آموزش

نحوه انتقال data از پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵

انتقال data از پلی استیشن 4 به پلی استیشن 5

در هفته‌های اخیر، مشخص شد که پلی‌ استیشن ۵ تقریباً با تمامی بازی‌های پلی‌ استیشن ۴ قابلیت سازگاری رو به عقب دارد. البته تمام بازی‌های پلی‌ استیشن ۴ قابلیت انتقال داده به پلی‌ استیشن ۵ را ندارد. قابلیت انتقال یا عدم انتقال به بازی بستگی دارد. اما به‌ طور کلی طرفداران نظر دقیقی درباره نوع بازی‌های قابل انتقال ندارد. خوشبختانه، سونی آخر همین هفته شروع به توضیح درباره این موضوع کرد.

صفحه جدیدی در وبسایت PlayStation Support  ایجاد شد و در آن به بیان جزئیات قابلیت ذخیره پلی‌استیشن ۴/ پلی‌استیشن ۵ پرداخته شد. اما نکته اصلی این است که در بیشتر موارد، دارندگان بازی‌های دیجیتالی باید قادر به انتقال داده‌های ذخیره شده به پلی‌ استیشن بعدی باشند. بر طبق گفته‌های سونی، دو راه برای انتقال داده بین دو کنسول وجود دارد. راه اول انتقال داده از پلی‌ استیشن ۴ به پلی‌ استیشن ۵ از طریق ارتباط WiFi محلی است. راه دوم هم دسترسی به لیست بازی‌ها در پلی‌ استیشن ۴، یافتن بازی‌های پلی‌ استیشن ۴ و دانلود آن‌ها از آنجا است.

انتقال از طریق ارتباط LAN

اما این تنها گزینه موجود نیست. سونی با تشریح در بلاگ پلی‌ استیشن تأیید کرد که دارندگان پلی‌ استیشن ۴ می‌توانند بازی‌ها و داده‌های ذخیره شده را از طریق ارتباط LAN یا دستگاه ذخیره USB اکسترنال بین دو کنسول انتقال دهند. این امر گزینه خوبی برای افرادی که سرعت WiFi آن‌ها ضعیف است، می‌باشد. برای نسخه‌های فیزیکی هم، این شرکت بیان کرد که بازیکنان می‌توانند داده‌های ذخیره شده را انتقال دهند، اما تنها درصورتی که نسخه استاندارد پلی‌ استیشن ۵ را داشته باشند و پس از بروزرسانی به نسخه پلی‌ استیشن ۵ بازی‌هایشان.

بازی از طریق PS Now

انتقال data از پلی استیشن 4 به پلی استیشن 5

راهی هم پیش روی دارندگان پلی‌ استیشن ۴ قرار گرفته که به کمک آن می‌توانند از تمام موارد مذکور رد شده و بازی‌های کنسول نسل کنونی را از طریق PS Now روی پلی‌ استیشن ۵ اجرا کنند. آن‌ها از مزیت فضای ذخیره‌سازی بیشتر برخوردار خواهند بود، که ممکن است با رشد اندازه فایل بازی‌ها بسیار مهم تلقی شود. اگرچه سونی خاطرنشان کرد که بازی‌هایی که از ویژگی Game Boost افزایش عملکردی پلی‌ استیشن ۵ پشتیبانی می‌کنند نمی‌توانند از آن از طریق PS Now استفاده کنند.

از یک سو، این موضوع برای دارندگان پلی‌ استیشن ۴ که چندین راه برای ارتقاء بازی‌هایشان دارد، خوب است. اما از سوی دیگر، سونی تأکید کرد که تصمیمات مربوط به پشتیبانی ذخیره‌سازی بین کنسولی در پلی‌ استیشن ۵ توسط توسعه‌ دهندگان و بر اساس بازی گرفته می‌شود. قطعاً بازی‌های به روز شده‌ای مانند Spider-Man Remastered وجود خواهد داشت که همه‌ چیز را تغییر داده‌ اند تا با ذخیره داده کنسول حافظ سازگار شوند.

به‌ طور کلی، سیستم ذخیره بین کنسولی سونی برای همه به طور %۱۰۰ ایده‌آل نخواهد بود. این ویژگی به بازی‌ای بستگی دارد که افراد می‌خواهند به نسل بعد ارتقاء دهند، اما باید همه‌چیز را در نظر گرفت. بسیاری از طرفداران زمانی که در نهایت ماه بعد وارد کنسول بعدی شدند، دیگر نگران نخواهند بود.

پلی‌ استیشن ۵ در تاریخ ۱۲ نوامبر در ایالات متحده، ژاپن، کانادا، مکزیک، استرالیا، نیوزیلند، کره جنوبی و در تاریخ ۱۹ نوامبر در بقیه کشورها راه‌ اندازی می‌شود.

 

منبع: Gamerant

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + هفده =