نمایش بازی جذاب و خلاقانه Concrete Genie

نقش اصلی داستان بازی Concrete Genie

در E3 2018 با انتشار تریلری از بازی Playstation جدید خود یعنی بازی Concrete Genie گیم پلی این بازی را به نمایش گذاشت، گیم پلی ای که نشان می دهد بازی Concrete Genie ساخته استودیو PixelOpus که یکی از استودیو های زیر مجموعه سونی است واقعا چه بازی خلاقانه و جذابی است و قرار است تبدیل به یک بازی موفق برای کنسول پلی استیشن ۴ شود.

بازی Concrete Genie
بازی Concrete Genie

رویداد و جشنواره های مختلفی در صنعت بازی های ویدیویی وجود دارد، رویداد هایی که کمپانی ها و استودیو های بازی سازی با معرفی بازی های خود شروع به جذب مخاطب برای عنوان های خود می کنند، یکی از مهم ترین این رویداد ها، مراسم E3 است که هر ساله در آمریکا برگزار می شود و کمپانی های زیادی با حضور در این مراسم اقدام به معرفی عنوان های بازی های خود در آینده می کنند.

امسال مراسم E3 2018 شاهد معرفی بازی های بسیار زیادی بود و یکی از این کنفرانس های جذاب و هیجان انگیز برای کمپانی سونی بود، سونی در کنفرانس خود عناوین بسیار زیادی را برای آینده معرفی کرد بازی های جذابی مثل Death Stranding یا بازی Resident Evil 2 Remastered و یا بازی مورد انتظار The Last Of Us 2 جز بازی های بزرگی بودند که سونی وعده ساخت و عرضه آن ها را به طرفداران خود هدیه داد، اما جدای از کنفرانس اصلی سونی شاهد بخش دیگر با عنوان کنفرانس بخش سرگرمی های تعاملی این کمپانی ژاپنی بودیم.

این بخش در E3 2018 با انتشار تریلری از بازی پلی استیشن جدید خود یعنی بازی موردانتظار Concrete Genie گیم پلی این بازی را به نمایش گذاشت، گیم پلی ای که نشان می دهد این بازی ساخته استودیو PixelOpus که یکی از استودیو های زیر مجموعه سونی است واقعا چه بازی خلاقانه و جذابی است و قرار است تبدیل به یک بازی موفق برای کنسول پلی استیشن ۴ شود.

نقش اصلی داستان بازی Concrete Genie
نقش اصلی داستان بازی Concrete Genie

نقش اصلی داستان بازی Concrete Genie

بازی Concrete Genie داستان پسر بچه ای به نام Ash را روایت می کند که در شهر کوچکی به نام دنسکا زندگی می کند. این پسر علاقه بسیار زیادی به کشیدن نقاشی های دودل در دفترچه یادداشت خود و همینطور کشیدن گرافیتی بر روی دیوار ها دارد، Ash در بازی به عنوان شخصیت اصلی بازی حضور دارد و گیم پلی بازی مبتنی بر نقاشی های او است که بر روی دیوار ها کشیده می شود، نقاشی هایی که با استفاده از قلم Ash زنده می شوند و حیات پیدا می کنند، با استفاده از این نقاشی ها شما می توانید پازل ها و معما های بازی را حل کنید، نکته بسیار جذاب در مورد این نقاشی ها این است که بازی Concrete Genie به شما آزادی عمل می دهد که موجودات جالبی را بر روی دیوار نقاشی بکشید.

موجوداتی که پس از زنده شدن رفتارهای متفاوتی دارند و حس و حال جالبی را به بازی می دهند، این نقاشی ها در واقع دوستان شما در بازی هستند. در تریلر منتشر شده این بازی در رویداد E3 2018 شاهد این بودیم که استودیو PixelOpus تا چه اندازه بر گیم پلی کشیدن نقاشی تمرکز کرده است و چقدر کشیدن گرافیتی در بازی مهندسی خوبی دارد و مسئله ای است که به راحتی انجام می شود و جذابیت فوق العاده ای به بازی هدیه می دهد. این بازی اولین بار در جریان کنفرانس سونی در شهر پاریس در سال ۲۰۱۷ معرفی اولیه شد.

در تریلر اولیه شاهد بودیم که Ash کاراکتر اصلی بازی در ابتدا روی دفترچه خود نقاشی می کشید تا اینکه ناگهان قلم جادویی خود را پیدا کرد، دشمنان شما در بازی ارازل هایی هستند که می خواهند این قلم جادویی را از دست شما بدزدند و آن را مال خود کنند. بازی Concrete Genie شاید از لحاظ گرافیکی بازی درجه یکی به شمار نیاید اما این بازی با قرار دادن تمرکز خود بر روی گیم پلی و نو آوری های موجود در بازی می تواند به عنوان یک اثر درخشان منتشر شود. طبق صحبت های گفته شده پلی استیشن ۴ دار های می توانند بازی Concrete Genie را در سال ۲۰۱۸ تجربه کنند، اما این تاریخ واقع خوشبینانه است و به احتمال زیاد بازی شاهد تاخیر باشید و عرضه بازی Concrete Genie به سال ۲۰۱۹ موکول شود.

طبق اعلام استودیو PixelOpus بازی Concrete Genie در طول ۳ سال توسط تیم ۱۴ نفره این استودیو مراحل ساخت و توسعه را طی کرده است که با توجه به تیم کوچک سازنده بازی بدون شک این بازی می تواند در زمان عرضه هم از رای مثبت گیمر ها را بدست آورد و هم شاهد نقد های مثبت منتقدین باشد چون بازی Concrete Genie تمام قدرتش بر گرفته از نوآوری و خلاقیت در بازی است مسئله ای که امروزه بسیار در صنعت بازی های ویدیویی کم شده است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × دو =