جزئیات انتشار بازی Darkwood PS4 کمپانی Acid Wizard Studio قسمت اول

جزئیات انتشار بازی Darkwood PS4 کمپانی Acid Wizard Studio

جزئیات انتشار بازی Darkwood PS4 کمپانی Acid Wizard Studio قسمت اول

همه چیز شب‌هنگام اتفاق می‌افتد
در روستایی در کشور لهستان گیر افتاده‌اید و جنگلی غیرقابل عبور با درختانی که تهدیدآمیز شما را احاطه کرده‌اند، به سمت جایی که اطمینان دارید در آن در امان خواهید بود بازمی‌گردید. وقتی خورشید آرام آرام پایین رفته و از نظر پنهان می‌شود، می‌دانید که اگر وقتی هوا تاریک است، در فضای بیرونی باشید، گور خود را دیر یا زود خواهید کند. در آخرین لحظات به پناهگاه خود می‌رسید و ژنراتور خود را روشن می‌کنید و بعد صدایی به گوش‌تان می‌رسد: صدای غرش شب.
اکنون نوبت به بازی هیولا رسیده است و شما کسی هستید که در به در دنبال اوست. این بازی Darkwood است، بازی که باید خوش‌شانس باشید تا بتوانید از آن جان سالم به در ببرید.Acid Wizard Studio
شرکت سازنده این بازی اکنون عزم خود را جزم کرده است تا بازار PC را نیز امتحان کند که البته بعد از عملکرد موفق Darkwood در پلی‌استیشن ۴ جای تعجبی هم ندارد.
این کمپانی موفقیت خود را در نتیجه خلق فضایی بی‌نظیر به دست آورده است، فضایی که بدون شک با نمایش جانورانی که در بدترین کابوس‌های شبانه‌تان هم نمی‌بینید، مو را بر اندام‌تان راست می‌کند. چرخه شب و روز باعث می‌شود تا وقتی خورشید در آسمان است، برخی از این موجودات در خلیج بمانند و در طول همین مدت است که بسیاری از حوادث بازی اتفاق می‌افتند.

اگر رهسپار بیایان شوید، به سرعت به مناطقی برمی‌خورید که ساخته دست انسان است.

جزئیات انتشار بازی Darkwood PS4 کمپانی Acid Wizard Studio
جزئیات انتشار بازی Darkwood PS4 کمپانی Acid Wizard Studio

مناطقی که در هر قسمت از بازی شکل و ظاهری متفاوت دارند. همینجاست که باید به دنبال مواد، منابع و سلاح‌هایی بگردید تا آن‌ها را با خود به مخفی‌گاه ببرید و در آنجا تغییراتی را در آن‌ها ایجاد کنید. علاوه بر آن، پیشروی در طول بازی بخشی از این حلقه است. هدف بسیار ساده‌ای برای شما در نظر گرفته شده است، شما ماموریت دارید تا از روستا و جنگل‌های اطراف آن فرار کنید، اما این که برای رسیدن به این هدف چه کارهایی باید انجام دهید، گاهی عمدا ناگفته باقی می‌ماند.
شخصیت‌هایی که می‌بینید، بعضی از مواقع راهنمایی‌هایی را در اختیارتان قرار می‌دهند، اما این اطلاعات در بیشتر موارد کافی نیست.
بنابراین ممکن است در بعضی از موارد با ناامیدی از این سو به آن سو بروید و بی‌هدف پرسه بزنید تا شاید راه‌حلی بیابید و خود را از این وضعیت خلاص کنید. باید دنبال‌ کلیدها و درهایی بگردید که اجازه می‌دهند به بخش‌های دیگری از بازی دسترسی پیدا کنید، البته اگر بخواهیم صادق باشیم، اصلا کار آسانی نیست.
زنده ماندن همیشه مهم‌ترین فاکتور بازی است، اما زمانی فرا می‌رسد که احساس می‌کنید واقعا در حال پیشرفت هستید. Darkwood بازی است که کاملا سنجیده و منسجم است، اما اتفاقی که دائما رخ می‌دهد این است که مخاطب مطمئن نیست باید در قدم بعدی چه کاری را انجام دهد.

دشمنانی که جثه کوچکتری دارند، از جمله سگ‌ها، ارزش مبارزه و شکار شدن را دارند، چون بعد از کشتن آن‌ها در عوض یک تکه گوشت نصیب‌تان می‌شود. نبردها هم کاملا حساب‌شده هستند، در تصویر یک استامینا بار (یا همان نواری که نشان‌دهنده استقامت است) دیده می‌شود که تعیین‌کننده اعمال شماست، به علاوه می‌توانید دکمه L2 را نیز نگه دارید تا برای انجام حمله آماده شوید که با استفاده از آن می‌توانید ضربات‌تان را زمان‌بندی کنید.
اما جنبه‌های تاکتیکی بازی ایکس باکس روی دیگری نیز دارند که چندان ماهرانه و فکرشده به نظر نمی‌رسد. وقتی پیمانه استقامت شما خالی می‌شود، مجبورید به این طرف و آن طرف بدوید تا قبل از این که باز هم ضربه‌ای دریافت کنید، این ظرف دوباره پر شود، این یعنی وقتی در حال مبارزه با حریفان‌تان هستید، استراتژی‌‌های محدودی دارید. البته مسلما هدف اصلی تجربه چنین لحظاتی نیست، اما همین نقطه‌ضعف سبب شکل گرفتن مشکلاتی در همان لحظات آغازین بازی می‌شود.

خوشبختانه یکی از نقاط قوت بازی امکان ساخت و ساز است. بازی‌های زیادی را دیده‌ایم که نتوانسته‌اند این مهم را به خوبی برآورده کنند و به همین دلیل بازی را به کام مخاطب تلخ کرده‌اند، اما Darkwood یکی از آن‌ها نیست. اگر نگاهی به inventory (یعنی صورت موجودی) و قسمت راست تصویر بیندازید، لیستی از مواردی را خواهید دید که می‌توانید با متعلقات فعلی خود درست کنید.
فقط کافی است چیزی را که می‌خواهید انتخاب کنید تا ظرف چند ثانیه در صورت موجودی شما پدیدار شود، بعد در کنار آن لیستی از موادی را می‌بینید که برای ساخت و ساز چیزی شبیه به آن نیاز دارید. این کار را در هر منطقه‌ای از بازی و هر زمانی که دوست داشتید، می‌توانید انجام دهید. پس با انجام این کار می‌توانید مکانیک‌هایی را ایجاد کنید که استفاده‌ای آسان دارند و کاربردشان برای‌تان دردسری ایجاد نمی‌کند.

با آن که جنبه‌های تاکتیکی بازی بالا و پایین‌های زیادی دارد، اما مهم‌ترین مساله ماهیت ترسناک بازی است. صحنه‌های وحشتناک بازی رهایتان نمی‌کنند، از مناطق وحشت‌آور گرفته تا هیولاهای کریه و هول‌انگیزی که چاره‌ای جز رویارویی با آن‌ها ندارید. Darkwood فضایی را خلق می‌کند که در تمامی لحظات شما را به هیجان می‌آورد، حتی وقتی در مخفی‌گاه‌تان با خیال راحت نشسته‌اید.

جزئیات انتشار بازی Darkwood PS4 کمپانی Acid Wizard Studio
جزئیات انتشار بازی Darkwood PS4 کمپانی Acid Wizard Studio

مخفی شدن در طول شب به واقع انسان را می‌ترساند، اما ترس واقعی جای دیگری پنهان شده است. وقتی بازی را ادامه می‌دهید، ناچار خواهید شد تا از منطقه امن خود خارج شوید و آن وقت است که می‌فهمید تا کنون بی‌جهت نگران بوده‌اید و ترس واقعی چه معنایی دارد.
باید در نوری محدود و کوچک حرکت کنید که در این بازی نعمتی شگفت‌انگیز است. تنها می‌توانید چند قدم جلوتر را ببینید، در حالی که محیط اطراف‌تان به کلی در تاریکی فرو رفته است. این تصاویر و دید محدودتان باعث می‌شوند تا حس کنید حرکت چیزی را در تاریکی دیده‌اید، اما تنها کاری که از شما بر می‌آید این است که با عجله به راه خود ادامه دهید.
نمی‌شود به راحتی از مقایسه Darkwood با بازی‌های دیگری همچون Burtonesque، Don’t Starve اجتناب کرد، از لحاظ جنبه‌های تاکتیکی بازی باید گفت پرسپکتیوها و چرخه‌های روز و شب در این بازی‌ها مشابه یکدیگر هستند. با این حال آخرین روایت این نوع از بازی‌های مخوف و ترسناک، به طور بی‌نقصی خوب و خوش‌تراش است. مشخصه بارز Darkwood تاریکی است، حتی وقتی وارد چرخه روز می‌شویم، باز هم دیدمان محدود است.
بهترین خصوصیت بازی این است که برای القا وحشت تنها به شب تکیه نمی‌کند. حتی به هنگام سپیده‌دم، اگر از مخفی‌گاه‌تان فاصله زیادی گرفته باشید، ممکن است با اهریمنان بدسیرت و خونخواری روبرو شوید که از کشتن شما لذت می‌برند. این بازی ترکیبی است از جنبه‌های مختلف، از جمله امکان ساخت و ساز، انجام معامله و نبرد. گرچه مکانیک‌ها بسیار پیچیده هستند، اما منحنی یادگیری در Darkwood سخت و در عین حال امکان‌پذیر است.
با آن که می‌توانید به منو مراجعه کنید و نحوه کنترل و انجام حرکات مختلف را یاد بگیرید، اما وقتی پیش‌تر می‌روید و وارد حوزه‌های سخت‌تری می‌شوید، درمی‌‌یابید که اجرای برخی از مکانیک‌های به‌ ظاهر بی‌اهمیت بازی بسیار سخت و دشوار است. برای مثال اگر با استفاده از اجاق‌های شوم دست به آشپزی بزنید، بازی مهارت داد و ستد شما را پرورش می‌دهد.
این مهارت‌ها معمولا تاثیر ناچیزی روی بازی دارند و عموما باعث می‌شوند تا از امکاناتی برخوردار شوید که در فعالیت‌های روزانه به کارتان می‌آیند، از جمله دویدن بدون این که از استقامت بدنی‌تان کاسته شود. با این وجود این امکانات عواقبی هم در بر دارند: در ازای هر مهارت جدیدی که به دست می‌آورید، باید متحمل تاثیر منفی باشید که هدف از آن ممانعت از پیشروی شما در ادامه بازی است.
این تاثیرات بسیار جزئی هستند، اما وقتی صحبت از بازی‌ ای به بی‌رحمی و سنگدلی Darkwood باشد، ضروری است تا پرورش استعداد و ارتقا توانایی‌ها با احتیاط بالایی انجام شود، درنتیجه این فکر که همان ابتدای کار به سرعت توانایی‌های خود را بالا ببرید، شاید چندان هم ایده خوبی نباشد.

بنابراین باید گزینه‌هایی را انتخاب کنید که در نهایت باعث شوند بتوانید مدت زمان بیشتری را دوام آورده و زنده بمانید، مساله‌ای که در سطوح سخت Darkwood اهمیت بالایی دارد. اما حتی اگر سختی بازی را روی سطح متوسط هم تنظیم کرده باشید، باید این را بدانید که این بازی دنیای مبهمی و رمزآلودی دارد و هنوز هم برای مکاشفه نیاز به آزمایش موارد مختلفی دارید. وقتی دنیای اطراف‌تان رو به نابودی می‌گذارد و جنون پیرامون‌تان را در برمی‌گیرد.
تنها راه زنده ماندن این است که خود را با تباهی سازگار کنید. سیستم Darkwood نه تنها به شما کمک نمی‌کند، بلکه به شکلی کاملا بی‌طرفانه تنها نظاره‌گر بلایایی است که بر سرتان می‌آید. ممکن است شبی را با هراس و اشتیاق برای طلوع خورشید در مخفی‌گاهی سپری کنید که اطراف آن را حصارهایی مستحکم فرا گرفته‌اند، حصارهایی که تنها برای محافظت در برابر مشتی جانور سگ‌نما ساخته شده‌اند.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + شانزده =