واقعیت مجازی پلی استیشن در پتنت های جدید کمپانی سونی

نمایش آینده پلی استیشن واقعیت مجازی در پتنت های جدید کمپانی سونی

دنیای بازی های ویدیویی در چند سال اخیر زیر و رو شده است. در گذشته بازی کردن و سرگرم شدن هزینه های زیادی در پی نداشت و نسل گذشته با کمترین امکانات سر خودشان را گرم می کردند و البته از تجربه بازی های ساده خود راضی بودند. اما حالا شرایط به کلی فرق کرده است. این روزها نسل تازه، بازی های ساده را سرگرمی های جذاب قلمداد نمی کنند. زیرا به امکانات و تجهیزات متنوعی دسترسی پیدا کرده اند که جذابیت بازی های گذشته را برایشان کم کرده است. افراد این نسل حاضرند برای سرگرم شدن هزینه های زیادی بپردازند. خرید کنسول بازی پلی استیشن و بازی های ویدیویی متنوع از علاقمندی های این نسل است. در چند سال اخیر استقبال از بازی های نسل هشتمی شدت گرفته است.

نمایش آینده پلی استیشن واقعیت مجازی در پتنت های جدید کمپانی سونی
نمایش آینده پلی استیشن واقعیت مجازی در پتنت های جدید کمپانی سونی

حالا کمپانی هایی نظیر سونی و مایکروسافت به خوبی خواسته و نیاز مخاطبانشان را بررسی کرده اند و سعی دارند تا وابسته به درخواست کاربران، محصولاتی شگرف و بی نظیر روانه بازار کنند. یکی از این محصولات بی نظیر که حسابی طرفدار پیدا کرده است، پلی استیشن وی آر است که به مخاطبان اجازه می دهد تا در دنیای واقعیت مجازی حاضر شوند. البته کارایی این کنسول ها بسیار بیشتر از آن چیزی است که فکرش را می کنید.
مثلا می توانید از طریق پلی استیشن وی آر به مشاهده فیلم های سینمایی دست بزنید و بازی ها و فیلم های مورد علاقه خودتان را روی صفحه های مجازی بزرگ دنبال کنید. اگر شما هم جزو علاقمندان به پلی استیشن وی آر هستید، در این مقاله با ما همراه باشید تا در ادامه کمی در مورد آینده این کنسول ها با شما صحبت کنیم.

کمی بیشتر در مورد پلی استیشن وی آر بدانیم!

با توجه به پتنت های تازه ای که از سوی کمپانی سونی انتشار پیدا کرده است، می توان به اطلاعات تازه ای در مورد پلی استیشن وی آر دسترسی پیدا کرد. این پتنت ها بستر تازه ای را فراهم کرده است تا مخاطبان دامنه اطلاعات شان را در مورد پلی استیشن وی آر گسترش دهند. با توجه به این پتنت ها به نظر می رسد که این کنسول باید منتظر اعمال دو تغییر بزرگ باشد.
به نظر می رسد که کنترلر موو در این بازی دستخوش تغییرات خواهد شد که این تغییر روال کلی بازی های واقعیت مجازی را عوض خواهد کرد. بدین ترتیب مخاطبان باید بازی های واقعیت مجازی در پلی استیشن وی آر را به شکل تازه ای دنبال کنند. در پتنت اول شاهد یک دسته و تعدادی دیاگرام خواهید بود. زمانی که به ظاهر کنترلر نگاه کنید، تغییراتی را بر روی آن خواهید دید. این کنترلر یک آنالوگ و چند دکمه کوچک را در برگرفته است.

هر یک از این دکمه ها کارایی های مختلفی دارند و به گیمر کمک می کنند تا با شرایط بهتری در بازی حاضر شود. در پتنت دوم بازی ردیاب و سیستم شناسایی انگشت به چشم می خورد. بدین ترتیب کنترلر می تواند با توجه به شرایط، محل قرارگیری انگشت مخاطب بر روی دسته را شناسایی و بررسی نماید. این قابلیت حسابی به کار بازیکنان می آید و موجب می شود تا در شرایط بهتری بازی را دنبال کنند.

در واقع سیستم شناسایی انگشت موجب می شود تا تجربه کاربر از واقعیت مجازی کامل تر و دلچسب تر شود. نکته آخری که در این پتنتها دستگیرمان شده است، این است که می توان از طریق کنترلر موو، سر را ردیابی کرد. افرادی که بخواهند از این قابلیت استفاده کنند، باید از دوربین Playstation Camera استفاده کنند. البته نا گفته نماند که کاربران بازخورد مناسبی به این قابلیت نداشته اند و معتقدند که این دوربین در انجام وظیفه اش ناتوان است!

کمی هم در مورد بازی های پلی استیشن وی آر بدانیم!

همان طور که گفته شد، استقبال از پلی استیشن وی آر روز به روز در حال افزایش است. استقبال از این کنسول ها به قدری زیاد بوده است که بسیاری از مجموعه های بازی ساز تصمیم گرفته اند تا عناوینی را برای این کنسول ها تدارک ببینند. جالب است بدانید که در سال ۲۰۱۶ میلادی تعداد بازی های ساخته شده برای واقعیت مجازی ۵۰ عدد بوده است و این تعداد تاکنون روندی صعودی داشته است.

نمایش آینده پلی استیشن واقعیت مجازی در پتنت های جدید کمپانی سونی
نمایش آینده پلی استیشن واقعیت مجازی در پتنت های جدید کمپانی سونی

باید قبول کرد که پلی استیشن وی آر دنیای بازی های ویدیویی را زیر و رو می کند. در واقع این پلتفرم سبک تازه ای را به کاربران معرفی کرده است. همان طور که گفتیم، تعداد بازی هایی که برای پلی استیشن وی آر ساخته می شود، رو به افزایش است. اگر جزو علاقمندان به بازی های واقعیت مجازی هستید، می توانید با پرداخت هزینه های مختلف صاحب بازی هایی با این سبک و سیاق شوید.
برخی از این بازی ها محدود و کوچک هستند و به صورت رایگان در اختیار مخاطبان قرار می گیرند. برخی دیگر از این بازی ها اگر چه رایگان نیستند، اما هزینه های زیادی هم در بر ندارند و به مخاطب کمک می کنند تا با پرداخت هزینه های اندک صاحب یک بازی Playstation 4 واقعیت مجازی شوند. در این میان بازی هایی هم وجود دارند که از ارزش بالاتری برخوردار هستند و با قیمت نسبتا بالایی به دست علاقمندان می رسند. RIGS: Mechanized Combat League یکی از این بازی ها است که به قیمت ۵۰ دلار به بازار عرضه شده است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =