نقد و بررسی پلی استیشن واقعیت مجازی ۲ PlayStation VR v2.0 قسمت سوم

نقد و بررسی پلی استیشن واقعیت مجازی 2 PlayStation VR v2.0 قسمت دوم

نقد و بررسی پلی استیشن واقعیت مجازی ۲ PlayStation VR v2.0 قسمت سوم

همه چیز درباره نسل جدید پلی استیشن واقعیت مجازی (قسمت سوم)

ما حدس می زنیم دستگاه PlayStation VR 2 به صورت بی سیم عرضه شود ، چیزی که کنسول HTC با آداپتور داخلی جدید خود به همراه دارد. با توجه به اینکه اولویت سونی روی کم کردن اندازه و وزن سیمی است که در آخرین به روز رسانی پلی استیشن واقعیت مجازی ۱ ، دستگاه را به کنسول متصل می کرد ، مشخص است که شرکت این موضوع را ناخوشایند و شاید اذیت کننده تلقی می کند. حذف کامل این مورد گامی منطقی برای شرکت محسوب می شود. با انجام این کار ، سونی همچنین پشتیبانی ردیابی را برای پلی استیشن واقعیت مجازی ۲ راحت تر خواهد کرد.
کنسول های Oculus و HTC از ردیاب ۶DoF برای تجربه بازی هایشان در چند سال اخیر استفاده کرده اند ، و این یکی از موارد اولیه ای است که پلی استیشن واقعیت مجازی از رقبایش عقب مانده است. دوربین پلی استیشن (PlayStation Camera) سر شما و کنترل های حرکتی را هنگام بازی شما ، ردیابی می کند ، اما اگر به اطراف حرکت کنید ، نمی تواند شما را ردیابی  کند. اضافه کردن پشتیبانی مسیر ردیابی به شرکت سونی در افزایش اندازه مکان بازی کمک خواهد کرد ، و بازی هایی که به حرکت در اطراف اتاق وابسته هستند را پشتیبانی خواهد کرد. البته ، این بدان معنا خواهد بود که بسته پلی استیشن واقعیت مجازی ۲ جدید شامل سنسورهایی برای استدلال این ردیاب دوربین خواهند بود.

نقد و بررسی پلی استیشن واقعیت مجازی 2 PlayStation VR v2.0
نقد و بررسی پلی استیشن واقعیت مجازی ۲ PlayStation VR v2.0

با این حال ، سونی می ‌تواند همان مسیری را برود که برند لنوو (Lenovo) برای دستگاه Mirage Solo در پیش گرفت ، که تکنولوژی ردیابی WorldSense را درون خود دستگاه قرار داد. کاهش تعداد لوازم جانبی می تواند باعث شود تنظیم و راه اندازه دستگاه دشواری کمتری داشته باشد. همچنین گمان می کنیم که شرکت سونی قصد دارد کنترل های حرکتی دستگاه را دو برابر کند. اختراعات اخیر نشان داده اند که این شرکت قصد دارد با اضافه کردن عملکرد ردیابی بهبود یافته به دسته های حرکتی ، با کنترل های Oculus Touch و Vive رقابت کند. امیدوار کننده ترین ایده برند سونی “ژنراتور نیروی واکنشی ” آن است ، که بخش هایی برای گسترش حرکت دسته های حرکتی یا انجام هر کاری که کاربر انجام می دهد را در بر خواهد گرفت. این تکنولوژی باعث می شود تجربه بازی جالب تر از قبل شود ، البته بدون این که به طور کامل کنترل ها را رها کنیم.

شباهت با سازگاری های قبلی

پلی استیشن واقعیت مجازی تا کنون پشتیبانی فراوانی از شرکت سونی ، از زمان عرضه اش یعنی سال ۲۰۱۶ داشته است.این کنسول هم اکنون دارای ۱۵۰ بازی است ، و شرکت سونی قول داده بود که تا پایان سال ۲۰۱۸ ۱۳۰ بازی دیگر را عرضه کند و این کار را هم کرد. اکثر این بازی ها از دسته بازی های سوم شخص هستند ، اما با این وجود، این محتوا برای کنسولی که در چند سال اخیر عرضه شده ، بسیار زیاد است. به همین دلیل اصلاً تعجب آور نیست که سونی برنامه ای برای سازگاری های قبلی دارد که احتمالاً باعث می‌ شود بازی های پلی استیشن ۴ روی کنسول پلی استیشن ۵ نیز قابل اجرا و بازی باشند ، که این کنسول ها را در همان سطحی قرار می دهد که کنسول ایکس باکس موفق شرکت مایکروسافت قرار دارد.
ما معتقدیم که سونی احتمالاً راهی پیدا می ‌کند تا تجربه واقعیت مجازی اولین نسل خود را روی دستگاه نسل دوم نیز در دسترس قرار دهد ، به طوری که خریداران این کنسول درست پس از خرید ، با تعداد بسیار زیادی از بازی ها روبرو می شوند که می تواند هر کدام را که دوست دارند انتخاب کنند. پلی استیشن واقعیت مجازی ۲: صنعت واقعیت مجازی به چه چیزی نیاز دارد؟ همانطور که بیان شد ، پلی استیشن واقعیت مجازی انتظارات فروش برند سونی را برآورده نکرد. فروش دو میلیون دستگاه برای رقابت با دستگاه های واقعیت مجازی ناچیز و عجیب است ، اما سونی انتظار دارد بازار کلی واقعیت مجازی رشد کند. در عوض ، سونی نگران این مسئله است که آیا واقعیت مجازی به اندازه ای باقی می ماند و موفق می شود که سودی که شرکت انتظار دارد را بدست آورد.

نقد و بررسی پلی استیشن واقعیت مجازی 2 PlayStation VR v2.0
نقد و بررسی پلی استیشن واقعیت مجازی ۲ PlayStation VR v2.0

کودرا اعلام کرده است که سونی “دیدگاه واقع گرایانه ای” درباره انتظارات آینده ی خود در پیش گرفته است. بیانیه ای کودرا نشان می دهد که سونی همچنان درباره تولید دستگاه های بیشتر واقعیت مجازی متعهد عمل می کند. متاسفانه ، بازار نیمه گرم واقعیت مجازی ممکن است به این معنا باشد که سونی زمان و هزینه کمی را بر تجربه واقعیت مجازی آینده سرمایه گذاری کرده است. اما به طور کلی پلی استیشن واقعیت مجازی ۲ ، کنسول Oculus Rift 2 و دیگر دستگاه های نسل بعدی با وجود مشخصات بهتر و سیم های کمتر می تواند بازار را احیا کرده و سونی را با دستگاه واقعیت مجازی اش در صدر بازار فروش قرار دهند.

بررسی نهایی

پلی استیشن واقعیت مجازی شروعی مقرون به صرفه برای کیفیت واقعیت مجازی است. اکثر تجارب  موجود به جذابیتی نیستند که در کنسول های Oculus Rift و HTC Vive مشاهده می شود ، اما برای سیستمی که به جای یک کامپیوتر مخصوص بازی بسیار گران قیمت ، از پلی استیشن ۴ استفاده می کند ، نباید هیچ گله و شکایتی وجود داشته باشد. بعلاوه ، کاهش قیمت اخیر باعث شده که این کنسول ها جذاب تر از قبل شوند.

مرکز خرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − 8 =