کانسپت آرت های بازی Spider Man

Spider Man از بازی های ویدئویی انحصاری برای پلی استیشن ۴ به حساب می آید که می تواند لحظات مفرح و هیجان انگیزی را برای مخاطبانش رقم بزند. اگر به بازی ویدئویی Spider Man علاقه داشته باشید، می توانید با دیدن کانسپت آرت های این بازی به دید گسترده تری برسید. شاید از خودتان بپرسید معنای کانسپت آرت چیست و چه کاربردی دارد؟ برای اینکه به پاسخ این سوال برسید، در ادامه این مقاله با ما همراه شوید.

کانسپت آرت چیست؟

کانسپت آرت در حقیقت یک هنر مفهومی است. با استفاده از این هنر می توان حالات و احساسات مختلف را به تصویر کشید. به گونه ای که مخاطبان با دیدن آن به یک حس واحد و مشترک برسند. هدف اصلی در این سبک از تصویرسازی، انتقال ایده ها و مفاهیم مورد نظر است. این روزها کانسپت آرت ها به جایگاه ویژه ای در بین بازی های ویدئویی و انیمیشن ها رسیده اند. زیرا با کمک آنها می توان بال و پر قدرتمندی به تخیلات در دنیای واقعی بخشید.

وجود کانسپت آرت ها در بازی Spider Man

بدون شک وجود کانسپت آرت ها برای القای حس بد شخصیت های منفی Spider Man لازم بوده اند. به همین جهت در رویداد E3 که در سال ۲۰۱۸ میلادی برپا شد، کانسپت آرت هایی از کاراکترهای Spider Man هم به نمایش در آمد. در این رویداد همه چیز به بهترین شکل فراهم شده بود. مخاطبان در این رویداد به موارد جذاب زیادی دسترسی داشتند. مثلا می توانستند تریلر بازی ویدئویی The Last of Us 2 را تماشا کنند و یا با گیم پلی بازی Spider Man آشنا شوند.

مخاطبان در نمایش بازی Spider Man شاهد درگیری ها و نبردهایی مابین کاراکترهای اصلی بازی و همچنین کاراکترهای بازی Sinister Six بودند. اما این مهم ترین خبری نبود که در مورد بازی Spider Man در رویداد E3 به دست مخاطبان رسید. جدیدترین خبری که در مورد بازی Spider Man وجود دارد، انتشار طرح های هنری و کانسپت آرت های بازی است.

در این کانسپت آرت ها به خوبی به شخصیت های مثبت و منفی بازی پرداخته شده است. به نظر می رسد اوج هنر در مورد کانسپت آرت های شخصیت های منفی Spider Man به خوبی درک می شود. زیرا قطعا با مشاهده این کانسپت آرت ها به پلیدی و شومی کاراکترهای بازی پی می برید.

کانسپت آرت های کاراکترهای مختلف بازی Spider Man

همان طور که پیشتر هم گفتیم، کانسپت آرت های کاراکترهای منفی بازی Spider Man از طراحی بی نظیری برخوردار هستند. به طوری که بسیاری از منتقدان و کارشناسان بر این باورند که می توان از کانسپت آرت های این بازی در فضای MCU استفاده کرد. یکی از این طراحی ها به “اسکورپیون” تعلق دارد. کاراکتری که اخیرا از طراحی ساده ای برخوردار شده است. اما در این کانسپت آرت می توانید شاهد یک اسکورپیون ترکیبی باشید.

کاراکتری که به خوبی در زمان گذشته، حال و آینده ترکیب شده است و ظاهری منحصر به فرد پیدا کرده است. وقتی به این کانسپت آرت ها دقت می کنید، متوجه می شوید که Mister Negative هم به میزان قابل توجهی تغییر کرده است و اصلا شباهتی به نمونه های پیشین خود ندارد. گویا تصمیم بر آن شده است تا در این بازی، ظاهر تازه ای به Mister Negative ببخشند.

او ظاهر مدرنی پیدا کرده است و در طراحی جدیدش خبری از ظاهر قدیمی اش نیست. گویا در طراحی جدید Mister Negative، کت و شلوار سفید جای خود را به یک هودی داده است. این تغییر در ظاهر Mister Negative، می تواند نویدآور یک کاراکتر مدرن با توانایی های بالاتر باشد. اگر از علاقمندان به کاراکتر مرد عنکبوتی باشید، شاید پس از دیدن کانسپت آرت مربوط به او کمی متعجب شوید.

حتما این تعجب از تغییرات ظاهری این شخصیت نشات می گیرد. اما بهتر است خیلی زود با خودتان کنار بیایید و تغییرات را بپذیرید. زیرا تغییر و استفاده از ایده های نو، مهم ترین اصل در طراحی کانسپت آرت ها به حساب می آید. بدون شک کاراکتر Max Dillon یکی از بهترین نمونه های طراحی در بازی Spider Man به حساب می آید. این کاراکتر در ظاهر تغییرات خوبی داشته است. به نظر می رسد طراح به خوبی توانسته است تا اوج خلاقیت و ابتکار خود را در طراحی کاراکتر Max Dillon به تصویر بکشد.

با مشاهده این کانسپت آرت ها متوجه می شوید که Rhino هم از یک طراحی ترکیبی برخوردار شده است. شما در طول بازی Rhino را در زرهی قدرتمند مشاهده خواهید کرد. طراحی جذاب Rhino به شدت بر ابهت و جذابیتش افزوده است. اگر پیشتر فیلم سینمایی Spider Man: Homecoming را دیده باشید، حتما می دانید که ظاهر The Vulture در این فیلم تا چه اندازه فرق کرده است. بسیاری از مخاطبان و طرفداران بازی PlayStation مرد عنکبوتی ارتباط خوبی با طراحی تازه The Vulture برقرار نکردند.

آنها بر این باور بودند که The Vulture به شدت از اصالت و حالت اولیه خود دور شده است. البته باید قبول کرد که این دست از مخاطبان بیراه هم نمی گفتند. با دیدن کانسپت آرت مربوط به کاراکتر The Vulture متوجه می شوید که طراحان تمام تلاش خود را به کار گرفته اند تا بتوانند طراحی این کاراکتر را به یک حد وسط برسانند. به طوری که The Vulture به عنوان یک کاراکتری ترکیبی از مدرنیته و سنت شناخته شود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 1 =