میزان فروش بازی Red Dead Redemption 2 درمقایسه با GTA V

فروش بازی Red Dead Redemption 2

مدیر عامل کمپانی Take Two در ساخت بازی Red Dead Redemption 2 انتظار به فروش رسیدن آن به اندازه ی بازی GTA V را ندارد. شاید بازی Red Dead Redemption 2 آن قدر قوی و موفق ظاهر شده باشد که انتظارات بالایی را به همراه بیاورد، ولی همچنان مدیر عامل شرکت سازنده ی آن انتظار رکورد زنی این بازی را نسبت به اثر موفق GTA V ندارد.

فروش بازی Red Dead Redemption 2
بازی Red Dead Redemption 2

بازی Red Dead Redemption 2 با این که پس از انتشار در سال ۲۰۱۸ توانست توجه زیادی را به خود جلب کند و در دنیای گیمران هیجان زیادی را با خود به همراه بیاورد، اما همچنان مدیر Take Two نظر متفاوتی نسبت به انتظارات فروش آن دارد. او معتقد است که هر چقدر هم این بازی موفق عمل کرده باشد نمی توان انتظار رکورد زنی بازی GTA V  را از آن داشت.
بازی Playstation 4 GTA V در زمان خود میلیون ها نسخه را با موفقیت به فروش رساند و تنها نمونه های اندکی در بین بازی ها وجود دارند که توانسته اند فروش بیش تری را نسبت به آن داشته باشند.
این بازی حتی پس از ارائه شدن بر روی PC، باز هم در لیست پر فروش ترین بازی های استیم قرار دارد. هم اکنون بازی GTA V پس از گذشت چند سال و ارائه ی نسخه های جدید بر روی کنسول های نسل هفتم و هشتم و حتی روی PC توانسته به فروش بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه برسد و رکورد های عجیب و استثنایی را از خود به جا بگذارد که همین امر موجب شده این بازی را غیر قابل مقایسه با سایر آثار، هر چند شاهکار و موفق بکند زیرا دسترسی به همچنین آمار و ارقامی در فروش کار ساده ای نیست.
در نتیجه ی بررسی این آمار و رکورد های بازی GTA V، مدیر عامل تیک تو آقای استراولس زلنیک (Strauss Zelnick) بر این معتقد است که شاید حتی بازی موفق و پر هیجانی مثل Red Dead Redemption 2 نیز نتواند به آن سطح از فروش برسد.

زلنیک در رابطه با این موضوع معتقد است که: امیدوارم بازی Red Dead Redemption 2 با توجه به جذابیت های بالای خود بتواند عملکرد مثبتی را داشته و نظر کاربران زیادی را جذب کند اما با این حال پیش بینی برای رسیدن میزان فروش آن به پر سود ترین بازی تاریخ شاید انتظاری بیش از حد باشد. با این حال او امید دارد که نتیجه ی خوبی را از فروش این بازی نیز ببیند چرا که زمان و زحمت زیادی را صرف ساخت آن کرده اند. با این حال به گفته ی زلنیک، آن ها بازی را عرضه و منتشر می کنند و سپس منتظر خواهند ماند تا کاربران و گیمر ها در این مورد تصمیم بگیرند.

فروش بازی Red Dead Redemption 2
فروش بازی Red Dead Redemption 2 درمقایسه با GTA V

فروش بازی Red Dead Redemption 2 در سرزمین غرب

البته استراولس زلنیک ادعا کرده که نسبت به کیفیت بازی Red Dead Redemption 2 هیچ ترید و شکی ندارد. با این که Red Dead Redemption 2 زیر نظر یک کمپانی قدرتمند چون Rockstar بوده و همین امر می تواند به تنهایی موفقیت بازی را تضمین کند اما Zelnick معتقد است که هیچ گاه نباید کار دیگران را دست کم بگیرند و به آثار خود مغرور شوند. او با این دیدگاه که همیشه باید با تمام آثار سایر کمپانی ها رقابت داشته باشیم، هیچ گاه با اطمینان در رابطه با آثار خودشان پیش بینی نمی کند اما تلاش خود را بالا می برد.

زلینک می تواند با اطمینان بگوید: بازی رد دد ردمپشن ۱ با توجه به محتوای منحصر به فرد خود، در سرزمین غرب وحشی فروش بسیار بالایی را به همراه داشته، اکنون نیز شگفتی آفرین خواهد شد. زیرا نسخه ی اولیه حتی زمانی که بر روی کامپیوتر قابل دسترس نبود، تعدادی بیش از ۱۵ میلیون نسخه را به فروش رساند.
زلینک گفته است که: کمپانی ها، آثار قدرتمند زیادی در برابر این بازی منتشر کرده اند که برای رقابت و رسیدن به اهداف خود زحمت کشیده و سختی های زیادی را پشت سر گذاشته اند. اما او بر این باور است که حتی پس از تلاش زیاد نیز باید منتظر بمانند تا کاربران درباره ی آن ها قضاوت کنند.

امیرمحمد ترابی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + نه =