بررسی بازی Days Gone

هر آنچه از بازی Days Gone می دانیم.(قسمت اول)

در سال ۲۰۱۶ بود که بصورت رسمی بازی Days Gone، محصولی از شرکت Bend معرفی شد و این بازی در کنار بازی های God of War و Resident Evil 7 مشتاقان زیادی را برای مواجهه با خودشان شناختند. با وجود رونمایی از دو بازی دیگر هنوز اما از بازی Days Gone رونمایی نشده است و این باعث شده تا شایعاتی در خصوص این بازی رونق بگیرد. بازی Days Gone یک بازی با سبک آزاد و خلاقانه است که در زمینه بازی های آخر الزمانی و زامبی محور ساخته می شود.

این بازی در ابتدا قرار بود که در سال ۲۰۱۸ رونمایی شود اما با تاخیر بسیار اکنون طبق آخرین خبرهای رسانه ای قرار است این بازی پلی استیشن در آپریل ۲۰۱۹ یعنی دقیقا اردیبهشت ماه ۹۸ در بازار بصورت رسمی عرضه شود.شاید عمده ترین تفاوت بازی Days Gone نسبت به سایر بازی های آخر الزمانی تمرکزی این بازی بر روی موضوعات و اتفاقات خاصی باشد که بر خلاف انواع دیگر این متد از بازی ها موضوع مشخصی را دنبال می کند.
شخصیت اصلی این بازی فردی به نام دیکن سنت جان (Deacon St. John) است. داستان زندگی او را دنبال می کند و اتفاق زمانی می افتد که ویروسی نا شناخته باعث می شود تا انسان ها به زامبی های خطرناکی تبدیل شوند که در این بازی فریکر نامیده می شوند. دیکن در واقع با سوار شدن بر روی موتور شخصی خود به دنبال گذر از ماجراهایی است که در این داستان برای او رقم می خورد اما با این وجود در قالب یک مزدور تمامی ماجراها دنبال می شود.
خیلی اطلاعات دقیقی از قابلیت ها و شخصیت اصلی این داستان در دست نیست و شاید بهتر باشد بگویی رونمایی نشده است. او به نظر می رسد خانواده خود را از دست داده و بنا بر اعتقاداتی که دارد مجبور شده تا گروه موتور سواری که در آن قرار داشته را ترک کرده است.

هر آنچه از بازی Days Gone می دانیم.(قسمت اول)
هر آنچه از بازی Days Gone می دانیم.(قسمت اول)

در واقع او تبدیل به ارتشی تک نفره شده که دلیل آن کاملا مشخص نیست و تنها کار می کند. البته این شایعه وجود دارد که در ادامه بازی دیکن ممکن است با دوستانی مواجه شود و یا همراهانی داشته باشد اما نمی توان این اطمینان را داشت که قطعا او را همراهی خواهد بود و به نظر می رسد در نگاه اول او تنها است.
البته او در سراسر بازی با مردم زیادی سر و کار دارد و در کمپ ها و ارودگاه های زیادی رفت و آمد دارد و به نظر می رسد در طول بازی حتی به کمک افراد و شخصیت های دیگر بازی نیز خواهد شتافت. این کمپ ها شاید به عنوان یک پناهگاه هم برای دیکن ساخته شده باشند.

طبیعت به کار گرفته شده در بازی DAYS GONE

محیطی که بازی در آن نمایش داده می شود طبیعتی زیبا و جنگلی دارد. البته پوستر ها و تریلر های این بازی این را بیان می کند و به نظر می رسد اغلب اتفاقات بازی قرار است در جنگل ها رخ دهد. در طول این بازی باید از طبیعت زیاد استفاده کنید. انواع غارها، رودخانه ها، کوه ها، آتشفشان ها و غیره که در عناصر طبیعت وجود دارند و در پیش نمایش های این بازی دیده شده است نشان می دهد که بازی محیطی طبیعی را بیشتر دنبال می کند.

فریکرها یا زامبی ها

زامبی ها یا همان فریکر هایی که در این بازی Playstation 4 به کار گرفته شده اند به نظر می رسد با سایر بازی های آخر الزمانی تفاوت فاحشی دارند چرا که هر کدام گویی با دیگری تفاوت دارند. آنها به نظر می رسد از هوش بهتری نسبت به سایر زامبی هایی که می شناسیم بهره می برند، معمولا دسته جمعی حمله می کنند و جالب اینکه به نظر می رسد با هم ارتباط و تعامل دارند و همفکری می کنند.

هر آنچه از بازی Days Gone می دانیم.(قسمت اول)
هر آنچه از بازی Days Gone می دانیم.(قسمت اول)

حتی بر خلاف برخی از بازی ها فریکر ها فقط در شب حضور ندارند و به راحتی در روز هم حضور دارند. در میان فریکر ها اما چهره های خطرناک تر و حیوان گونه هم دیده می شود که این نشان می دهد نوع ویروسی که باعث تبدیل شدن آنها به زامبی شده با سایر ویروس ها متفاوت است.

قابلیت های ساخت و ساز

یکی از قابلیت هایی که در این بازی به کار گرفته شده است این است که بتوانید از امکانات موجود استفاده کنید و ساخت و ساز کنید. در واقع رمز زنده ماندن شما این است که از همه ابزار های پیرامون خود برای ساخت وسایل و امکانات مختلف استفاده کنید.
به عنوان مثال در نمایش بازی نشان می دهد که دیکن با استفاده از قطعات یک خودرو خراب اسلحه کمری خود را ارتقا می دهد. یا می توانست سلاح سرد درست کندو بسیاراز سلاح ها و یا حتی وسایل را می توانید طراحی و بسازید که برای از بین بردن زامبی ها هم کمک شما باشند.

یکی از مهم ترین وسایلی که در این بازی باید مرتبا ارتقا داده شود و مراقبت شود موتور سیکلت دیکن است. در واقع این موتور سیکلت تنها یار و همراه دیکن است و در همه مراحل او را با موتور خواهید دید. پس بهتر است آن را ارتقا داده و از قابلیت های منحصر به فرد آن استفاده کنید.

استفاده از محیط های تعاملی

برای مقابله با سیل جمعیت فریکرها نیاز به قابلیت ها و تجهیزات مختلفی دارید که همیشه به همراه نخواهید داشت. برای کمک در این قسمت می توانید از محیط های تعاملی بهره ببرید. به عنوان مثال می توانید با خراب کردن دسته های الوار مسیر زامبی ها را مسدود کنید و یا با استفاده از دستیابی به برخی از جعبه ها از امکانات داخل آن استفاده کنید.

دشمنان انسانی

در بازی Days Gone تنها با زامبی ها و یا حیوانات مواجه نخواهید شد بلکه انسان های پلیدی هم هستند که مرتبا قصد جان شما را دارند و شما را اذیت خواهند کرد. برخورد با این دشمن انسانی نیاز به هوش بالاتری دارد. اینجاست که هوش بازی شما باید به کمک شما بیاید و باید با فریب دشمنان و یا کمین آنها زودتر اقدام کنید و دشمن خود را از پای در بیاورید.

استفاده از آب و هوای متنوع

در این بازی پلی استیشن می توانید هر چه جلوتر می روید از آب و هوای مورد نظر خود برای انجام بازی استفاده کنید. کار چرخش روز و شب و شرایط متفاوت آب و هوایی تنوع بازی را بهتر خواهد کرد و البته شرایط مبارزه را نیز بهتر نشان خواهد داد. البته به نظر می رسد که تغییر شرایط آب و هوایی اختیاری باشد و ممکن است کاملا این موضوع به گرافیک و محیط بازی بستگی داشته باشد.

هر آنچه از بازی Days Gone می دانیم.(قسمت دوم)
استفاده از آب و هوای متنوع

پشتیبانی از پلی استیشن ۴

خوشبختانه کارگردان بازی Days Gone برای افرادی که از کنسول بازی ps4 هم استفاده می کنند فراهم شده است. هر چند به نظر می رسد داشتن یک تلویزیون ۴K برای بازی کمی دشوار است اما با این حال انجام چنین بازی با سطح گرافیکی فوق العاده بازی در این نوع تلویزیون می تواند فوق العاده باشد.

داستان بازی

شاید یکی از مهم ترین مزیت های این بازی داستان نویسی قوی آن باشد که این بنا بر ادعای کارگردان و نویسنده بازی Days Gone یعنی John Garvin عنوان می شود. او اخیرا در نشریه Official PlayStation Magazine ادعا کرده که داستان این بازی همانند سایر بازی هایی که توسط استودیو Bend ساخته شده از داستان نویسی قدرتمندی برخوردار است اما با این وجود گفته که نمی تواند اخبار و اطلاعات بیشتری در این خصوص ارائه دهد.

تنها در صحبت های او می توان اینگونه متوجه شد که دشمنان به کار گرفته شده در این بازی یعنی فریکر ها از نوع ویروس هایی هستند که مبتلا به نوعی عامل جهش زا بوده و بر خلاف زامبی های معمولی توانایی های منحصر به فردی دارند.

او عنوان می کند که در این بازی آنها این فرصت را داشته اند که یک اکو سیستم را خلق کنند، یعنی ساخت موجوداتی که نیاز به خوردن، آشامیدن، استراحت کردن، فکر کردن و عمل کردن دارند و این جزئی از اعمال معمولی این موجودات است، بنابراین به نظر می رسد بر خلاف سایر بازی های زامبی محور این نوع زامبی ها کاملا هوشمند هستند و می توانند به دشمنانی خطرناک تر مبدل شده باشند.

هر آنچه از بازی Days Gone می دانیم.(قسمت دوم)
داستان بازی

بازی Days Gone قرار است در اوایل سال ۲۰۱۹ منتشر شود، انتظار می رود این بازی بتواند انقلابی تازه در گرافیک و سبک بازی پلی استیشن ۴ در دنیای گیم به وجود بیاورد و شخصیت پردازی این بازی اگر به خوبی صورت گرفته باشد می تواند به عنوان الهامی برای سایر کارکترهای دیگر بازی ها و یا حتی فیلمنامه ها باشد.

حال باید دید این بار مسئولان و کارگردان این بازی به قول خود عمل می کند و بازی Playstation 4 را در اردیبهشت ۹۸ رونمایی می کنند و یا باز هم با تاخیر در رونمایی مواجه خواهند شد. آنچه که مسلم است مشتاقان این بازی انتظار زیادی را به واسطه نقل قول ها و ادعاهای صورت گرفته سپری کرده اند و همگی به دنبال پدیده ای تازه و نوین در جریان یک بازی خاص پلی استیشن ۴ هستند.

شما هم می توانید آخرین اخبار و اطلاعات مرتبط با این بازی را از طریق کارشناسان ما در شرکت فروشگاه اینترنتی مرکزخرید دات کام دنبال کنید و یا در صورت رو نمایی از این بازی به عنوان اولین نفرات خریدار این بازی ، بازی Days Gone را بصورت اورجینال و اصلی از شرکت ما خریداری نمایید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 1 =