حالت Blackout بازی Call of Duty Black Ops 4

منتشر شدن اطلاعاتی از از پرک ‌های حالت Blackout بازی Call of Duty Black Ops 4 PS4

انسان ها برای کسب هر یک از توانایی های خود در زندگی واقعی نخست به کسب دانش در خصوص آن پرداخته و سپس از طریق یک سلسله عملیات مغزی پیچیده اقدام به بکارگیری آن مهارت، توانایی و یا دانش می کنند. این فرآیند، فرآیندی پیوسته و جاری در طول عمر آدمی است که در خلال آن دانسته هایی کاملاً غیرمرتبط برای کسب مهارتی جدید کاملاً سودمند خواهند بود.

اما از آن جایی که استفاده از این علوم عصبی پیچیده درخصوص بازی های ویدئویی شدنی نیست (نخست با دانش امروزی نشدنی است، علاوه بر آن لذت بازی را از بین می برد و در نهایت می تواند منجر به ایجاد یک هوش مصنوعی برتر از انسان گردد)؛ پس می بایست برای توسعه بازی های ویدئویی و اعمال توانایی های بشری از طریق شخصیت های مجازی، تعداد محدودی از این توانایی-ها را که قابلیت ساده سازی و اندازه گذاری دارند، بکار گرفت.

به طور مرسوم شما در شروع بازی امکان انتخاب شخصیت موردنظر خود را بر اساس همین توانایی های تعریف شده و سطوح آن در کاراکتر مربوطه دارید و غالباً در طول بازی این توانایی ها برای تکمیل اهداف مورد نظر خط داستانی بازی به روش هایی قابل ارتقا و بهبود هستند و هنگامی که این توانایی ها توسط کاراکتر مورد نظر فراگیری شوند دیگر از یاد او نخواهند رفت. در غالب بازی های ویدئویی دو روش عمده برای تعریف این توانایی ها در سیستم بازی  PlayStation وجود دارد.

منتشر شدن اطلاعاتی از از پرک ‌های حالت Blackout بازی Call of Duty Black Ops 4 PS4
منتشر شدن اطلاعاتی از از پرک ‌های حالت Blackout بازی Call of Duty Black Ops 4 PS4

این دو روش شامل مهارت ها و پرک ها می شوند. پرک ها که بیان ساده جوایزی هستند که طی آن شخصیت شما درون بازی قابلیت ویژه ای پیدا می کند؛ عموماً شامل صفات و نقاط برجسته ای می شوند که از طریق آن ها حرکات و پاداش های جدید حاصل می شوند، قابل انتقال نیستند، هرکدام نام منحصربه فردی دارند، نیاز به یادگیری و تمرین آن ها هست، معمولاً دارای شاخه های جانبی هستند.

ممکن است در بازی به پیش نیازهایی احتیاج داشته باشد، معمولاً با صرف هزینه حاصل می شوند و انواع پیشرفته ی آن هزینه بیشتری برای شما دارند. با توجه به ماهیت پرک ها بیشتر در بازی های سبک نقش آفرینی از آن ها استفاده می شود. بازی Call of Duty یک مجموعه بازی ۱۵ قسمتی در ژانر تیراندازی اول شخص است که نخستین نسخه از آن در سال ۲۰۰۳ منتشر شده است.

منتشر شدن اطلاعاتی از از پرک ‌های حالت Blackout بازی Call of Duty Black Ops 4 PS4منتشر شدن اطلاعاتی از از پرک ‌های حالت Blackout بازی Call of Duty Black Ops 4 PS4
منتشر شدن اطلاعاتی از از پرک ‌های حالت Blackout بازی Call of Duty Black Ops 4 PS4

محبوبیت فوق العاده و فروش چند میلیونی نسخه ای از این بازی هر بار سبب شده است تا ناشر این بازی یعنی شرکت Activision اقدام به تولید نسخه تازه ای از بازی نماید. یکی از خطوط داستانی فرعی در این بازی مربوط به مجموعه Black Ops است که نخستین قسمت آن توسط استودیو Treyarch توسعه داده شده و در سال ۲۰۱۰ منتشر گردید. این خط داستانی هم توانست ظرف مدت کوتاهی به محبوبیت رسیده و مدیران شرکت ناشر را مجاب به ادامه تولید خود نماید، به طوری که آخرین نسخه منتشر شده از مجموعه Call of Duty به این خط داستانی تعلق داشته و Black Ops 4 نام دارد.

انتشار این بازی برای کنسول های پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان و نیز PC به طور هم زمان انجام پذیرفته است. در این نسخه از بازی تغییرات زیادی گنجانده شده است که از جمله آن ها می توان به اضافه شدن نسخه چند نفره آنلاین این بازی با قابلیت بازی همزمان ۱۰۰ نفر در یک نقشه اشاره نمود. پس از گذشت چند ماه از انتشار بازی Call of Duty: Black Ops 4 در اکتبر ۲۰۱۸ و پس از رونمایی از حالت Battle royal بازی با نام Blackout اکنون منابع مختلف اقدام به انتشار لیستی از پرک های مورد استفاده در این بازی و نحوه عملکرد هر یک از آن ها نمودند

مطابق اخبار منتشر شده برای حالت Blackout این بازی جمعاً ۲۱ پرک مختلف گزارش شده است که تنها ۱۵ مورد آن تاکنون تائید شده هستند. نکته حائز اهمیت آن که هیچ یک از پرک ها به صورت یک قابلیت یا توانایی دائمی برای شخصیت شما طراحی نشده و همگی به صورت پرک هایی مصرفی هستند. به طور مثال با استفاده از پرک Dead Silence امکان نزدیک شدن بی‌صدا به دشمن برای مدتی محدود ممکن می شود.

یا با استفاده از Awareness صدای پای دشمن برای مدت دو دقیقه بلندتر به گوش شما می رسد. از دیگر پرک های قرارداده شده در این بازی می توان به Paranoia اشاره نمود که یک آلارم صوتی در هنگام هدف گرفته شدن توسط دشمن است که چهار دقیقه دوام دارد. پرک Engineer کار آشکار ساختن تجهیزات و خودروهای دشمن که در نزدیکی شما هستند را به عهده داشته و برای چهار دقیقه موثر است.

پرک Stimulant توان سلامتی شما را با دو بار قابلیت استفاده، هر بار صد واحد اضافه می کند. Squad Link امکان مشاهده هم تیمی هایی که پشت دیوار هستند را ایجاد کرده و دو دقیقه دوام دارد. کمکی که پرک Skulker به شما می کند افزایش سرعت حرکت خزشی و نشسته شما به مدت سه دقیقه است. پرک Reinforced از طریق تقویت وسایل محافتی شما برای چهار دقیقه، باعث کم شدن آسیب آتش و مواد منفجره برای شما می شود.
پرک های دیگر قرار داده شده در بازی نیز اکثراً عمر کوتاه دو تا چهار دقیقه ای داشته و حداکثر سه بار قابلیت استفاده دارند. ضمناً در نظر داشته باشید که شما در آن واحد تنها امکان استفاده فعال از شش پرک را دارید. بنا بر استفاده مناسب از این پرک ها نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد تا بتوان از حداکثر قابلیت های آن ها به ویژه با انتخاب هم زمان آن ها استفاده نمود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 11 =