معرفی نسخه جدید بازی Mortal Kombat

بازی Mortal Kombat

وقتی که صحبت از بازی های سبک مبارزه ای به میان می آید، احتمال ندارد که بازی Mortal Kombat ، جلب توجه نکند چرا که آن یکی از بهترین بازی های سبک مبارزات خشن است. این بازی یک مجموعه قدیمی است و توسط استودیو ندررلم (NetherRealm) ساخته شده است و تا امروز، شاهد نسخه های متفاوتی از آن بوده ایم که هر کدام دارای ویژگی های مخصوص خود هستند.

بازی Mortal Kombat
عکس بازی Mortal Kombat

وقتی که صحبت از بازی های سبک مبارزه ای به میان می آید، احتمال ندارد که بازی Mortal Kombat ، جلب توجه نکند چرا که آن یکی از بهترین بازی های سبک مبارزات خشن است. این بازی یک مجموعه قدیمی است و توسط استودیو ندررلم (NetherRealm) ساخته شده است و تا امروز، شاهد نسخه های متفاوتی از آن بوده ایم که هر کدام دارای ویژگی های مخصوص خود هستند.

سال ۲۰۰۵ بود که آخرین سری از این مجموعه بازی وارد بازار شد و توانست همانند نسخه های قبلی این مجموعه، موفقیت خوبی را برای خود رقم بزند. اما استودیو ندررلم دست بردار نبود و برای کامل تر شدن بازی ارائه شده اش، دست به تلاش های فراوانی زد و توانست یک نسخه کامل تر از آن را در دسترس کاربران قرار دهد که این نسخه کامل تر، Mortal Kombat XL نام گرفت. اما چند سالی است که این استودیو دست به معرفی بازی جدید از این مجموعه بی نظیر نکرده است و طرفداران را در انتظار گذاشته است.

جذابیت این بازی به حدی است که طرفداران بی صبرانه منتظر معرفی نسخه جدیدی از آن هستند و همواره پیگیر اخبار این استودیو می باشند تا شاید اخبار خوشی از آن بشنوند و انتظارشان به پایان برسد. به تازگی خبرهایی در این خصوص منتشر شده که حاکی از آن است که احتمال دارد به زودی انتظار کاربران پایان یافته و استودیو ندررلم، اقدام به معرفی بازی جدید این مجموعه بکند.

کارگردان مجموعه بازی مورتال کامبت، اد بون، در صفحات مجازی، تعامل زیادی با کاربران این بازی دارد و با آن ها ارتباط خوبی برقرار می کند. به تازگی، یکی از کاربران و طرفدارن بازی های استودیو ندررلم با وی درباره ارائه محتویات جدید بازی این استودیو یعنی Injustice صحبت کرده و گفته است که اگر یک بسته الحاقی جدید به این بازی ارائه شود، بسیار جالب خواهد بود. این کارگردان هم در پاسخ به این کاربر اقدام به انتشار توییت جالبی کرده است و در آن گفته است:
“You know what else would be kool: میدانی چه چیز دیگری می تواند جالب باشد؟”
همین یک جمله کوتاه کافی بود تا شایعات مختلفی پیرامون معرفی سری جدید مجموعه بازی پر طرفدار مورتال کامبت تمام فضای مجازی را پر کند. نکته مهمی که در این توییت وجود داشت و به این شایعات دامن زد، استفاده از حرف K به جای c در واژه kool بود. این نکته از آن جا حائز اهمیت است که در اسم بازی مورتال کامبت هم حرف k به کار رفته و واژه Combat به شکل Kombat نوشته شده است. همین نکته کوچک در حرف های اد بون کافی بود تا کاربران و طرفدارن بازی مورتال کومبت، این گونه برداشت کنند که این کارگردان از این طریق هدف مهمی را دنبال کرده و سعی داشته تا با این کار، اشاره ای به بازی جدید این مجموعه کند.

بازی Mortal Kombat
عکس بازی Mortal Kombat

بازی Injustice 2 پلی استیشن که در بالا مورد اشاره قرار گرفت، در سال گذشته توسط استودیو ندررلم منتشر شد و آن هم توانست موفقیت خوبی کسب کند. با انتشار این بازی، در حال حاضر این استودیو، بازی دیگری در دست ساخت ندارد و می تواند تمرکز زیادی بر ساخت سری جدید بازی پر طرفدار مورتال کامبت بکند. همین مسئله هم موجب می شود تا کاربران بیش از پیش اخبار ارائه شده در مورد معرفی بازی جدید این مجموعه را باور کنند و بی صبرانه منتظر آن روز باشند.
یکی دیگر از مواردی که به این شایعات دامن می زند، نزدیک بودن رویداد E3 است که یکی از بزرگترین رویدادهای مربوط به بازی های ویدیویی در دنیا می باشد و انتشار توییت اد بون، در این زمان و نزدیک به این رویداد، می توان دلیل مهمی بر معرفی نسخه جدید مورتال کومبت در این رویداد باشد چرا که احتمال آن که استودیو ندررلم این رویداد را از دست بدهد و اقدام به معرفی بازی جدیدی در آن نکند، بسیار کم است.

هم چنین آخرین نسخه از این بازی با عنوان Mortal Kombat X، در ماه آوریل  سال ۲۰۱۵ ارائه شده است و از آن زمان، مدت زیادی گذشته است و اصولاً، استودیو های بازی ساز، بیشتر از این مدت برای معرفی نسخه جدید صبر نکرده و این زمان را طولانی تر نمی کنند. به نظر می رسد که اکنون، مناسب ترین زمانی است که این استودیو می تواند از آن استفاده کرده و با معرفی نسخه جدید Mortal Kombat ، طرفداران را خوشحال کند.

شایعه دیگری که در این خصوص وجود دارد، این است که نام بازی جدید، Mortal Kombat 11 خواهد بود که البته این مورد هم مانند دیگر اخبار ارائه شده در این خصوص، به طور دقیق مشخص نیست و استودیو سازنده این بازی هنوز صحت و سقم این اخبار را مورد تایید قرار نداده است. با این حال، طرفداران آن بسیار امیدوار هستند و منظر رویداد E3 می باشند تا بالاخره با این بازی جدید آشنا شوند.

امیرمحمد ترابی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − دو =