نینتندو تایید به زودی متوقف شدن تولید کنسول Wii U اعلام کرد

نینتندو تایید به زودی متوقف شدن تولید کنسول Wii U اعلام کرد

نینتندو تایید به زودی متوقف شدن تولید کنسول Wii U اعلام کرد

نینتندو تایید به زودی متوقف شدن تولید کنسول Wii U اعلام کرد

در کمی گذشته شایعاتی در مورد توقف تولید کنسول های دستی به نام Wii U در فضای مجازی پخش شده بود که با تکذیب نینتندو تقریباً همه از آن صرف نظر کردند. اما اکنون این شرکت ژاپنی این شایعات را که پیش از این همه توقع کذب بودن آن ها را داشتند تایید کرد.
تقریبا اکثریت به خاطر دارند که زمان انتشار این شایعات نینتندو به سرعت هرچه تمام تر این سایه ات را را تکذیب کرد، اما به طور ناگهانی و به تازگی شرکت ژاپنی نینتندو بدون آنکه سر و صدایی راه بیاندازد این خبر را تایید کرده است. دیگر اکنون کمتر کسی پیدا می شود که به توقف تولید این کنسول‌های ژاپنی در آینده ای نزدیک شک داشته باشد.
علیرغم آنکه نینتندو در وبسایت ژاپنی اش این خبر را منتشر کرده است اما تاریخ دقیقی برای این موضوع اعلام نکرده است. اما همچنان به یاد داریم بازی Playstation 4 که در برخی شایعات خبر از توقف تولید این محصول در پایان سال جاری ( سال میلادی ) و در برخی شایعات تاریخ دقیق پایان تولید این کنسول را در نیمه اول سال ۲۰۱۸ اعلام کردند.

نینتندو تایید به زودی متوقف شدن تولید کنسول Wii U اعلام کرد
نینتندو تایید به زودی متوقف شدن تولید کنسول Wii U اعلام کرد

با این که این شایعات ابتدا تکذیب شدند اما اکنون مهر تایید بر بسیاری از آن ها خورده است، احتمال آن که یکی از این دو تاریخ، تاریخ دقیق متوقف شدن تولید کنسول ها باشد؛ دور از ذهن نیست. همچنین می توان از نزدیک بودن این دو تاریخ به یکدیگر نتیجه گرفته که تاریخ اصلی توقف تولید این کنسول ها چیزی تقریباً ما بین این دو تاریخ است. در هر حال با این که تاریخ دقیق توقف تولید کنسولهای نینتندو مشخص نیست.
اما چیزی که عیان است،آن است که این کنسول ها دیر یا زود کاملاً از عرصه ی تولید خارج خواهند شد و دیگر در بازار رواج نخواهند داشت.
گرچه توقف تولید این محصول قطعی است اما کماکان موجودیت این کنسول ها طی چند ماه آینده نیز هم در بازار دیده می‌شود. اکنون دیگر همه می دانند که اخیراً این شرکت یعنی نینتندو کنسول جدید خودش را به نام کنسول سوئیچ به همه ی کاربران و مخاطبانش معرفی کرده است.
پس می توان نتیجه گرفت که این شرکت با توقف تولید کنسول های قدیمی اش باز هم از دوره ساخت سخت افزار کنسول و گیم خارج نخواهد شد.
بنابر گفته های نینتندو کنسول جدید با نام سوئیچ قرار است در عین حال که یک کنسول خانگی است یک کنسول همراه چند نفره نیز باشد. نینتندو اکنون که از ناتوانی و عاجز بودن خود در رقابت با ابر کنسول هایی چون ایکس باکس وان اس، ساخت شرکت مایکروسافت و پلی استیشن ۴ پرو، ساخت شرکت سونی آگاه است.
برای افزایش درآمد و مخاطب خود دست به تولید محصولی متفاوت برای گیمرهای با نیازهای متفاوت زده است که به نظر بسیاری این امر تصمیمی کاملا عاقلانه و پیشبردی است.
البته طبق آماری که قبل از فروش کنسولهای Wii U در سراسر دنیا به دست همگان رسیده است، یعنی فروش کمتر از ۱۴ میلیون دستگاه در هر پنج قاره؛ شرکت نینتندو برای توقف تولید این کنسول ها کاملا حق دارد و شاید می خواهد.
آخرین شانس خود برای بقای بازیها و کنسول هایش را با کنسول های جدیدش با نام سوئیچ امتحان کند.
اگرچه عده ی زیادی به پایدار ماندن شرکت نینتندو امید ندارند، اما از طرفی عده ای هم منتظر دریافت کنسول های جدید نینتندو با نام سوییچ هستند تا ببینند این شرکت برای منقرض نشدن و همچنان در این عرصه باقی ماندن تا چه حد می تواند تلاش کند.

نینتندو تایید به زودی متوقف شدن تولید کنسول Wii U اعلام کرد
نینتندو تایید به زودی متوقف شدن تولید کنسول Wii U اعلام کرد

با توجه به آن که خبر توقف تولید کنسول قدیمی نینتندو بیشتر از خبر تولید کنسول های جدید با نام سوئیچ به اشتراک گذاشته شده است، می توان این موضوع را هم یک نوع تبلیغ برای کنسول های جدید نینتندو دانست. یعنی اینگونه نینتندو توانسته است با یک تیر دو نشان بزند.
به این شکل که نینتندو همزمان با پخش خبر توقف تولید کنسول های قدیمی اشو تایید شایعات، خبر ساخت کنسول های جدید و به اصطلاح پر قدرت خودش با نام‌های سوییچ را به مردم و مخاطبان و گیمر هایش می دهد.
باید دید تلاشی که نینتندو برای این کنسول های جدید می‌کند به چه شکل خواهد بود. آیا این شرکت چشم بادامی ها می‌تواند با این کنسول های جدید مخاطبان بیشتری را جذب خود کرده و همچنان شرکتش را به قوت گذشته نگه دارد؟
هر چه باشد کنسول های جدید نینتندو پس از توقف تولید کنسول های قدیمی اش قرار است چرخه ی تولید و پایداری این شرکت را به خوبی هرچه تمام تر بچرخانند، پس انتظار می رود نینتندو همه ی تلاش تولید کنندگان اش را بر روی این کنسول پیاده کند.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 1 =