یعنی اسلوکلپ(Sloclap) پستی در پلی استیشن بلاگ منتشر کرده که طی آن از جدید ترین محتوای قابل دانلود بازی برای پلی استیشن و پی سی رو نمایی کرده است. این محتوای جدید شامل چندین چالش و سبک های مبارزه و جنگی جدید می شود.

این بازی که در تابستان سال قبل عرضه شد، یک بازی در سبک چند نفره اکشن و ماجراجویی است که طی آن گیمر ها مبارزات خود را به صورت تن به تن انجام می دهند. در آخرین بسته الحاقی بازی که Downfall نام دارد، بیشتر روی سیستم های مبارزه ای تمرکز شده است. همچنین سبک مبارزه Faejin به آن اضافه شده است. این سبک مبارزه از سبک مبارزه واقعی Jeet Kune Do الگو برداری کرده است که همان روش مبارزه ای معروف بروس لی در سال ۱۹۷۰ است.

جزئیات و بررسی عرضه آپدیت Downfall بازی Absolver PS4 به صورت رایگان
جزئیات و بررسی عرضه آپدیت Downfall بازی Absolver PS4 به صورت رایگان

علاوه بر سبک مبارزه ای جدید اضافه شده به بازی، حالت جدیدی با نام دانفال نیز به آن اضافه شده است که شما با وارد شدن به این حالت، وارد محیط Adalian Mines خواهید شد و در عین مبارزه با Arcell ، تجهیرات خود را قوی تر و به روز تر می کنید. همچنین اشاره شده است که با هر بار بازی در این حالت، تجربه جدیدی از آن خواهید داشت و هرگز احساس تکراری بودن را به شما منتقل نمی کند. از دیگر تغییرات موجود در این بسته الحاقی می توانیم به جدول امتیاز بهینه شده، صحنه های ورودی، سلاح ها و تجهیزات جدید و… اشاره کنیم. این آپدیت به صورت رایگان برای پلی استیشن ۴ و پی سی منتشر شده است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 3 =