نتیجه گیری مسابقات بازی Street Fighter V PS4 رویداد رد بول کانکوئست

نتیجه گیری مسابقات بازی Street Fighter V PS4 رویداد رد بول کانکوئست

نتیجه گیری مسابقات بازی Street Fighter V PS4 رویداد رد بول کانکوئست

جذابیت موجود در بازی های رایانه ای و ویدئویی موجب استقبال روزافزون نسل جوان از این بازی ها شده است. همین امر رقابتی شدید بین تولیدکنندگان بازی ها و تجهیزات بازی های ویدئویی ترتیب داده است تا به روش های مختلف در تلاش برای برداشتن سهم بیشتری از این مخاطبین برای خود باشند.
از این رو این طراحان که به دو دسته اصلی تولیدکنندگان تجهیزات بازی های ویدئویی (کنسول های بازی Playstation 4 و تجهیزات جانبی آن) و تولیدکنندگان بازی های ویدئویی (توسعه دهندگان بازی و ناشرین) تقسیم می شوند، روش هایی را برای باقی ماندن در این فضای رقابتی و عقب نماندن از رقبای خود در پیش می گیرند.

نتیجه گیری مسابقات بازی Street Fighter V PS4 رویداد رد بول کانکوئست
نتیجه گیری مسابقات بازی Street Fighter V PS4 رویداد رد بول کانکوئست

یکی از این روش ها کوشش پیوسته در مسیر ایجاد پیشرفت های تکنولوژیکی به منظور ارائه نسخه هایی جذاب تر از محصول خود و ایجاد نوآوری هایی جذاب برای کسب سهم بیشتری از بازار است. روش دیگر مورد استفاده از سیستم های پیشرفته انتشار و توزیع محصولات و بازاریابی فوق العاده حرفه ای برای محصولات تولید شده در این عرصه است. روش دیگر ارائه نسخه های رایگان یا بروزرسانی های جدید و رایگان برای شناساندن و یا مطرح نمودن دوباره یک بازی در بازار است.
از دیگر روش هایی که در این زمینه به کار گرفته می شود، برگزاری مجامع، جشنواره ها و مسابقاتی است که برای یک کنسول خاص و یا حتی برای یک بازی خاص برگزار می شود. از طریق برگزاری این گونه رقابت ها اهمیت و توجهی فراتر از آن چه در حالت معمول به یک بازی می شده است برای آن بازی فراهم می شود.

بازی Street Fighter یک مجموعه بازی ویدئویی فوق العاده محبوب است که نخستین نسخه از آن در سال ۱۹۸۷ منتشر گردید. توسعه و انتشار این بازی که دارای سبک مبارزه تن به تن است را از آن زمان تاکنون شرکت ژاپنی Capcom به عهده داشته است. آخرین نسخه از این بازی ویدئویی تحت عنوان Street Fighter V درسال ۲۰۱۶ منتشر شده است.
این بازی که انحصاراً برای کنسول پلی استیشن ۴ منتشر شده و نسخه PC و دستگاه سکه ای آن نیز در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است. در توسعه این نسخه از بازی علاوه بر Capcom استودیوی Dimps Corporation نیز دخیل بوده است. البته انتشار این نسخه از بازی همانند نسخه های قبلی آن منحصراً توسط آن صورت پذیرفته است.

شرکت Capcom مطابق اهدافی که بالاتر ذکر شد و به صورت سالانه مجموعه مسابقاتی را تحت عنوان تور حرفه ای Capcom و با محوریت آخرین نسخه از بازی Street Fighter که یکی از بازی های پرچم دار شرکت Capcom است برگزار می کند. از این مسابقات به عنوان لیگ برتر بازی های مبارزه ای نیز یاد می شود. مناسب ترین قیمت پلی استیشن ۴ را از مرکزخرید دات کام بخواهید.
این مسابقات که به صورت بین المللی برگزار می شود در واقع مجموعه ای از مسابقات است که نفرات برگزیده آن موفق به راه یابی به رویداد Capcom Cup می شوند که از آن به عنوان فینال این رقابت ها یاد می شود. برای راه یافتن به Capcom Cup چهار روش وجود دارد. نخست قرار گرفتن در بین ۲۶ بازیکن برتر رده بندی جهانی مبارزات، دوم قهرمانی در مسابقات منطقه ای، سوم استفاده از مسابقات شانس آخر و در نهایت قهرمان هر دوره نیز مستقیماً در دوره بعد حاضر خواهد بود.

در نوامبر سال ۲۰۱۸ مسابقات CPT در منطقه آمریکای شمالی با محوریت بازی Street Fighter V و تحت عنوان رویداد Red Bull Conquest طی دو روز برگزار شد. شرکت کنندگان در این رقابت ها با دو هدف اصلی، نخست کسب امتیاز با هدف بالا کشیدن خود در رده بندی جهانی مبارزات و در نهایت راه یابی به Capcom Cup به عنوان یکی از ۲۶ نفر برتر و دوم کسب پیروزی و در نهایت رسیدن به فینال و قهرمانی در این رقابت ها برای کسب سهمیه مستقیم Capcom Cup به مصاف یک دیگر می رفتند. بخش بین الملل این مسابقات با بیش از صد شرکت کننده از نقاط مختلف جهان و در قالب هشت گروه برگزار گردید.

نتیجه گیری مسابقات بازی Street Fighter V PS4 رویداد رد بول کانکوئست
نتیجه گیری مسابقات بازی Street Fighter V PS4 رویداد رد بول کانکوئست

و از هر گروه دو بازیکن برتر موفق به صعود از گروه خود گردیدند. در نهایت مسابقات اصلی بین هشت شرکت کننده برتر ادامه پیدا نمود. سرانجام با پشت سر گذاشتن مرحله نیمه نهایی، فینال مسابقات بین دو شرکت کننده انجام و شرکت کننده آمریکایی با نام CJ Truth موفق به کسب قهرمانی و سهمیه حضور در Capcom Cup گردید.
این بازیکن علاوه بر این موفق شد در بخش رویداد منطقه ای این مسابقات که بین دارندگان بالاترین امتیاز در منطقه آمریکای شمالی برگزار می شود نیز پس از بازیکنی با نام Punk رتبه دوم را کسب نماید. از نکات جذاب این بازی ها کاراکترهای انتخاب شده توسط شرکت کنندگان است که برخی تنها با استفاده از تنها یک کاراکتر در تمامی مسابقات حاضر می شوند و برخی از تنوع شخصیت ها و بسته به انتخاب طرف مقابل کاراکتر خود را انتخاب می کنند.
از دیگر نکات جذاب این رقابت ها انتخاب هم زمان یک کاراکتر توسط دو شرکت کننده بود که صحنه های جذابی از مبارزه آن کارکتر در مقابل خودش را به نمایش گذاشت. با توجه به حضور مثبت و مستمر استریمرهایی نظیر Twich در این دوره از مسابقات اطلاع رسانی به بهترین شکل ممکن انجام شده و مسابقات برای علاقه مندان به صورت ویدئویی نیز پخش می شدند.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =