نشان داده شدن سرپنت بزرگ در ویدئو جدید بازی Sekiro Shadows Die Twice PS4

نشان داده شدن سرپنت بزرگ در ویدئو جدید بازی Sekiro Shadows Die Twice PS4

نشان داده شدن سرپنت بزرگ در ویدئو جدید بازی Sekiro Shadows Die Twice PS4

Sekiro: Shadows Die Twice از سری جدید بازی‌های هیدتاکا میازاکی به جایگاه بسیار خوبی در بین بازی‌های منتشر شده در سال ۲۰۱۹ دست یافت. حدود ۳۰ سال پیش که شرکت FromSoftware بنیان نهاده شد شاید، هیچ‌کس حتی بنیانگذار آن به ساخت یک بازی با چنین جزئیات و دقتی حتی پس از گذشت چند دهه فکر نمی‌کرد.
با این حال امروز این بازی که بی شباهت به فیلم‌های سامورایی ژاپنی نیست، به عنوان یک بازی پرطرفدار پلی استیشن ۴   و ایکس باکس وان در دسترس گیمرهای حرفه‌ای است و کسی به نحوه ساخت و مرارتهای برنامه نویسانی که سال‌ها برای آن زحمت کشیده‌اند، فکر نمی‌کند.در بین بازی‌ های مبارزه‌ای و اکشنی که بوی خون و خونریزی می دهند، Sekiro: Shadows Die Twice برای پلی استیشن ۴ از ویژگی‌های بسیار قابل تاملی برخوردار است.
ظرافت بسیار بالایی در خلق داستان آن به کار رفته است، به صورتی که هیچ جای انتقادی، حتی برای سختگیرترین منتقدان نیز باقی نمی گذارد.
جای خالی داستان ظریفی که تمام ساختارهای درونی را رعایت نموده باشد، در میان بازی های رایانه‌ای امروزی به شدت احساس می شد. خوشبختانه شرکت FromSoftware به خوبی این مسئله را درک کرده و توانست، قلب گیمرهای جهان را به دست آورد.

نشان داده شدن سرپنت بزرگ در ویدئو جدید بازی Sekiro Shadows Die Twice PS4
نشان داده شدن سرپنت بزرگ در ویدئو جدید بازی Sekiro Shadows Die Twice PS4

برای افزایش هیجان بازیکنان برخلاف اکثر بازی های کامپیوتری معمول، مردن شخصیت اصلی به معنای از دست رفتن منابع است. از این رو بازیکن باید نهایت دقت خود را بکنند تا عملکردی سریع با دقت و به دور از هرگونه اشتباه داشته باشد. این مسئله ممکن است در نگاه اول موجب سخت تر شدن مراحل شود، اما با توجه به آپدیت‌هایی که قابلیت انجام آن‌ها را دارید موجب درگیر شدن بیشتر بازیکن با محیط بازی می شود.
از نکات قابل ذکر Sekiro: Shadows Die Twice حضور ویژه و جذاب آیتم‌های مربوط به دوره یک دوره تاریخی ژاپن است. به گونه ای که FromSoftware با دقتی که تنها از عهده ژاپنی‌ها بر می‌آید، آثار و جزئیات این دوره را به تصویر کشیده است. به گونه‌ای که گویی واقعا در این دوره خاص در حال سپری کردن روزهای‌تان هستید.بنابراین به Sekiro: Shadows Die Twice نباید تنها به چشم یک بازی سرگرم کننده نگاه کرد، بلکه این بازی در واقع کتابی مصور است، که شما را ساعت ها با خود درگیر می‌کند.

نشان داده شدن سرپنت بزرگ در ویدئو جدید بازی Sekiro Shadows Die Twice PS4
نشان داده شدن سرپنت بزرگ در ویدئو جدید بازی Sekiro Shadows Die Twice PS4

بیایید به چند ماه قبل بازگردیم. زمانی که یک فیلم کوتاه خبر ورود این بازی به جهان گیمرها می‌دهد. توییتی که توسط هیدتاکا میازاکی منتشر شده بود این نوید را به جهانیان داد و یک فیلم کوتاه جزئیاتی بی بدیل از این بازی را نمایش درآورد.شاید همین شیوه تبلیغاتی باعث شد تا ظرف ۱۰ روز حدود ۲ میلیون نسخه از این بازی در سراسر جهان به فروش برسد. هر چند این تعداد برای بازی‌های پرطرفدار اکشن رقم قابل توجهی نیست.
اما با توجه به سبک و سیاق بازی همچنین تولید آن توسط یک شرکت ژاپنی، قطعا فروش ۲ میلیون نسخه باعث جلب رضایت تولیدکنندگان آن گردیده است.
چندی بعد با انتشار آپدیت های گوناگون گیمرها با آپشن ها و ویژگی های جدیدی روبرو شدند که پیش از این خبری از آن‌ها نبود و از این رو تب Sekiro: Shadows Die Twice در دنیای بازیهای کامپیوتری نخوابید.در طول روند ماجرای این بازی با موجوداتی افسانه‌ای روبرو خواهید شد که شاید نظیر آنها را تنها فیلم های هالیوودی دیده باشید.
اما به عنوان یک نینجای ژاپنی برای ادامه حیات و به پایان رساندن بازی وظیفه مقابله با آنها را دارید. هر چند تصمیم گیری در لحظه و سرعت عکس‌العمل باعث برد یا باخت‌تان می‌شود اما ژاپنی‌ها به توانایی هوشی‌تان نیز اهمیت می‌دهند. با توجه به سیستم کسب مهارت های مختلف نهایتاً هر بازیکن در یک سری حرکات ویژه دارای مهارت می‌شود که وی را با سایر بازیکن‌ های دنیا متمایز می کند.
از این رو شما قهرمان دنیایی هستید که در آن قدم میزنید و تنها انتخاب‌هایتان جایگاه شما را در این دنیا معین می‌کند، نه چیز دیگر…
اژدها و غولهای طراحی شده در این بازی نیز دارای تنوع کم نظیری هستند. به گونه ای که با عبور از هر مرحله با موجود افسانه‌ای جدیدی روبرو خواهید شد، که شاید که اگر مهارت‌های کافی را برای از بین بردن آن نداشته باشید، تنها راهتان پرسه زدن در فرومهای مخصوص گیمرها است تا به راهکاری برای از بین بردن آن دست پیدا کنید.
از برخی جهات، Sekiro: Shadows Die Twice بازی چندان قدرتمندی به حساب نمی‌آید. بازی های مخصوص PlayStation 4  علاوه بر جزئیات گرافیکی و سبک روایت باید به هوش مصنوعی توجه ویژه ای داشته باشند، چیزی که Sekiro: Shadows Die Twice توجه چندانی به آن نداشته است، چراکه متاسفانه در میان مبارزات رفتارهایی که بات‌های دشمن از خود نشان می دهند، چندان موید توجه به این ویژگی نیست.نظر شما در رابطه با Sekiro: Shadows Die Twice چیست؟ ایا تاکنون توانسته اید، به رکوردهای بی‌نظیری دست پیدا کنید؟ از کدام یک از غول‌های موجود در بازی بیشتر شکست خورده‌اید؟

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × پنج =