اخبار

نحوه ارتقاء بازی های پلی‌ استیشن ۴ به پلی‌ استیشن ۵

ارتقاء بازی های پلی‌ استیشن 4 به پلی‌ استیشن 5

ارتقاء بازی های پلی‌ استیشن ۴ به پلی‌ استیشن ۵ بسیار ساده‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید، مانند تغییر کنسول از حالت عمودی به افقی.

همراه با پستی که نشانگر جزئیات لیست عظیم بازی‌های پلی‌ استیشن ۴ بود که با پلی‌ استیشن ۵ هم سازگار هستند، سونی نحوه ارتقاء عناوین نسل حاضر به نسخه بازی‌های نسل بعدی را نیز منتشر کرده است. البته همه بازی‌ها قابلیت ارتقاء ندارند، با این حال، لیست بازی‌های قابل ارتقاء هنوز در دسترس نیست.

همچنین ارتقاء بازی‌ها رایگان هم نیست. بر طبق صفحه پشتیبانی پلی‌ استیشن درباره ارتقاء بازی‌ها “بسته به بازی، این ارتقاء ممکن است هزینه‌ای نداشته باشد، ممکن است نیاز به خرید باشد و یا ممکن است برای مدت‌ زمان محدودی در دسترس قرار بگیرد.”

روش‌های ارتقاء

ارتقاءها به دو دسته مختلف تقسیم می‌شوند: ارتقاء از دیسک و ارتقاء از نسخه‌های دیجیتالی. اولین چیزی که برای هر دو دسته نیاز دارید، حساب پلی‌ استیشن است. البته شباهت این دو دسته به همین جا ختم نمی‌شود. اگر قصد دارید خودتان بازی‌ها را ارتقاء دهید، باید ابتدا دیسک را در پلی‌ استیشن ۵ قرار دهید، سپس وارد مرکز بازی شوید، ارتقائی که در آنجا ظاهر شده را انتخاب کنید. پس از انتخاب، می‌توانید نسخه به‌ روز شده بازی را دانلود کنید (یا با قیمت تخفیفی خریداری کنید). با این حال مشکلی که وجود دارد، باید هربار که می‌خواهید بازی ارتقاء یافته‌ای را بازی کنید، دیسک را در دستگاه قرار دهید.

ارتقاء بازی‌های خریداری شده دیجیتالی فرآیندی ساده‌تر است. کافی است بازی را در PlayStation Store پیدا کنید و وارد صفحه آن شوید. از آنجا بخش به‌ روزرسانی را خواهید دید و مرحله نهایی این است که بازی را ارتقاء دهید.

سونی قصد دارد کنسول پلی‌استیشن ۵ را در تاریخ ۱۲ نوامبر عرضه کند.

 

منبع: dualshockers

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + پنج =