نحوه شکست دادن باس‌های بازی Demon’s Souls Remake

نحوه شکست دادن باس های بازی دیمن سولز

بازی Demons Souls Remake مانند هر عنوان دیگری در سبک سولز، باس‌های قدرتمند فراوانی دارد که شکست دادن هر یک از آن‌ها حسابی شما را به دردسر خواهد انداخت. برای همین ما آموزش شکست دادن هر یک از باس یا همان غول های بازی دیمن سولز ریمیک ( Demon’s Souls Remake ) را به صورت کامل توضیح خواهیم داد تا بدون تلف کردن سولزهای بسیار، این بازی را به اتمام برسانید. 

در این راهنما، ما شمارا با تمام ۱۷ رئیس اصلی در بازی آشنا خواهیم کرد، نکات و استراتژی‌هایی که از طریق آن‌ها می‌توانید به راحتی رئیسان را شکست دهید. همچنین برخی از تاکتیک‌هایی که به شما امکان مواجه مطمئن و ایمن با رئیسان را می‌دهند هم برایتان شرح داده‌ایم. اگرچه این راهنما بر اساس بازی پلی‌استیشن ۳ اصلی ساخته شده، اما نسخه بازسازی بازی نیز مشابه بوده و ظاهر آن تنها کمی تغییر می‌کند. ما در مرحله به‌روزرسانی این راهنما هستیم اما تنها چیزی که تغییر می‌کند تصاویر صفحات هستند.

نحوه شکست باس Phalanx در بازی Demon’s Souls

نحوه شکست باس Phalanx در بازی Demon's Souls

اگر آماده نباشید، این رئیس می‌تواند خیلی سریع شمارا خلع سلاح کند. مهم‌ترین عامل درباره این رئیس این است که ابتدا Hoplites های کوچک‌تری که از او حفاظت می‌کنند را از پا درآورید. اگر این مینیون­‌ها از او در مقابل حملات شما محافظت کنند، نمی‌توانید صدمه‌ای به Phalanx وارد کنید.

در طول سطح قبل از این رئیس، شما باید بمب‌های آتشینی را پرتاب کنید. این بمب‌ها را می‌توانید در نزدیکی شروع سطح یا با خرید آن‌ها از Dregling Merchant پیدا کنید. به محض اینکه نبرد شروع شد، بمب‌های آتشین را به سمت Hoplites پرتاب کنید، مسیر را پاک‌سازی کنید تا به پوسته لزج رئیس برسید. هدف شما در این قسمت لزوماً از بین بردن رئیس با بمب‌های آتشین نیست- فقط پاک‌سازی و باز کردن مسیر است (اگرچه احتمالاً در طول این مسیر آسیب خواهید دید).

اگر تعداد هشت یا بیشتر بمب آتشین دارید، پس موقعیت و وضعیتتان خوب است. زمانی که مسیر را پاک‌سازی کردید، به سمت Phalanx بدوید و به لجن‌ها ضربه بزنید تا زمانی که او بمیرد. اگر Hoplites از او محافظت نکنند، شکست دادن او راحت خواهد بود.

نحوه شکست باس Tower Knight در بازی Demon’s Souls

نحوه شکست باس Tower Knight در بازی Demon's Souls

اگر بخواهیم مقایسه کنیم، باید بدانید که Tower Knight بسیار سخت‌تر از Phalanx است. مهم‌ترین چیزی که باید قبل از ضربه به رئیس انجام دهید، دویدن روی سطح بالای منطقه است تا تیراندازهایی که می‌توانند نبرد را برایتان سخت‌تر کنند، نابود کنید. زمانی که همه آن‌ها مردند، شما دو راه برای نابود کردن رئیس دارید.

اگر رویکرد مبارزه را انتخاب کردید، باید به پشت رئیس بچسبید و به مچ پای او ضربه بزنید. حواستان باشد که روی آن قفل نشوید، زیرا ممکن است دوربین تکان بخورد. سلاح را در دو دستتان بگیرید و به مچ پایش ضربه بزنید تا به عقب بیافتد. سعی کنید آسیبی به شما وارد نشود و سپس به سر رئیس ضربه بزنید تا صدمه ببیند. این کار را آن‌قدر تکرار کنید تا بمیرد.

روش دیگر این است که در سطح بالا بمانید و از راه دور با طلسم یا تیرکمان به او شلیک کنید. این کار مدت بیشتری طول می‌کشد اما مطمئن‌تر است، به خصوص اگر بخواهید از او عبور کنید. یا، می‌توانید این دو استراتژی را ترکیب کنید تا کارتان را سریع‌تر تمام کنید.

نحوه شکست رئیس Armor Spider در بازی Demon’s Souls

نحوه شکست رئیس Armor Spider در بازی Demon's Souls

The Armor Spider فوق‌العاده سخت است. کاری که باید کنید این است که جلوی حملات شعله‌ور او را بگیرید و راهتان را از تونل ادامه دهید تا در کنار او قرار بگیرید. مطمئن شوید که از انفجارهای توری هم دور باشید، زیرا اگر به شما اصابت کند سرعت شما کاهش می‌یابد.

زمانی که نزدیک او قرار گرفتید، از سپرتان برای مسدود کردن حملات عنکبوتی استفاده کنید، و پس از حملات رئیس، چند بار بچرخید. در هر دو دستتان از سلاح استفاده کنید، تا می‌توانید ضربه بزنید، و این روند را تکرار کنید. سخت‌ترین بخش رسیدن به رئیس است، زمانی که به او نزدیک شدید در وضعیت بهتری قرار خواهید گرفت.

با پنهان شدن پشت بدنه‌ای که روی دیوار تونل در سمت چپ، و درست پس از مه تنیده است، می‌توانید صدمه زیادی به رئیس وارد کنید. از این روش به عنوان طلسمی پوششی و آتش استفاده کنید، یا ۱۰۰ تیر به رئیس بزنید و خواهید توانست بدون آسیب دیدن از رئیس عبور کنید. فقط مطمئن شوید که کمان مناسب با مهمات زیاد دارید تا پیروزی از آن شما شود.

نحوه شکست باس Flamelurker در بازی Demon’s Souls

نحوه شکست باس Flamelurker در بازی Demon's Souls

نابود کردن Flamelurker با نبرد، خصوصاً در طول سطوح ابتدایی بازی بسیار چالش‌برانگیز است. اگر بخواهید از نبرد استفاده کنید، Ring of Flame Resistance را بپوشید و چند ضربه بزنید، سپس برگردید تا از انفجارهای AoE دوری کنید. همچنین می‌توانید از ستون‌ها و اشکال هندسی دیگر استفاده کنید و آن‌ها را بین خودتان و رئیس قرار دهید.

یک راه ایمن‌تر این است که عقب بمانید و با حملات دوربردی مانند طلسم یا کمان به او ضربه بزنید. البته این کار زمان بیشتری طول می‌کشد، اما کنترل آن راحت‌تر از تلاش در نابودی او از نزدیک است. همچنین اگر نیاز به بهبودی دارید می‌توانید بالای پله‌ها و در سمت مخالف منطقه پناه بگیرید.

یک تاکتیک چالشی وجود دارد که می‌توانید از آن هم استفاده کنید. در سمت چپ دروازه مه یک تکه از spine وجود دارد. می‌توانید به سمت چپ آن بروید و آن را بین خودتان و رئیس قرار دهید. از پشت spine به Flamelurker حمله کنید و بدون اینکه صدمه ببینید او را نابود کنید. فقط مطمئن شوید که زمانی که او از انفجارهای AoE استفاده می‌کند عقب‌نشینی کنید. همچنین به طلسم، یا سلاح‌های بلند هم برای اجرای این استراتژی نیاز پیدا خواهید کرد، مانند halberd یا چیزی مشابه آن.

نحوه شکست رئیس Dragon God در بازی Demon’s Souls

نحوه شکست رئیس Dragon God در بازی Demon's Souls

The Dragon God بیشتر از نبرد با یک رئیس واقعی مانند یک معما است. برای شکست دادن این رئیس، باید با خیال راحت و با امنیت به هر دو سنگ‌انداز اطراف منطقه برسید و به آن‌ها آسیب بزنید- سپس به طرف صورتش بدوید و کارش را تمام کنید.

زمانی که نبرد شروع شد، به سمت راست بروید تا سنگ‌هایی که سر راهتان هستند را نابود کنید. سپس منتظر بمانید تا رئیس دیگر حمله نکند. با نگاه کردن به چشمانش می‌توانید حملاتش را متوجه شوید- زرد به معنای خنثی است در حالی که رنگ قرمز به معنی عصبانی بودن است. از این روش می‌توانید در زمان حرکتش برای مشاهده وضعیت او استفاده کنید. زمانی که پنهان شدید، باید به سر رئیس توجه کنید. مطمئن شوید که زمانی که می‌خواهید حرکت کنید به مسیر شما نگاه نمی‌کند.

به سمت سنگ‌انداز بروید، سپس به پایین پله‌ها بروید تا این روند تکرار شود. پس از سنگ‌انداز دوم، می‌توانید به Dragon God نزدیک شوید. با انتخاب‌های دوربرد یا نزدیک شدن به صورتش، به او حمله کنید و سپس عقب‌نشینی کنید تا از نفس‌های گرم او دوری کنید. برای اینکه ایمن بازی کنید، چند بار حمله کنید، عقب‌نشینی کنید، به نفس‌هایش نگاه کنید، و سپس به عقب برگردید تا این مراحل را تکرار کنید.

نحوه شکست باس Fool’s Idol در بازی Demon’s Souls

نحوه شکست باس Fool’s Idol در بازی Demon's Souls

مهم‌ترین نکته درباره رئیس Fool’s Idol این است که قبل از شروع نبرد با رئیس، NPC واقع در طبقه بالا را از بین ببرید. به بالای برج بروید و Prisoner را بیرون آورید تا مطمئن شوید رئیس خودش را درمان نمی‌کند.

پس از آن، به سمت رئیس بروید، حملات نظامی دو دستی انجام دهید، و سپس عقب‌نشینی کنید، از ستون‌ها به عنوان سنگر استفاده کنید. در این مرحله، رئیس خودش را شبیه‌سازی می‌کند و شما باید متوجه شوید کدام یک واقعی است. این کار را می‌توانید با حمله انجام دهید- آن رئیسی که Soul Ray بلندتری پرتاب می‌کند رئیس واقعی است. در این بخش، مادامی‌که از حملات دیگر دشمنان دوری می‌کنید بدوید و چرخش‌های بیشتری داشته باشید. بهترین کار این است که Dreglings را بیرون بیاورید تا مطمئن شوید مانع شما نمی‌شوند، هرچند هر چیزی را که رها کنید ممکن است به سمت رئیس رفته و در جناح او قرار گیرد.

حملات دوربرد نیز در برابر Fool’s Idol خوب عمل می‌کنند، و معمولاً امن‌تر است که از راه دور حمله کنید. با این حال، این رئیس سلامتی زیادی ندارد، پس حملاتی که از نزدیک انجام می‌شود او را سریع‌تر نابود می‌کند.

نحوه شکست باس Maneater در بازی Demon’s Souls

نحوه شکست باس Maneater در بازی Demon's Souls

Maneater یکی از سخت‌ترین رئیسان در بازی است- علیرغم اینکه این‌طور به نظر نمی‌رسد. این رئیس خسارت بسیار زیادی وارد می‌کند، طوری جای خالی می‌دهد که انتظارش را ندارید، و زمانی که سلامتی‌اش به زیر %۲۰ برسد، Maneater دوم را برای کمک فرامی‌خواند.

ترفند مقابله با این رئیس این است که قبل از اینکه Maneater دوم از راه برسد، Maneater اول را نابود کنید. این کار را می‌توانید با چسبیدن به رئیس و شلیک طلسم‌های قدرتمندی مانند Soul Ray، یا با استفاده از حملات دو دستی انجام دهید. مواظب انفجار طلسم‌های دوربرد و حملاتش باشید. اگر به پشت او چسبیدید، می‌توانید به راحتی چند ضربه وارد کنید- فقط مطمئن شوید که از حملاتش در امان بمانید.

زمانی که پرواز کرد، از فرصت استفاده کرده و بهبود پیدا کنید، اما مراقب حملات جادویی دوربرد او باشید. آتش، طلسم و معجزه‌ها کار شگفت‌انگیزی در برابر Maneater انجام می‌دهند، اما اگر شخصیتتان در این حرکات مهارت نداشته باشد، نمی‌توانید به آن‌ها مجهز باشید. همچنین، مطمئن شوید که هنگام نبرد روی پل باریک، خیلی دور خود نچرخید. سقوط بسیار راحت اتفاق می‌افتد، به خصوص اگر Maneater با حملات سنگینش به شما صدمه بزند.

می‌توانید Maneater اول را با پرتاب تیر از بین مه نابود کنید. درست است، قبل از شروع مبارزه، باید خود را به تیرکمان و تیرهای آتشینی مجهز کنید. تعداد ۲۰۰ یا بیشتر تیر بیاورید تا بتوانید بدون اینکه به او نزدیک شوید نابودش کنید. سپس تنها کاری که باید کنید این است که با استفاده از استراتژی‌های بالا با Maneater دوم هم مقابله کنید.

نحوه شکست باس Old Monk در بازی Demon’s Souls

نحوه شکست باس Old Monk در بازی Demon's Souls
نحوه شکست باس Old Monk در بازی Demon’s Souls

اگرچه بازی Demon’s Souls آنلاین است، اما سایر بازیکنان می‌توانند کنترل رئیسان را بر عهده بگیرند، و پویایی و احتمال مبارزات چالش‌برانگیزتر را بیشتر کنند. حالا، این کنترل بر عهده هوش مصنوعی است و مبارزه با هوش مصنوعی بسیار راحت‌تر از یک بازیکن واقعی است.

صبر کنید تا حمله رئیس تمام شود، سپس با سلاح‌هایی در دو دستتان به سمت او بدوید و به‌طور مداوم به او ضربه بزنید. اگر ادامه دهید، رئیس متحیر شده و نمی‌تواند حرکت کند. پس از تمام شدن استقامتتان، عقب‌نشینی کنید و منتظر شارژ مجدد بمانید.

زمانی که کامل شد، این مراحل را تکرار کنید. به یاد داشته باشید که تنها چیزی که باید مواظبش باشید حملات طلسم دور برد رئیس است. بسته به سپرتان، حتی اگر این حملات را مسدود کنید باز هم ممکن است آسیب ببینید، پس سعی کنید از سر راهشان کنار بروید.

زمانی که رئیس له شد، سعی کنید به پشت او برسید و ضربه به پشت را انجام دهید. با این کار آسیب بسیار زیادی به او وارد می‌شود و زمانی که رئیس بلند شد می‌توانید بیشتر حمله کنید.

نحوه شکست باس Adjudicator در بازی Demon’s Souls

نحوه شکست باس Adjudicator در بازی Demon's Souls
نحوه شکست باس Adjudicator در بازی Demon’s Souls

خوشبختانه غلبه بر Adjudicator کمی راحت‌تر است و می‌توان با حمله از راه دور او را نابود کرد. زمانی که مبارزه شروع شد، به پایین نگاه کنید و روی سر رئیس قفل شوید. یک حمله دور برد انجام دهید و سپس سریع عقب‌نشینی کنید تا از حملات سخت او دوری کنید. این کار را تکرار کنید تا مبارزه امنی داشته باشید.

اگر به سمت پایین و جایی که رئیس حضور دارد بروید، می‌توانید به شکم زخمی او ضربه بزنید تا او با صورت به زمین بیافتد. از اینجا، می‌توانید خسارت زیادی به سر او وارد کنید. اگر از تربانتین یا چیز دیگری برای ارتقاء سلاحتان استفاده می‌کنید، این کار به شما کمک می‌کند. در این مرحله صبر کنید تا او بلند شود و این کار را دوباره انجام دهید. مطمئن شوید که روی هدفتان قفل نشوید، زیرا فضای محدود ممکن است دید دوربین را به هم بریزد.

چرخش به سمت راست رئیس را ادامه دهید (طرفی که زخمی شده است) و مطمئن شوید که به جای دویدن راه بروید. این کار باعث حفظ استقامت شما می‌شود و می‌توانید هرچقدر می‌خواهید ضربه بزنید.

نحوه شکست باس Old Hero در بازی Demon’s Souls

نحوه شکست باس Old Hero در بازی Demon's Souls

مطمئن شوید که Thief’s Ring را از Boletarian Palace 1-1 برداشته‌اید تا مبارزه با ابرقهرمان Old Hero برایتان آسان شود. این رئیس نابینا است، یعنی فقط در صورتی حمله می‌کند که صدایتان را بشنود. اگر Thief’s Ring را داشته باشید می‌توانید یواشکی به پشت رئیس بروید و حملاتی را اعمال کنید. مطمئن شوید تا زمانی که رئیس فریاد می‌زند به او حمله کنید، سپس به سمت مخالف بروید و منتظر بمانید تا رئیس آرام شود.

 اگر به هر دلیلی، Thief’s Ring را ندارید، ممکن است بخواهید از حملات دوربرد برای ضربه زدن به او استفاده کنید. اگر رئیس بداند شما کجا هستید می‌تواند به راحتی شمارا نابود کند. اگر از نبرد استفاده می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم پشت رئیس بایستید و چند بار حمله کنید. حرص نخورید، زیرا این کار در نهایت باعث مرگ او می‌شود. تا زمانی که ساکت هستید، در امان هستید، پس محافظه‌کارانه و با احتیاط بازی کنید تا او را نابود کنید.

نحوه شکست باس Storm King در بازی Demon’s Souls

نحوه شکست باس Storm King در بازی Demon's Souls

اگر تمام Storm Beasts های منطقه را قبل از تمرکز روی رئیس از بین ببرید، نابودی The Storm King بسیار راحت خواهد بود. این کار را می تاونید با تیر انجام دهید، پس در مه بمانید و مطمئن شوید مجهز به Thief’s Ring نیستید تا دشمنان به سمت شما بیایند. سعی کنید همه آن‌ها را بکشید، زیرا با این کار کنترل رئیس بسیار راحت‌تر خواهد شد.

زمانی که همه آن‌ها را نابود کردید، دو راه برای نابودی Storm King دارید و می‌توانید زیر رئیس بچسبید و تیرها یا طلسم‌هایی را به سمت او شلیک کنید، درعین‌حال از موانع موجود استفاده کنید تا از ضربات کشنده او پناه بگیرید. این روش مؤثرتر است و کنترل بیشتری از مبارزه خواهید داشت، به خصوص اگر سلاح دوربرد پیشرفته‌ای مانند Compound Long Bow داشته باشید.

راه دیگر گرفتن Stormruler است که در انتهای منطقه، در کنار یکی از سنگ‌های بزرگ قرار دارد. به نظر می‌رسد یک سلاح نزدیک برد است، اما زمانی که از آن استفاده کنید متوجه می‌شوید که یک سلاح دور برد است. زمانی که آن را بچرخانید، انفجاری ساطع می‌شود، و آسیب بسیاری وارد می‌کند.

این روش کارساز است، اما هدف قرار دادن Stormruler کاری سخت است. در بیشتر مواقع، این سلاح به او برخورد نمی‌کند. در صورتی که در زاویه درستی قرار نگیرید، شلیک سخت خواهد بود. برای دستیابی به بهترین نتیجه، درست زیر او قرار بگیرید و موقعیت خود را روبروی سر او وضع کنید، در این صورت انفجار در امتداد طول بدن او حرکت می‌کند. اگر کمان پیشرفته ندارید، استفاده از Stormruler  تنها راه شما است.

 نحوه شکست باس Leechmonger در بازی Demon’s Souls

 نحوه شکست باس Leechmonger در بازی Demon's Souls

اگر می‌خواهید از مبارزه در برابر Leechmonger استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً از تربانتین روی سلاحتان استفاده کنید، زیرا این رئیس در برابر آتش بسیار ضعیف می‌شود. مطمئن شوید که فقط برای رسیدن به رئیس از بالا به پایین نمی‌آیید. با دقت از سکوها پایین بیایید و وقتی رسیدید، قبل از ضربه زدن سلامتی کامل خود را به دست آورید.

سعی کنید درست پشت سر رئیس و با دو سلاح در دست قرار گیرید تا خسارت زیادی وارد کنید. با استفاده از این روش، رئیس حملات محدودی دارد که در مقابل شما اجرا کند. اگر دیدید به سمت شما می‌چرخد، محل حمله را تغییر دهید تا در امان بمانید.

روش دیگر نابود کردن این رئیس با پایین آمدن به سمت تخته‌های زیری است. فقط یک بار پایین بیایید و سپس در موقعیتتان قرار بگیرید تا رئیس شروع به پرتاب توپ‌های زالویی به سمت شما کند. هدف این روش این است که مطمئن شوید زالوها به شما برخورد نمی‌کنند، پس موقعیتتان را بر این اساس تنظیم کنید. باید مطمئن شوید که رئیس به‌طور مداوم حملاتی گسترده‌ای را به سمت شما اجرا می‌کند، زیرا این کار باعث می‌شود نتواند بهبود پیدا کند. اگر خارج از محدوده باشید، رئیس خود را بهبود می‌دهد، و کشتن او در این وضعیت تقریباً غیرممکن می‌شود.

زمانی که در نقطه امنی قرار گرفتید، تیرها را پرتاب کنید تا زمانی که بمیرد. فقط ۳۰ تیر یا بیشتر لازم است- بسته به نوع کمان. همچنین، اگر با زالوها آسیب دیدید، حتماً از مواد بهبوددهنده استفاده کنید.

نحوه شکست باس Dirty Colossus در بازی Demon’s Souls

نحوه شکست باس Dirty Colossus در بازی Demon's Souls
نحوه شکست باس Dirty Colossus در بازی Demon’s Souls

مانند Leechmonger، Dirty Colossus هم در برابر آتش ضعیف است، پس تربانتین را روی سلاحتان وصل کنید تا آسیب زیادی وارد کنید. به پشت رئیس بدوید و با دو دست به او حمله کنید. زمانی که شارژ شروع شد، عقب‌نشینی کنید، زیرا این علامت نشانگر استفاده از حمله AoE رئیس است. پس از حمله، دوباره به پشت سر رئیس رفته و این مراحل را تکرار کنید، درعین‌حال از حملات نزدیک برد دور بمانید.

روش دیگر نابود کردن رئیس است. می‌توانید پشت یکی از مشعل‌ها در بخش ابتدایی منطقه بمانید تا از حملات دوربرد دور بمانید. اگر در زاویه درستی قرار گرفته باشید، می‌توانید بدون اینکه آسیب ببینید تیرهایی را به سمت رئیس شلیک کنید.

زمانی که تیرها را شلیک کردید، موقعیت رئیس کمی تغییر می‌کند، و احتمالاً مورد اصابت حملات دوربردش قرار می‌گیرد. اگر این اتفاق افتاد نگران نشوید- فقط شلیک کنید تا مگس‌ها را دور کنید و سریع درمان شوید و موقعیتتان را تغییر دهید.

نحوه شکست باس Maiden Astraea در بازی Demon’s Souls

نحوه شکست باس Maiden Astraea در بازی Demon's Souls

نبرد با رئیس Maiden Astrea نوعی ترفند است، زیرا شما می‌توانید او را با کشتن محافظ اطرافش، Garl Vinland شکست دهید. او در سمت چپ رئیس قرار دارد، درست در نقطه ورودی منطقه. متوجه خواهید شد که Vinland دشمنی مهیب است، اما در یک نقطه می‌ایستد، او را برای حمله آزاد کنید. بهتر است سعی کنید او را با یک سلاح مبارزاتی نابود کنید، زیرا معمولاً مانع از حملات دوربرد می‌شود.

 به سمت او بدوید، سعی کنید به پشت او بروید و اگر این کار را کردید، یک ضربه به پشت وارد کنید، ترجیحاً با هر دو دستتان. سپس، زمانی که بلند شد، بچرخید و سعی کنید طوری او را بی‌حس کنید که نتواند حرکت کنید. اگر به‌اندازه کافی به او نزدیک شدید، او با پتک عظیمش به سمت شما می‌آید، پس‌ازاین زمان استفاده کنید و پشت او قرار بگیرید. زمانی که نیرویتان کاهش یافت، عقب‌نشینی کنید و منتظر شارژ مجدد بمانید.

همچنین مراقب قفل شدن باشید، زیرا زمانی که مبارزه با نبرد در فضای محدودی رخ دهید، دوربین مشکل‌ساز می‌شود. پس‌ازاینکه Vinland را نابود کردید، مسیر را در پشت او طی کنید تا به Maiden Astrea برسید، با او صحبت کنید و او می‌میرد. فراموش نکنید که Archstone کنار او را لمس کنید تا به مرحله بعد بروید.

نحوه شکست باس Penetrator در بازی Demon’s Souls

نحوه شکست باس Penetrator در بازی Demon's Souls
نحوه شکست باس Penetrator در بازی Demon’s Souls

در صورت امکان بهتر است مبارزه با Penetrator را تا مراحل آخری بازی نگه دارید. بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که با طلسم به او حمله کنید تا رئیس به مرگ نزدیک شود. این بدان دلیل نیست که ممکن است نتوانید با مبارزه او را از پا درآورید، بلکه به این خاطر است که مبارزه بسیار دشوار خواهد بود.

اگر تصمیم گرفتید مبارزه کنید، پیشنهاد می‌کنیم هر دو نوع حمله را انجام دهید، سپس حملات دو دستی را قبل از عقب‌نشینی انجام دهید، و در نهایت عقب‌نشینی کنید و منتظر شارژ مجدد بمانید. اگر به‌اندازه کافی عقب‌نشینی کنید، رئیس با حمله‌ای به سمت شما می‌آید، پس به سمت او قل بخورید و سعی کنید با سپرتان مانع او شوید، اما بدانید که تا زمانی که نتوانید از سلاح در دو دستتان استفاده کنید، این کار چندان هم کارآمد نیست.

به همین دلیل است که حملات دوربرد گزینه‌های امن‌تری هستند- به خصوص اگر از ساختار جادوگری استفاده کنید. طلسم‌هایی مانند Homing Soul Arrow یا Soul Ray بسیار مؤثر هستند.

نحوه شکست باس Old King Allant در بازی Demon’s Souls

نحوه شکست باس Old King Allant در بازی Demon's Souls

مسلماً سخت‌ترین رئیس در بازی Old King Allant و دارای زرادخانه نزدیک و حملات دوربردی است که باید از آن‌ها آگاه باشید. کشنده‌تر از همه حمله AoE و اگر دیدید که در حال شارژ شدن است، تا جایی که می‌توانید فرار کنید، زیرا برد این حملات به طرز مسخره‌ای بسیار زیاد است.

در حالت ایده‌آل، باید از حملات مبارزه‌ای او جان سالم به در ببرید، حملات دو دستی وارد کنید، صبر کنید تا توانتان پر شود و این مراحل را دوباره تکرار کند. اما این کار بسیار راحت‌تر از چیزی که گفته شد است. می‌توانید با استفاده از حمله Firestorm تنها با دو ضربه نابود کنید، اما اگر توانایی استفاده از این جادو با آتش را ندارید، باید از روش دیگری استفاده کنید.

اگر مجهز به Thief’s Ring هستید، می‌توانید تیرهایی را از ابتدای مرحله به سمت سر رئیس شلیک کنید. بسته به نوع کمانی که دارید، می‌توانید سلامتیش را تا حدود %۶۰ کاهش دهید. مشکل این است که هر تیر رئیس را کمی عقب می‌برد و در نهایت نمی‌توانید از پشت پله‌ها سر او را ببینید. اما باز هم، سلامتیش را کمتر کنید تا با استفاده از این روش ادامه مبارزه راحت‌تر شود.

بهترین زمان برای حمله زمانی است که انفجار AoE خود را شارژ می‌کند. اگر حین شارژ به بالا بروید، می‌توانید به‌طور متوالی به او حمله کنید تا توانش صفر شود- که باعث می‌شود حمله AoE هم خنثی شود. برای ایمن بازی کردن، تنها زمانی که از حمله استفاده می‌کند به او ضربه بزنید و تنها چند دقیقه طور خواهد کشید تا او را نابود کنید.

نحوه شکست باس King Allant در بازی Demon’s Souls

نحوه شکست باس King Allant در بازی Demon's Souls

احتمالاً انتظار دارید شکست دادن آخرین رئیس در بازی بسیار سخت باشد، اما اصلاً این‌طور نیست. در واقع، تنها کاری که باید انجام دهید این است که چند بار به او ضربه بزنید و عقب‌نشینی کنید تا توانتان پر شود، و این مرحله را تکرار کنید. اصلاً نیاز نیست از سپرتان استفاده کنید یا به اطراف بروید.

اگر از حملات طلسمی یا دوربرد استفاده کنید، بیشتر در امان خواهید بود، اما غلبه بر این باس به ‌قدری آسان است که اصلاً نیازی به این کار نیست.

 

منبع: Gamesradar

کوروش نیک منش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 13 =