هر آنچه که باید از جی تی ای ۶ بدانید

جی تی ای 6

آیا بازی جی تی ای ۶ در حال ساخت است؟ با اینکه کمپانی Rockstar Games رسما تایید نکرده است که در حال کار بر روی قسمت جدیدی از فرانچایز Grand Theft Auto است، اما همه فکر می‌کنند که اینچنین است. بیش از ۷ سال از زمان انتشار بازی جی تی ای ۵ می‌گذرد، این بازی در انتهای دوران کنسول‌های PlayStation 3 و Xbox 360 به بازار آمد. زمان زیادی از آن دوران می‌گذرد، بنابراین با اینکه نسخه‌های پیشرفته نسل بعدی بازی جی تی ای ۵ و نسخه جی تی ای آنلاین در راه هستند، اما یک بازی کاملا جدید Grand Theft Auto اجتناب ناپذیر است.

مشکل این است که نمی‌توان از این موضوع مطمئن بود. زیرا کمپانی Rockstar سکوت کرده است و به احتمال زیاد، قبل از حاضر شدن بازی چیزی نشان نخواهد داد. حالا که وارد سال ۲۰۲۱ شده‌ ایم و کنسول‌های نسل جدید PS5 و Xbox Series X به خوبی کار می‌کنند، امیدواریم که این کمپانی اعلامیه‌ای منتشر کند. اکثر گزارش‌ها حاکی از این است که بازی هنوز در مراحل ابتدایی خود قرار دارد و این بدان معنا است که اگر اعلامیه‌ای منتشر شود، احتمالا تاریخ انتشار آن کمی دیر خواهد بود.

ما هنوز تایید رسمی نداریم و جزئیات بسیاری کمی منتشر شده است. اما این موضوع باعث نمی‌شود که درباره اخبار، شایعات و واقعیت‌های این بازی چیزی ننویسیم. جامعه هواداران بازی Grand Theft Auto تشنه اخبار است. همین موضوع منجر به تولید نظریه‌های بسیار جالبی شده است. در ادامه با تمام چیزهایی که درباره بازی جی تی ای ۶ می‌دانیم آشنا خواهید شد.

این بازی چه زمانی به بازار می‌آید؟

تاکنون کمپانی Rockstar حتی یک کلمه درباره این بازی صحبت نکرده است. اما این موضوع از اشتیاق هوادارن برای گمانه ‌زنی و شایعه‌ سازی درباره بازی بعدی این کمپانی کم نکرده است. مردم در لیست مشاغل کمپانی Rockstar به دنبال نشانه‌ای درباره بازی می‌گردند. دقیقا همانطور که در موزیک ویدیو Blinding Lights از The Weeknd به دنبال سرنخ هستند. طرفداران از گشتن دست نمی‌کشند و به وضوح تشنه دریافت اطلاعات درباره بازی جی تی ای ۶ هستند.

بدیهی ا‌ست که طرفداران انتظار داشتند در زمان انتشار کنسول‌های PS5 و Xbox Series X درباره بازی جی تی ای ۶ نیز اطلاعاتی منتشر شود، اما تمام چیزی که می‌دانیم این است که قرار است به جای یک دنباله جدید از این فرانچایز یک نسخه ارتقاء یافته از بازی جی تی ای ۵ برای کنسول PS5 منتشر گردد.

با توجه به تمام این موارد و رازداری کمپانی Rockstar، متاسفانه نباید انتظار داشته باشیم که به این زودی‌ها شاهد افشای اطلاعات جدیدی درباره این بازی باشیم. در نهایت باید بگوییم که کمپانی Rockstar چیزی اعلام نکرده است و تمام اطلاعات موجود در این مقاله، گمانه‌ زنی هستند.

طی گزارش وب سایت Kotaku اعلام شده است که بازی جی تی ای ۶ و یا حداقل یک نسخه جدید از سری بازی‌های Grand Theft Auto، از اوایل ماه آوریل سال ۲۰۲۰ در حال ساخت است. علاوه بر این، اظهار داشته ‌اند که کمپانی Rockstar قرار است بازی کوچکی طراحی کند. سپس آن را از طریق به ‌روز ‌رسانی‌های منظم گسترش دهد. این نشان می‌دهد که قرار است بازی جی تی ای ۶ بر اساس بازی GTA Online و با ادغام گزینه‌های سرویس‌ زنده به موفقیت دست یابد.

تایید رسمی توسط کمپانی

عدم تایید رسمی توسط کمپانی سازنده نتوانسته جلوی تحلیلگران صنعت بازی جهت پیش ‌بینی زمان عرضه بازی جی تی ای ۶ را بگیرد. مایکل پچر تحلیلگر صنعت بازی‌های ویدیویی با نگاهی محافظ کارانه پیش ‌بینی کرده است که بازی جی تی ای ۶ نهایتا تا سال ۲۰۲۲ منتشر خواهد شد. مایکل پچر طی مصاحبه‌ای با وب سایت Gaming Bolt گفت که فکر می‌کند معرفی بازی در سال ۲۰۲۰ و انتشار آن در سال ۲۰۲۱ خیلی خوش‌بینانه است. در حالی که که با معرفی بازی در سال ۲۰۲۱ احتمالا در سال ۲۰۲۲ یا سال بعد آن منتشر خواهد شد. هم‌ اکنون پیش ‌بینی اول کاملا بعید به نظر می‌رسد.

اما قوی‌ترین سرنخ درباره تاریخ انتشار بازی جی تی ای ۶ مربوط به بودجه بازاریابی کمپانی ناشر یعنی Take-Two Interactive است. طبق گزارش وب سایت VentureBeat، پرونده مالی کمپانی Take-Two (که برنامه‌های مالی ۵ سال آینده را مشخص می‌کند) نشان می‌دهد که این شرکت انتظار دارد که از آوریل سال ۲۰۲۳ تا پایان ماه مارس ۲۰۲۴ مبلغ ۸۶ میلیون دلار برای بازاریابی هزینه کند. این یک جهش بزرگ است و همانطور که در گزارش اشاره شده، بیش از نیمی از بودجه بازاریابی پیش ‌بینی شده برای سایر سال‌های مالی دهه آینده را شامل می‌شود.

این موضوع باعث شده است که Jeff Cohen، تحلیلگر صنعت بازی، پیش‌ بینی کند که این افزایش هزینه به دلیل انتشار بازی جی تی ای ۶ در این بازه زمانی است. کوهن در یادداشتی به سرمایه‌ گذاران، که در گزارش وب سایت VentureBeat نیز آمده است، اشاره کرد که بودجه‌های قبلی بازاریابی نیز انتشار بازی‌های بزرگی از کمپانی Take-Two Interactive، از جمله Red Dead Redemption 2 را پیش ‌بینی کرده‌ بودند.

اگر این پیش‌ بینی صحیح باشد، انتظار می‌رود که بازی جی تی ای ۶ حدودا در زمانی میان آوریل ۲۰۲۳ و مارس ۲۰۲۴ منتشر شود. در ابتدا انتظار می‌رفت که این جهش بزرگ در سال مالی ۲۰۲۳ رخ دهد اما به سال ۲۰۲۴ موکول شد. اگر جی تی ای ۶ باعث بروز این جهش باشد، پس حتما تاخیری رخ داده است.

سیاست کمپانی Rockstar Games

نکته اصلی این است که کمپانی Rockstar Games یک کمپانی بازی فوق‌العاده رازدار است. هیچ تریلری از بازی جی تی ای ۶ منتشر نخواهد شد مگر اینکه کسی خرابکاری کند. فقط ببینید که Rockstar Games با بازی‌های جی تی ای ۵ و رد دد ردمپشن ۲ چه کرد. برای هر دو بازی، دقیقا چند روز قبل از انتشار تریلر یک اعلامیه منتشر نمود.

اگر تریلری از بازی جی تی ای ۶ در کار باشد، قطعا باخبر خواهید شد. زیرا با انتشار آن قطعا اینترنت منفجر می‌شود. البته ما نیز به شما اطلاع می‌دهیم. اما به هر حال به این زودی‌ها منتظر انتشار یک تریلر نیستیم. به نظر می‌رسد که کمپانی Rockstart دو گزینه دارد:‌ اول، می‌تواند الگوی بازی‌های قبلی را در پیش بگیرد و فقط یک تیزر نشان دهد و سپس یک تریلر معرفی بازی منتشر کند.

دوم، کمی صبور باشید، کمپانی Rockstar می‌تواند یک نسخه نینتندو از بازی را بسازد و به ‌صورت دیجیتالی این بازی را منتشر کند. بدیهی ا‌ست که اینکار برخلاف اشتیاق قبل از انتشار بازی است که همه‌مان منتظر آن هستیم، اما این نیز می‌تواند یک گزینه خوب باشد. زیرا ویروس کرونا منجر به بسته ‌شدن فروشگاه‌های بازی و سرگرمی در سراسر جهان خواهد شد.

در ادامه ما جدیدترین افشای اطلاعات و شایعات پیرامون زمان راه ‌اندازی بازی جی تی ای ۶ و انتظارات هواداران از این بازی جدید را جمع‌ آوری کرده ‌ایم. مثل همیشه توصیه می‌کنیم که این شایعات را جدی نگیرید و یا آن‌ها را تفسیر نکنید. زیرا برخی از آن‌ها قدیمی هستند و منبع برخی از این بازی‌ها هم‌اکنون حذف شده است و برخی دیگر از آن‌ها نیز توسط هوادارن متعصب ساخته شده ‌اند.

شخصیت‌های غیرقابل بازی باهوش‌تر هستند

یک پتنت جدید توسط کمپانی ناشر بازی Grand Theft Auto یعنی Take-Two ثبت شده است که می‌تواند به بهبود هوش مصنوعی شخصیت‌های غیرقابل بازی موجود در جی تی ای ۶ اشاره داشته باشد. این پتنت در تلاش است تا «یک سیستم و روش ناوبری مجازی در محیط بازی»‌ را معروف کند و در ماه اکتبر سال ۲۰۲۰ توسط کمپانی ناشر ثبت شده است.

تمرکز اصلی این پتنت بر نحوه حرکت شخصیت‌های غیر قابل بازی و واکنش‌شان در محیط است. همچنین بر رانندگی شخصیت‌های غیرقابل بازی تاکید دارد و بر بخش «منابع محدود» سیستم‌های معمولی هنگام حرکت خودکار شخصیت‌های غیرقابل بازی تمرکز دارد.

به عنوان مثال، ممکن است ببینید که شخصیت‌های غیرقابل بازی دارای پروفایل رانندگی متفاوتی هستند تا رفتارشان واقعی‌تر و طبیعی‌تر جلوه کند. این بدان معنا است که می‌توانند به صورت پویا محدودیت‌های سرعت را رعایت کنند و اشیا غیر متحرک مانند چراغ‌های خیابان یا تصادفات اتومبیل را تشخیص داده و به آن پاسخ دهند. شخصیت‌های غیرقابل بازی راننده ممکن است به ‌صورت پویا به مواردی مانند ترافیک یا تعقیب و گریزهای سریع واکنش نشان دهند و در نقشه مسیر دیگری را برای حرکت پیدا نمایند.

همچنین این پتنت به عنوان یک تجربه واقعی‌تر در جاده، مهارت‌های کلی رانندگی مانند درک نحوه کنترل وسیله ‌نقلیه در هنگام حرکت با سرعت بالا و در زمان ترمز زدن را مورد توجه قرار می‌دهد. البته لازم به ذکر است که این پتنت توسط کمپانی Take-Two ثبت شده است و بنابراین لزوما به بازی جی تی ای ۶ ارتباطی ندارد و ممکن است به سایر بازی‌های این کمپانی ناشر مربوط شود. با این حال، یک علامت امیدوار‌ کننده درباره این پتنت وجود دارد که احتمال ارتباط این پتنت با بازی جی تی ای را افزایش می‌دهد و آن این است که مخترعان این سیستم دیوید هایند و سیمون پار نام دارند که در کمپانی Rockstar نیز به عنوان معاون فناوری و رییس بخش برنامه‌نویسان هوش مصنوعی/ AI کار می‌کنند.

مانند هر پتنت دیگری، هیچ تضمینی وجود ندارد که این پتنت نیز در محصول نهایی اعمال شود. اما به نظر می‌رسد که این سیستم با توجه به بازی جی تی ای ۶ یا جی تی ای آنلاین ساخته شده است.

شخصیت زن قهرمان

گزارش اخیر حاکی از این است که جی تی ای ۶ می‌تواند به عنوان اولین بازی این فرانچایز باشد که یک شخصیت زن قهرمان قابل بازی دارد. این گزارش توسط تام هندرسون، افشاگر بازی کال آو دیوتی منتشر شده است. او در اکانت توییتر خود اعلام کرده است که این بازی «یک قهرمان زن و یک قهرمان مرد قابل بازی» خواهد داشت.

با توجه به اینکه بازی جی تی ای ۵ چند شخصیت قهرمان داشت، این موضوع که جی تی ای ۶ نیز بتواند همان مسیر چند قهرمانی را دنبال کند و یکی از این قهرمانان زن باشد، دور از عقل نیست. یا جی تی ای می‌تواند طبق روش سایر فرانچایز‌ها مانند اساسینز کرید عمل کند و در ابتدای بازی به بازیکن اجازه دهد که شخصیت خود را انتخاب نماید.

با این حال، این نیز یکی دیگر از شایعات پیرامون بازی جی تی ای ۶ است و مانند سایر شایعات نباید آن را جدی گرفت. هرچند هندرسون در پیش‌بینی‌های خود درباره فرانچایز کال آو دیوتی بسیار دقیق بوده، اما منبعی برای این اطلاعات جی تی ای ارائه نداده است. بنابراین تا زمانی که کمپانی Rockstar این موضوع را تایید نکند، نمی‌توانیم به طور قطعی از آن مطمئن باشیم.

واقعیت‌هایی از زبان یکی از اعضای پیشین کمپانی

کسانی که امیدوارند بازی Grand Theft Auto 6 به زودی منتشر شود، احتمالا با آگاهی از توییت یکی از اعضای پیشین کمپانی Rockstar با نام کاربری Yan2295 ناامید خواهند شد. او با رد شایعات مبنی بر انتشار زودهنگام بازی، در توییتر خود اعلام کرده است که این بازی «در حال توسعه است» اما «به زودی ارائه نمی‌شود». همچنین هیچ نظری درباره زمان اعلام یا انتشار بازی ندارد. البته با اینکه نباید اعلامیه‌هایی که توسط خود کمپانی Rockstar منتشر نشده ‌اند را جدی بگیریم، اما این یکی منطقی و واقع ‌گرایانه به ‌نظر می‌‌رسد و کمی نیز مبهم است. زیرا مطمئنا اینگونه به نظر نمی‌رسد که بازی جی تی ای ۶ به این زودی‌ها منتشر شود.

محتوای بازی تک ‌نفره حذف نخواهد شد

با توجه به موفقیت چشمگیر بازی جی تی ای آنلاین، تعجب‌آور نیست که برخی از طرفداران بازی جی‌ تی ای نگران این موضوع باشند که حالت تک ‌نفره بازی به دلیل وجود حالت آنلاین و حالت چند نفره، کنار گذاشته شود. با این حال، مسئولان بخش طراحی کمپانی Rockstar یعنی تارک حماد و اسکات بوچارد، طی مصاحبه‌ای، برخی از این نگرانی‌ها را تسکین داده ‌اند.

وقتی از آن‌ها سوال شد که آیا کمپانی Rockstar داستان‌های تک ‌نفره را حتی به صورت آنلاین ادامه می‌دهد، حماد پاسخ داد «قطعا» و بوچارد با بیان اینکه حتی ممکن است بخشی از تجربه آنلاین باشد، گفت:  «من فکر می‌کنم که در حالت آنلاین نیز این موضوع وجود خواهد داشت و با پیشروی در بازی می‌خواهیم عنصر تک ‌نفره بیشتری به آن اضافه کنیم.»

طرفداران در به‌روزرسانی‌های جی تی ای آنلاین به دنبال سرنخ هستند

تیزر تبلیغاتی اخیر کمپانی Rockstar برای به‌ روزرسانی‌های جدید جی تی ای آنلاین، موجب ایجاد شایعاتی پیرامون بازی جی تی ای ۶ شده است.

در این تیزر، طرفداران مجموعه‌ای از مختصات GPS را مشاهده کرده ‌اند که با وارد کردن آن‌ها در گوگل مپ، به یک جاده خاکی در ایالت ویرجینا می‌رسند. ممکن است این موضوع مهم نباشد، اما برخی از طرفداران فکر می‌کنند که شکل این جاده همانند عدد رومی ۶ « VI» است. بنابراین کمپانی Rockstar به بازی جی تی ای ۶ اشاره داشته است. این موضوع بسیار بعید به نظر می‌رسد و کمپانی Rockstar نیز تاکنون چیزی درباره آن نگفته است اما کاملا واضح است که طرفداران تشنه خبرهایی درباره جی تی ای ۶ هستند.

محیط آینده‌ گرایانه؟

برخی معتقدند که جی تی ای ۶ قرار است به سبک ۱۹۸۰ طراحی شود، اما برخی دیگر می‌گویند که احتمالا نسبت به سایر بازی‌ها آینده ‌گرایانه‌تر خواهد بود. اگر بخواهیم گزارش مجله Christian Today را باور کنیم، پس احتمالا بازی همین مسیر را در پیش خواهد گرفت. بازی جی تی ای ۵ و سایر بازی‌های این فرانچایز، همیشه لحظات عجیبی داشته ‌اند که باعث می‌شد از واقعیت به دور باشند. اما  با این حال لحظات بزرگی محسوب نمی‌شدند. همچنین گزارش Christian Today ادعا می‌کند که در بازی بعدی جی تی ای ممکن است سفر در زمان رخ دهد.

البته ما فکر می‌کنیم که با اینکار بازی جی تی ای بسیار شبیه به بازی Saint’s Row خواهد شد. هم ‌اکنون نیز این بازی‌ها بسیار به یکدیگر شباهت دارند و احتمالا کمپانی Rockstar از این موضوع اجتناب خواهد کرد. البته بازی جی تی ای ۵ دارای جت ‌پک‌، اتومبیل‌های پرنده و موتور سیکلت‌ است که در حالت آنلاین بسیار سرگرم‌ کننده هستند. به همین دلیل یک فضای آینده ‌نگرانه جالب‌تر خواهد بود و برای کمپانی Rockstar بهتر است، تا اینکه بخواهد یک شهر پر جرم و جنایت دیگر در آمریکا را به تصویر بکشد.

در وب سایت Reddit شایعه دیگری برخلاف این شایعه منتشر شده است و طبق آن قرار است این بازی کاملا برعکس عمل کرده و به دهه ۱۹۸۰ بازگردد. به هر حال زمان همه‌ چیز را مشخص خواهد کرد.

دامنه‌های بازی‌های Grand Theft Auto: Vice City و جی تی ای ۶ به ‌روزرسانی شد

لازم نیست اتفاق خاصی رخ دهد تا شایعات جدیدی پیرامون بازی جی تی ای ۶ شکل بگیرد. کمپانی Take-Two Interactive با تمدید چند نام دامنه به این شایعات دامن زده است. اخیرا یکی از کاربران Reddit (از طریق GamesRadar) اشاره کرده است که کمپانی‌ منتشر کننده بازی‌های Rockstar اخیرا مالکیت دامنه‌های gtavicecityonline و gtavi را تمدید کرده است.

لازم به یادآوری است که کمپانی‌ها غالبا نام دامنه مربوط به محصولاتشان را تمدید می‌کنند، حتی اگر دیگر قصد استفاده از آن‌ها را نداشته باشند. بنابراین نباید این موضوع را زیاد جدی گرفت. تا زمانی که کمپانی Rockstar اعلامیه رسمی منتشر نکرده است، نمی‌توان از چیزی مطمئن بود.

موفقیت بازی جی تی ای آنلاین جلوی انتشار جی تی ای ۶ را نخواهد گرفت

مدتی ا‌ست که بازی جی تی ای ۵ آنلاین بسیار موفق بوده است. طبیعتا این فکر به ذهنمان خطور می‌کند که آیا این موفقیت می‌تواند جلوی انتشار نسخه‌های بالقوه‌ی جی تی ای ۶ را بگیرد. طبق گزارش وب سایت GamesIndustry.biz، در ماه مه سال ۲۰۲۰ از مدیر عامل کمپانی Take-Two Interactive یعنی استراوس زلنیک، طی مصاحبه‌ای در کنفرانس سالانه تصمیمات استراتژیک برنستین، سوال شد که با اینکه سرویس‌های آنلاین عملکرد خوبی دارند آیا کمپانی ناشر درباره راه ‌اندازی یک بازی جدید «دوباره فکر خواهد کرد؟».

آن‌ها نتوانستند زلنیک را متقاعد کنند که درباره برنامه‌های انتشار بازی جدید که هنوز اعلام نشده است، نظر دهد. اما او اعلام کرد که کمپانی Take-Two در زمان انتشار بازی NBA 2K نیز با همین مشکل مواجه بوده است. طبق گفته‌های زلنیک، زمانی که کمپانی Take-Two بازی NBA 2K Online را در چین منتشر کرد این بازی عملکرد خوبی داشت و پس از به ‌روزرسانی آن به NBA 2K Online 2 «یک اتفاق بزرگ رخ داد». کمپانی Take-Two دریافت که «مخاطبان هنوز هم به دنبال نسخه NBA 2K Online یعنی بازی اول هستند. بنابراین ما هر دو نسخه را حفظ کردیم و هر دویشان تا به امروز وجود دارند.»

طبق گزارش وب سایت GamesIndustry.biz، زلنیک در ادامه گفت: «هرگاه که به یک کسب و کار نگاه کنید و با خود بگویید این عالی است، این هدیه‌ای است که به طور مداوم نتیجه خوبی خواهد داشت. من به همین می‌چسبم و به نوآوری فکر نخواهم کرد. چون همه همین را دوست دارند.‌ فقط چند لحظه با نابود شدن توسط رقبایتان فاصله خواهید داشت.

او همچنین اضافه کرد: «اگر ما در موقعیتی قرار بگیریم که خط سرویس‌های زنده‌مان عالی کار کنند و همچنین یک بازی جدید نیز ارائه دهیم و به نوعی رقابت داخلی شکل بگیرد، اصلا نگران نخواهم شد. این موضوع برای من یک مشکل سطح بالا محسوب می‌شود.»

اگرچه زلنیک به ‌طور مستقیم درباره بازی جی تی ای ۶ اظهار نظر نمی‌کرد، اما نظرات او نشان می‌دهد که موفقیت GTA 5 Online لزوما جلوی حرکت کمپانی Take-Two برای انتشار قسمت جدیدی از این سری بازی‌ها را نخواهد گرفت.

ممکن است مرحله بعدی جی تی ای، نسخه واقعیت مجازی داشته باشد

اگر پست اخیر LinkedIn یکی از استودیوهای سازنده استرالیا را جدی بگیریم، آنگاه ممکن است این اتفاق رخ دهد. استودیوی Video Games Deluxe در این پست گفته است که «هم ‌اکنون در حال آماده شدن برای یک پروژه جدید هستیم، یک بازی جهان باز سطح AAA در حالت واقعیت مجازی برای کمپانی Rockstar. سال ۲۰۲۰ هفتمین سالی ا‌ست که به طور انحصاری در شهر سیدنی برای کمپانی Rockstar کار می‌کنیم و خوشحالیم که این پروژه خلاقانه به ما سپرده شده است.»

این استودیو قبلا نیز در پروژه ساخت نسخه واقعیت مجازی بازی L.A. Noire برای کامپیوتر و PSVR با کمپانی Rockstar همکاری کرده است و این موضوع نیز بعید به نظر نمی‌رسد. سوال این است که نسخه واقعیت مجازی قرار است برای کدامیک از بازی‌های این کمپانی ساخته شود؟ ما فکر نمی‌کنیم که نسخه واقعیت مجازی برای بازی جی تی ای ۶ ساخته شود. به نظر می‌رسد که احتمال ساخت نسخه واقعیت مجازی برای یکی از بازی‌های قدیمی‌تر بیشتر است و جی تی ای ۵ گزینه اصلی محسوب می‌شود.

به ‌نظر می‌رسد که این بازی به اندازه کافی محبوب باشد و قرار است نسخه گسترده و بهینه شده آن برای کنسول PS5 نیز عرضه شود که احتمال ساخت نسخه PSVR 2 آن نیز افزایش می‌یابد. خبر خوب برای طرفداران امیدوار بازی جی تی ای ۶ این است که ساخت این پروژه به عهده یک استودیوی دیگر است. بنابراین اگر جی تی ای ۶ در حال ساخت باشد، این پروژه واقعیت مجازی باعث اختلال در فرآیند ساخت آن نخواهد شد.

نسخه بهینه شده بازی جی تی ای ۵

کمپانی سونی اعلام کرده است که بازی جی تی ای ۵ در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ به کنسول‌های PS5 و Xbox Series X می‌آید. این بازی بهبود و گسترش خواهد یافت و طیف وسیعی از ارتقای بصری و بهبودهای عملکردی را شامل خواهد شد و از قابلیت‌های سخت‌ افزاری نسل ‌بعدی بهره می‌برد.

بازی جی تی ای آنلاین نیز کارش را با محتوای اضافی که به طور انحصاری برای کنسول جدید سونی عرضه می‌شود، ادامه خواهد داد. یک نسخه مستقل از جی تی ای آنلاین نیز در سه ماهه اول سال جاری برای بازیکنان PlayStation 5 عرضه خواهد شد.

اگرچه این خبر برای طرفداران جی تی ای ۵ بسیار خوشایند است، اما نشان می‌دهد که احتمالا حداقل تا اواسط سال ۲۰۲۱ شاهد انتشار بازی جی تی ای ۶ نخواهیم بود. گزارشات احتمال انتشار بازی در سال ۲۰۲۳ یا ۲۰۲۴ محتمل‌تر خواهند بود.

لو رفتن تاریخ انتشار بازی جی تی ای ۶

طبق گزارش وب سایت VentureBeat، پرونده سال مالی کمپانی Take-Two، که برنامه‌های مالی ۵ سال آینده را مشخص می‌کند، نشان می‌دهد که این شرکت انتظار دارد که از آوریل سال ۲۰۲۳ تا پایان ماه مارس ۲۰۲۴ مبلغ ۸۶ میلیون دلار برای بازاریابی هزینه کند. این یک جهش بزرگ است و همانطور که در گزارش اشاره شده، بیش از نیمی از بودجه بازاریابی پیش ‌بینی شده برای سایر سال‌های مالی دهه آینده را شامل می‌شود.

این موضوع باعث شده است که Jeff Cohen، تحلیلگر صنعت بازی، پیش‌بینی کند که این افزایش هزینه به دلیل انتشار بازی جی تی ای ۶ در این بازه زمانی است. کوهن در یادداشتی به سرمایه‌گذاران، که در گزارش وب سایت VentureBeat نیز آمده است، اشاره کرد که بودجه‌های قبلی بازاریابی نیز انتشار بازی‌های بزرگی از کمپانی Take-Two Interactive، از جمله Red Dead Redemption 2 را پیش‌بینی کرده‌ بودند.

او اظهار داشت:‌ «ما نمی‌دانیم که چطور این میزان تغییر بودجه را توجیه کنیم. اما باید توجه داشته باشیم که قبلا نیز همین تغییر باعث شد تا بتوانیم معرفی بازی Red Dead Redemption 2 را قبل از اعلام رسمی آن به طور دقیق پیش ‌بینی کنیم.»

وی افزود:‌ «مدیریت به طور دقیق درباره بودجه ۵ سال آینده صحبت کرده و عملکرد سرویس‌های زنده بسیار عالی بوده است. با این حال، همچنان زمان انتشار بازی جدید Grand Theft Auto برای سرمایه‌گذاران یک معما است. مخصوصا به این دلیل که سهام این کمپانی همیشه سود خوبی به همراه داشته و در رده بالایی قرار دارد.»

اگر این پیش ‌بینی صحیح باشد، انتظار می‌رود که بازی جی تی ای ۶ حدودا در زمانی میان آوریل ۲۰۲۳ و مارس ۲۰۲۴ منتشر شود. در ابتدا انتظار می‌رفت که این جهش بزرگ در سال مالی ۲۰۲۳ رخ دهد اما به سال ۲۰۲۴ موکول شد. اگر جی تی ای ۶ باعث بروز این جهش باشد، پس حتما تاخیری رخ داده است.

کمپانی Take-Two Interactive حدود ۹۳ بازی در دست انتشار دارد

کمپانی منتشرکننده بازی‌ جی تی ای، یعنی Take-Two فاش کرده است که قرار است طی پنج سال آینده ۹۳ بازی کامل را به بازار عرضه کند. امیدواریم که جی تی ای ۶ یکی از آن‌ها باشد. رئیس کمپانی Take-Two یعنی کارل اسلاتوف طی یک جلسه مالی گفت که این ترکیب، قوی‌ترین ترکیب در تاریخ این کمپانی است. اما چه انتظاری می‌توان داشت؟

طبق گفته‌های اسلاتوف، ۶۳ مورد از این بازی‌ها، Hard-Core (بازی‌هایی که مکانیک سخت و گیم‌ پلی طولانی داشته و پر هزینه‌ اند) هستند. ۱۷ مورد از آن‌ها mid-core یا آرکید (بازی‌هایی که در حد وسط بازی‌های هاردکور و کژوال قرار دارند) بوده و ۱۳ بازی casual (بازی‌هایی که ژانر متنوعی را شامل می‌شوند، قوانین ساده‌ای دارند و هزینه ساختشان بسیار کمتر است) هستند.

با این حال، از میان این ۹۳ بازی، ۲۱ مورد به ‌طور انحصاری برای موبایل منتشر خواهند شد. ۷۲ مورد دیگر برای کامپیوتر، کنسول‌ها و پلتفرم‌های استریمینگ عرضه می‌شوند. اما شاید جالب‌ترین بخش آمارهای این جلسه این باشد که نیمی از این بازی‌ها از IPهای موجود است. این بدان معنا است که احتمالا بازی جی تی ای ۶ در طی پنج سال آینده به بازار می‌آید و انتظار می‌رود که بازی بعدی جی تی ای در دسته بازی‌های «هارد-کور» قرار گیرد.

اسلاتوف گفت:‌ «این خط تولید نسبت به قبل بسیار بزرگ‌تر است و مدتی است که درباره آن صحبت می‌کنیم. احتمالا این سرعت را حفظ خواهیم کرد». وی افزود:‌ «ساخت مقیاس برای ما واقعا مهم است و این یکی از روش‌های انجام همین کار است. ما به تغییرات بیشتری احتیاج داریم.»

استراوس زلنیک، مدیر عامل کمپانی، توضیح داد که ناشر قصد دارد نتایج مالی خود را با «تعداد کم یا بیشتری از نسخه‌های قابل توجه در هر سال» صاف کند. به نظر می‌رسد که این کمپانی معتقد است که احتمالا با این راهکار موفقیت‌های بزرگی در راه است.

زلنیک اظهار داشت:‌ « با برخورداری از کاتالوگ قوی، سرویس‌های زنده و عرضه‌های سالیانه، حتی در یک سال سبک نیز می‌توانیم قدرت بالایی داشته باشیم. حتی اگر نخواهیم یک سال سبک داشته باشیم و در یک سال سنگین با تعداد بازی بیشتر برای عرضه نیز باز هم بهتر عمل خواهیم کرد. این استراتژی ماست و حتی اگر به اندازه کافی خوش شانس باشیم که یک عنوان پرفروش را ارائه کنیم نیز عملکردمان بهتر و بهتر خواهد شد. باید بگوییم که چند عنوان پرفروش در دست انتشار داریم.»

داستان بازی به پایان رسیده است

طبق گفته یکی از عوامل داخلی کمپانی Rockstar، ظاهرا داستان بازی جی تی ای ۶ به پایان رسیده است. کاربر کریس یا همان «Liberty93» از وب سایت Rockstar Mag، یک وب سایت هواداری فرانسوی، ادعا می‌کند که داستان بازی Grand Theft Auto 6، قبل از جدایی سرپرست نویسندگان کمپانی Rockstar یعنی دن هوسر به پایان رسیده بود. نسخه جدید جی تی ای هنوز هم «روح» بازی‌های معمول Rockstar را در خود دارد.

اگرچه ممکن است پایان یافتن داستان بازی به معنی نزدیک شدن به تاریخ انتشار جی تی ای ۶ باشد، اما کریس اشاره کرد که با اینکه داستان بازی Red Dead Redemption 2 در سال ۲۰۱۲ «تکمیل شده بود» اما در طول دوران توسعه تغییرات زیادی داشت.

کریس توضیح داد: «آن‌ها حتی در اواخر سال ۲۰۱۷ و اوایل سال ۲۰۱۸ نیز تغییراتی ایجاد کردند و حتی بسیاری از جزئیات کوچک نیز اصلاح شدند.»

گزارشاتی درباره توسعه اولیه بازی

براساس گزارش جدید وب سایت Kotaku، بازی Grand Theft Auto 6 در مراحل اولیه توسعه قرار دارد. طی گزارشی که در ابتدا درباره تغییرات فرهنگی کمپانی Rockstar پس از تحقیقات قبلی درباره بحران استودیو توضیح می‌دهد، Kotaku به آینده استودیو پرداخته است. از جمله این واقعیت که مدیریت استودیو  طرحی را برای «یک ورودی جدید به سری بازی‌های Grand Theft Auto» ارائه کرده است.

در ادامه این گزارش آمده است که قرار است این قسمت جدید «در سایز متوسط منتشر شود. بنابراین احتمالا باز هم بزرگ باشد، که با «به‌ روزرسانی‌های منظم در طول زمان گسترس می‌یابد». امید این است که با این رویکرد، استرس و بحران موجود در استودیو کاهش یابد.

لازم به ذکر است که این گزارش تاکید می‌کند که این بازی هنوز در مراحل ابتدایی توسعه قرار دارد، بنابراین با پیشرفت روند توسعه ممکن است به راحتی برنامه‌ها تغییر کنند.

شایعه تاریخ انتشار بازی در پاییز ۲۰۲۱

کاربر توییتر و افشاگر معروف» با یوزرنیم @PSErebus ادعا می‌کند که بازی جی تی ای ۶ در «پاییز ۲۰۲۱» منتشر خواهد شد. با اینکه ما نباید این گمانه ‌زنی را جدی بگیریم، اما @PSErebus قبلا نیز تاریخ انتشار بازی The Last of Us 2 را نیز به درستی لو داده بود. این تاریخ انتشار یکی از خوش ‌بینانه‌ترین پیش ‌بینی‌های عرضه بازی جی تی ای ۶ است. به نظر می‌رسد که احتمالا تنها نسخه جی تی ای که در سال ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد، نسخه‌های پیشرفته جی تی ای ۵ است.

کمپانی Take-Two درباره بازی‌های سطح AAA توضیح داده است

طی جلسه مالی کمپانی Take-Two Interactive، کمپانی ناشری که مالک حق انتشار بازی جی تی ای از کمپانی Rockstar است، به سهامدارانش گفته است که انتظار «قوی‌ترین خط عرضه» بازی در تاریخ کمپانی را داشته باشید. همچنین، مدیر عامل کمپانی Take-Two یعنی استراوس زلنیک تاکید کرد که در برخی سال‌ها بازی‌های کمی به بازار عرضه خواهند کرد و با توجه به راه‌ اندازی بازی Red Dead Redemption 2 در سال گذشته، احتمال انتشار یک بازی جدیدی جی تی ای در سال جاری بسیار کم است.

او اظهار داشت: «ما شرکتی هستیم که با توجه به تیم خلاق‌مان تا جای ممکن محصولات را به بهترین شکل‌شان ارائه می‌دهیم». وی افزود: «ما باید با مسائل مربوط به انتشار محصولات کنار بیاییم و این بدان معنا است که گاهی اوقات ممکن است سال سبکی داشته باشیم و یعنی بازی‌های کمی منتشر خواهیم کرد.»

دن هوسر کمپانی Rockstar را ترک کرد

طی بیانیه‌ای از کمپانی Rockstar Games که کمپانی مادر Take-Two Interactive محسوب می‌شود، مشخص شد که هوسر (کسی که که از بهار سال ۲۰۱۹ به مدت طولانی در مرخصی بود) در تاریخ ۱۱ مارس به‌ طور رسمی این کمپانی را ترک می‌کند. برادرش Sam Houser همچنان به عنوان عضو هیئت مدیره در این کمپانی باقی می‌ماند.

دن هوسر که به عنوان نویسنده، تهیه‌کننده و صداپیشه در کمپانی Rockstar فعالیت‌های مختلفی داشته، Rockstar Games را به یکی از بزرگ‌ترین کمپانی‌های توسعه دهنده صنعت بازی‌های ویدیویی تبدیل کرده است. فعلا مشخص نیست که این موضوع بر توسعه بازی جی تی ای ۶ تاثیری دارد یا نه.

صداپیشه شخصیت CJ شایعات را رد می‌کند

Chris Bellard، صداپیشه شخصیت CJ در بازی Grand Theft Auto: San Andreas، شایعات مبنی بر تکرار مجدد نقشش در بازی جی تی ای ۶ را رد کرد. بلارد طی پستی در اینستاگرام اعلام کرد که «اصلا در بازی جی تی ای ۶ نقشی ندارد».

این بدان معنا نیست که شخصیت CJ به بازی باز نخواهد گشت، بلکه کمپانی Rockstar می‌تواند از شخص دیگری برای صداپیشگی استفاده کند، اما تایید می‌کند که بلارد در این ماجرا دخیل نیست و در صورت درخواست کمپانی نیز به این بازی نخواهد پیوست.

کمپانی Rockstar درباره این شایعات چیزی نگفته است. تا زمانی که این کمپانی به طور رسمی درباره این بازی توضیح ندهد، هیچ اطلاعات مشخصی درباره صداپیشگان و دست اندرکاران آن نخواهیم داشت.

جستجوی منطقه جهت ساخت بازی در فلوریدا

پس از اینکه به نامه‌ لو رفته توسط یکی از کاربران افشاگر مشهور کمپانی Rockstar که با یوزرنیم @Yan2295 شناخته می‌شود، بها داده شد، گمانه ‌زنی‌ها پیرامون انتخاب منطقه‌ای در فلوریدا جهت ساخت بازی و حتی بازی‌ای که کل ایالت را در بر می‌گیرد، افزایش یافت.

این نامه توسط کمپانی Rockstar Games به یک فروشگاه در فلوریدا فرستاده شده و شامل درخواست مجوز برای بازدید از محل و احتمالا برای استفاده یا الهام در بازی بود. این نامه توسط یک جستجوگر (پیشاهنگ) مکان به نام Leah Sokolowsky نوشته شده، او در ماه مه ۲۰۱۹، طی یک پادکست در یکی از رسانه‌های بزرگ دیجیتال به این موضوع اشاره کرده است.

پروژه آمریکا

یک روز دیگر آمده و یک شایعه دیگر درباره بازی جی تی ای ۶ در حال پخش است، البته ما توصیه می‌کنیم که خیلی هیجان‌ زده نشوید، زیرا پست Reddit این افشاگری هم‌ اکنون حذف شده است. مسلما برخی از مواردی که در این شایعه ذکر شده ‌اند، شایعات قبلی را تایید می‌کنند اما سازگاری این شایعات تایید کننده نحوه ساخت بازی نیست و ما مطمئنا نمی‌دانیم که چه چیزی در انتظار بازی جی تی ای ۶ است، تا اینکه خود کمپانی Rockstar اعلام کند.

صرف نظر از این موضوع، اینکه تصوراتمان درباره آینده فرانچایز Grand Theft Auto را دنبال کنیم بسیار سرگرم ‌کننده است. با توجه به پست Reddit، این بازی معروف به پروژه آمریکاها است و از سال ۲۰۱۵ در حال تولید است، اما مدتی ساخت آن را به تعویق انداختند. زیرا روی بازی Red Dead Redemption 2 متمرکز بودند.

بازی جی تی ای ۶ احتمالا بسیار گسترده است. ممکن است در طول چندین دهه (۱۹۷۰ و ۱۹۸۰) و موقعیت‌های مکانی مختلف، یکی از آن‌ها احتمالا Vice City و دیگری Liberty City و دیگری یک شهر خیالی که براساس ریو د ژانیرو ساخته شده، خواهد بود.

ظاهرا این بازی با یک شخصیت اصلی قابل بازی به نام ریکاردو سر و کار خواهد داشت. او در داستان بازی نقش یک رییس باند مواد مخدر را ایفا خواهد کرد که این بخش از سریال Narcos شبکه نتفلیکس الهام گرفته شده است. داستان بازی در طول چند فصل روایت خواهد شد. با پیشرفت داستان شاهد تغییرات زمانی خواهیم بود. با اینکه هیچ تاریخ انتشاری ذکر نشده است، اما این پست می‌گوید که این بازی فقط برای کنسول‌های نسل جدید عرضه خواهد شد.

گرچه بعید به نظر می‌رسد که کل گزارش صحیح باشد. حتی پست می‌گوید که وضعیت پیش آلفای بازی به این معنا است که همه ‌چیز ممکن است تغییر کند. اما این بدین معنا نیست که امکان وقوع برخی از عناصر ذکر شده وجود ندارد. مطمئنا بخشی که می‌گوید این بازی فقط برای کنسول‌های نسل بعدی منتشر خواهد شد، صحیح است و منطقی به‌ نظر می‌رسد. البته قبل از اینکه بیش از حد هیجان‌زده شوید، این پست توسط Jason Schreier از وب سایت Kotaku حذف شد.

یک شایعه دیگر

این یکی از آن شایعاتی ا‌ست که نباید خیلی جدی گرفت. طبق این افشاگری، در بازی جی تی ای ۶ با چند موقعیت مکانی قدیمی مورد علاقه طرفداران روبرو خواهیم شد. این موضوع از بازی Red Dead Redemption 2 الهام گرفته شده است. همچنین بازی جدید در کنسول‌های نسل فعلی عرضه نخواهد شد. این اطلاعات طی یک پست ناشناس در وب سایت Pastebin منتشر شد و هم ‌اکنون از آنجا حذف شده است.

طبق این پست، بازی جی تی ای ۶ به بازیکنان امکان می‌دهد تا میان چند شهر بزرگ از جمله Liberty City و Vice City سفر کنند. همچنین در این پست ادعا شده بود که ابتدا کارتان را به عنوان یک مواد فروش آغاز خواهید کرد. سپس به یک باند بدنام می‌پیوندید و با انسان‌های خطرناک معامله خواهید کرد.

علاوه بر این، پست ادعا می‌کند که کمپانی Rockstar در حال بررسی میزان فروش کنسول‌های نسل جدید است. زیرا بازی جی تی ای ۶ به دلیل محدودیت‌های حافظه نمی‌تواند روی کنسول‌هایی مانند PlayStation 4 و Xbox One عرضه شود. همچنین این پست ناشناس اعلام کرده است که جی تی ای ۶ شامل دو شهر بزرگ و بزرگراه‌ها و مناطق حومه‌ای مانند Blaine County است.

در نهایت این پست ادعا کرد که علی‌رغم اینکه بازی در یک دوره زمان‌بندی شده اجرا می‌شود، اما فلاش‌ بک‌هایی از ماموریت‌ها و دیالوگ‌هایی مانند بازی Dead Redemption 2 نیز در بازی وجود دارد که در قالب احوالپرسی یا گفتگو ارائه می‌شوند.

با اینکه شایعات مربوط به موقعیت مکانی بازی بسیار فراگیر شده است، اما زمانی که یک آزمایشگر Rockstar Games QA در وب سایت Glassdoor از پست ناشناس Pastebin بکآپ گرفته و درباره آن نظر داده بود، آن پست حذف شد. علاوه بر بحران سازمانی کمپانی Rockstar، این پست یک پیام رمزآلود دیگر نیز بر جای گذاشته که طی آن اولین حرف از هر جمله پست، عبارت « GTA6LSVCLC» را شکل می‌دهد. این عبارت ممکن است به مکان‌های احتمالی بازی Grand Theft Auto 6 یعنی شهرهای Los Santos ،Vice City و Liberty City اشاره داشته باشد.

آیا نمی‌دانید که این مکان‌ها به عنوان یک نقشه واقعی در کنار هم چگونه به ‌نظر می‌رسند؟ طراح گرافیک کمپانی RealityDesign با انتشار یک عکس مفهومی در GTA Forums، نشان داد که ممکن است این نقشه بالقوه چگونه باشد.

گزارش کانال The Know درباره شهر Vice City

مهم‌ترین شایعه بازی جی تی ای ۶ از کانال Vice City یوتیوب نشات گرفت. آن‌ها اظهار داشتند که یک منبع داخلی به آن‌ها گفته است که بازی جی تی ای ۶ در سال ۲۰۲۱-۲۰۲۲ به بازار می‌آید و با نام رمزی Project Americas در حال ساخت است.

دلیل این نام‌گذاری این است که بازیکنان می‌توانند در طول بازی میان ایالات متحده آمریکا و آمریکای جنوبی سفر کنند، البته اکثر بخش‌های اکشن بازی در خود ایالات متحده رخ می‌دهد. طبق ادعای منبع داخلی، این بازی عمدتا در شهر Vice City، نسخه مخصوص کمپانی Rockstar از شهر میامی، رخ می‌دهد. احتمالا تمرکز اصلی داستان بازی بر خرید و فروش مواد مخدر است که بر محبوبیت‌ برنامه‌ها و فیلم‌هایی مانند Narcos و نسخه Made in America که توسط تام کروز ساخته شده، می‌افزاید. مخصوصا اگر کمپانی Rockstar شرایط دهه ۸۰ را در بازی حفظ کند.

بدون اظهار نظر Rockstar، این شایعات چیزی بیش از شایعه نخواهند بود. اما این شایعات نشان‌ دهنده علاقه خاص طرفداران به Vice City است.

ایده‌های بازی جی تی ای ۶ 

آنچه ما درباره بازی جی تی ای ۶ می‌دانیم این است که ایده‌هایی درباره توسعه بازی وجود دارد، حتی اگر درباره مراحل اولیه آن باشد. رئیس کمپانی Rockstar یعنی Leslie Benzies در سال ۲۰۱۳ طی مصاحبه‌ای با مجله Develop به این بازی اشاره کرده بود.

بنزی در این مصاحبه اظهار داشت:‌ ما نمی‌دانیم که بازی جی تی ای ۶ چگونه خواهد بود، اما ایده‌هایی داریم. شاید این چیز زیادی نباشد اما به هر حال یک خبر قطعی از یک منبع رسمی است. بنزی در ادامه درباره ایده‌های خلاقانه‌ای که در کمپانی Rockstar در جریان است، صحبت کرد.

بنزی گفت: «ما ایده‌های ۴۵ ساله‌ای داریم که ارزش اجرا کردن دارند.» بنزی افزود: «ما ایده‌های مناسب را انتخاب می‌کنیم. ابتدا به سراغ آن‌ها خواهیم رفت. اینکه قرار است بازی در چه مکانی شکل بگیرد، اولین سوال ما خواهد بود. سپس باید ماموریت‌ها را مشخص کنیم. شما نسبت به نیویورک یا میامی در لس ‌آنجلس کارهای دیگری انجام می‌دهید. نقشه و داستان بازی با یکدیگر همکاری خواهند کرد و داستان بازی شامل جریانی ساده است که شما می‌توانید ماموریت‌ها را در آن لایه ‌بندی کنید.»

ما خوشحالیم که کمپانی Rockstar برای ساخت بازی جی تی ای ۶ ایده‌های زیادی دارد. فقط امیدواریم که آن‌ها را به صورت سیستم‌های سازمان یافته طبقه‌بندی کند و سریعا بازی را به دست ما برساند.

نقشه بازی جی تی ای ۶

با اینکه هیچ گزارش قطعی و مشخصی درباره این موضوع وجود ندارد، اما تمام شایعات آنلاین آبدار ذکر می‌کنند که بازی جی تی ای ۶ نقشه گسترده‌ای خواهد داشت. منظورمان از گستردگی به اندازه یک شهر نیست، بلکه این گستردگی به اندازه کل ایالات متحده خواهد بود.

مانند شایعه Project Americas که در بالا به آن اشاره شد، برخی شایعات دیگر حاکی از آن است که این بازی کل ایالات متحده را در بر می‌گیرد و یا حداقل برخی از شهرهای موجود در بازی از شهرهای شناخته شده آمریکا الهام گرفته می‌شوند. اگر دامنه بازی کل کشور باشد، ممکن است برای کاهش زمان سفر، نوعی سیستم تله‌ پورت میان شهری در نظر گرفته شود.

حتی شایعات هیجان ‌انگیزی وجود دارد که نشان می‌دهد احتمالا Rockstar Games از تم دهه ۷۰ برای این بازی استفاده کند، بنابراین می‌توانید زنگوله‌ها و توپ‌های دیسکو را خراب کنید. اما شایعه دیگری نیز وجود دارد که در حال قوت گرفتن است و در آن احتمال می‌دهند که Rockstar Games این بازی را با تم بریتانیایی و در شهر لندن ارائه دهد.

گزارشات درباره این شایعه پس از اظهار نظر بنیانگذار کمپانی Rockstar Games یعنی دن هوسر آغاز شد: «به نظر می‌رسد که DNA بازی جی تی ای بسیار معاصر، آمریکایی و انگلیسی زبان شده، زیرا از ابتدا نیز همین گونه بود است. اما لزوما به این موارد محدود نخواهیم شد، فقط مدت زمان زیادی است که اینگونه بوده است.»

منبع داخلی Rockstar Games گفته است که شهر لندن تنها مکان غیر آمریکایی است که به عنوان یک مکان بالقوه برای بازی جی تی ای درباره آن صحبت شده است.

به نظر ما، بازگشت به شهر Vice City بهتر است و با شایعات بالا همخوانی دارد. گزارش اخیر The Know نشان می‌دهد که بازگشت به شهر Vice City در دهه ۸۰ در دست تولید است و در طول ماموریت‌ها بازیکنان افزایش شیوع مصرف مواد مخدر را بررسی خواهند کرد. در این بازی، بازیکنان میان شهر Vice City و آمریکای جنوبی در سفر هستند، که باعث تولید نقشه‌ای جالب و کاملا جدید خواهد شد.

سه‌گانه بازی جی تی ای ۳ نیز در سه شهر Liberty City ،Vice City و San Andreas رخ داد. در واقع مکان‌های بازی اصلی Grand Theft Auto را منعکس کرد که دقیقا در همین سه شهر تنظیم شده بود.

جدیدترین بازی‌های Grand Theft Auto یعنی بازی‌های جی تی ای ۴ و جی تی ای ۵ نیز به ترتیب در شهرهای Liberty City و San Andreas شکل گرفته ‌اند. این بدان معنا است که Vice City تنها مکانی است که در بازی‌های اخیر مورد بررسی قرار نگرفته است.

اکنون تنها سوال باقیمانده این است که آیا کمپانی Rockstar وسوسه خواهد شد که این مجموعه شهرها را تکمیل کند یا نه؟

 

منبع: TechRadar

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =