نحوه اجرای بازی های پلی استیشن ۴ بر روی پلی استیشن ۵

بازی های پلی استیشن 4 بر روی پلی استیشن 5

آیا می‌توانید بازی های پلی استیشن ۴ بر روی پلی استیشن ۵ اجرا کنید؟ بله. یک سؤال پر تکرار این بود که آیا PS5 از بازی‌های کنسول‌های نسل قبلی خود پشتیبانی می‌کند؟ و اینکه آیا دسترسی به مجموعه بازی‌ های PS4 از طریق PS5 به راحتی امکان پذیر است یا خیر. خوشبختانه این کار نه تنها امکان پذیر است، بلکه انجام آن با توجه به چندین روشی که سونی برای دسترسی به بازی‌های موجود ارائه کرده، بسیار آسان خواهد بود.

Jim Ryan، مدیر عامل PlayStation در مصاحبه‌ای با Washington Post وعده داد که ۹۹٪ بازی های پلی استیشن ۴ بر روی پلی استیشن ۵ قابل اجرا بوده و هزاران بازی بر روی این کنسول تست شده‌ اند. تمام آنچه که تاکنون برای آن تلاش کرده‌ ایم، به خوبی پاسخ داده و رویاهایمان به واقعیت پیوست. بنابراین برای شروع اجرای بازی‌های PS4 بر روی PS5، تنها یکی از موارد زیر را انجام دهید.

آن‌ها را از طریق Game Library خود دانلود نمایید

بازی های پلی استیشن 4 بر روی پلی استیشن 5
آن‌ها را از طریق Game Library خود دانلود نمایید

ساده‌ترین راه دسترسی به کتابخانه PS4 از طریق PS5 این است که به قسمت Game Library در انتهای سمت راست صفحه اصلی بروید. در اینجا شما می‌توانید تمام بازی‌ هایی که در پلی استیشن ۴ داشته‌ اید را مشاهده کرده و هر آنچه را که می‌خواهید در کنسول جدید خود بازی کنید، مجدداً دانلود نمایید. این روش، ساده‌تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید.

از طریق دیسک PS4

در صورتی که از نسخه دیجیتال PS5 استفاده نمی‌کنید، می‌توانید بازی‌های فیزیکی PS4 خود را به راحتی با قرار دادن دیسک آن‌ها به داخل PS5 اجرا نمایید. بله، این بازی باید نصب شده و تمام به روز رسانی‌های آن انجام گیرد. اما درست مانند PS4 اجرا خواهد شد. شاید برخی از مزایای PS4 را نیز به همراه داشته باشد.

از طریق هارد اکسترنال PS4

بازی های پلی استیشن 4 بر روی پلی استیشن 5
از طریق هارد اکسترنال PS4

اگر برای ذخیره‌ سازی بازی‌های PS4 خود از یک هارد اکسترنال استفاده می‌کردید، ترفند دیگری وجود دارد که می‌توانید بر روی PS5 خود انجام دهید. فقط هارد دیسک را از PS4 خود جدا کرده و به PS5 متصل نمایید. نیازی به تبدیل یا فرمت مجدد نیست. شما مستقیماً می‌توانید از تمام آن بازی‌ها بر روی PS5 خود لذت ببرید. فقط به یاد داشته باشید که برای راحتی بیشتر، قبل از جابجایی هارد، اکثر بازی‌های موجود در کتابخانه PS4 خود را به آن منتقل کنید.

از طریق انتقال Wi-Fi

بازی های پلی استیشن 4 بر روی پلی استیشن 5
از طریق انتقال Wi-Fi

روش دیگری برای سهولت انجام این کار بدون نیاز به دانلود مجدد تمام بازی‌ها وجود دارد. اگر همچنان به PS4 خود دسترسی دارید، می‌توانید از طریق انتقال Wi-Fi نیز بازی‌های PS4 ذخیره شده در داخل کنسول قدیمی (نه در هارد اکسترنال) را مستقیماً بر روی PS5 کپی کنید.

برای انجام این کار به قسمت:

Settings > System > System Software > Data Transfer رفته و سپس مطابق دستورالعمل پیش بروید. هم PS5 و هم PS4 باید روشن و از طریق Wi-Fi متصل به اینترنت باشند. اگر این دو کنسول نزدیک به هم قرار دارند، می‌توانید این دو را از طریق اتصال LAN نیز متصل نمایید.

بازی های پلی استیشن 4 بر روی پلی استیشن 5
از طریق انتقال Wi-Fi

پس از اتصال این دو، می‌توانید همه بازی‌ها را انتخاب کرده و یا فقط بازی‌های PS4 مورد نظر خود را برای انتقال، علامت بزنید. سپس، تنها کاری که باید انجام دهید، منتظر ماندن تا زمانی است که انتقال به طور کامل صورت بگیرد.

 

منبع: GamesRadar

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 19 =