بازی های موتور Unity شانزده میلیارد بار در سال ۲۰۱۶ دانلود شده است

موتور Unity

موتور Unity پشتیبانی از پلتفرم های بازی فیس بوک را ارائه می دهد و توسعه دهندگان یونیتی می توانند سریع تر از بازی های فیس بوک وارد شده و دست به انتشار بزنند.

موتور Unity
موتور Unity

بازی های موتور Unity شانزده میلیارد بار در سال ۲۰۱۶ دانلود شده است

رئیس شرکت Unity Technologies خبر داد که بازی های این کمپانی در سال ۲۰۱۶ بیش از شانزده میلیارد بار توسط کاربران دانلود شده اند. همه ی ما می دانیم که موتور ساخت گیم شرکت یونیتی تا چه میزان در تولید بازی و دنیای سرگرمی تأثیر گذار و مفید است.
سازندگان گیم بی شماری برای تولید محصولات ویدئویی متفاوت به روی پلتفرم های مختلف، با بهره گیری از این موتور موفق به عرضه بازی می شوند. مدیرعامل این کمپانی عظیم اعلام داشت، دانلود گیم های تولید شده از طریق یونیتی، از مرز شانزده میلیارد رد شده و بیشتر از سی درصد از سال قبل، افزایش یافته است.
جان ریکستیل در ادامه سخنانش در کنفرانس خبری سازندگان گیم که در محلی واقع در سان فرانسیسکو برپا شده بود گفت:
موتور Unity نزدیک به ۴۰ درصد از هزار گیم برتر گوشی های تلفن همراه را شامل می شود که رشد بی نظیر بیش از ۳۵ درصدی را به همراه داشته است. گیم های Unity در همین لحظه به روی دو و نیم میلیارد گوشی همراه نصب شده اند و این اتفاق در حالی افتاده که این رقم در سال گذشته حدود دو میلیار بوده است.

این موتور کارآمد، در حدود ۲ سال پیش ارائه شد و شرکت سازنده آن از همان موقع به آپدیت موتور پرداخته است. مدیرعامل کمپانی گفت که شرکت ما این موتور را بسیار قوی تر از گذشته کرده و کارایی آن شدیداً بالاتر رفته است.
با اتخاذ این گونه توسعه یافتن ها و بهتر شدن عملکرد، چهل درصد به میزان کاربران مشتاق افزوده شده و در همین بین بیش از سی و هشت درصد از میزان خواستار شدن پشتیبان از طرف آن ها، کمتر شده است.
این مدیر عامل با افتخار بیان داشت دست یابی به این مهم، به هیچ عنوان راحت نبود و برای جلب رضایت کاربران دست به اقدامات عظیم و سنگینی زدیم و تلاش های تیمی اعضای کمپانی، نتیجه موفقیت کنونی است وی همچنین افزود کسب چنین آماری قطعاً دستاورد قابل تقدیر و بزرگی می باشد.
گیم های تولید شده این کمپانی، قابلیت اجرا به روی سی پلتفرم موجود را دارند. که آپدیت شانزده عدد از آن ها در همین سال های گذشته انجام شده است. ریکسیتیل گفت: گسترش دهندگان، دستاورد حیرت انگیزی را در این پلتفرم را نظاره گر می باشند.
رئیس Studio اسپس اپ گیمز که تولید کننده گیم هایی همچون Samurai Siege می باشد، مدت ها قبل در رابطه با این موضوع چنین سخنانی گفته بود:
با وجود چنین موتور ارزشمندی ما قادر خواهیم بود با راحتی بیشتر و امکانات متفاوت تری مدل ابتدایی یک گیم را طراحی کنیم، می توانیم گیمی خاص و هوشمندانه را در کمتر از نود روز اجرا کنیم واگر اراده کنیم توانایی این را خواهیم داشت در طی مدتی کمتر از ۱۲ ماه، گیمی با کیفیت بالا بسازیم.
میزان کسب در آمد هر ساله این استود، طی سال های گذشته مرز بیست و پنج میلیون دلار را رد کرده است و به عدد سرسام آورنود و دو میلیون دلار رسیده است. نیروی کار مشغول به فعالیت در این استودیو نیز از شصت، به صد نفر افزایش پیدا کرده است.
تازه ترین محصول در دست تولید این شرکت، گیمی عالی به اسم Transformers: Earth Wars می باشد که ساخته Unity Technologies است. این گیم با ژانر Racing arcade تهیه و تولید خواهد شد.
در طی این کنفرانس، رئیس Nway Studio، بازیگر کاراکتر Black Ranger در اثر سینمایی Power Rangers را دعوت به آمدن روی استیج کرد تا گیم Power Rangers: Legacy Wars را که محصول Unity Technologies می باشد را پرده برداری و معارفه کند. این بازی به زودی برای سیتم عامل های اندروید و ios انتشار خواهد یافت.
این موتور قدرتمند که موجبات بهبود سطح کیفی صنعت گیمینگ را فراهم آورده است، تعدادی از API ها را مورد هدف خود قرار داده است:
Direct سه بعدی برای windows، Xbox 360؛ OpenGL برای Mac و windows، OpenGL ES برای Android و IOS؛ و API مختص پلتفرهای گیمینگ.
هنگامی که اپل فروشگاه App خود را در سال ۲۰۰۸ راه اندازی کرد، Unity به سرعت پشتیبانی از آیفون را به قابلیت های خود اضافه کرد. چند سال است که موتور بر روی iPhone مچ شده و با توسعه دهندگان بازی iOS شناخته شده است.

Unity 3.0 در سپتامبر ۲۰۱۰ با ویژگی گسترش خصوصیات های گرافیکی موتور، برای رایانه های رومیزی و کنسول های بازی راه اندازی شد. علاوه بر پشتیبانی از Android، Unity 3 شامل ادغام ابزار Illustrate Labs’s Beast Lightmap، رندر، ویرایشگر، رندر فونت، نقشه برداری خودکار UV و فیلترهای صوتی است.
در سال ۲۰۱۲ VentureBeat نوشت: تعداد اندکی از شرکت ها به جریان بازی های مستقل تولید شده با عنوان Unity Technologies کمک کرده اند. بیش از ۱.۳ میلیون توسعه دهندگان از ابزارهای خود برای ایجاد گرافیک جی کوئری در iOS، Android، console استفاده می برند.
Unity می خواهد موتور بازی های چند پلتفرم باشد از جمله PC و بازی های مبتنی بر وب. در زمان بررسی کردن این موتور در مه ۲۰۱۲ توسط مجله ی بازی، Developer Unity را به عنوان موتور بازی برتر برای سیستم عامل های موبایل معرفی کرد.
در ژوئیه ۲۰۱۴، Unity برنده جایزه “بهترین موتور” در جوایز تعالی سالانه توسعه صنعت بریتانیا شد. در نوامبر ۲۰۱۲، Unity Technologies Unity 4.0 را عرضه کرد که این نسخه اضافه شده پشتیبانی DirectX 11 و Adobe Flash و ابزارهای انیمیشن جدید به نام Mecanim و دسترسی به پیش نمایش لینوکس می باشد.
فیسبوک یک کیت توسعه نرم افزاری برای بازی ها با استفاده از موتور بازی Unity در سال ۲۰۱۳ در نظر گرفت. این ابزارهای برجسته که اجازه پیگیری کمپین های تبلیغاتی و لینک های عمیق را دارند، از جایی به بعد، کاربرانش به طور مستقیم از پست های رسانه های اجتماعی به بخش های خاصی از بازی ها و همچنین به اشتراک گذاری آسان در بازی را داشتند، پیوستند.
در سال ۲۰۱۶، فیس بوک یک پلت فرم بازی جدید PC با Unity ایجاد کرد. Unity پشتیبانی از پلتفرم های بازی فیس بوک را ارائه می دهد و توسعه دهندگان یونیتی می توانند سریع تر از بازی های فیس بوک وارد شده و دست به انتشار بزنند.
Unity 5 در سال ۲۰۱۵ اعلام کرد: “اتحاد با هدف توسعه بازی در سطح جهان آغاز شده است و Unity 5 یک گام طولانی در راستای آینده ای به شدت درخشان و روشن می باشد. از طریق WebGL، توسعه دهندگان یونیتی می توانند بازی های خود را به مرورگرهای وب سازگار با پلاگین مورد نیاز برای بازیکنان اضافه کنند.
نسل پنجم موتور یونیتی نیز جلوه های تصویری سینمایی را برای کمک به ایجاد هرچه بهتر بازی های Unity، معرفی می کند. Unity 5.6 عناصر روشنایی نزدیک به واقعیت و ذرات را به قابلیت های خوداضافه کردهمین طور، عملکرد کلی موتور را به روز کرد و حمایت برای Nintendo Switch، Facebook Gameroom، Google Daydream VR و API گرافیک Vulkan را نیز به سایر الحاقیات خود افزود.
این یک پخش کننده ویدیویی، ۴K را طوری حمایت می کند تا فیلم های ۳۶۰ درجه ای را برای واقعیت مجازی اجرا کند. با این حال، برخی از بازیکنان از قابلیت Unity به دلیل حجم زیاد بازی هایی که به سرعت و با کیفیت پایین، به دست توسط توسعه دهندگان بی تجربه در پلت فرم توزیع Steam تولید شده است، انتقاد کردند.

موتور Unity
موتور Unity

مدیر عامل این شرکت، John Riccitiello در مصاحبه ای گفت که معتقد است که این یک اثر جانبی، درموفقیت یونیتی در راه توسعه دموکراتیک بازی می باشد و چنین ایراداتی در یک پرژه عظیم چندان مهم نیست. او در ادامه گفت:
افق دید من برای آینده ای نه چندان دور این است که می خواهم ۵۰ میلیون نفر را با استفاده از وحدت این چنینی در کنار یکدیگر ببینم گرچه قصد نداریم به این سرعت به چنین جایگاه عظیمی برسیم. من می خواهم بچه های دبیرستان و کالج را با استفاده از این دستاورد، در راه گشایش راه های موفقیت و مجذوبیت بیشتر، ما را همراهی کنند.
من فکر می کنم این واقعیت بسیار غم انگیز است که اکثر مردم، مصرف کنندگان تکنولوژی هستند و نه سازندگان. جهان جای بهتری می شود وقتی که مردم یاد بگیرند چطور می توانند چیزی را ایجاد کنند نه فقط مصرف کننده آن باشند. دقیقاً این چیزی است که ما در حال تلاش برای تبلیغ آن هستیم.
Unity 2018 Scripttable Render Pipeline برای توسعه دهندگان، به خاطر ساخت گرافیک بالا بازی، طراحی شد. این شامل Pipeline، یعنی خطوط با کیفیت بالا برای کنسول و کامپیوتر و خط لوله رندر سبک، برای تلفن همراه، واقعیت مجازی و واقعیت افزوده است. وحدت ۲۰۱۸ همچنین شامل ابزارهای یادگیری مانند یاد گیری تقلیدی، که در آن بازی ها از عادت های بازیکنان واقعی الگو می گیرند می شود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =