نحوه اشتراک گذاری بازی در Xbox One

آموزش اشتراک گذاری بازی در Xbox One

آیا می‌خواهید بدانید که چگونه می‌توان بازی‌های Xbox One را به اشتراک گذاشت؟ پس به صفحه درستی مراجعه کرده اید. بازی‌های فیزیکی (دیسک) Xbox One را به راحتی می‌توان به دوستان و خانواده خود قرض داد، اما به اشتراک گذاری نسخه دیجیتال آن‌ها (دانلود شده) به همین سادگی نیست. با آموزش اشتراک گذاری بازی در Xbox One به راحتی بازی‌هایتان را به اشتراک بگذارید.

با این حال، اشتراک گذاری بازی کار دوستانه‌ای است که به دوست شما (یا بالعکس) این امکان را می‌دهد تا به کتابخانه بازی‌های Xbox One شما دسترسی داشته باشد. در این روش، بازی‌هایی که شما از قبل خریده اید در اختیار دوستان و خانواده شما قرار می‌گیرد و آن‌ها نیازی به خرید مجدد بازی ندارند، در نتیجه هزینه کمتری صرف دانلود بازی خواهد شد. علاوه براین، می‌توانید یک بازی را بدون دردسر به صورت همزمان انجام دهید.

اشتراک گذاری بازی در Xbox One

آموزش اشتراک گذاری بازی در Xbox One
اشتراک گذاری بازی در Xbox One

اشتراک گذاری بازی در Xbox One بسیار ساده است، اما پیش از آن ابتدا باید وارد حساب Xbox خود در کنسولی شوید که می‌خواهید بازی‌ها را با آن به اشتراک بگذارید. برای این کار، باید به کنسول مورد نظر دسترسی داشته باشید. دکمه Xbox را بر روی کنترلر متصل به آن فشار دهید، به پایین منویی که در سمت چپ قرار گرفته بروید تا به ‘Sign in’ برسید، سپس گزینه ‘Add new’ (اضافه کردن حساب جدید) را انتخاب نموده و در کنسول دوستتان وارد حساب خود شوید.

پس از افزودن حساب خود در کنسول دوستتان، مطمئن شوید که حساب کاربری شما وارد سیستم شده است. برای بررسی این مورد، می‌توانید مجدداً دکمه Xbox را بر روی کنترلر فشار داده و گزینه ‘Home’ را از طریق منو انتخاب نمایید. این کار، شما را به صفحه اصلی باز می‌گرداند. آنقدر به طرف چپ اسکرول کنید تا به Gamer tag (کد مخصوص هر بازیکن) برسید، اگر آن کد متعلق به شما نبود، بر روی گیمرتگ دوست خود کلیک کرده و گزینه ‘Sign in’ را انتخاب نمایید تا وارد حساب خود شوید.

اکنون که وارد سیستم Xbox One دوست خود شده اید، دوباره دکمه Xbox را بر روی کنترلر فشار دهید. هنگامی که منو ظاهر شد، ابتدا وارد ‘System’، سپس ‘Settings’ و در آخر ‘Personalization’ شوید.

در منوی ‘Personalization’، گزینه ‘My Home Xbox’ را انتخاب نمایید. با این کار، Xbox One دوست شما به عنوان کنسول پیش فرض در حساب شما ثبت شده و به این ترتیب دوستتان می‌تواند به کتابخانه بازی‌های شما دسترسی پیدا کند. آن‌ها می‌توانند وارد حساب خود شده و همچنان به کتابخانه شما دسترسی داشته باشند. اگر بازی‌ها و برنامه‌های Xbox One دوستتان را بررسی می‌کنید، کتابخانه شما نیز باید در کنار آن‌ها قرار گرفته و آماده نصب باشد.

دسترسی به کتابخانه بازی‌های Xbox One

آموزش اشتراک گذاری بازی در Xbox One
دسترسی به کتابخانه بازی‌های Xbox One

برای دسترسی به کتابخانه بازی‌های Xbox One دوست خود، همین مراحل را بر روی کنسول خود تکرار کنید، اما این بار باید حساب دوستتان وارد کنسول شما شود.

این روش نه تنها بازی‌های Xbox One شما، بلکه عضویت شما در Xbox Live Gold را نیز به اشتراک خواهد گذاشت.

به منظور ثبت کنسول Xbox One خود به عنوان کنسول پیش فرض (Home Xbox)، مراحل فوق را بر روی کنسول خود اجرا نمایید.

این روش فقط به دو نفر محدود می‌شود، که یکی از آن‌ها خود شما هستید. با این حال، شما می‌توانید کنسول پیش فرض خود را در هر سال تا ۵ بار تغییر دهید.

توصیه می‌کنیم که بازی‌های خود را فقط با افراد قابل اعتماد به اشتراک بگذارید. روشی که ما ارائه کرده ایم، نیازمند این است که به کنسول دوست خود دسترسی داشته باشید، اما اگر اطلاعات حساب دوستتان را در اختیار دارید، می‌توانید این مراحل را از راه دور نیز انجام دهید. با این حال، از آنجایی که دیگران با در دست داشتن اطلاعات حساب شما می‌توانند بدون اجازه اقدام به خرید نمایند، بهتر است که اطلاعات حساب خود را حتی‌المقدور، مخفی نگه دارید.

فعال نمودن رمز عبور برای ورود به حساب نیز ایده خوبی است تا دوستتان در صورت نداشتن آن رمز نتواند وارد حساب شما شود.

برای فعال نمودن آن، ابتدا وارد حساب Xbox One خود شوید، ‘Settings’ را انتخاب کرده و وارد ‘Account’ شوید. پس از آن بر روی گزینه ‘Sign-in, Security & Passkey’ کلیک کرده و گزینه ‘Change my sign-in and security preferences’ و سپس ‘Lock it down’ را انتخاب کنید. این بدان معنا است که هرگاه شخصی (از جمله شما) بخواهد وارد حسابتان شود، به رمز عبور شما احتیاج دارد.

تنها یک نفر می‌تواند وارد حساب Xbox شود و تا زمانی که حضور دارد، هیچ کس دیگری قادر به ورود در آن حساب نمی باشد. هنگامی که حساب Xbox شما به کنسول دیگری اضافه می‌شود، قادر به برداشتن آن نخواهید بود، اما این امکان به شما داده می‌شود که از عدم ورود افراد دیگر به حساب خود اطمینان حاصل نمایید.

در آخر نیز شایان ذکر است که اگر اتصال اینترنت خود را از دست بدهید و کنسول شما به عنوان کنسول پیش فرض ثبت نشده باشد، نمی‌توانید به کتابخانه دیجیتال و یا Xbox Live Gold خود دسترسی پیدا کنید. علاوه بر این، سایر کاربران متصل به کنسول شما نیز نمی‌توانند به کتابخانه بازی‌های شما دسترسی داشته باشند.

 

منبع: techradar

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =