همه چیز درباره ی بازی Little Nightmares 2

بازی Little Nightmares 2

بازی Little Nightmares 2 از Tarsier Studios که مدت‌ها منتظرش بودیم در تاریخ ۱۱ فوریه عرضه می‌شود. این بازی به جهان آشفته و وحشتناکی بازمی‌گردد که در سال ۲۰۱۷ تعریف شده بود. این بار، بازیکنان خارج از The Maw بازی می‌کنند و با چالش‌های جدیدی روبرو می‌شوند. در ادامه ۱۵ چیزی که باید قبل از خرید بازی بدانید را برایتان توضیح داده ‌ایم.

۱- داستان

بازی Little Nightmares 2 بر Six و شخصیت جدید Mono، کسی که باید از Pale City و وحشت‌های مختلفش بگذرد، تمرکز دارد. با وجود پیچیدگی و خراب شدن جهان، هدف آن‌ها رسیدن به Signal Tower است که توسط Thin Man اداره شده و احتمالاً باید پخش او را متوقف کنید. Tarsier Studios هنوز دقیقاً تأیید نکرده که این داستان دقیقاً در کدام بازه زمانی قرار است رخ دهد. اما به عنوان یک دنباله در نظر گرفته شده است. پس فعلاً هر طور که دوست دارید فکر کنید.

۲- تم فرار

اگرچه Little Nightmares درباره حرص و آز بود، تم Little Nightmares 2 مربوط به فرار است. همان‌طور که طراح روایت قبلی یعنی Dave Mervik در Gamescom 2019 به Eurogamer گفت، این موضوع مربوط به آن چیزی است که در تلویزیون می‌گذرد. او بیان کرده است “ما دوست داریم جزئیات غنی را در این مضمون بررسی کنیم و اینکه تا کجا پیش خواهد رفت، زمانی که دنیا قرار است از چیزی فرار کند، برای دنیا چه معنایی خواهد داشت و زمانی که این موضوع را وارد دنیای Little Nightmares می‌کنید و آن را به روش ما تقویت می‌کنید، چه حسی خواهید داشت؟” این مضمون از همان ابتدای توسعه بازی اتخاذ شده بود، پس دیدن نحوه تأثیرگذاری آن باید جالب باشد.

۳- قهرمان جدید

همان‌طور که قبلاً گفته شد، Little Nightmares 2 شخصیت جدیدی را با Mono معرفی خواهد کرد، جوانی که کیسه‌ای کاغذی بالای سرش دارد و “کت بسیار جذابی” را تن کرده است. او این بار یک قهرمان است و باید از منظر کاملاً پیچیده‌ای فرار کند. شخصیت بازی قبلی یعنی Six نیز در این بازی بازگشته است. او همان لباس را پوشیده، اما نحوه تأثیرگذاری او در این دنیا همچنان مانند یک راز باقی‌مانده است. بازیکنان باید در طول بازی اطلاعات بیشتری درباره شخصیت او پیدا کنند، اما هنوز باید دید که آیا نتایج بازی اول بر او تأثیر خواهد گذاشت یا خیر.

۴- The Pale City

علیرغم ورود به دنیای خارج، مکان‌ها همچنان مانند The Maw ترسناک هستند. بازیکنان قبل از اینکه راه مناسب به سمت Pale City را پیدا کنند، کارشان را در The Wilderness آغاز می‌کنند. مناطقی که در آنجا وجود دارد شامل مدرسه‌ای با برنامه آموزشی کم و بیمارستانی پر از بیماران تکه تکه شده است. همچنین Signal Tower نیز وجود دارد که همه فسادهای این جهان از آنجا ایجاد شده و احتمالاً Pale Man در آنجا منتظر شما است.

۵- دشمنان جدید

این بار چند دشمن جدید شامل The Hunter که در The Wilderness زندگی می‌کند در بازی وجود دارد، که از تله‌ها و تفنگ‌های شکاری برای به دام انداختن دام‌هایش استفاده می‌کند. همچنین The Teacher هم در بازی حضور دارد که دارای “توانایی غیر معمولی در تشخیص مشکلات” است که روش خوبی برای گفتن این است که او می‌تواند گردن خود را بچرخاند و بلند کند و به اطراف نگاه کند. چندین دشمن بزرگ دیگر نیز منتظر شما هستند، اما شما باید با تهدیدات جزئی دیگری مانند The Living Hands در بیمارستان مقابله کنید.

۶- تجربه تازه

با توجه به قرارگیری بازی در جدول زمانی که در بهترین حالت همچنان مبهم است، انجام بازی اول برای لذت بردن از این دنباله ضروری نیست. البته، به شما کمک می‌کند تا شخصیت‌ها را بهتر بشناسید و از داستان اصلی آگاه شوید. اما شخصیت اصلی جدید و مضمون به بازیکنان جدید کمک می‌کند تا بدون احساس ترس و گم‌ شدگی وارد داستان شوند (حداقل از نظر داستانی).

۷- گیم ‌پلی

اگر بازی قبلی را انجام داده باشید، گیم پلی دنباله برایتان آشنا خواهد بود. همراه با پلتفرم بازی، پازل‌های محیطی مختلفی را باید حل کنید تا پیشرفت کنید. مانند مکان ‌یابی و استفاده از اشیاء، حرکت پنهانی از پشت دشمنان ترسناک و غیره. Mono و Six باهم همکاری می‌کنند تا معماها را حل کنند اما تنها نفر اول قابل بازی است. Six توسط هوش مصنوعی کنترل می‌شود و با توجه به موقعیت‌های مختلف به آن‌ها واکنش نشان می‌دهد، پس قرار نیست او را به صورت دستی راهنمایی کنید. بازیکنان همچنین می‌توانند اقلام خاصی را برداشته و دشمنان را از بین ببرند، اگرچه شما نمی‌توانید هرطور که می‌خواهید هک کرده و دشمنان را قتل ‌عام کنید.

۸- نبود بازی چند نفره

داشتن هم‌ زمان دو شخصیت روی یک صفحه ممکن است باعث شود فکر کنید Little Nightmares 2 یک همراه دارد. فرقی نمی‌کند روی نسخه محلی یا از طریق بازی آنلاین چند نفره مشغول بازی باشید. افسوس که این‌ طور نیست. این بازی همچنان یک بازی تک نفره است و هیچ بازیکن دومی برای کنترل Six وجود نخواهد داشت.

۹- دلیلی برای AI Champion

اما چرا باید Six را به عنوان یک همراه هوش مصنوعی در نظر گرفت؟ Mervik در همان مصاحبه با Eurogamer بیان کرد که همکاری از ابتدای توسعه بازی در نظر گرفته شده بود. با این حال، این ایده به سرعت کنار گذاشته شد. “زیرا می‌دانیم قرار است با بازی و داستان چه کنیم و می‌خواهیم مردم چه حسی داشته باشند، همکاری باعث نابودی اهداف ما می‌شد.” همکاری باعث می‌شد جهانی که ساخته‌ ایم نابود شود.” اگرچه ممکن است بازیکنان از بازی که در مسیر اشتباه قرار می‌گیرد ناامید شوند. از سوی دیگر، این روش به حفظ شخصیت Six و داشتن رویدادهایی پویا با Mono کمک می‌کند.

۱۰- کنترل‌های بهبود یافته

یکی از گله‌های رایج از بازی، با توجه به زیبایی‌ها و روایت داستان، کنترل آن بود. نسخه‌های بعدی بازی این مشکل را با بهبود پاسخ ‌دهی کنترل‌ها حل کرده است. پس علیرغم اینکه باید با شرایط مختلفی مقابله کنید که ممکن است بلافاصله شما را به کشتن دهد، این بار بازیکن توانایی پاسخ‌ دهی بیشتری دارد. البته، اگر حواستان جمع نباشد ممکن است خیلی زود بمیرید. مانند وقتی‌ که با تله‌های The Hunter مقابله می‌کنید، پس مراقب باشید.

۱۱- کلاه‌های قابل باز کردن

Little Nightmares از انواع مختلفی موارد جمع‌ کردنی از Nomes و Statues تا Flotsam را دارد. اینکه این بازی شامل همان انواع موارد جمع‌ کردنی است یا خیر هنوز مشخص نیست. اما قرار است کلاه‌های مختلفی را برای Mono باز کنید. این کلاه‌ها هر بار طبق علاقه بازیکن تغییر می‌کنند. با توجه به لذتی که Mono از قراردادن این چیزها روی سرش می‌برد، به نظر می‌رسد دنبال کردن و دریافت این کلاه‌ها بسیار عالی است.

۱۲- نسخه Deluxe و نسخه تلویزیون

بازی Little Nightmares 2

به همراه نسخه استاندارد بازی، Little Nightmares 2 همچنین دارای نسخه Deluxe با محتوای اضافی است. این محتوا شامل Mokujin Mask (که برای هرکسی که بازی را پیش ‌خرید کرده در دسترس است)، موسیقی متن دیجیتال، کتاب دیجیتال، آواتارهای Mono و Six و تصاویر پس ‌زمینه است. بازیکنان همچنین محتوای قابل دانلود The Nome’s Attic را دریافت خواهند کرد که مربوط به حل بازی‌های معمایی خاص درون بازی است و کلاه Nomes را هم به دست می‌آورند. همچنین Collector’s Edition نیز وجود دارد که نسخه تلویزیونی نام گرفته و شامل تمام محتوای Deluxe Edition، یک دیوار برای فرار، جعبه تلویزیون کالکتور و موسیقی متن کامل روی سی دی است. همچنین کتاب هنری فیزیکی، استیکرهای اختصاصی، موارد جمع‌ کردنی،steelbook  و مجسمه‌ای از Mono و Six می‌باشد.

۱۳- ارتقاء رایگان کنسول‌های Xbox Series X/S و PS5

بازی Little Nightmares 2

Little Nightmares 2 ابتدا برای کنسول‌های ایکس باکس وان، پلی ‌استیشن ۴، رایانه و نینتندو سوییچ عرضه می‌شود. اواخر امسال برای کنسول‌های Xbox Series X/S و پلی ‌استیشن ۵ عرضه می‌شود. خوشبختانه، افرادی که بازی را برای کنسول‌های ایکس باکس وان و پلی ‌استیشن ۴ خریداری کرده‌ اند، می‌توانند از به‌ روزرسانی رایگان بازی برای نسخه‌های Xbox Series X/S و پلی‌ استیشن ۵ بهره ‌مند شوند. پس اگر مشتاق هستید بازی را در زمان راه ‌اندازی خریداری کنید، حتی اگر یکی از کنسول‌های نسل کنونی را دارید، این موضوع انگیزه‌ای برای بازگشت مجدد شما به بازی خواهد بود.

۱۴- موارد لازم برای رایانه

بازی Little Nightmares 2

علیرغم تمامی زیبایی‌های جذاب بازی، Little Nightmares 2 خوشبختانه از نظر نیازهای سیستمی چندان سنگین عمل نکرده است. طبق استیم، بازیکنان رایانه به intel Core i5-2300 یا AMD FX-4350 با رام ۴ گیگابایتی نیاز دارند. همچنین یا Nvidia GeForce GTX 570 با VRAM 1 گیگابایتی و یا AMD Radeon HD 7850 با VRAM  ۲ گیگابایتی لازم است. برای مشخصات گفته شده، Intel Core i7-3770 یا AMD FX-8350، رم ۴ گیگابایتی و GTX 760 با VRAM 2 گیگابایتی، یا HD 7870 با VRAM 2 گیگابایتی مورد نیاز است. به‌ طور کلی، هیچیک از این موارد خیلی گران و سنگین نیستند.

۱۵- دموی رایگان

بازی Little Nightmares 2

برای افرادی که دوست دارند بازی را امتحان کنند، دموی رایگان در دسترس قرار گرفته است. این دمو در حال حاضر برای تمام پلتفرم‌ها در دسترس است. زمانی که بازیکن با Mono و منطقه Six کارش را آغاز می‌کند، این دمو در The Wilderness رخ می‌دهد. زیرا باید دوباره به صورت پنهان از The Hunter عبور کرده و راهی برای فرار پیدا کرد. اگر از نظر کنترل‌ها محدود هستید یا فقط می‌خواهید ببینید آیا این بازی استانداردهای وحشت را حفظ کرده یا نه، این روش برای قبل از خرید مناسب است.

 

منبع: GamingBolt

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 13 =