نظریه سازنده بازی Mortal Kombat در مورد کار طاقت‌فرسا

نظریه سازنده بازی Mortal Kombat PS4 در مورد کار طاقت‌فرسا

برخی اعضای سابق استودیو ندررلم در رابطه با شرایط کاری سخت موقع ساخت بازی ‌های Mortal Kombat و Injustice صحبت کرده اند. اصطلاح کرانچ کردن را شایده شنیده باشید، این اصطلاح به معنای کار طاقت‌ فرسا در استودیو های بازی ‌سازی می باشد به گونه ای که کارمندان استودیو مجبورند ساعات بیشتر یا گاها آخر هفته ‌ها را در استودیو مانده و بازی playstation را جهت عرضه آماده نمایند.

نظریه سازنده بازی Mortal Kombat PS4 در مورد کار طاقت‌فرسا
نظریه سازنده بازی Mortal Kombat PS4 در مورد کار طاقت‌فرسا

از انتشار مقاله ‌ای در رابطه با شرایط کاری سخت راک ‌استار و بعد از آن سایر اخباری که در رابطه با کرانچ کردن استودیوها در موقع تولید بازی هایی نظیر Anthem و Fortnite، حالا نوبت استودیو ندررلم (NetherRealm Studios) شده تا برخی اعضای آن در این زمینه صحبت کنند. قصه از آن جا آغاز شد که یکی از کارمندان سابق شرکت ندررلم به نام جیمی لانگ ‌استریت به اخباری در مورد کرانچ در Epic Games اشاره کرده و در مورد شرایط کاری سخت در این شرکت صحبت کرد که در ادامه می آید:

کلیه مواردی که در رابطه با خبر کرانچ در Epic Games خواندم، تقریبا در مورد ندررلم هم صادق است. البته در مورد برخی مزایای کار و همچنین حقوق، شرایط فرق داشت. حدودا ۸ سال از ترک کردن ندررلم توسط من می‌گذرد و از آنجا که آنها من را بعنوان یک فرد نامناسب برای کار می‌دانند و قرار نیست به استودیو بازگردم، قصد دارم قسمتی از مسائل آن روزها را بازگو نمایم. نزدیک بود کار روی مورتال کامبت (Mortal Kombat) و سختی طاقت فرسای آن من را به کشتن دهد.

چندین ماه متوالی نتوانستم بیشتر از ۴ ساعت در روز بخوابم و در فاصله بین ماه ژانویه تا ماه آوریل ۲۰۱۱ بیش از نیمی از زمانی که در ۳ سال گذشته مشغول به کار بوده ام را روی ۹ Mortal Kombat کار کردم. نتیجه تمام تلاش های من نیز فقط یک درصد افزایش حقوق بود. کرانچ در استودیو ندررلم به شکل داوطلبانه نبود بلکه همه چیز اجباری بود و آنها تعیین می‌کردند که چه مدت زمانی را می بایست در استودیو به کار اضافه اختصاص دهید.

مراحل کرانچ Mortal Kombat پس از آغاز سال ۲۰۱۱ میلادی شروع شد. البته قبلا آن هم به صورت آزمایشی در برخی موارد این کار را انجام داده بودیم تا آنها اطمینان پیدا کنند که آمادگی لازم جهت کرانچ اصلی را خواهیم داشت. من در فاصله میان اول ماه ژانویه تا زمان عرضه بازی فقط ۱ بار توانستم به مرخصی بروم که آن هم مربوط به روز تولدم بود.

به غیر از این دو بار، بقیه روزها از ساعت ۱۰ صبح تا حدود های نیمه ‌شب در استودیو کار می کردم. بقیه کارمندان استودیو نیز چنین وضعی داشتند، البته به جز مدیران که می توانستند پس از شام به خانه بروند.نکته جالب این بود که کارمندان قدیمی‌ تر استودیو عقیده داشتند کرانچ ۹ Mortal Kombat آسان ترین کرانچی بوده که تا کنون تجربه نموده اند، در حالی که همین کرانچ موجب شده بود من برای چندین هفته امکان بردن لباس ‌هایم به خشکشویی را نداشته باشم.

نظریه سازنده بازی Mortal Kombat PS4 در مورد کار طاقت‌فرسا
نظریه سازنده بازی Mortal Kombat PS4 در مورد کار طاقت‌فرسا

شاید اگر میخواستم به کار کردن در این استودیو با چنین قوانینی ادامه بدهم، هیچوقت نمی ‌توانستم ازدواج کنم. یکی از بدترین موضوعات کرانچ این است که افراد حتی به خود افتخار می کنند. در اوایل کار خود من افتخار می‌کردم که بخشی از این استودیو هستم و با مصرف سیگار، خوردن قهوه، نوشیدنی‌ های انرژی ‌زا و پیتزا های بی کیفیت سر پا نگه مانده و این بازی پلی استیشن را آماده می کنم، ولی پس از مدتی متوجه شدم که اشتباه می کردم. شما می توانید مناسب ترین قیمت بازی های PS4 اورجینال را از ما بخواهید.

مدیران ندررلم اعتقاد دارند که کرانچ همواره جواب داده و موجب گشته تا بازی‌های مورتال کامبت سود بالایی داشته باشند، اما کارمندان استودیو باید بدانند که این سود به آن ها تعلق نمی گیرد و درصد نا چیز افزایش حقوق به هیچ وجه ارزش تلف شدن وقت و زندگی آن ها را ندارد. آنطور که به گوشم رسیده، کرانچ‌ های ندررلم از گذشته نیز سخت‌ تر شده‌ است. یکی از دوستانم به اطلاعم رسانده که کرانچ بازی Mortal Kombat 11 از ماه سپتامبرسال قبل شروع و ندررلم نیز سراغ افراد تازه‌کار رفته تا بتواند شرایط سخت را به آنها تحمیل کرده و حقوقی پایین‌ تر به آن ها بدهد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 11 =