هر چیزی که در مورد God of War Ragnarok می‌دانیم

بازی God of War Ragnarok

یکی از شگفت ‌انگیزترین خبرها در جریان رویداد سپتامبر ۲۰۲۰ PlayStation 5، معرفی بازی بعدی God of War بود که بسیاری از آن با عنوان Ragnarok یاد می‌کنند. البته هنوز عنوان رسمی آن تأیید نشده است. این نسخه قرار است دنباله ۲۰۱۸ God of War باشد که توسط Santa Monica Studio – تیم سازنده بیشتر بازی‌های این مجموعه – ساخته شده بود. در تریلر این بازی، نمایش مختصری از نام Ragnarok ارائه شد و به همین خاطر، نتوانستیم اطلاعات چندانی در رابطه با این نسخه به دست آوریم.

با این حال، جستجوهایی در اینترنت انجام دادیم و توانستیم اطلاعاتی در مورد دنباله God of War 2018 جمع‌ آوری کنیم. در اینجا، تمام آنچه که در مورد God of War Ragnarok می‌دانیم را آورده ‌ایم که از میان آن‌ها می‌توان به تریلر، اطلاعات تقریبی در مورد تاریخ انتشار آن و موارد دیگر اشاره کرد. توجه داشته باشید که اطلاعات موجود در این مقاله موجب لو رفتن داستان God of War 2018 خواهد شد.‌ بنابراین اگر نگران این موضوع هستید، از خواندن این مقاله صرف نظر کنید.

تریلر

در واقع تقریباً تمام آن چیزی که در مورد این بازی می‌دانیم، از مشاهده تریلر تبلیغاتی که در جریان رویداد ۲۰۲۰ PlayStation 5 نشان داده شد و اطلاعات رسمی که در مورد این پروژه ارائه کردند، جمع ‌آوری شده است. در این تریلر، چیزی در رابطه با گیم ‌پلی بازی و یا چیزهای دیگر به غیر از لوگو و خبر انتشار آن عنوان نشده است. حتی نام رسمی بازی نیز در آن مطرح نشده و تنها جمله “Ragnarok is coming 2021” به چشم می‌خورد. با این وجود، نگاهی به تریلر آن بیاندازید تا در جریان خبرهای رسانه‌ای قرار بگیرید.

تاریخ انتشار

علیرغم کوتاه بودن تریلر، با توجه به نمایش عدد ۲۰۲۱، انتظار می‌رود که این بازی در سال ۲۰۲۱ منتشر شود. البته هیچ تاریخ دقیقی اعلام نشده است. اما ممکن است این بازی بزرگ PlayStation برای پاییز ۲۰۲۱ باشد. با توجه به این موضوع، تا تاریخ انتشار این بازی، کنسول‌های بیشتری از PS5 وارد بازار خواهد شد. این یعنی بازیکنان بیشتری می‌توانند به بازی بعدی Santa Monica دسترسی پیدا کنند.

بازی God of War Ragnarok

با توجه به جدول زمانی ساخت این بازی، این تاریخ گفته شده چندان دور از منطق نیست. Cory Barlog کارگردان خلاق God of War 2018، از طریق یک رشته توئیتر هوشمندانه اعلام کرد که این بازی در آوریل ۲۰۲۱ به بازار عرضه خواهد شد. او در پست خود مطالبی در مورد مراحل ساخت God of War به اشتراک گذاشته بود، با کنار هم قرار دادن حرف اول هر پست جمله “Ragnarok is coming” ساخته می‌شود.

بنابراین، با فرض بر اینکه استودیو کار خود را بر روی ادامه این بازی از اواخر آوریل ۲۰۱۹ شروع کرده است، آماده بودن آن برای پاییز ۲۰۲۱ چندان دور از ذهن نیست. به خصوص وقتی که تیم سازنده می‌تواند از بعضی موارد بازی اول نیز استفاده کند.

با این وجود با توجه به بیماری فراگیر COVID-19 سازندگان بازی در طول سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ به کار خود در خانه ادامه دادند. به همین خاطر بر سختی کار افزوده شد و همین امر موجب تأخیر در انتشار این بازی شده است. حتی پیش از فراگیری این بیماری نیز، تأخیر در انتشار بازی‌ها رایج بود، اما این فراگیری کار را برای سازندگان آن دشوارتر کرد. بنابراین بهتر است چندان به تاریخ ۲۰۲۱ اعتماد نکنید. البته این واقعیت که خیال سونی به اندازه‌ای از بابت جریان پیشرفت بازی راحت است، تأیید می‌کند که امسال روانه بازار می‌شود، ثابت می‌کند که Ragnarok تاکنون پیشرفت زیادی داشته و احتمالاً طی یک سال آینده منتشر خواهد شد.

پلتفرم‌ها

می‌دانیم که God of War Ragnarok به PS5 خواهد آمد. اگرچه ممکن است شاهد عرضه آن برای PS4 نیز باشیم. در تریلر آن هیچ حرفی در رابطه با این موضوع زده نشد، اما با توجه به اینکه خبر تولید این بازی در هنگام رونمایی از PS5 مطرح شد، حداقل می‌دانیم که برای کنسول جدید سونی عرضه می‌شود. جالب اینجا است که هزینه تولید بازی‌ای مانند Ragnarok بسیار زیاد است و سونی مطمئناً می‌خواهد که اکثر بازیکنان تا جایی که می‌توانند نسخه‌ای از آن را خریداری نمایند.

با در نظر گرفتن این موضوع، قرار دادن آن بر روی PS4 سودآور خواهد بود. همانطور که Horizon Forbidden West – یکی دیگر از بازی‌های انحصاری PlayStation – یک بازی بین نسلی خواهد بود. با توجه به تاریخ عرضه پیش‌ بینی شده برای Ragnarok در سال ۲۰۲۱، راه‌ اندازی آن بر روی هر دو سیستم نسل قبلی و جدید منطقی است. البته تا زمانی که نسخه نسل قبلی آن مانع از پیشرفت نسخه PS5 نشود. با وجود بیش از ۱۱۰ میلیون PS4 در کل دنیا، مسلماً تعداد کاربران PS4 از PS5 بیشتر است. در نتیجه تقاضای نسخه نسل قبلی آن بیشتر خواهد بود. به احتمال زیاد، تا اواخر امسال اطلاعات بیشتری کسب خواهیم کرد.

گیم ‌پلی

باز هم می‌‌گویم، هیچ گیم ‌پلی‌ای از God of War Ragnarok ندیده ‌‌ایم. اما احتمالاً مشابه نسخه ۲۰۱۸ خود باشد. با اینکه ممکن است تبر Leviathan مورد علاقه طرفداران، در این دنباله نیز وجود داشته باشد، اما به شدت کنجکاویم بدانیم که Atreus – کسی که در انتهای قسمت اول مشخص شد که Loki است – چه خواهد شد. ممکن است این بار در نقش Atreus بازی کنیم، یا حداقل قسمت‌های اختصاصی وجود داشته باشد که در آنجا کنترل او را به دست بگیریم.

از آنجایی که هیچ چیز در تریلر مشخص نیست، صحبت در مورد گیم ‌پلی آن بسیار دشوار است. اما انتظار نداریم که زیاد با نسخه اصلی خود تفاوت داشته باشد. به احتمال زیاد از نظر کیفیت زندگی و محیط پیرامون تغییراتی به چشم خواهد خورد. امیدواریم که تصویر برداری تک دوربینه آن همچنان به همان صورت باقی بماند، چرا که این یکی از جذاب‌ترین موارد موجود در بازی اول بود.

چند نفره

با اینکه مجموعه بازی‌های God of War قبلاً به صورت چند نفره نیز اجرا می‌شد، مخصوصاً در ۲۰۱۳ God of War: Ascension، اما بعید به نظر می‌رسد که Ragnarok چیزی به جز ماجراجویی تک نفره باشد. نسخه قبلی این بازی یک شاهکار بود و این به خاطر تمرکز Santa Monica بر روی داستان بازی است، بدون اینکه بخواهد حالت چند نفره یا چیز دیگری اضافه کند. با توجه به بازه زمانی در نظر گرفته شده برای تولید و عرضه این بازی، زمان کافی برای تیم اجرایی وجود ندارد تا یک بخش چند نفره آنلاین قوی برای آن تدارک ببیند. البته شاید برخلاف پیش ‌بینی‌های ما باشد، اما بسیار بعید است. به هر حال امیدواریم که به همان شکل تک نفره باقی بماند.

DLC

ممکن است در رابطه با این بازی شاهد نوعی DLC (یا محتوای قابل دانلودی که پس از عرضه بازی توسط شرکت سازنده آن ارائه می‌شود و در پی دانلود آن موارد اضافی از جمله مرحله، سلاح، لباس و موارد دیگر به بازی شما اضافه خواهد شد) باشیم. اگرچه با توجه به اطلاعات اندکی که در دست داریم، هنوز نمی‌توان با اطمینان راجع به آن صحبت کرد. God of War 2018 پس از انتشار خود، محتوای اضافی از جمله سلاح و حالت New Game+ دریافت کرد. اما با توجه به اینکه مجموعه بازی‌های God of War عمدتاً دارای DLC نیستند، انتظار نداریم که Ragnarok نیز داشته باشد.

پیش سفارش

ممکن است در مورد پیش سفارش بازی بعدی God of War سؤالاتی داشته باشید. متأسفانه، هنوز آماده برای پیش سفارش نیست، اما پس از تأیید تاریخ انتشار رسمی، احتمالاً پیش ‌سفارش‌ها نیز پذیرفته خواهند شد.

 

منبع: DigitalTrends

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =