نقد و بررسی پلی استیشن واقعیت مجازی ۲ PlayStation VR v2.0 قسمت دوم

نقد و بررسی پلی استیشن واقعیت مجازی 2 PlayStation VR v2.0

نقد و بررسی پلی استیشن واقعیت مجازی ۲ PlayStation VR v2.0 قسمت دوم

همه چیز درباره نسل جدید پلی استیشن واقعیت مجازی (قسمت دوم)

قیمت کنسول پلی استیشن واقعیت مجازی ۲

قیمت کنسول پلی استیشن واقعیت مجازی کنونی برابر با ۲۰۰ دلار / ۲۵۹ پوند / ۴۲۰ دلار استرالیا بود، اما این هزینه مقرون به صرفه پس از دو بار افت قیمت در دو سال اخیر ایجاد شده است. قیمت اصلی برای یک بسته کامل برابر ۴۹۹ دلار (۳۹۹ پوند ، حدود ۶۵۰ دلار استرالیا) می باشد ، که ایده ی خوبی درباره تعیین قیمت دستگاه واقعیت مجازی بعدی شرکت سونی را به ما ارائه می کند. البته ، این دستگاه جدید برخی تکنولوژی های اصلی گران را خواهد داشت تا بتواند با پلی استیشن ۵ همراه شود.
Japan Display (یک شرکت ژاپنی تولید کننده ال ‌سی ‌دی است) که اخیراً با شرکت سونی همکاری می کرده است ، از صفحه نمایش های ۳.۲ اینچی با ۱۰۰۱ پیکسل در هر اینچ (ppi) با وضوح تصویر ۲۱۶۰ × ۲۴۳۲ رونمایی کرده است. پلی استیشن واقعیت مجازی ، هم اکنون از صفحه نمای ۳۸۶ پیکسل در هر اینچ و وضوح تصویر ۱۹۲۰ × ۱۰۸۰ و ۵.۷ اینچی استفاده می کند. اضافه کردن کیفیت صفحه نمایش بهتر و همچنین دو برابر کردن اندازه صفحه ، ممکن است سهم بزرگی در افزایش قیمت این کنسول داشته باشد.
در حال حاضر ، تنها دستگاه واقعیت مجازی نسل بعدی در بازار ، دستگاه HTC Vive Pro می باشد ، که قیمتی حدود ۸۰۰ دلار ، ۸۰۰ پوند یا ۱۰۴۵ دلار استرالیا دارد. بسته به سخت افزار پلی استیشن واقعیت مجازی ۲ ، سونی می توانند می تواند طوری عمل کند که این دستگاه به عنوان دستگاهی پرمیوم به شمار برود. همچنین اخیراً از امتیاز دسته کنترل حرکتی با اثر انگشت و بازخورد لمسی اطلاع پیدا کرده ایم. بسته های گران قیمت تر PlayStation VR 2 احتمالاً شامل این کنترل ها برای تجربه واقعیت مجازی خواهند بود که البته کنترل های دوال شاک هرگز نمی توانند این تجربه را برای کاربران فراهم کنند.

نقد و بررسی پلی استیشن واقعیت مجازی 2 PlayStation VR v2.0
نقد و بررسی پلی استیشن واقعیت مجازی ۲ PlayStation VR v2.0

چرا این کنسول منحصراً برای پلی استیشن ۵ است؟

دارندگان کنسول پلی استیشن ۴ (به خصوص دارندگان کنسول پرو) احتمالاً زمانی که متوجه شوند نمی توانند از پلی استیشن واقعیت مجازی ۲ روی کنسول خودشان استفاده کنند کمی اذیت می شوند. اما این ممکن است تنها انتخاب سونی برای ایجاد دستگاه واقعی نسل بعدی خود باشد. منتقدان پلی استیشن واقعیت مجازی را روی پلی استیشن ۴ تست کرده و کیفیت گرافیکی آن را با پلی استیشن ۴ پرو مقایسه کرده اند.
در “حالت پرو” ، شاهد بهبودهای جزئی در بافت ، جزئیات و کاهش تأخیر بوده اند. در نهایت ، این تفاوت ها آن قدر هم قابل توجه نبوده است. در حالی که پلی استیشن ۴ پرو قطعاً بسته مهمی است ، اما قابلیت پشتیبانی از واقعیت مجازی با وضوح تصویر و تراکم پیکسلی بالاتری که سونی در صفحه نمایش های جدید JDI فعال کرده را ندارد. کنسول پلی استیشن واقعیت مجازی ۲ نیازمند قدرت پردازشی است که کنسول های نسل اخیر با آن مطابقت ندارند.
شایعات اخیر نشان دادند که پلی استیشن ۵ از جدیدترین پردازنده AMD Ryzen استفاده خواهد کرد و گرافیک های Raden را ارتقاء خواهد داد ، که این خود به روز رسانی از پردازنده AMD Jauguar کنسول های پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۴ پرو می باشد. سونی احتمالا در ایجاد سازگاری دستگاه جدید خود با دو سیستم گرافیکی مجزا ، به مشکل بر خواهد خورد.

تمامی ارتقاء های سخت افزاری ، طراحی و لوازم جانبی

دقیق ترین اطلاعاتی که درباره به روز رسانی پلی استیشن ۴ بدست آوردیم از معرفی صفحه نمایش ۳.۲ اینچی با ۱۰۰۱ ppi و وضوح تصویر ۲۱۶۰ × ۲۴۳۲ از سمت JDI می باشد. شرکت JDI ادعا کرده است که این صفحه نمایش پوشانندگی را به ۲.۲ msec ( بیشتر از ۱۸ msec امروزی) رسانده است ، و سرعت را نیز به ۱۲۰ هرتز (مشابه پلی استیشن واقعیت مجازی ۱) ، و همچنین به قدرت کمتری برای دستیابی به کیفیت تصویر بهتر نیاز دارد طراحی سبک تر و کوچک تری برای دستگاه به ارمغان آورده است.

نقد و بررسی پلی استیشن واقعیت مجازی 2 PlayStation VR v2.0 قسمت دوم
نقد و بررسی پلی استیشن واقعیت مجازی ۲ PlayStation VR v2.0 قسمت دوم


تراشه AMD Ryzen ارتقاء یافته ای که سونی در حال بررسی آن است می تواند توانایی پردازش مورد نیاز برای پشتیبانی از این صفحه نمایش ها را داشته باشد. شرکت سونی که از صفحه نمایش های JDI برای گوشی های هوشمند خود استفاده می کند ، علاقه ی زیادی به استفاده از این صفحه نمایش های ارتقاء یافته برای دستگاه جدید خود دارد. با توجه به اینکه هم اکنون می دانیم که طراحی پلی استیشن واقعیت مجازی ۱ برای بازی در مدت زمان طولانی هم مناسب و راحت بوده است ، استفاده از این ویژگی های جدید باعث می شود استفاده از این دستگاه جدید لذت بخش تر از قبل شود.
البته ، اگر پلی استیشن واقعیت مجازی ۲ با صفحه نمایش دو گانه همراه باشد ، احتمالاً نیازهای گرافیکی برای این دستگاه بسیار سخت تر بر طرف خواهند شد. برای مثال ، اگر سونی به واقعیت مجازی با کیفیت ۴K نیاز داشته باشد ، پس پلی استیشن ۵ به قابلیت پخش با کیفیت ۸K نیاز دارد. مسلماً این نیاز عمده ای است که شاید اکثر دارندگان کنسول پلی استیشن ۵ آن را خریداری نکنند.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 4 =