هر چیزی که درباره بازی Deathloop می‌دانیم

بازی Deathloop

ما از زمانی که از بازی Deathloop در نمایشگاه E3 سال ۲۰۱۹ رونمایی شد، منتظر عرضه این بازی تیراندازی اول شخص زمان‌بر بوده‌ ایم. از آن زمان تاکنون به بسیاری از جزئیات جدید، تریلرها و به ‌روزرسانی‌ها درباره ماهیت این بازی دست یافته ‌ایم. این بازی که توسط کمپانی Arkane Studios ساخته شده و توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. زیرا با یک بازی معمولی تیراندازی اول شخص بسیار فرق دارد. بازی Deathloop نیز همانند سایر بازی‌های این کمپانی یعنی مجموعه بازی‌های Dishonored و Prey، بر آزادی و عکس ‌العمل‌های بازیکنان متمرکز است.

اگر شما نیز به اندازه ما برای این بازی آزمایشی، مملو از حلقه‌های زمانی، قتل و معما هیجان ‌زده هستید، پس بهتر است که این مقاله را بررسی کنید. زیرا تمام اطلاعاتی که درباره Deathloop کسب کرده‌ ایم را در این مقاله گنجانده‌ ایم.

تاریخ انتشار

سال‌ها است که بازی Deathloop در حال تولید است. این بازی برای اولین بار در تابستان سال ۲۰۱۹ به نمایش در آمد. دومین رونمایی از این بازی در مراسم سونی در ماه ژوئن سال ۲۰۲۰ رخ داد که قرار شد بازی در همین سال عرضه شود. به دلیل مشکلاتی که برای ساخت این بازی در سال ۲۰۲۰ رخ داد، کمپانی Arkane اعلام کرد که زمان انتشار بازی به سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ تغییر یافته است. درنهایت مشخص شد که در تاریخ ۲۱ مه منتشر خواهد شد. کمپانی Arkane درباره این تأخیر اظهار داشت که: «این زمان اضافی به تیم ما امکان می‌دهد تا دنیای بازی Deathloop را همانطور که از ما انتظار دارید، پر از شخصیت‌ها و سرگرمی‌های مختلف کنیم.» در حال حاضر به نظر می‌رسد که دیگر تاریخ انتشار تغییر نخواهد کرد، اما همیشه ممکن است که تأخیر دیگری رخ دهد.

پلتفرم‌ها

دومین باری که در مراسم سونی در ژوئن سال ۲۰۲۰ از بازی Deathloop رونمایی شد، متوجه شدیم که قرار است این بازی به صورت انحصاری برای کنسول PlayStation 5 عرضه شود. این بدان معنا است که شما فقط می‌توانید این بازی را در کنسول PS5 یا احتمالاً کامپیوتر شخصی اجرا کنید. پس از انتشار خبرهایی مبنی بر خرید کمپانی Bethesda توسط مایکروسافت (کمپانی بتسدا وظیفه انتشار بازی‌های کمپانی Arkane را به‌عهده دارد)، حدس می‌زدند که این بازی از حالت انحصاری خارج شود، اما چنین اتفاقی رخ نداد. بتسدا و مایکروسافت اعلام کردند که تمام بازی‌های انحصاری دست نخورده باقی می‌مانند و بازیکنان Xbox برای دستیابی به این بازی شانسی ندارند.

تریلر

تریلری که گیم ‌پلی رسمی بازی را نشان داده به عنوان یک تیزر تبلیغاتی مناسب تمام انتظاراتمان از بازی Deathloop را به نمایش کشیده است. گذشته از گیم ‌پلی واقعی، که کمتر از یک دقیقه دیگر درباره‌اش صحبت خواهیم کرد، روایت تریلر جزئیاتی درباره ویژگی اصلی مکانیکی آن را نشان می‌دهد، حلقه‌های زمانی. در این بازی، بازیکن نقش یک قاتل به نام Colt را ایفا می‌کند. او زمانی که در جزیره Blackreef به دنبال کاری رفته است، درون یک حلقه زمانی گیر می‌کند و اگر نتواند در طول ۲۴ ساعت، هشت هدف خاص را بکشد و یا در این راه کشته شود، این حلقه زمانی دوباره از ابتدا آغاز خواهد شد. هیچ کس دیگری در این جزیره از وجود این حلقه زمانی خبر ندارد. بنابراین کلت فرصت دارد تا از اشتباهاتش در هر حلقه زمانی درس عبرت بگیرد و کارش را به درستی انجام دهد و در نهایت فرار کند.

دومین و جدیدترین تریلر گیم ‌پلی این بازی درباره نحوه ساخت بازی به شکل عمیق‌تری توضیح داده است. همچنین مکان‌های قابل جستجو در جزیره بلک ‌ریف را به شکل بهتری به نمایش می‌کشد. همچنین تاکید می‌کند که این بازی بیش از اینکه یک بازی تیراندازی بی فکر باشد، یک بازی معمایی است.

گیم ‌پلی

اگر سایر بازی‌های کمپانی Arkane، به ویژه مجموعه بازی‌های Dishonored را امتحان کرده باشید، بسیاری از چیزهایی که در بازی Deathloop با آن‌ها مواجه می‌شوید، برایتان آشنا خواهد بود. با اینکه از دیدگاه اول شخص بازی خواهید کرد، اما قرار نیست صرفاً تیراندازی کنید و گزینه‌های بیشتری خواهید داشت. در تریلرهای این بازی نیز همانند بازی Dishonored، قدرت‌های مختلفی به نمایش کشیده شده ‌اند که شما می‌توانید از آن‌ها به روش تهاجمی و تدافعی و همچنین پیمایشی، استفاده نمایید. یکی از قدرت‌های نشان داده شده، در واقع مشابه قابلیت چشم ‌برهم‌زدن یا blink بازی Dishonored است که در آن شما می‌توانید سریعاً در یک فاصله کوتاه جا به ‌جا شوید. قدرت‌های دیگری که در تریلر دیدیم شامل معلق کردن دشمن در هوا برای شلیک آسان، کوباندن دشمنان به دیوار با یک حرکت مچ دست و نامرئی شدن برای رسیدن به هدف مورد نظر است.

جدا از انوع سلاح‌ها که شامل چندین مسلسل، تک ‌تیرانداز و شاتگان است، به ‌نظر می‌رسد که سلاح‌های سرد نیز بخش جدایی ناپذیر زرادخانه شما هستند. به عنوان مثال در این تریلر نشان داده شد که در برخی از کشتارهای یواشکی مشابه بازی Dishonored، از تیغه‌ها استفاده می‌شود. این سلاح‌ها و همچنین موارد دیگری که هنوز نمایش داده نشده‌ اند، صرفاً ابزارهایی برای حل این معما هستند که چگونه باید در یک مدت زمان محدود هشت هدف را بکشید و خودتان کشته نشوید. همانند سایر بازی‌های شبیه‌سازی، هر شخصیت برای حلقه‌ زمانی یک برنامه مشخص دارد که می‌توانید آن را یاد بگیرید و از آن استفاده کنید.

رقیبی به نام Julianna

تنها پیچیدگی اصلی برنامه شما، رقیبی به نام Julianna است. او به ‌طور مداوم در حال شکار شما است و سعی می‌کند به هر روشی جلوی شما را بگیرد تا نتوانید حلقه زمانی را بشکنید و به عنوان اصلی‌ترین عنصر غیر قابل پیش ‌بینی عمل کرده و باعث می‌شود شما همیشه هوشیار باشید و منتظر اتفاقات غیر منتظره بمانید. شما نمی‌توانید از او دوری کنید. زیرا او یکی از هشت هدفی ا‌ست که برای شکستن حلقه، باید از شرش خلاص شوید.

کمپانی بتسدا درباره گیم ‌پلی بازی Deathloop گفته است: «شما می‌توانید برای پیدا کردن سرنخ و کسب اطلاعات بیشتر درباره اهدافتان، هر زمان که دلتان خواست به هر منطقه از جزیره بلک ‌ریف حمله کنید. همانند بازی Dishonored مناطق مختلف جزیره باز هستند. اما برخلاف آن بازی، این مناطق به سطحتان ربطی ندارند و هر زمان که بخواهید می‌توانید در آن‌ها جستجو کنید.» به نظر می‌رسد که در این بازی، سطوح و برنامه‌های معمول موجود در بازی‌های Hitman با قدرت‌ها و آزادی سایر بازی‌های کمپانی Arkane ترکیب شده‌ اند.

حالت چند نفره

بازی Deathloop در این بخش توانسته است که خود را از بازی‌های موجود در بازار متمایز کند. در هر لحظه از بازی، یک بازیکن دیگر می‌تواند شخصیت جولیانا یعنی قاتل رقیب که دائماً در حال شکار شما است را کنترل کند. بدین ترتیب او به هدف غیر قابل پیش ‌بینی‌تری تبدیل می‌شود. قابل مقایسه‌ترین سیستم بازی با این سیستم، نحوه اجرای تهاجمات در بازی Dark Souls است. همچنین جولیانا توانایی‌های منحصر به فردی دارد، که یکی از آن‌ها به او امکان می‌دهد که خود را به یک شخصیت غیرقابل بازی تبدیل نماید. این قابلیت باعث می‌شود که رقابت‌های سرگرم کننده‌ای برای مهاجمان و کسانی که تحت تهاجم قرار گرفته اند، ایجاد شود. اما اگر دوست ندارید که چنین اتفاق تصادفی و آزار دهنده‌ای را به بازیتان اضافه کنید، می‌توانید هنگام بازی آنلاین این گزینه را خاموش کرده و از جولیانا صرفاً به عنوان رباتی که توسط هوش مصنوعی کنترل می‌شود، استفاده کنید.

محتوای قابل دانلود/ DLC

هنوز هیچ صحبتی درباره DLC بازی Deathloop نشده است و تصور این موضوع که DLC این بازی چگونه خواهد بود کمی دشوار است. بازی‌های Dishonored تعدادی DLC درباره داستان بازی دریافت کردند و برای بازی‌های Prey نیز یک اکسپنشن جالب به سبک روگ لایت منتشر شد. با این حال، با توجه به نحوه عملکرد بازی و جدا از اینکه ممکن است اهداف و برنامه‌های معمول بازی تغییر کنند، سازندگان بازی مجبورند برای اضافه کردن چیزهای جدید به بازی، نقشه‌های جدیدی نیز به آن اضافه نمایند. اگر جزیره بلک ‌ریف همانطور که قول داده ‌اند پیچیده و درهم برهم باشد، کار سختی پیش رو خواهند داشت. باید منتظر بمانیم و ببینیم که چه خواهد شد.

پیش ‌سفارش

پیش سفارش‌های بازی Deathloop به صورت زنده و به دو شکل انجام می‌شوند: نسخه استاندارد و نسخه لوکس. نسخه استاندارد فقط شامل بازی است اما پیش سفارش آن چند مزیت دارد. اگر این بازی را در پلی ‌استیشن ۵ پیش سفارش دهید، این مزایا شامل Royal Protector Machete، شخصیت جدیدی به نام Storm Rider و باف قابل تجهیزی به نام trinket است. این مجموعه کلاً ۶۰ دلار قیمت دارد.

نسخه لوکس ۸۰ دلار قیمت دارد و علاوه بر موارد قبلی، به سلاح Transtar Trencher، یک Eat The Rich Tribunal و سلاح‌های ۴۴ Karat Fourpounder، اسکین‌­های Party Crasher و Sharp Shooter به ترتیب برای Colt و Julianna و منتخبی از آهنگ‌های متن و دو trinkets دست خواهید یافت.

 

منبع: DigitalTrends

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 16 =