نحوه باز کردن سلاح های Rage 2

سلاح Rage 2

با اینکه Rage 2 نسبت به سایر بازی‌های Open-world امروزی از سلاح کمتری برخوردار است، اما تمام سلاح‌های آن بسیار خوب هستند. علاوه بر این، شما می‌توانید تمام آن‌ها را با هم حمل کنید. این یعنی شما قادر خواهید بود که در طول بازی، سلاح خود را از پرتابگر موشک به مسلسل، به شات‌گان (تفنگ ساچمه‌ای) و به هفت‌تیر تبدیل کنید و دشمنان را در عرض چند ثانیه بکشید. البته، برای داشتن این لیست جالب از سلاح‌ها، ابتدا باید آن‌ها را پیدا کرده و قفل‌شکنی کنید.

دستیابی به اکثر سلاح‌های Rage 2 نیاز به کمی جستجو دارد. این سلاح‌ها در ‌Arkهای (پناهگاهی زیرزمینی که برای حفاظت از نجات‌ یافتگان واقعه برخورد شهاب ‌سنگ به زمین بنا شده بود) اسرارآمیز پنهان شده‌ اند. این Arkها معمولاً توسط دشمنانی محافظت می‌شوند که دشواری‌های مختلفی برای شما دارند. این راهنما، به شما نحوه باز کردن قفل تمام این سلاح‌ها را در Wasteland نشان می‌دهد. شما می‌توانید از این راهنما در PS4 ،Xbox One و رایانه استفاده کنید.

هفت تیر Sidewinder

موقعیت مکانی: ابتدای بازی

هفت‌تیر Sidewinder، اولین سلاح بازی Rage 2 است. بنابراین، تنها کاری که باید انجام دهید این است که بازی را شروع کنید تا این سلاح را به دست بگیرید. معمولاً در بازی‌های تیراندازی اول شخص هفت ‌تیرها بسیار ضعیف هستند، اما Sidewinder Pistol حتی در هنگام مقابله با سرسخت‌ترین دشمنان سرزمین Wasteland بسیار مؤثر و شگفت‌انگیز عمل می‌کند. هنگامی که تیر سلاح اصلی خالی شد و یا وقت کافی برای تعویض خشاب آن ندارید، این هفت ‌تیر به درد شما خواهد خورد.

مسلسل Ranger

موقعیت مکانی: در دست یک تکاور مرده

این داستان یک تکاور است که به دست یک غول جهش ‌یافته کشته می‌شود. در واقع اینگونه است که شما Ranger Assault Rifle را به دست می‌آورید. در مأموریت آغازین این بازی، شما یکی از آخرین تکاوران زنده را مشاهده می‌کنید که در حال نبرد با یک غول است. در انتهای مبارزه، این تکاور کشته می‌شود و کاراکتر شما زره او را بر تن کرده و تبدیل به آخرین تکاور واقعی می‌شود. در این میان، مسلسل او را نیز برمی‌دارد.

Ranger Assault Rifle یک مسلسل همه فن حریف در این بازی است، به طوری که می‌توانید از آن در کل بازی بدون نیاز به تعویض با سلاحی دیگر استفاده کنید. هرچند این کار، لذت استفاده از سلاح‌های دیگر را از بین می‌برد.

شات‌گان Combat

موقعیت مکانی: Gunbarrel Ark (مأموریت Marshall در Blackout)

Combat Shotgun یکی از سلاح‌های بازی است که در Ark پیدا می‌شود. در طول اولین مأموریت Marshall (Blackout) در فاضلاب، به Gunbarrel Ark برخورد خواهید کرد. در داخل این Ark، به Combat Shotgun دسترسی پیدا می‌کنید که برای مقابله در برابر دشمنانی که سریع حرکت می‌کنند و جاخالی می‌دهند بسیار مناسب است.

اگر این سلاح را در کنار Ranger Assault Rifle به کار ببرید، فوق‌العاده خواهد بود. این شات‌گان، بهترین سلاح برای کشتن افرادی است که فاصله کمی با شما دارند. حالت شلیک متناوب این اسلحه، حداکثر آسیب را به منطقه مورد نظر وارد می‌کند.

Gunbarrel Ark شما را با مکانیک قفل ‌گشایی سلاح‌های موجود در Ark آشنا می‌کند. تا زمانی که منطقه را از دشمنان پاک نکنید، نمی‌توانید Arkها را باز کنید. به محض پاک شدن منطقه، از طریق لباس خود مطلع خواهید شد. پس از آن که به ورودی Ark رسیدید، از توانایی Focus خود استفاده کنید تا دروازه آن را باز نمایید. پس از ورود به داخل Ark، جایزه اصلی و موارد مفید دیگری به دست خواهید آورد.

پرتابگر موشک Smart

موقعیت مکانی: Strongbox Ark (Torn Plains)

این سلاح که در Strongbox Ark در منطقه Torn Plains پیدا می‌شود، بهترین سلاح برای کشتن باس‌های بزرگ و کوچک و گروه‌های دسته جمعی دشمنان است. Strongbox Ark توسط دشمنان سطح چهار (درجه سختی دشمنان در ۱۰ سطح دسته ‌بندی می‌شوند) محافظت می‌شود، بنابراین دسترسی به این Ark تقریباً آسان است. خیلی راحت کل منطقه را از دشمنان پاکسازی کنید تا Smart Rocket Launcher را به دست آورید.

این سلاح دارای دو حالت شلیک است. یکی شلیک استاندارد “big boom” که به صورت تک تیر است و دیگری نوعی موشک هدف ‌یاب که می‌تواند چندین دشمن را به صورت همزمان مورد هدف قرار دهد. Smart Rocket Launcher در ابتدا دارای ۱۵ خمپاره می‌باشد، بنابراین بهتر است آن را نگه دارید و در مواقع سخت استفاده کنید.

پرتابگر Grav-Dart

موقعیت مکانی: Needle Falls Ark (The Wilds)

این سلاح در Needle Falls Ark قرار گرفته است. این Ark واقع در جنوب غربی The Wilds است و توسط گروهی از دشمنان سطح هفت محافظت می‌شود. پیش از دریافت سلاح جدید خود، باید وظایف سنگین و طاقت ‌فرسایی انجام دهید. پس از ورود به محل مورد نظر، با یکی از جذاب‌ترین سلاح‌های Rage 2 یعنی Grav-Dart Launcher روبرو خواهید شد.

Grav-Dart Launcher در اصل یک تفنگ اتوماتیک است که سوزن شلیک می‌کند. به محض فرو رفتن این سوزن‌ها در بدن دشمنان، می‌توانید آن‌ها را به طرف دیوارها، بشکه‌های انفجاری و یا حتی دوستانشان پرتاب کنید تا با یک حرکت دو نفر را بکشید. Grav-Dart Launcher با اینکه سلاح جالبی است، اما در بازی زیاد از آن استفاده نمی‌شود. اگرچه می‌توانید به کمک آن دشمنان خود را همچون عروسک‌های پارچه‌ای به اطراف پرتاب کنید، اما قدرت ضربه چندانی ندارد.

هفت ‌تیر Firestorm

موقعیت مکانی: Dank Catacomb Ark (Sekreto Wetlands)

این سلاح جادویی، در Dank Catacomb Ark، درست در جنوب غربی آزمایشگاه Kvasir در Sekreto Wetlands یافت می‌شود. برای رسیدن به آن،‌ نیاز به کشتن گروه بزرگی از دشمنان سطح هفت دارید. اما ارزش این کار را دارد. Firestorm Revolver گلوله‌ای شلیک می‌کند که در ابتدا شبیه به گلوله‌های معمولی است، اما پس از برخورد با هدف، می‌توانید با فشردن L2/LT آن گلوله را تبدیل به شعله‌های آتش کنید.

شما شبیه به قهرمانان فیلم‌های جنگی هستید که به نوعی می‌دانند ساختمان مورد نظر چه موقع منفجر خواهد شد. تنها تفاوتی که وجود دارد این است که در اینجا می‌توانید این کار را به طور مکرر انجام دهید. این سلاح، در مواقعی که دشمنان یکجا جمع شده ‌اند بسیار مؤثر است، چرا که به شعله‌های آتش اجازه گسترش می‌دهد. در حالت شلیک متناوب حتی بهتر است، زیرا بمب‌هایی را شلیک می‌کند که در اثر برخورد با هدف منفجر می‌شوند. این سلاح بیشتر از اینکه کارایی داشته باشد، هیجان‌انگیز است، به طوری که عملکرد آن از Sidewinder Pistol نیز پایین‌تر است.

اسلحه Hyper-Cannon

سلاح Rage 2

موقعیت مکانی: Greenhaven Ark (The Wilds)

برای رسیدن به Greenhaven Ark در The Wilds باید به مرز‌های شمالی نقشه سفر کنید. Greenhaven Ark، جایی که Hyper-Cannon در آن قرار دارد، چالش ‌برانگیزترین Ark برای دسترسی است. در این منطقه، دشمنان سطح ۱۰ و یک باس سرسخت دو مرحله‌ای در انتظار شما هستند. این باس توسط تعدادی Minion محافظت می‌شود. تا زمانی که شما وارد منطقه نشده ‌اید، باس نیز وارد نمی‌شود. بنابراین، می‌توانید پیش از ورود، بر روی لبه بایستید و تمام Minionها را بکشید. با کشتن Minionها، مبارزه با باس راحت‌تر خواهد شد. پس از کشته شدن باس، می‌توانید وارد Greenhaven Ark شده و Hyper-Cannon را به دست آورید.

Hyper-Cannon اساساً یک تفنگ ریلی (Railgun) است که می‌تواند با یک خمپاره خود دشمنان بی‌شماری را نابود کند. حالت شلیک متناوب (Alternate Fire Mode) آن که انفجار مهیبی به همراه دارد، بسیار قدرتمند است.

اسلحه Charged Pulse Cannon

سلاح Rage 2

موقعیت مکانی: Shrouded Vault Ark (Dune Sea)

Shrouded Vault Ark، تنها Ark این بازی است که برای قفل‌ گشایی، از شما کارهایی فراتر از کشتن دشمنان می‌خواهد. برای ورود به قلعه نظامی این Ark که در حاشیه شرقی Dune Sea واقع شده است، ابتدا باید راکتورهای Shrouded Sub Station Alpha و Shrouded Sub Station Bravo را از بین ببرید. به محض دیدن Ark، این مناطق بر روی نقشه شما ظاهر خواهند شد که هر دو نزدیک به موقعیت مکانی شما هستند.

از بین بردن دستگاه‌های راکتور در هر منطقه نیز یک فرایند چند مرحله‌ای است. ابتدا باید با دشمنان مبارزه کنید، سپس باید اهرمی را بکشید. پس از بالا آمدن راکتور از زیر زمین، باید از توانایی Focus خود بر روی هر یک از سه صفحه آبی رنگ چرخان استفاده کنید تا نقطه ضعف آن‌ها را بیابید. روند از بین بردن هر دو راکتور شبیه به هم هستند.

با از بین رفتن راکتورها، دروازه سمت چپ قلعه نظامی Shrouded Vault Ark باز می‌شود. پس از ورود، باید راه خود را از میان اتاق‌های پر از دشمن ادامه دهید تا به Vault برسید. دشمنانی که در Sub Stations حضور دارند سطح چهار و دشمنانی که از منطقه Ark حفاظت می‌کنند، سطح شش هستند. این مرحله بیشتر از اینکه چالش ‌برانگیز باشد، وقت‌گیر است.

سلاح Charged Pulse Cannon نوعی توده الکتریکی گوی مانند را شلیک می‌کند که سرعت انتقال بسیار زیادی دارد. این سلاح به حدی خوب است که ارزش تحمل تمام سختی‌های مسیر را دارد و از لحاظ کاربردی بعد از Ranger Assault Rifle قرار می‌گیرد.

اسلحه BFG 9000

سلاح Rage 2

موقعیت مکانی: منطقه برخورد شهاب سنگ (فقط در نسخه‌های Limited و Collector’s Edition)

سلاح غول ‌پیکر معروف سری بازی‌های Doom، اکنون در Rage 2 نیز موجود شده است، اما دستیابی به آن شرایط خاصی دارد. برای دریافت آن باید یکی از نسخه‌های Deluxe یا Collector’s Edition را خریداری نمایید. در صورتی که مالک یکی از این دو نسخه‌ها هستید، باید به منوی اصلی بازی رفته و برای اتصال به حساب Bethesda خود یا ایجاد یک حساب Bethesda، وارد ‘Store’ شوید. تنها در این صورت است که می‌توانید در Rage 2 به BFG دسترسی پیدا کنید. اگر یکی از این نسخه‌ها را داشته باشید، می‌توانید در محل سقوط شهاب سنگ در شمال Vineland، سلاحی پیدا کنید که به طرز خنده‌ داری بزرگ است.

 

منبع: DigitalTrends

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 11 =