نحوه گسترش حافظه در پلی استیشن ۵

گسترش حافظه در پلی استیشن 5

یک درایو ذخیره ‌سازی سفارشی Custom 825GB SSD در هر دو نسخه استاندارد و دیجیتال کنسول پلی استیشن ۵ وجود دارد. در ادامه با گزینه‌هایی جهت گسترش حافظه در پلی استیشن ۵ آشنا خواهید شد.

چگونه فضای ذخیره ‌سازی PlayStation 5 را گسترش دهیم؟

– می‌توانید از یک SSD رسمی، که دارای گواهی کمپانی سونی است(توصیه می‌شود)، استفاده کنید. اگر از SSD بدون گواهی کمپانی سونی استفاده می‌کنید، ممکن است اندازه یا مشخصات مناسبی نداشته باشد.

– از یک هارد درایو USB خارجی (توصیه نمی‌شود) استفاده کنید. همانطور که برای نصب برنامه‌ها از آن استفاده می کردید.

– پنل‌های جانبی PS5 را جدا کنید.

– از یک پیچ‌ گوشتی جهت جداسازی پنل فلزی‌ای که اسلات سبز داخلی را پوشانده ‌است، استفاده کنید. سپس SSD را وارد کنید.

بازهم یادآوری می‌کنیم که با اینکه کنسول PS5 از حافظه جانبی USB پشتیبانی می‌کند اما استفاده از USB خارجی برای بازی‌های PS5 و بازی‌های ارتقا یافته PS4 مناسب نیست زیرا این حافظه جانبی نمی‌تواند سرعت بالایی همانند SSD تامین کند، که این سرعت بالا برای تجربه یک بازی فوق‌العاده ضروری است.

همچنین باید بدانید که در هنگام راه اندازی این کنسول هیچ SSD اضافه‌ای به همراه ندارد.

طبق گفته مارک سرنی، همه SSDهای مدل M.2 برای کنسول PS5 به اندازه کافی سریع نیستند. طبق گزارش وبسایت The Verge، سخنگوی کمپانی سونی اعلام کرده است که SSD قابل ارتقای کنسول PS5 «برای بروزرسانی آینده محفوظ است» اما اطلاعات بیشتری درباره این موضوع نداده است.

کنسول PlayStation 5 دارای یک اسلات داخلی اختصاصی بوده که برای یک M.2 SSD استاندارد مناسب است، اما به ‌نظر می‌رسد در زمان انتشار کنسول در تاریخ ۱۲ نوامبر ۲۰۲۰، این بخش غیرفعال خواهد بود.

 

منبع: IGN

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =