نسخه جدید بازی Guilty Gear توسط Daisuke Ishiwatari

بازی Guilty Gear PS4 از Daisuke Ishiwatari

پس از تولید و توزیع بازی Playstation 4 Guilty Gear xrd rev 2 توسط Daisuke Ishiwatari اظهار داشت که بخاطر دشواری زیاد این بازی شاید آنچنان که باید، این اثر کاربران زیادی را به خود جذب نکرد. ورود این بازی به بازار فروش و بازتاب آن، برای ما دقیقا مشخص نمود که در نسخه ی بعدی بایستی روی چه مواردی توجه بیشتری کنیم تا بتوانیم موفق تر از پیش باشیم.

بازی Guilty Gear
بازی Guilty Gear

طبق اخباری که منتشر شد، دایوسکه ایشیواتاری، سازنده ی این بازی جذاب اعلام کرد که نمونه ی جدید سری بازی های گیلتی گیر، دارای سختی به مراتب کمتری نسبت به نمونه های قبل دارد و قطعا با راحت تر شدن متدهای این بازی، این مجموعه طرفداران بیشتری را به خود اختصاص می دهد.

این خبر از طریق سایت Distractived منتشر شد که بر اساس مصاحبه ی سازنده ی این بازی صورت گرفته بود و در آن مصاحبه آقای “دایوسکه ایشیواتاری” در مورد تجربیات خود از نسخه های قبلی و همچنین تغییراتی که در همان راستا بر روی نسخه ی جدید خود اعمال کرده است، سخن گفته است. ایشان همچنین در ادامه در مورد نسخه ی جدید توضیح دادند که مکانیک های بازی به صورت روان تر و دارای پیچیدگی کمتر هستند ولی در صورت تغییر در کارکترهای آن، این پروژه، محتوای دیگری به خود می گیرد و از سری مجموعه های گیلتی گیر خارج می شود، در نتیجه نمی توانیم از این دسته تغییرات در آن اعمال کنید.

ایشان همچنین در مورد پشتیبانی های این مجموعه از بازیکنان اظهار داشتند که اولویت ما برای این سری از تولیدات خود، داشتن کاربران ثابت در این بازی است در نتیجه به این افراد نهایت خدمات خود را ارائه می دهیم و البته با بررسی های روزانه و تمرکز بر بهبود بخشیدن به این مجموعه، قصد افزایش بازیکنان و کاربران را خواهیم داشت.

بازی Guilty Gear PS4 از Daisuke Ishiwatari
بازی Guilty Gear PS4 از Daisuke Ishiwatari

شایعه سوییچ شدن بازی Guilty Gear

از دیگر مواردی که آقای “دایوسکه ایشیواتاری” به آن اشاره نمود، در مورد شایعاتی بود که مبنی بر سوییچ شدن بازی “گیلتی گیر ایکس آر دی رِو ۲” روی نینتندو بوجود آمده بود که در مورد آن توضیح دادند که در حال حاضر برنامه ای برای این کار ندارند و با این عمل احتمال دارد که به اهداف خود در این مجموعه که افزایش گرافیک نیز می باشد نرسند و نینتندو از پردازش آن ناتوان باشد ؛ گرچه با این وجود باید دید در ادامه چه تصمیمی در این مورد اتخاذ می شود.

مسابقات ایوو ۲۰۱۸ در ۱۲ام الی ۱۴ام مرداد ماه برگزار می شود که مکان آن در شهر لاس وگاس و در سالن های “ماندالی بی ریزورت” و “کازینو” می باشد .نسخه ی قبلی این بازی، یعنی “گیلتی گیر ایکس آر دی رِو ۲” توانست با امتیازات بالایی که کسب نمود، در بین بازی های این دوره از مسابقات همانند “دراگون بال فایترز” و “بلیزبلو کراس تگ بتل” قرار بگیرد.

به طور کلی می توان گفت که با جود اینکه به نظر ما تعیین قیمتی که برای این مجموعه برای دستگاه های PC صورت گرفته است و همچنین توزیع بسته های افزودنی آن، نشان از سیاست نادرستی بود که تهیه ی نسخه ی جدید برای بازیکنانی که نسخه های قبلی از این بازی را دارند، کمی مشکل می کند، اما این بازی توانست به خوبی از عنوان خود دفاع کند و با گرافیک، موزیک های متن و محتوایی که مدام بازیکنان را به چالش دعوت می کند، به عملکرد موفقی دست یابد و از خود نقصی به جای نگذارد.

پس می توان گفت عملا مجموعه ی Guilty Gear توانست انتظاراتی که از سوی مخاطبان خود بوجود آمده بود را برآورده کند و البته نسخه ی جدیدی که قرار است عرضه شود، بخاطر افزایش گستردگی و محتوای آن، قطعا پیشرفت بیشتری می کند و به مرور بهتر و بهتر می شود.

بر اساس نقدهایی که از این مجموعه انجام داده اند، نمیتوان گفت که این بازی عیب و ایرادی ندارد ولی آنقدر گیم پلی این بازی و طراحی هایش به زیبایی صورت گرفته است که این کمی و کاستی ها لطمه ای بازی بازی ایجاد نکرده است و تجربه ی این بازی بدون مبالغه بسیار شیرین و جذاب خواهد بوداین سری از مجموعه، نسخه ای مابین این دو می باشد که به معنای این است که نه نمونه ی کاملی می باشد که بتوان به عنوان یک نسخه قبولش کرد و نه آنقدر کم محتوا که بشود گفت صرفا یک بسته افزودنی است.

امیرمحمد ترابی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × سه =